Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Legendární herec Vladimír Pucholt dotáčí v Praze dokument

Legendární herec Vladimír Pucholt dotáčí v Praze dokument

Vladimír Pucholt, hvězda českého filmu a divadla 60. let, kterého diváci znají například z filmů jako Starci na chmelu, Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr, na několik dnů navštívil Prahu. Z Kanady, kde řadu let žije a pracuje jako dětský lékař, přicestoval, aby dotočil dokument Hodinový hoteliér a zároveň se tak sešel s přáteli a kolegy.

Divadelní hru Hodinový hoteliér napsal Pavel Landovský na konci 60. let a inscenace v režii Evalda Schorma s Oldřichem Novým a Miroslavem Homolou v hlavních rolích se v Činoherním klubu zařadila mezi ty, kterým se říká legendární.

A právě tuto hru se po více než čtyřiceti letech rozhodne znovu nastudovat režisér Jan Kačer. Netouží ovšem po vyprodaných sálech a ohlasu odborné kritiky, chce jejím prostřednictvím vrátit do života Pavla Landovského, legendu českého divadla. Parťákem mu má být v inscenaci plánované jen na jedno uvedení právě Vladimír Pucholt. Nynější kanadský lékař si bere dovolenou, letí do Evropy a po 45 letech se vrací ke své původní profesi. Stranou veškerého dění, bez pozornosti médií, jen pro společného kamaráda skvělého herce a dramatika Pavla Landovského, muže, který byl nucen řadu let strávit v emigraci.

Precizně připravený Pucholt zastihuje Landovského v kondici, která neumožňuje původně očekávanou divadelní premiéru. Začínají tedy zkoušet u Landovského doma, postupně osekávají text na vybrané úryvky, které ale jakoby přesně korespondovaly s jejich skutečnou motivací – ještě spolu něco udělat, dokud to jde. Ještě si spolu zahrát, ne pro publikum, pro sebe, pro radost.

Pábitelské dialogy, kterými tehdy pronikal Landovský hluboko do duší hrdinů tehdejšího reálného socialismu se mísí s autentickými dialogy a místo divadelního představení tak začne vznikat dokument, ve kterém se postupně odkrývá intimní vhled do nitra vyzrálých hereckých osobností.

V dokumentu Hodinový hoteliér se před kamerou sešlo hned několik zakladatelů a herců původního Činoherního klubu druhé poloviny šedesátých let: Jan Kačer, Pavel Landovský, Vladimír Pucholt, Josef Abrhám, Nina Divíšková, Jiří Krejčík a Libuše Šafránková a z mladé generace Kristýna Hrušínská.pucholt zkouška

Dokument vzniká ve spolupráci s Českou televizí a měl by mít premiéru během Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Toto mimořádné setkání hereckých osobností inspirovalo režiséra Josefa Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera k napsání scénáře V KLIDU A NAPLNO. V nové české komedii V klidu a naplno si zahrají Josef Abrhám, Vladimír Pucholt, Libuše Šafránková, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jan Kačer, Luděk Sobota, Jiří Vyorálek a řada dalších známých herců. Film se tak stává příslibem hereckého koncertu s odkazem na klasické české komedie. Natáčet se bude v létě v produkci společnosti Milk and Honey Pictures (www.mhpics.com).

Redakce


2.4.2013   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Legendární herec Vladimír Pucholt dotáčí v Praze dokument

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 2.4.2013 19:13

ten Landovský to je děsběs....smajlik - 36

 
Gorawen
Gorawen - 2.4.2013 16:31

Vladimir Pucholtsmajlik - 105smajlik - 47

 
kubikm
kubikm - 2.4.2013 10:24

Pucholta jsem měla moc ráda a moc mě překvapil, že se z něj stal kvalitní lékařsmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.