Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Před rokem jsme s manželem koupili dům na venkově, takový starší baráček, ale byl cenově přijatelný, navíc hned obyvatelný, tak jsme neváhali. Už dlouho jsme toužili vyměnit byt ve městě za klid venkova. Byt jsem prodali, koupili dům a postupně ho dáváme do kupy podle našich představ.

Už když jsme bydleli ve městě, mluvil manžel často o tom, že by si rád pořídil nějakého pořádného psa, konkrétně vlčáka. Jako dítě prý doma jednoho cvičeného měli a často na něj vzpomínal. Když jsme se přestěhovali, začal o psovi mluvit častěji a dohodli jsme, že proč ne, k baráku pes vlastně patří.

Naivně jsem se domnívala, že naše velká zahrada je jedním z důvodů, proč si psa pořídíme. Říkala jsem si, že tady bude mít hodně prostoru k volnému pobíhání a bude mu fajn. Jenže manžel mne překvapil, když začal přemýšlet, kam umístí pro psa kotec. Nejdřív jsem si myslela, že chce kotec jen pro výjimečné případy, ale vyvedl mě z omylu.

Jeho postoj je takový, že pes bude v kotci a my ho budeme brát na procházky, na cvičák apod. V žádném případě prý není vhodné, aby takový pes běhal volně po zahradě, zvlášť, když máme malé děti. Dětem je 5 a 3 roky.

Jsem z toho dost zaražená. Sama jsem psa nikdy neměla, i když jsem po něm vždycky toužila, takže nějaké zvláštní zkušenosti s výchovou a výcvikem nemám. Ale svým selským rozumem myslím, že držet psa zavřeného většinu dne v kotci, je strašné. Byl by chudák, sám, odstrčený, odkázaný jen na to, až k němu někdo přijde a milostivě ho vyvenčí. Navíc si myslím, že když bude na děti zvyklý od štěněte, nebude žádný problém, i děti musíme naučit, jak se mají k psovi chovat.

Moje představa byla taková, že pes bude mít volnost na zahradě a navíc bude mít také přístup do domu, minimálně do chodby, ale nebyla bych proti, aby směl i do kuchyně, aby byl s námi. Vždyť je to společenské zvíře, potřebuje být se svou smečkou.

Máme ohledně toho s manželem dost velký rozpor, on mi říká, ať se do toho nepletu, že sám ví nejlíp, jak se o takového psa starat. Já tvrdím, že je pro mne představa, jak si v klidu sedím doma a pes je chudák sám venku v kotci, nepřijatelná, že v tomhle případě radši žádného psa nechci.

Jaký je váš názor? Připadá vám normální, že mají lidi psy zavřené v kotcích o svých domů? Vím, že to tak často je, ale asi jsem moc útlocitná, mně se to prostě nelíbí a připadá mi to hodně kruté.

Radka


14.11.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 101   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.11.2013 20:37

to bych také žádného nechtěla

kvalitu psa PP nezaručí, o tom jsem se přesvědčila, když si dcera objednala bulíky. Koupě nebyla laciná, pořízení veškerých potřebných věcí. očkování.
Pejsci měli problémy, jeden jejich bratr musel být uspán. Bylo to nádherné štěně - schránka. ,,Čuba byla asi vyčerpaná vrháním štěňat. Nerozumím, můj názor. Dcery si na šťěňata zvykly, už by je nevrátily. Oba mají doma klec, ale jen aby si mohli zalézt a mít klid od páníčků. Jinak mají volný pohyb po bytě a plno hračeksmajlik - 76, že by děti mohly závidět.
Věřím, že pes který je v kontaktu s lidskou smečkou je jeho výchova snažší.

obrázek - 423106_341820989190747_114592688580246_886234_469690158_n(3).jpg

 
Pegyša
Pegyša - 14.11.2013 20:22

Nebudu se raději vyjadřovat ,bylo by to asi zbytečné ...toho pána neznám ,ale je to jeden z těch ,kteří by psa neměli vůbec nikdy vlastnit ...TEČKA

 
Kaliban
Kaliban - 14.11.2013 19:09

Jo, je pravda, že naši psi, protože jsou venkovní, mají jinou srst, než bytoví psi. Jsou v zimě viditelně huňatejší. veterinář mi řekl, že venkovní psi se prostě přizpůsobí. Když mrzne moc, máme je v noci v hale domu, s přístupem do domu - mají hlídat, tak hlídají, akorát zevnitř. Ale moc o to nestojí, mají zateplené boudy. Ale v bytě žít umí, to jsme je vždycky učili. Pominu-li fakt, že celý den v kotci mi pro psa připadá hrozné, tak nechápu, co z toho psa budou mít? Zviřátko v kleci? Tak to ať si pořídí kamerový systém. Mimochodem - mého muže by nikdy v životě nenapadlo mi říct, ať se do něčeho, co se týká našich životů, nepletu.

 
1234-5
1234-5 - 14.11.2013 18:23

kubikm: taky jsem to viděla a myslela jsem si, že mě klepne ...smajlik - 76smajlik - 76

 
1234-5
1234-5 - 14.11.2013 18:22

neznám názory ostatních, teprva si je přečtu, ale ten můj je stejný s tvým ...

 
eva65
eva65 - 14.11.2013 17:54

Kontakt se svou lidskou smečkou je pro psa základ. Mít psa na zahradě, natož v kotci je opravdu zvěrstvo.

 
Kassy
Kassy - 14.11.2013 16:47

Reakce jsem ještě nečetla, nicméně zeptám se trochu oklikou: Do čeho všeho ještě manželovi nemáš kecat, protože je to jeho věc? Pokud si pořizujete psa, pořizujete si ho jako rodina a měli byste se dohodnout na nějakém společném přístupu. Má-li tvůj manžel postoj typu "to je moje věc, ty se do toho nepleť", tak si žádného psa nekupujte a vyjasněte si, jak je to s rovnoprávností ve vztahu.
A co se týče mého názoru na místo psa v domácnosti - máme rodinný domek se zahradou a pes spí s námi v ložnici. Ne sice v posteli, ale ve stejné místnosti jako my. Přes den se volně pohybuje po celém domě, nejčastěji se válí na gauči, na zahradu a zpět ho pouštím “na požádání“ a chodíme třikrát až čtyřikrát denně venčit. Z toho je snad jasné, na čí straně sporu bych byla.

 
kubikm
kubikm - 14.11.2013 16:38

nečetla jsem reakce...tak pokud to tu někdo už říkal
zarazilo mě, že mahulena bočanová má v bytě psa v klecismajlik - 48, vysvětlila to tím, že má špinavé packy...
my máme dva a packy jim prostě umyjeme, nebo otřeme...

 
sharon
sharon - 14.11.2013 16:15

Verera: přesně, není třeba nic dodávat....smajlik - 47

 
Arna
Arna - 14.11.2013 16:05

YXH: smajlik - 47smajlik - 68

Pes v kotci je jak ve vězení. A na co je? Dům neochrání, max.štěká a to zloděje neodradí.

 
Verera
Verera - 14.11.2013 15:54

S velkou zahradou by to snad šlo rozumně zařídit. Nejsem příznivcem psů do postele, nemyslím ani, že by psovi vadilo, kdyby byl výhradně venkovní, jestliže na to má srst, ale jen kotec, to určitě není nic moc. Nedostatek pohybu se musí někde projevit, pochybuju, že by manžel chodil několik hodin denně na procházky a pes se taky nudí a nezvyká si na společnost lidí, což může být později problém.

Zase pokud jsou malé děti, tak bych si netroufla je nechat bez dozoru se psem a to pak postrádá zahrada výhody.

Kotec se určitě hodí, občas je nutné psa zavřít nebo oddělit. Nebylo by jinak možné přehradit zahradu, v jedné části mít výběh pro děti, kytky, zeleninu a ve druhé dostatečný prostor pro psa?

U nás mohli psi obvykle do předstíně a obytné kuchyně případně obýváku, do ložnic ne.
Brácha míval venkovního vlčáka a malamuta a domácího prcka neurčité rasy. Pokud si pes od malička zvyká sám venku a lidi tam s ním tráví dost času, nevadí mu, že nemůže dovnitř. Asi si zvykne i na kotec, ale to už by měli mít rozum lidi.

 
janas
janas - 14.11.2013 15:36

YXH: jak jsem psala, ty naše dvě vlčice jsou taky strašný chůvy, a když vidí, že malýmu hrozí nebezpečí ( je jedno jestli doopradvy, nebo se na něj jen ošklivě koukla slepice), tak zasahují a to je pak frčák. Albert (kříženec) se moc neúčastní, ale zrovna jeho nejradši hladí, ale už je starej a má artrózu, tak se snažíme ho šetřit.
Kdybych jim udělala jen polovinu z toho co jim dělá Péťa, tak by byly ukřivděný a uražený. Ale rozhodně bych je nenechala samotný společně - malej ještě nezná míru a mohl by jim ubližovat (ikdyž jsou zvyklý se odklidit právě do kotce, když jim doopravdy něco provede a nestihneme to zarazit), ale je lepší prevence, než řešení následků. K tomu kotec taky slouží - tam malej nesmí a oni to vědí.

 
PEGG
PEGG - 14.11.2013 15:30

Stanik - 14.11.2013 9:58 smajlik - 47 to máš pravdu, ale musí to být tak, že tě to baví a obohacuje, což o sobě vím, že by nebylo. Takže proč zbytečně trápit sebe i nějaké zvíře, kterému se nebudu ochotna věnovat. Já to mám se psy tak jako ty s dětmismajlik - 68 Něco jiného by bylo, kdybych byla na vesnici, ale do města, kdy je pes celý den doma já s ním pak udělám povinné kolečko, to ne.

 
janas
janas - 14.11.2013 15:25

Ajta krajta... pardon
Naši psi jsou vychovaní ( na cvičák jsme chodili s jedním hodně, s druhým míň a třetího jsme si cvičili sami) a poslouchají dobře, ale nikdy doopravdy NIKDY bych si nedovolila nechat malý dítě samotný se psem bez dozoru - ne kvůli tomu, že bych nevěřila psovi, ale dítěti.
Vlčáci nejsou magoři - jde o to jak se s nimi pracuje. Ty naši malýho milujou - až moc a před vším by ho chránily a jemu se to nezdá, protože on nechce být chráněnsmajlik - 36
Taky není záruka, že pes s PP je lepší. Koupili jsme fenu NO s nejlepším rodokmenem, co si umíte představit - na výstavy, od nejvýše postaveného chovatele a zároveň i hodnotitele v kraji a jediný co jsme dostali byl labilní uzlíček nervů, který startoval po všem a to nemluvím o tom, že v půl roce se projevila dědičná choroba neumožňující uchovnění.
Až budeme znovu vybírat psa, tak jedině po tom, co si ověříme u majitelů předchozích vrhů, že jsou štěňata OK.
Dále - máme kotec, který používáme když přijede návštěva a bojí se psů, když se kove kůň nebo se zabíjí prase. Jinak mají volný působiště na celém velkém dvoře a každý den chodí ven. Do domu přístup nemají (jen za bouřky a když střílí rachejtle) a dle slov veterinářů to rozhodně nevadí - mají tomu přizpůsobenou srst a když jsou dýl doma, musíme tvrdě větrat.
Psy, které chovají jen v kotcích a chodí venčit znám a nemůžu říct, že by byli agresivní, ale rozhodně si nemyslím, že by byli šťastní.
Manžela bych vzala k nějakému dopředu prověřenému chovateli, který mu vysvětlí, že jen kotec není vhodný (ani pro charakter ani ze zdravotního hlediska).

 
YXH
YXH - 14.11.2013 15:20

janas: Dcera ma 2 labradory krizene s kolii, a ted stene o velikosti mensiho kone (neco krizeneho) chlapecka 2.5 roku, holcicku 4.5 roku. Vsichni vychazi spolu moc dobre, a lepsi chuvu nez Harleyho by mit nemohla. Fungoval perfektne lip nez mimimonitor smajlik - 68 Ani jeden neni venku pres noc, natoz v kotci.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 449593.
Archiv anket.