Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Před rokem jsme s manželem koupili dům na venkově, takový starší baráček, ale byl cenově přijatelný, navíc hned obyvatelný, tak jsme neváhali. Už dlouho jsme toužili vyměnit byt ve městě za klid venkova. Byt jsem prodali, koupili dům a postupně ho dáváme do kupy podle našich představ.

Už když jsme bydleli ve městě, mluvil manžel často o tom, že by si rád pořídil nějakého pořádného psa, konkrétně vlčáka. Jako dítě prý doma jednoho cvičeného měli a často na něj vzpomínal. Když jsme se přestěhovali, začal o psovi mluvit častěji a dohodli jsme, že proč ne, k baráku pes vlastně patří.

Naivně jsem se domnívala, že naše velká zahrada je jedním z důvodů, proč si psa pořídíme. Říkala jsem si, že tady bude mít hodně prostoru k volnému pobíhání a bude mu fajn. Jenže manžel mne překvapil, když začal přemýšlet, kam umístí pro psa kotec. Nejdřív jsem si myslela, že chce kotec jen pro výjimečné případy, ale vyvedl mě z omylu.

Jeho postoj je takový, že pes bude v kotci a my ho budeme brát na procházky, na cvičák apod. V žádném případě prý není vhodné, aby takový pes běhal volně po zahradě, zvlášť, když máme malé děti. Dětem je 5 a 3 roky.

Jsem z toho dost zaražená. Sama jsem psa nikdy neměla, i když jsem po něm vždycky toužila, takže nějaké zvláštní zkušenosti s výchovou a výcvikem nemám. Ale svým selským rozumem myslím, že držet psa zavřeného většinu dne v kotci, je strašné. Byl by chudák, sám, odstrčený, odkázaný jen na to, až k němu někdo přijde a milostivě ho vyvenčí. Navíc si myslím, že když bude na děti zvyklý od štěněte, nebude žádný problém, i děti musíme naučit, jak se mají k psovi chovat.

Moje představa byla taková, že pes bude mít volnost na zahradě a navíc bude mít také přístup do domu, minimálně do chodby, ale nebyla bych proti, aby směl i do kuchyně, aby byl s námi. Vždyť je to společenské zvíře, potřebuje být se svou smečkou.

Máme ohledně toho s manželem dost velký rozpor, on mi říká, ať se do toho nepletu, že sám ví nejlíp, jak se o takového psa starat. Já tvrdím, že je pro mne představa, jak si v klidu sedím doma a pes je chudák sám venku v kotci, nepřijatelná, že v tomhle případě radši žádného psa nechci.

Jaký je váš názor? Připadá vám normální, že mají lidi psy zavřené v kotcích o svých domů? Vím, že to tak často je, ale asi jsem moc útlocitná, mně se to prostě nelíbí a připadá mi to hodně kruté.

Radka


14.11.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 101   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Kawa
Kawa - 14.11.2013 12:47

Stanik: souhlas ve všem... smajlik - 47 ..ale rýpnu si: kdyby se tady tak jak ty o psech vyjadřovaly jiné ženy o dětech, tak sou podle tebe infantilní slípky, že jo..? smajlik - 58 fakt nic ve zlém, jenom si toho nejde nevšimnout... smajlik - 93

 
hrosinka72
hrosinka72 - 14.11.2013 12:46

Stanik: Když slyší můj muž z mých úst slovo DOČASNĚ v souvislosti se zvířecím nalezencem, začne se jen hlasitě smát.

Kaliban: Vidím, že je to všude stejné. Nám hážou přes plot zvířata běžně zase z toho důvodu,že můj příbuzný měl 20cet let útulek, ale nějaký ten rok už nemá, tak bych byla ráda, kdyby se lidi umoudřili. Já navíc dokážu nalezence svěřit jen příbuzným nebo dobrým kamarádům a těch "mnou a zvířaty nepostižených" už moc nezbývá.

 
Monik
Monik - 14.11.2013 12:39

Stanik: Ty jsou krasny smajlik - 60
Nevim proc, ale pocitove jako bych v nich videla naseho psika.
Vas Toby kdyby byl cely cerny a o dost starsi, tak je cely on.

 
Kaliban
Kaliban - 14.11.2013 12:27

Stanik: Ale my to nějak nenabízeli, ani ti psi k nám nepřišli oficiálně jako do depozita. Jen prostě lidi měli pocit, že když už máme dva psy jako hrom, tak toho jejich prostě uživíme. A naštěstí to byli většinou malí psi, takže důchodkyně v okolí si je vzaly, většinou. Celkově jich bylo snad pět. Teď už tak pět let nic. Asi se pejsci přestali dávat jako vánoční dárky, nevím. Nebo si to lidé lépe rozmýšlejí. Nebo je vozí do útulků. Já fakt nejsem taková ta "matka", ale přece nevyženu psa, kterého někdo vyhnal. A ta kalkulace je vcelku správná - když uživím dva velký psy, tak ten ratlík nebo jezevčík mne už fakt nevytrhne.

 
Stanik
Stanik - 14.11.2013 12:27

Sam+3: no hele zvladnem hlidat i cubinku, teda pokud nehara samozrejme... dva nebo tri,kdyz vim, ze pjesek ma sveho panicka, co ho bezmezne miluje a yase se k nemu vraci... ale vis,jak .. kdybych mela pejskovi hledat ten nej domov... tak asi nikdy nevyberu...smajlik - 65

 
Sam+3
Sam+3 - 14.11.2013 12:20

Stanik: Staník, to je dobrý vědětsmajlik - 68smajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 14.11.2013 12:19

Kaliban: to ja psi mama sem, jen docasky nezvladam.. nedokazala bych pak uz toho pejska dat dal.... bzch jich meal ve finale plnej byt smajlik - 68 no sefka sdruyeni to vi.. a tak vi, ze kdokoli y docaskaru, nebo adoptivnich paniku v praye potrebuje kavise pohlidat... tak u me ma dvere otevrene, pokud to jen trochu jde smajlik - 58

 
Stanik
Stanik - 14.11.2013 12:16

hrosinka72: jj, kazda rasa ma neco, u nas je zasadni vystreni oci, srdce a patel, taky EFS. Angousek ma sice chybejici masku, ale extremne zdrave predky bey naleyu na srdci i po desatem roce veku, coz skyta nadeji, ye i on tu s nami bude dlouho.

 
Kaliban
Kaliban - 14.11.2013 12:15

Naši ovčáci jsou s průkazem původu, v rodině vždycky byli (já se tam vyvdala, takže jsem vyvdala i ty psy a ač jsme v mé rodině psy nemívali, rychle jsem si na ně zvykla a už bych bez psů asi nebyla), ale taky jsme měli pár zatoulanců, psa, kterého nám přivázali ke dveřím, jednou štěně, které nám někdo hodil přes plot, patrně si myslel, že si s tím naši psi poradí (to jsem nepochopila vůbec) - poradili, vyštěkali mne z kuchyně, abych s tím něco udělala. A taky dva útulkáče, kteří k nám nějak přišli už dospělí. Jednoho si vzala paní z ulice, jeden u nás dožil. Musím říct, že pes z útulku je povahově naprosto jiný, než pes od štěněte vypiplávaný. Ale všichni psi, kteří u nás našli domov náhodně a byli navíc k těm našim, byl fajn. Ať už u nás dožili nebo putovali dál do dobrých rukou. Jen nechápu ty lidi. Hodí přes plot štěně ke dvěma poměrně ostrým ovčákům? Já nejsem žádná psí máma, ale pes je odpovědost, člen rodiny a někdo, koho si k sobě člověk připoutá. ne rozbitej kastrol.

 
Sam+3
Sam+3 - 14.11.2013 12:11

Stanik: Jé, jsou krásní, máme taky jednoho Kavalíra, je to miláčeksmajlik - 100

 
hrosinka72
hrosinka72 - 14.11.2013 12:02

Stanik: Radši budu v očích mnoha lidí snob než pak řešit dědičné choroby. Konkrétné u ridgebacka hrozí dermoid sinus (odporrná to nemoc), zálomky, problém s kloubyatd. atd.
Já mám i kočky s PP, přestože je nevystavuji a jsou to kastrátky.
Zároveň mám i celoživotní nepsané pravidlo, že za každé zvíře s PP "snobsky" koupené, pomohu jednomu útulkáčovi či nalezenci. Zatím je to vcelku vyrovnané za těch 25 let v té naší kočkolidskopsí smečce.
Jinak kavalírci jsou frajeři, pár jich z pejskaření znám, pokud jsou dobře vedeni, mají opravdu svělou povahu. Krásná fotografie....
Můj první ridgeback byl také naprosto jedinečný, přiznám se, že nosím jeho fotografii v peněžence s těmi dětskými už pěkných pár let....

Monik : zakomplexovaný macho - pěkné, bude to ten týpek - "ženská patří ke sporáku a dětem, protože na nic jiného by neměla mít vlastní názor"....

 
Stanik
Stanik - 14.11.2013 11:46

Ivča+3: mi povidej.. Beniček uz je za duhovym mostem skoro dva roky.. Angisek je jeho nastupce...a stejen nemine den, abych si na nej se slzou v oku nevzpomnela. to byl pan pes.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 14.11.2013 11:39

Stanik: krása smajlik - 3smajlik - 68

Nám před měsíce umřela naše boloňačka Kiki, bylo jí skoro 14 let (nebudu komentovat pocity, děs) . Chvíli jsme uvažovala právě o tomhle plemenu, ale pak jsme si řekli, že ted nic. Jsou krásní.smajlik - 60

 
Katy..
Katy.. - 14.11.2013 11:38

Paní se teď dozví, co má domasmajlik - 68 Já svýmu psovi říkám, že má suchý zip :o))) protože je pořád u mě....může volně domů, volně ven...neříkám, že není mazánek...to je, ale poslouchat musí. A je pořád venku, nejlíp mu je, když může pracovat....přijde domů, padne pod stůl, kde má pelecha vidí ven přes francouzský okno a je mu fajn a mně taky....na co si pořdt psa, který bude venku a nesmí dovnitř, nebo v kotci?? K čemu je takovej pes? Ale já psa prostě jako součást rodiny beru a brát budu. A pokud chci psa, postarám se o něj.....sousedi mají psisko, vypadá jak retrívr, ale je menší a jednou sjem ho viděla venku na vodítku, jinak má asi 5 x 3 metry oplocený a občas je vpuštěn na zahradu...a to mají dvě děti, který už by mohli jít s ním ven a blbout na poli.....smajlik - 26 ale pes pro mě je člen domásnocti a je jedno jeslti spí v posteli, leží na gauči nebo má svůj pelech..oni jsou prostě rádi s lidma......

 
Ivča+3
Ivča+3 - 14.11.2013 11:35

Když jsme jako malá jezdila k babičce na ves, tak tam bylo pár nebohých psů, kteří byli přivázaní nonostop na řetězu u boudy. Někteří měli to štěstí, že měli ještě lano nad hlavou a na tom ten řetěz, takže mohli o délku lana popoběhnout. Dodnes trpím za ně, jen na to pomyslím - po skoro 40 letech smajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433459.
Archiv anket.