Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Rozdělení sourozenců po rozvodu

Rozdělení sourozenců po rozvodu

S manželem se rozvádíme. Byli jsme spolu patnáct let a máme dvě děti. Třináctiletou dceru a osmiletého syna. Manželství skončilo, respektive končí (rozvedeni ještě nejsme) z důvodu manželových opakovaných nevěr.

Nebylo to pro mne lehké, ale už jsem se s tím nějak srovnala. Ale žít už s ním nechci, zprotivil se mi, nemůžu mu věřit. On se rozvádět nechtěl, patrně očekával, že mu po jeho poslední nevěře zase odpustím. Ale na to už nemám sílu.

Co mě teď hodně trápí je naše dcera. Vždycky to byla taková ta tatínkova holčička, od mala ji dost rozmazloval, všechno jí dovolil a koupil na co si vzpomněla. Teď je dcera v pubertě, začíná to s ní docela třískat a docela často mezi sebou máme neshody. Já jsem ta přísnější, což se jí logicky nelíbí. Když jsme dětem oznámili, že se rozvádíme, dcera prakticky hned řekla, že půjde s otcem a se mnou nezůstane. Dost se mnou zamávalo, snažila jsem se s ní promluvit, zeptat se jí, proč, ale ona mi není schopná smysluplně odpovědět. Jen mi řekla, že má tátu ráda a ví, že on se rozvádět nechtěl, že to je všechno moje vina.

Já vím, že je to v podstatě ještě malá holka a nemůže všechno chápat. Ale podle všeho ji tatínek pěkně zpracoval a podal jí svou verzi, ze které vyšel jako ublížený chudáček a já ta, která kvůli nějakým svým rozmarům boří rodinu. O jeho nevěrách děti samozřejmě nic nevědí a já jsem teď hodně načatá to dceři všechno říct, aby si udělala obrázek. Ale neví, jestli by to bylo dobré, myslím, že spíš ne. Asi by jí to v hlavě udělalo ještě větší zmatek, než má teď.

Jenže vůbec netuším, jak to s ní nějak urovnat. Ona to vidí svým pohledem, který získala od táty, vůbec si nedokáže představit, co by to pro ni znamenalo. Teď vychází z toho, že táta je pro ni úžasnej, ale nedochází jí, že když bude jenom s ním, tak ten život bude pro ni úplně jiný. On je pracovně hodně vytížený, navíc pochybuju, že přestane se svým sukničkářstvím, podle mě spíš naopak, bude mít svobodu, nic mu nebude bránit si užívat. Kolik času mu asi zbude na dceru, která je navíc ve složitém věku, kdy potřebuje pevné zázemí a pravidla?

Úplně mi to trhá srdce, obě své děti nade vše miluju, neumím si představit, že bych o některé z nich přišla. Navíc, roztrhnout sourozence, to je přece taky něco příšerného.

Omlouvám se za asi zmatené psaní, ale nejsem schopná zkoncentrovat myšlenky. Lítá mi toho v hlavě strašně moc. Co byste udělaly na mém místě? Mám si s dcerou na rovinu promluvit a říct jí všechno, včetně těch tátových nevěr? Není to vůči ní příliš kruté? Nebo mám respektovat její přání a smířit se s tím, že mi odejde? Jsem opravdu zoufalá. Manžel samozřejmě s tím, aby dcera šla s ním, souhlasí, myslím, že ve skrytu duše doufá, že než bych něco takového dopustila, radši ten rozvod stáhnu. Je mi úplně zle, nevím, jak se zachovat, co dělat.

Zuzka


21.3.2018   Rubrika:   |   Komentářů 107   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozdělení sourozenců po rozvodu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Arna
Arna - 27.3.2018 15:34

mam-ča: Pobavila jsi mě tím "síbrťákem". Víš kde je? Já totiž v tom síbrťáku 13 let pracovala. Tedy ještě v tom starém, bez výtahů a moderního vybavení. Ale byl tam bezva kolektiv a ráda na to vzpomínám.

 
krasaka
krasaka - 27.3.2018 12:22

Petruša: smajlik - 61 nevím, zda si to nepletu - domnívám se, že
před pár lety jsi byla několik měsíců nezaměstnaná a dosti zoufalá ??
Pokud je práce a ještě k tomu třeba dobrý kolektiv a hodné děti - dá se to vše přestát, každý konec je vlastně nový začátek ! smajlik - 47
Já jsem ty moje dva nebožtíky opravdu neutloukla pánví ani nekrmila muchomůrkou červenou, ale před 14 léty to bylo pro mne vysvobození-je fakt,že vše ženská nezvládne, ale raději si občas zaplatím řemeslníkasmajlik - 47
Jenže mně se to kecá, jsem asi dvakrát starší Tebe, děti se blíží k padesátce, tak žiji jen pro pejsky a stále tvrdím, že nikdo s koulemi do mého bytu nesmí /oba smajlik - 40jsou taky kastrovanísmajlik - 68!smajlik - 34
Když pročítám různé problémy žen s muži, s láskou, zamilováním se, s nevěrou ap.-zjišťuji jak je i stáří krásné - žádné emoce, pláč do polštáře,trhání lístečků "má mne rád, nemá mne rád"- prostě jsou i přátele k výletům či za kulturou, ale žádné onemocnění láskou už nehrozí /byl to pech,ale i těch pár chlapů v životě- to bylo jen závaží a brzda v rozletu,občas i příživníci/smajlik - 48

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 27.3.2018 12:06

mam-ča - 27.3.2018 11:36
věcné břemeno je dobré, ale možná i vsuvka o vrácení daru neni špatný krok.
To již zase, ale může,, urazit,,
Jsou i tací co se bojí vylézt na chodbu, nebo zahradu.

 
mam-ča
mam-ča - 27.3.2018 11:36

Kozoroh18: 9:20 S vlastními dětmi se většinou dohodneš. Ale ty přivdané nebo přiženěné mají k nemovitému majetku samozřejmě jiný vztah, než ten, kdo tam vyrostl.
A tak se člověk může dočkat , že mladá řekne : "prodej barák a bába (ev. dědek) ať jde do "síbrťáku",. A synáček zblblý hormónama se třeba bude chtít ženě zavděčit.
Asi není úplně dobrý nápad rozdávat majetek dokud žiješ. Ale zase chceš mladým pomoct do začátků.
Tak to Věcné břemeno bydlení je taková pojistka. S věcným břemenem je barák téměř neprodejný. Soudný člověk si ho nekoupí.

 
PEGG
PEGG - 27.3.2018 10:12

Petruša - 23.3.2018 19:20 smajlik - 25 to je dobré. Není rodinný typ, ale už má ženskou s dítětem?smajlik - 66
Neboj, nakonec zjistíš, že samotné je ti fajn.smajlik - 61 Tím nechci říct, že si nemáš nikoho najít, ale nestěhovat domů!
Konečně můžeš jezdit s dětmi na výlety, nebo jen chodit po okolí, člověk většinou nezná, to co má pod nosem.
Buď ráda, že vám nechal bydlení. Teď se rozvádí známá, tři děti a on chce vyplatit z bytu, který ještě není splacený. Jí nechá děti, hypotéku a sám si vzal auto a půlku bytu. Debilsmajlik - 36 smajlik - 37

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 27.3.2018 9:20

mam-ča - 26.3.2018 8:22
v tom máš pravdu. Jela jsem v autobuse a tam si vyslechneš vše, snad i kam strkají prachy. Pani vykládala, napsala barák na děti, věcné břemeno snad má, ale bydlení očistec. Já se nedívala kdo to vypráví, ale uši si nezaleji betonem.
Když jsem zvedla hlavu, známá. . Prej slyšela jsi, říkám né, nevěnovala jsem se co kdo povídásmajlik - 72, lhala jsem. Tak mě to ještě zopakovala.
To mám z okolí také rady napiš barák na děti, Já jsem tu mamku nechala dožít v 1/3 bez omezení návštěv a ++++ další. Takže by měly holky mít vzor, ale když slyším co se děje kolem.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 27.3.2018 9:09

Petruša - 26.3.2018 19:14
hlavně bydlení a práci, jak budeš mít toto zajištěné smajlik - 47
jinak budete tři a pokud nebudeš vycházet, jdi na social, blbá možná rada

 
Petruša
Petruša - 26.3.2018 19:16

mam-ča: a díky

 
Petruša
Petruša - 26.3.2018 19:14

mam-ča: Arna: půlka bytu bude moje, oni mají napůl tu jeho půlku

 
Verera
Verera - 26.3.2018 13:13

Děti tíhnou k tomu, u kterého je větší pohoda a kdo je jakoby poškozený. Dcera by měla vědět, o co jde, aby se mohla rozhodovat na základě úplných informací. Ale řekla bych jí to bez emocí, něco v tom smyslu, že já už dál nemůžu snášet tátovo chování a proto se rozvádíme,že to, že se jeden chce rozvést neznamená, že on je tím důvodem rozvodu. Ale nepostavit to tak, že ona se musí rozhodnout, kdo je dobrý a kdo špatný.

Musí vědět, že je v pořádku, že má ráda tátu, že jí to nijak nemáš a zlé. Nejhorší je, když jsou děti nuceny postavit se na stranu jednoho.

Poprosila bych ji, aby to opravdu promyslela, do všech důsledků než se rozhodně ,ale nechala bych ji vybrat si. S tím, že když se časem rozhodne jinak, může to změnit. To by měla být ostatně i dohoda rodičů, protože pak se budete hádat o výživné apod.

Když ji budeš do něčeho nutit, dosáhneš opak a i kdyby šla s tebou, bude s tebou věčně bojovat.

Jen bych se bála, že táta na ni nebude mít čas a ona se chytne nějaké party, proto musí mít vždycky někoho, kdo ji má rád a s kým se cítí dobře, i když třeba babičku.

 
Arna
Arna - 26.3.2018 9:28

mam-ča: Přesně tak jsem to myslela. Děti v dospělosti budou podnikat, zkrachují, exekuce...

 
mam-ča
mam-ča - 26.3.2018 8:22

Petruša: Jestli bude byt psaný jen na děti, nech si tam udělat Věcné břemeno bydlení. Předpokládám, že Tě děti v dosažení plnoletosti nevyženou pod most, ale nevíš, jakého partnera si jednou přivedou, a co takový zeť nebo snacha dokáží vymyslet. smajlik - 56
Jinak samozřejmě držím palce Tobě i pisatelce článku, ať to brzy rozdýcháte a začnete zase normálně žít. smajlik - 45

 
Petruša
Petruša - 25.3.2018 21:01

Arna: já vím to s dětma. Ale lepší děti než on. Ano v osobním, teď jsem doplatila hypotéku, aby jo mohl na ty děti přepsat, jinak by to nešlo, nemohli by být nezletilí vlastníci

 
Arna
Arna - 25.3.2018 19:04

Petruša: Ten byt je v osobním vlastnictví? Ale stejně by měl být asi napsaný jen na tebe. Sice vidím vše černě, ale člověk nikdy neví jak se zachovají naše děti nebo jejich budoucí partneři.
Ale nechci ti nasazovat brouka do hlavy.

 
Petruša
Petruša - 25.3.2018 18:15

kubikm: to právě nevím kdy nabyde :-( Uvidíme, co nám právnička řekne toho 5.4.

orinka: to asi jo. On to taky bere tak, že to podepíše a hotovo

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 49159.
Archiv anket.