Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Rozdělení sourozenců po rozvodu

Rozdělení sourozenců po rozvodu

S manželem se rozvádíme. Byli jsme spolu patnáct let a máme dvě děti. Třináctiletou dceru a osmiletého syna. Manželství skončilo, respektive končí (rozvedeni ještě nejsme) z důvodu manželových opakovaných nevěr.

Nebylo to pro mne lehké, ale už jsem se s tím nějak srovnala. Ale žít už s ním nechci, zprotivil se mi, nemůžu mu věřit. On se rozvádět nechtěl, patrně očekával, že mu po jeho poslední nevěře zase odpustím. Ale na to už nemám sílu.

Co mě teď hodně trápí je naše dcera. Vždycky to byla taková ta tatínkova holčička, od mala ji dost rozmazloval, všechno jí dovolil a koupil na co si vzpomněla. Teď je dcera v pubertě, začíná to s ní docela třískat a docela často mezi sebou máme neshody. Já jsem ta přísnější, což se jí logicky nelíbí. Když jsme dětem oznámili, že se rozvádíme, dcera prakticky hned řekla, že půjde s otcem a se mnou nezůstane. Dost se mnou zamávalo, snažila jsem se s ní promluvit, zeptat se jí, proč, ale ona mi není schopná smysluplně odpovědět. Jen mi řekla, že má tátu ráda a ví, že on se rozvádět nechtěl, že to je všechno moje vina.

Já vím, že je to v podstatě ještě malá holka a nemůže všechno chápat. Ale podle všeho ji tatínek pěkně zpracoval a podal jí svou verzi, ze které vyšel jako ublížený chudáček a já ta, která kvůli nějakým svým rozmarům boří rodinu. O jeho nevěrách děti samozřejmě nic nevědí a já jsem teď hodně načatá to dceři všechno říct, aby si udělala obrázek. Ale neví, jestli by to bylo dobré, myslím, že spíš ne. Asi by jí to v hlavě udělalo ještě větší zmatek, než má teď.

Jenže vůbec netuším, jak to s ní nějak urovnat. Ona to vidí svým pohledem, který získala od táty, vůbec si nedokáže představit, co by to pro ni znamenalo. Teď vychází z toho, že táta je pro ni úžasnej, ale nedochází jí, že když bude jenom s ním, tak ten život bude pro ni úplně jiný. On je pracovně hodně vytížený, navíc pochybuju, že přestane se svým sukničkářstvím, podle mě spíš naopak, bude mít svobodu, nic mu nebude bránit si užívat. Kolik času mu asi zbude na dceru, která je navíc ve složitém věku, kdy potřebuje pevné zázemí a pravidla?

Úplně mi to trhá srdce, obě své děti nade vše miluju, neumím si představit, že bych o některé z nich přišla. Navíc, roztrhnout sourozence, to je přece taky něco příšerného.

Omlouvám se za asi zmatené psaní, ale nejsem schopná zkoncentrovat myšlenky. Lítá mi toho v hlavě strašně moc. Co byste udělaly na mém místě? Mám si s dcerou na rovinu promluvit a říct jí všechno, včetně těch tátových nevěr? Není to vůči ní příliš kruté? Nebo mám respektovat její přání a smířit se s tím, že mi odejde? Jsem opravdu zoufalá. Manžel samozřejmě s tím, aby dcera šla s ním, souhlasí, myslím, že ve skrytu duše doufá, že než bych něco takového dopustila, radši ten rozvod stáhnu. Je mi úplně zle, nevím, jak se zachovat, co dělat.

Zuzka


21.3.2018   Rubrika:   |   Komentářů 107   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozdělení sourozenců po rozvodu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Nika1
Nika1 - 22.3.2018 23:47

Petrusa: Drzim pesti. Jses o rok mladsi nez ja a mame temer cely zivot pred sebou (mam 2.5 letou dceru). Zaslouzis si vic.

 
Hanča
Hanča - 22.3.2018 20:58

Petruša: koukám, že já to měla nejjednoduššé, mně manžel oznámil, že ho to s námi nebaví a odešel v devět večer jen s příruční taštičkou, protože má odpověď byla, že pokud chce jít, tak ať jde hned a do rozvodu jsme se viděli jen 2x, z toho si jednou přijel pro věci, co jsem mu sbalila(samozřejmě i roztrhaný ponožky, co jsem si chystala na zimní zašívání) a jednou, když se chtěl na něčem dohodnout, ale moje výhoda byl byt v domě mých rodičů, byli jsme jen podnájemníci, jo a hlavně jsem trvala i před rozvodem, že si každých 14 dní musí brát děti na víkend

 
Petruša
Petruša - 22.3.2018 20:37

Arna: jj přesně tak. Naštěstí už jen týden. A jak to myslíš s tím férový?

sharon: díky smajlik - 25

Renee: ještě mi ani není, bude mi 37 v létě. To je strašný, to muselo být taky šílený na nervy. Ještě žít krom toho strachu i s tím, že si něco udělá a člověk si to bude vyčítat... A ten strach z něj...hrozný :-(
Děkuju smajlik - 25

 
sharon
sharon - 22.3.2018 19:16

Petruša: ani netušíš jak ti rozumím.....smajlik - 56smajlik - 45

 
Hanča
Hanča - 22.3.2018 18:31

Jarča*: tak já to zkousla velice rychle'možná i proto, že jsem měla 4letý dítě) a po těch třech měsících problémů se mi ulevilo, sice mně všechny známé odsoudily, ale t jsem si zažila i před tím, když jsem to dovolila synkovi, ten se vrátil po 3 měsících a na to, že mu bylo jen 11, tak rychle pochopil, co je otec zač, dcera to pochopila taky, ale ty zase otec vyhrožoval, že u něj musí zůstat do 18, když ji jako pomohl v nouzi(samozřejmě kvůli sociálním dávkám), pak j mycechy vyhnala v den vysvědčení a to ji do 18 chybělo ještě 6 týdnů, ale přeci ji nebudou živit o prázdninách

 
Renee
Renee - 22.3.2018 17:13

Petruša: Takže je vám teprve 37 let, nebojte, to bude dobré, nakonec ještě budete ráda, že to takhle dopadlo smajlik - 56 Je super, že spolu vycházíte, i když chápu, že to společné bydlení do odstěhování je šílené. Já to měla ještě komplikovanější, musela jsem si nové bydlení hledat tajně a to, že se stěhuju, jsem svému tehdejšímu manželovi musela oznámit až večer před samotným odstěhováním (když viděl, že si balím věci), protože byl psychicky nemocný a hrozilo, že mi něco udělá. Stejně tak jsem musela udělat všechno pro to, aby se nedozvěděl mou novou adresu, měla jsem z něj velký strach (nebral léky, co brát měl). Žila jsem dlouhé měsíce ve strachu, nespala jsem, strašné to bylo. Takže těm, co se rozcházejí v dobrém a normálně, jsem vždycky spíš záviděla. Přeju hodně štěstí do budoucího života smajlik - 45

 
Arna
Arna - 22.3.2018 17:06

Petruša: smajlik - 56 Kdybych měla tenkrát ten rozum co mám dnes...
Vím jaké to je, on si žije svůj život, jde si kdy chce, kam chce a ty se na to chtě-nechtě musíš dívat. Hlavně nebuď blbá nevěř že bude k tobě férový.

 
Arna
Arna - 22.3.2018 17:03

Můj názor je že by dcera měla vědět proč se rozvádějí. Sednout si s ní a s otcem a říct jí to před ním, v klidu. Otec nebude mít možnost zapírat a pomlouvat maminku a to možná s holčinou pěkně zamává a změní názor. Žádná špína, jen to že tatínek má rád jiné ženy a že to maminku hodně trápí.

 
Petruša
Petruša - 22.3.2018 16:28

YXH: Kozoroh18: Jarča*: díky smajlik - 25

sharon: taky díky smajlik - 25 My se normálně bavíme, možná víc než dřív, ale je to těžký pro mě takhle žít. Když se bavíme, tak to vypadá, že je vše ok a pak když si uvědomím, že to tak není... A nehorší je to, že sem chodí jak na ubytovnu, dělá si co chce a já to mlčky snáším. To je strašný sebezapření. Tak do příštího pátku musím vydržet. A pak si zvykat být nez něj, v létě bychom měli 20 let vztahu a v květnu 15 do svatby. Jsem s ním dýl než sama (od 17 let). A taky to, že je s tou druhou...
No ale těším se, budu ve větším klidu, než takhle, jezdím domu z práce už x měsíců se stresem a od toho konce ledna s ještě větším...

 
Jarča*
Jarča* - 22.3.2018 13:35

rosean: to je přesné. já už o tom dneska umím psát s nadhledem, když je to víc jak 20 let, ale tenkrát, když jsem v té situaci byla, jsem to taky nedokázala skousnout. Proto jsem Zuzce psala, že za čas bude všechno jinak, ale vím, že v té chvíli s tebou cloumají emoce a nedokážeš se jen tak odstřihnout od dítěte, o které ses do té doby dnes a denně starala. Dneska spolu máme všichni báječný vztah, ale těch několik let, než se všechno srovnalo a našli jsme k sobě zase cestu, bylo hodně bolestivých.

 
rosean
rosean - 22.3.2018 13:17

u nás první soud trval 2 roky, oba jsme chtěli dceru do péče, měla 6 let, po roce, kdy proběhlo několik psychologických vyšetření, soud rozhodl, že dcera má být u mně.
V jejich 12 letech (kdy je hranice, že soud již přihlíží k názoru dítěte) otec opět podal žádost do své péče, dítě zpracováno příslibem placení drahého koníčku.
Také mi všichni (včetně právničky) říkali - nech ji jít, sama a ráda se vrátí...
Nedokázala jsem to, bojovala jsem 3 roky. Výsledek - velké odcizení s dcerou, její sebepoškozování, výsledek soudu - střídavá péče.
Dnes v jejich 16 k sobě hledáme cestu zpět a jde to, i když pomalu.

Kdybych to věděla předem, stejně nevím, zda bych se rozhodla jinak, neumím si dodnes představit, že bych jí řekla - tak si jdi...

Ze strany otce se jedná o čistou pomstu za můj odchod, což je možná i váš případ.

Nenabízím řešení, jen píšu svou zkušenost, třeba nějak pomůže smajlik - 61

 
krasaka
krasaka - 22.3.2018 12:52

sorry - má býti "manžele" !!!

 
krasaka
krasaka - 22.3.2018 12:51

smajlik - 61Nedovedu si vůbec představit ty rozvodové tahanice, zvláště jsou-li děti - jak píší děvčata, časem se vše upraví, emoce se zklidní - taky si myslím, že dcerka na to přijde sama! Je to nespravedlivé, že téměř většinou původce rozchodu se jeví jako ten správný a hodný a na toho druhého /většinou manželku/ se všechno svedesmajlik - 48
Je velká škoda, že není možno zlobivé a nevěrné manžely umlátit těžkou pánví smajlik - 68, protože ze všech hledisek je lepší býti vdovou nežli rozvedenou smajlik - 47

 
sharon
sharon - 22.3.2018 10:18

Petruša:smajlik - 56 Peti tak to mě moc mrzí , to je prostě život , zvládneš to neboj , já se rozvedla po čtyřech letech , podruhé jsem vdaná 43 let , (mmj dodnes jsem s ex přátelé a občas se sejdem u společného syna )už jsem stará vykopávka proto vím že se musí vše zvládnout , dnes je to jistě těžší po všech stránkách než tehdy ale nejsi sama , jsou vás tisíce , vím že to není žádná útěcha ale jak říkám , je to život....drž se holka , jsi mladá a vím že to dáš......smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
Mášapáša
Mášapáša - 22.3.2018 9:53

Já bych dceru nechala jít s tátou, hezky v klidu, aby věděla, že z matčiný strany je to v pohodě a bude se moct kdykoliv vrátit. Myslím si, že otec bude po nějakým čase rád, že ji bude smět "vrátit" a kdoví, jestli to vůbec myslí vážně, že by si ji vzal. Jde taky o to, jestli se stěhuje k nějaký svojí nevěře - ta s tím souhlasí, že najednou s nima bude žít puberťačka, která jí zřejmě bude dělat jeden naschvál za druhým? Protože ať otec holce nabulíkoval, co chtěl, blbá asi úplně není. Takže bych nechala věcem volný průchod, bude to sice bolet, ale vsadila bych ruku na to, že za chvilku bude dcera škemrat, že chce domů.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55106.
Archiv anket.