Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 113   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Pentlička
Pentlička - 1.2.2016 8:36

Já mám ráda všecko, co je vybočení z každodenního stereotypu. Miluju moře, ale i hory, mám ráda cizinu i ČR nebo SR. Byla jsem na dovolené na kolech, ale i v Londýně a v New Yorku. Miluju Chorvatsko, ale i Řecko, Španělsko, Itálii. Líbí se mi Benátky i Paříž, ale i Šumava nebo Jeseníky. Jednu z nejkrásnějších dovolených jsem strávila v Tunisku. Loni jsem byla v Turecku a kupodivu, žádného migranta jsem tam nepotkala. A taky jsem byla týden na Šumavě. Letos doufám pojedu taky někam k moři. A doufám, že i někam po ČR.

 
orinka
orinka - 1.2.2016 6:23

Ivi: Máš pravdu, předsedo, třebas takové Řecko, Turecko....

 
rychenza
rychenza - 1.2.2016 3:56

Dovolena na kole by byla pro me za trest. Brrrr smajlik - 66
U more se daji najit krasne plaze bez lidi, pokud chce byt nekdo sam. Taky neni zadna povinost u more jen lezet a roznit se. Naprosta vetsina lidi jezdi po vyletech a dela aktivity v Cesku nemozne.
Ja chapu lidi co chteji jet na last minute i ty, co planuji dopredu. Uz jsem v zivote delala oboji a oboji ma sve vyhody i nevyhody.
Chapu lidi, kteri radeji do hor nez k mori (muj deda) i lidi, co by je do hor nikdo nedostal (mezi ne patrim ja).
Chapu, ze nekdo radeji jezdi jen po vlasti Ceske, kde celkem vi co se da ocekavat a domluvi se, jiny radeji pozna neco jineho. Patrim do obou skupin, Cesko projizdim po vikendech, do zahranici jedu na delsi dovolenou.
Chapu lidi, co se chteji jen tak valet a nic nedelat (kdyz cely rok dre fyzicky jak mezek) i lidi, co se chteji o dovolene hybat (kdyz sedi cey rok v kanclu).
Co nechapu, ze nekdo ma potrebu tomu druhemu vykladat, jak se ma dovolena travit a co by mel o dovolene delat.

 
sharon
sharon - 31.1.2016 23:02

takže ať si každý jede - jezdí kam je mu libo , ne ?..............smajlik - 68


 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 20:50

orinka: Ještě dodám, že je docela dost jiných zemí, kam se dá jet, není jen Egypt a Tunisko. smajlik - 58

 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 20:48

orinka: Jenže to je odpověď jen za tebe, takže ten smajlík je poněkud mimo! smajlik - 58 Ostatní to mají každý jinak. A vidíš, já se až tolik nebojím, k moři hodlám jet a dokonce už to máme s mužem vyřízené. Vždycky dovolenou zajišťuju hned v zimě - vyřídím pobyt, poznávačku nebo výlet kam chci a pak na to až do termínu dovolené nemyslím. Ale to je můj způsob, někdo raději volí last minute a myslím, že obojí je dobré. smajlik - 75

 
orinka
orinka - 31.1.2016 20:10

Ivi: tak jo. Odpovím teda odpovědí, jakou si asi přeješ vidětsmajlik - 75. Já bych do zahraničí rozhodně nejela. V současné situaci nevidím dovolenou v místech, kam se jezdívalo beze strachu, jako bezpečnou (Hurghada, Tunis...). Už dnes je to tam výbušené, co teprve za půl roku.
Takže jsme opět tam, kde jsme byli. Všude dobře, doma nejlépe.smajlik - 27

 
orinka
orinka - 31.1.2016 19:49

sharon: já byla 2x. Pro mě to není.

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 19:29

Vloni jsem měla tu samou starost - nakonec vyhrálo Bulharsko, protože to se mi z dostupných destinací zdálo nejbezpečnější. Jen ho objevili také němečtí teenageři, kteří dokázali pařit do šesti do rána. Sami nám potvrdili, když se námi dali u oběda do řeči, že Bulharsko je super a levnější než Ibiza /proto jich tam bylo mraky, připadala jsem si jak na koleji smajlik - 68. Naštěstí jsme měli pokoj ne s výhledem na moře, jak jsme si původně přáli, ale na druhou stranu do mini parku. Na té straně k moři byli bary a diskotéky s NON STOP provozem, V čem nám vyšli vstříc bylo, že jsme měli pokoj ve vyšším patře (v 6. ze sedmi), takže jsme se báječně vyspali (asi na rozdíl od těch, kteří měli pokoj s výhledem na moře a v nižším patře. Letos ještě nevím kam, protože dovolenou vybíráme asi tak dva týdny před plánovaným odjezdem. Ale když byli děti malé, měli jsme ji vždycky zamluvenou už v březnu. Jednak proto, že jsme jezdili v červnu a jednak proto, že byl větší výběr. A taky to těšení bylo fajn. Hodně štěstí při výběru!

 
sharon
sharon - 31.1.2016 19:07

orinka: 14:44................ale u moře to vedro tak nevnímáš, nepociťuješ....ani nemáš potřebu pít , jíst....mě třeba stačilo jedno jablko...a to jsem žrout...............u nás je suchý vedro ale u moře je to paráda...........mít možnost jedu hned...smajlik - 68

 
sharon
sharon - 31.1.2016 18:58

a dohadujete se a to tu ani nejsem já......obrázek - 87(33).gif

u nás je všude krásně ale moře je moře...............tečka...smajlik - 68
jak člověk jede jednou k moři tak tam touží jet znovu a znovu..........moře miluju a dovedla bych se u něj válet dnes a denně....a tak jezdím aspoň plavat do bazénu...smajlik - 68smajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 18:23

orinka: Vím, že se říká hraběcí rada - to je rada od člověka, který sám sebe prohlásí za machra, který všechno ví, všude byl a od všeho má klíče. Myslím, že starost o dovolenou patří k hezkým starostem a pokud ji někdo má (může mít), měl by si ji užít, protože u plánování dovolené jde prožít docela hezké chvilky. A paní Soňa nechtěla vědět, jak má trávit dovolenou jinak a líp. Evidentně má ráda moře a ráda by tam jela. Jenže má strach, tak se tady zeptala, jestli my ostatní máme strach taky. To je celé.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:52

Haninka: Nepochopila.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:52

Haninka: tak za tím si stojím. Pokud má někdo těžkou hlavu, kam jet na dovolenou, je to opravdu starost hraběcí - luxusní. Starost je, když je nemoc v rodině, nedostatek financí kvůli nezaměstnanosti, šikana ve škole - ale kam jet ne dovolenou??smajlik - 55 to za starost opravdu nepovažuju.

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:42

orinka: nepochopila jsi, co jsem tím chtěla říct smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127751.
Archiv anket.