Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 108   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Ivi
Ivi - 31.1.2016 20:48

orinka: Jenže to je odpověď jen za tebe, takže ten smajlík je poněkud mimo! smajlik - 58 Ostatní to mají každý jinak. A vidíš, já se až tolik nebojím, k moři hodlám jet a dokonce už to máme s mužem vyřízené. Vždycky dovolenou zajišťuju hned v zimě - vyřídím pobyt, poznávačku nebo výlet kam chci a pak na to až do termínu dovolené nemyslím. Ale to je můj způsob, někdo raději volí last minute a myslím, že obojí je dobré. smajlik - 75

 
orinka
orinka - 31.1.2016 20:10

Ivi: tak jo. Odpovím teda odpovědí, jakou si asi přeješ vidětsmajlik - 75. Já bych do zahraničí rozhodně nejela. V současné situaci nevidím dovolenou v místech, kam se jezdívalo beze strachu, jako bezpečnou (Hurghada, Tunis...). Už dnes je to tam výbušené, co teprve za půl roku.
Takže jsme opět tam, kde jsme byli. Všude dobře, doma nejlépe.smajlik - 27

 
orinka
orinka - 31.1.2016 19:49

sharon: já byla 2x. Pro mě to není.

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 19:29

Vloni jsem měla tu samou starost - nakonec vyhrálo Bulharsko, protože to se mi z dostupných destinací zdálo nejbezpečnější. Jen ho objevili také němečtí teenageři, kteří dokázali pařit do šesti do rána. Sami nám potvrdili, když se námi dali u oběda do řeči, že Bulharsko je super a levnější než Ibiza /proto jich tam bylo mraky, připadala jsem si jak na koleji smajlik - 68. Naštěstí jsme měli pokoj ne s výhledem na moře, jak jsme si původně přáli, ale na druhou stranu do mini parku. Na té straně k moři byli bary a diskotéky s NON STOP provozem, V čem nám vyšli vstříc bylo, že jsme měli pokoj ve vyšším patře (v 6. ze sedmi), takže jsme se báječně vyspali (asi na rozdíl od těch, kteří měli pokoj s výhledem na moře a v nižším patře. Letos ještě nevím kam, protože dovolenou vybíráme asi tak dva týdny před plánovaným odjezdem. Ale když byli děti malé, měli jsme ji vždycky zamluvenou už v březnu. Jednak proto, že jsme jezdili v červnu a jednak proto, že byl větší výběr. A taky to těšení bylo fajn. Hodně štěstí při výběru!

 
sharon
sharon - 31.1.2016 19:07

orinka: 14:44................ale u moře to vedro tak nevnímáš, nepociťuješ....ani nemáš potřebu pít , jíst....mě třeba stačilo jedno jablko...a to jsem žrout...............u nás je suchý vedro ale u moře je to paráda...........mít možnost jedu hned...smajlik - 68

 
sharon
sharon - 31.1.2016 18:58

a dohadujete se a to tu ani nejsem já......obrázek - 87(33).gif

u nás je všude krásně ale moře je moře...............tečka...smajlik - 68
jak člověk jede jednou k moři tak tam touží jet znovu a znovu..........moře miluju a dovedla bych se u něj válet dnes a denně....a tak jezdím aspoň plavat do bazénu...smajlik - 68smajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 18:23

orinka: Vím, že se říká hraběcí rada - to je rada od člověka, který sám sebe prohlásí za machra, který všechno ví, všude byl a od všeho má klíče. Myslím, že starost o dovolenou patří k hezkým starostem a pokud ji někdo má (může mít), měl by si ji užít, protože u plánování dovolené jde prožít docela hezké chvilky. A paní Soňa nechtěla vědět, jak má trávit dovolenou jinak a líp. Evidentně má ráda moře a ráda by tam jela. Jenže má strach, tak se tady zeptala, jestli my ostatní máme strach taky. To je celé.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:52

Haninka: Nepochopila.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:52

Haninka: tak za tím si stojím. Pokud má někdo těžkou hlavu, kam jet na dovolenou, je to opravdu starost hraběcí - luxusní. Starost je, když je nemoc v rodině, nedostatek financí kvůli nezaměstnanosti, šikana ve škole - ale kam jet ne dovolenou??smajlik - 55 to za starost opravdu nepovažuju.

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:42

orinka: nepochopila jsi, co jsem tím chtěla říct smajlik - 26

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:35

Třeba: Tomu říkám hraběcí starost smajlik - 68

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:23

Haninka: "něco podobného jsem chtěla napsat - stává se tady z toho spolek netolerantních bab. Běda, když napíšeš něco, co se někomu nelíbí. Nedivim se, že sem některé přestaly chodit. Diskuze je od slova diskutovat a ne ohrnout nos nad někým a dát mu to "sežrat" když má jiný názor než já. Je mi z toho někdy smutno."

Teď tedy zase já nevím, co jsi tím myslilasmajlik - 26

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:11

orinka: teď Ti nerozumím - kde, upresni mi to prosim. Kritizují tady něčí preferovaný způsob trávení léta? Ohrnuju tady nos nad tím, že jste např. vy jezdili na kolech? Nebo se podivuji nad tím, že se někdo - ach můj bože - rozhodne proválet dovolenou u moře? Ne, každý ať si tráví dovolenou tak, jak mu vyhovuje, co člověk, to názor, jeho volba.

 
Piafka
Piafka - 31.1.2016 16:37

Oproti ostatním mě nepřekvapuje plánování předem. Zvlášť u rodin s dětmi je to naprosto běžné. I v rámci ČR je hledání opravdu pěkné dovolené na poslední chvíli spíše utopií.
Česká i Slovenská republika jsou krásné země, krásné jsou v létě i Alpy, horská jezera...ale moře má svoje jedinečné kouzlo a nedívím se, že se tam někdo těší a mrzí ho současné komplikace. Nehledě k tomu, že spoustě lidí zdravotně pomáhá.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 14:46

Ivi: nevšimla jsem si nějakého despektu. Lidi prostě píšou, co baví je.smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 92351.
Archiv anket.