Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 109   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
orinka
orinka - 31.1.2016 14:46

Ivi: nevšimla jsem si nějakého despektu. Lidi prostě píšou, co baví je.smajlik - 26

 
orinka
orinka - 31.1.2016 14:44

Haninka: no vidíš, tady kritizuješ něco, co sama dělášsmajlik - 68 Já jsem hodně zvědavá na letošní léto. Jestli bude jak to minulé, potěš koště. Tady byla Sahara, i s tím vedrem a suchem, jezdit někam, kde je vedro ještě většísmajlik - 76, tak to by mě mohlo milovatsmajlik - 66. Nejlíp by mi vyhovovalo dělat po celou sezónu průvodce v krasové jeskyni.smajlik - 58

 
krasaka
krasaka - 31.1.2016 13:15

Haninka: smajlik - 61mluvíš mi z duše smajlik - 47
"Není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem"smajlik - 68
Většinou lidé touží strávit dovolenou jinak, nežli zbytek roku - i u moře je spousta jiných možností - výlety, návštěvy památek,gurmánské zážitky a rozhodně moře osvěží lidi s bronchitidou, artrózou, lupénkou ap.smajlik - 47
Skoro vždy člověk více touží po tom, co nemá - žiji sedm let pár km od moře a v největších vedrech v době přeplněných pláží tam nejezdím vůbecsmajlik - 66
Jedna z mála věcí, které mi zde chybí, jsou podzimně zbarvené stromy, zelené plochy luk a strání a kouzelné říčky a potoky, kopce a hory Česka či Slovenskasmajlik - 47Ale zvolila jsem si a nebudu nikoho odrazovat a odsuzovat, pokud má jiný názor smajlik - 66

 
Bety
Bety - 31.1.2016 13:13

Nevím, jestli si to tady autorka článku Soňa čte, ale to Španělsko vůbec není špatný nápad. Co třeba sloučit velké město s památkami, krásnými parky a nádhernou atmosférou a pláž? Barcelona je úchvatná a má pěknou městskou pláž. Muzea, parky, Park Güel, Sagrada Família, Gaudího domy... pláž v dosahu
obrázek - IMG_5156.JPG

obrázek - IMG_5161(1).JPG

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 12:52

Ivi: něco podobného jsem chtěla napsat - stává se tady z toho spolek netolerantních bab. Běda, když napíšeš něco, co se někomu nelíbí. Nedivim se, že sem některé přestaly chodit. Diskuze je od slova diskutovat a ne ohrnout nos nad někým a dát mu to "sežrat" když má jiný názor než já. Je mi z toho někdy smutno.

 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 11:34

orinka: dadka: magatao: Myslím, že každý by měl trávit dovolenou podle toho, co mu vyhovuje. A mluvit s despektem o ostatních, protože jim vyhovuje něco jiného je buranství. Kdo má rád kolo, jezdí na kole, kdo má rád válení na pláži, ten se válí, kdo se rád rýpe v zahradě, ten zahradničí. U všeho se dá odpočinout, pokud to člověku vyhovuje. smajlik - 75

 
orinka
orinka - 31.1.2016 11:24

dadka: mám to přesně tak. Všechny dovolené u nás jsme projezili na kolech v lesích a za celý den nepotkali živou duši.

 
dadka
dadka - 31.1.2016 10:24

magatao:
Však u moře je to taky pořád stejné. Plácáš se na pláži, mažeš se, aby ses nespálila a otáčíš se jako kuře na rožni, abys byla všude rovnoměrně opálená., když je tam moc lidí, nemáš žádné soukromí.
Když si zajedeš třeba na Vysocinu a lehneš si u malého rybníka, kde není ani noha, projdeš lesy a louky a podíváš se na krajinu...je to nádhera i bez moře.

 
magatao
magatao - 31.1.2016 9:38

Co je špatnýho na Tatrách? Blbě se tam koupe v moři.smajlik - 42
Mě třeba Česko fakt nebaví. Narážím všude na stejný "Pepiky", stejnou kulturu, stejnou přírodu, stejnou gastronomii, stejný klima. Nedokážu tady "vypnout" a odpočinout si od problémů a od práce, pořád mi to něco připomíná. Mám ráda teplo, sluníčko, plavání, a moře prostě miluju. Potřebuju jednou za rok vypnout a odjet úplně do jiného prostředí.

Ale to plánování půl a více roku dopředu mi nepřipadá praktický. Za tu dobu se může cokoliv stát a potom co se zaplacenou dovolenou? Stačí jen, abych v práci nedostala dovolenou nebo se tam nebo jinde dělo něco, kvůli čemu bych potřebovala zůstat (stačí nemoc kohokoliv z rodiny, nějaká událost)... To se může stát i když si to člověk zaplatí měsíc dopředu, ale ta pravděpodobnost je daleko menší. Toho časovýho odstupu bych se fakt bála.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 6:51

Tomu říkám hraběcí starostsmajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 30.1.2016 23:48

Draco: Představ si, že jsou lidi, kteří k moři nemusí, ale jen jednoduše chtějí. A ne kvůli tomu, co by řekli lidi (možná to tak máš ty), ale kvůli tomu, že mají moře a teplo rádi nebo třeba jsou nemocní a pobyt u moře jim pomáhá. A není až tak nepochopitelné a hloupé to řešit uprostřed zimy, protože teď si člověk může vybírat kam jet a kde se ubytovat. V červenci už je to o tom, co zbývá. A představ si, že jsou lidi, kteří mají domovinu docela dobře proježděnou, přesně jak píše rychenza. A taky jsou lidi, kteří nemají rádi hory. smajlik - 58smajlik - 68

 
Kahomar
Kahomar - 30.1.2016 23:24

Nečetla jsem příspěvky pode mnou, tak jen, že v tomto týdnu jsme si zabukovali namísto moře v Chorvatsku, kam rádi jezdíme, na týden chatu nedaleko Tater. Už loni, když jsme se z Chorvatska na konci srpna vraceli, tak bylo na hranicích "černo". Tak si dáme letos pauzu a uvidíme za rok. Ostatně, v Tatrách jsme ještě nebyli, takže rozhodování u nás bylo vcelku rychlé. Též mám ráda vše zařízeno s velkým předstihem a klidně se půl roku dopředu budu těšit.

 
rychenza
rychenza - 30.1.2016 22:25

Tak ja chapu, ze nekdo planuje dovolenou uz s pulrocnim predstihem. Chce se proste tesit, dopredu si o te zemi neco zjistit, naucit se treba par frazi v danem jazyce, najit si mista turisty nepolibena atd.
Taky chapu, ze chteji jet do zahranici - treba my podnikame nejaky vylet po CR kazdy letni vikend, mame ji dobre zmapovanou. Takze na delsi volno radeji vyrazime nekam, kde jsme jeste nebyli a kde muzeme poznat neco noveho. A proc k mori? Protoze mame radi teplo, kdy nase kosti doslova nasavaji energii ze slunce.

Sono - co takhle treba Kanary, Madeira nebo Florida - mozna byste byli prekvapeni, ze vas vyjde levneji, nez Egypt a jine evropske destinace a je tam naadherne. smajlik - 43 a bezpecno

 
Draco
Draco - 30.1.2016 13:47

Nechápu lidi, kteří uprostřed zimy řeší letní dovolenou a naopak, v létě řeší Vánoce. Žijte přítomností jinak celý život strávíte jen plánováním a to důležité prošvihnete. A proč MUSÍTE každý rok k moři? Kvůli tomu co by řeklo okolí? Jak už i zaznělo níže, je tolik krásných míst, nejen v ČR, na Slovensku... Také si myslím, že migrační vlny budou horší a horší, na tom asi moc nezměníme, ale i tak se jim dá vyhnout. My jezdíme často do Slovinska, tamní horská jezera a řeky, s průzračně čistou a modrou vodou + úžasné hory a lesy kolem ... to je tisíckrát krásnější než nějaké moře. Loni jsme jeli na podzim, projeli jsme Rakousko, hranici se Slovinskem překročili v Alpách a až k jezeru Bohinj (Triglavský nár. park) jsme nepotkali ani jednu migrantskou nohu. Cestou zpátky do Rakouska nás na hranicích kontrolovali a to mi vůbec nevadí. Byla to nádhera, relax a úžasně podzimně vybarvené lesy. Nelituji. Riziko nevyhledávám, nebudu se cpát do nejvíce zasažených oblastí a riskovat tam, kde se srocují davy turitů, ale nehodlám ustupovat migrantům.

 
kristulda
kristulda - 30.1.2016 12:24

Ja se paní vůbec nedivím ja bych letos také nikam nejela,a už vůbec ne s detmi. Cr tonjisti.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 112950.
Archiv anket.