Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 113   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:35

Třeba: Tomu říkám hraběcí starost smajlik - 68

 
orinka
orinka - 31.1.2016 17:23

Haninka: "něco podobného jsem chtěla napsat - stává se tady z toho spolek netolerantních bab. Běda, když napíšeš něco, co se někomu nelíbí. Nedivim se, že sem některé přestaly chodit. Diskuze je od slova diskutovat a ne ohrnout nos nad někým a dát mu to "sežrat" když má jiný názor než já. Je mi z toho někdy smutno."

Teď tedy zase já nevím, co jsi tím myslilasmajlik - 26

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 17:11

orinka: teď Ti nerozumím - kde, upresni mi to prosim. Kritizují tady něčí preferovaný způsob trávení léta? Ohrnuju tady nos nad tím, že jste např. vy jezdili na kolech? Nebo se podivuji nad tím, že se někdo - ach můj bože - rozhodne proválet dovolenou u moře? Ne, každý ať si tráví dovolenou tak, jak mu vyhovuje, co člověk, to názor, jeho volba.

 
Piafka
Piafka - 31.1.2016 16:37

Oproti ostatním mě nepřekvapuje plánování předem. Zvlášť u rodin s dětmi je to naprosto běžné. I v rámci ČR je hledání opravdu pěkné dovolené na poslední chvíli spíše utopií.
Česká i Slovenská republika jsou krásné země, krásné jsou v létě i Alpy, horská jezera...ale moře má svoje jedinečné kouzlo a nedívím se, že se tam někdo těší a mrzí ho současné komplikace. Nehledě k tomu, že spoustě lidí zdravotně pomáhá.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 14:46

Ivi: nevšimla jsem si nějakého despektu. Lidi prostě píšou, co baví je.smajlik - 26

 
orinka
orinka - 31.1.2016 14:44

Haninka: no vidíš, tady kritizuješ něco, co sama dělášsmajlik - 68 Já jsem hodně zvědavá na letošní léto. Jestli bude jak to minulé, potěš koště. Tady byla Sahara, i s tím vedrem a suchem, jezdit někam, kde je vedro ještě většísmajlik - 76, tak to by mě mohlo milovatsmajlik - 66. Nejlíp by mi vyhovovalo dělat po celou sezónu průvodce v krasové jeskyni.smajlik - 58

 
krasaka
krasaka - 31.1.2016 13:15

Haninka: smajlik - 61mluvíš mi z duše smajlik - 47
"Není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem"smajlik - 68
Většinou lidé touží strávit dovolenou jinak, nežli zbytek roku - i u moře je spousta jiných možností - výlety, návštěvy památek,gurmánské zážitky a rozhodně moře osvěží lidi s bronchitidou, artrózou, lupénkou ap.smajlik - 47
Skoro vždy člověk více touží po tom, co nemá - žiji sedm let pár km od moře a v největších vedrech v době přeplněných pláží tam nejezdím vůbecsmajlik - 66
Jedna z mála věcí, které mi zde chybí, jsou podzimně zbarvené stromy, zelené plochy luk a strání a kouzelné říčky a potoky, kopce a hory Česka či Slovenskasmajlik - 47Ale zvolila jsem si a nebudu nikoho odrazovat a odsuzovat, pokud má jiný názor smajlik - 66

 
Bety
Bety - 31.1.2016 13:13

Nevím, jestli si to tady autorka článku Soňa čte, ale to Španělsko vůbec není špatný nápad. Co třeba sloučit velké město s památkami, krásnými parky a nádhernou atmosférou a pláž? Barcelona je úchvatná a má pěknou městskou pláž. Muzea, parky, Park Güel, Sagrada Família, Gaudího domy... pláž v dosahu
obrázek - IMG_5156.JPG

obrázek - IMG_5161(1).JPG

 
Haninka
Haninka - 31.1.2016 12:52

Ivi: něco podobného jsem chtěla napsat - stává se tady z toho spolek netolerantních bab. Běda, když napíšeš něco, co se někomu nelíbí. Nedivim se, že sem některé přestaly chodit. Diskuze je od slova diskutovat a ne ohrnout nos nad někým a dát mu to "sežrat" když má jiný názor než já. Je mi z toho někdy smutno.

 
Ivi
Ivi - 31.1.2016 11:34

orinka: dadka: magatao: Myslím, že každý by měl trávit dovolenou podle toho, co mu vyhovuje. A mluvit s despektem o ostatních, protože jim vyhovuje něco jiného je buranství. Kdo má rád kolo, jezdí na kole, kdo má rád válení na pláži, ten se válí, kdo se rád rýpe v zahradě, ten zahradničí. U všeho se dá odpočinout, pokud to člověku vyhovuje. smajlik - 75

 
orinka
orinka - 31.1.2016 11:24

dadka: mám to přesně tak. Všechny dovolené u nás jsme projezili na kolech v lesích a za celý den nepotkali živou duši.

 
dadka
dadka - 31.1.2016 10:24

magatao:
Však u moře je to taky pořád stejné. Plácáš se na pláži, mažeš se, aby ses nespálila a otáčíš se jako kuře na rožni, abys byla všude rovnoměrně opálená., když je tam moc lidí, nemáš žádné soukromí.
Když si zajedeš třeba na Vysocinu a lehneš si u malého rybníka, kde není ani noha, projdeš lesy a louky a podíváš se na krajinu...je to nádhera i bez moře.

 
magatao
magatao - 31.1.2016 9:38

Co je špatnýho na Tatrách? Blbě se tam koupe v moři.smajlik - 42
Mě třeba Česko fakt nebaví. Narážím všude na stejný "Pepiky", stejnou kulturu, stejnou přírodu, stejnou gastronomii, stejný klima. Nedokážu tady "vypnout" a odpočinout si od problémů a od práce, pořád mi to něco připomíná. Mám ráda teplo, sluníčko, plavání, a moře prostě miluju. Potřebuju jednou za rok vypnout a odjet úplně do jiného prostředí.

Ale to plánování půl a více roku dopředu mi nepřipadá praktický. Za tu dobu se může cokoliv stát a potom co se zaplacenou dovolenou? Stačí jen, abych v práci nedostala dovolenou nebo se tam nebo jinde dělo něco, kvůli čemu bych potřebovala zůstat (stačí nemoc kohokoliv z rodiny, nějaká událost)... To se může stát i když si to člověk zaplatí měsíc dopředu, ale ta pravděpodobnost je daleko menší. Toho časovýho odstupu bych se fakt bála.

 
orinka
orinka - 31.1.2016 6:51

Tomu říkám hraběcí starostsmajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 30.1.2016 23:48

Draco: Představ si, že jsou lidi, kteří k moři nemusí, ale jen jednoduše chtějí. A ne kvůli tomu, co by řekli lidi (možná to tak máš ty), ale kvůli tomu, že mají moře a teplo rádi nebo třeba jsou nemocní a pobyt u moře jim pomáhá. A není až tak nepochopitelné a hloupé to řešit uprostřed zimy, protože teď si člověk může vybírat kam jet a kde se ubytovat. V červenci už je to o tom, co zbývá. A představ si, že jsou lidi, kteří mají domovinu docela dobře proježděnou, přesně jak píše rychenza. A taky jsou lidi, kteří nemají rádi hory. smajlik - 58smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 148385.
Archiv anket.