Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 108   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Jarča*
Jarča* - 29.1.2016 19:21

Já mám nejraději české, moravské nebo maximálně slovenské luhy a háje. Ne, že bych zavrhovala moře, byla jsem tam párkrát a bylo to fajn. Ale jak už tu bylo psáno, i u nás je spoustu krásných míst.
Na druhou stranu to plánování půl roku dopředu chápu, už teď mám na srpen zamluvené ubytování v Českém rájismajlik - 68
Ale plánujeme letos s dcerou i poznávací zájezd dom Říma a okolí. Vím, že situace ve světě není růžová, ale zase mi to nepřipadá tak dramatické, abych kvůli tomu seděla doma.To, že se člověk ocitne ve špatnou chvíli na špatném místě, se může stát kdykoli a kdekoli. Samozřejmě bych nejezdila tam, kde je to vyloženě nebezpečné, ale věřím tomu, že drtivá většina Evropy to není - aspoň zatím.
Mimochodem, známí byli loni v Řecku a nemohli si to vynachválit.

 
Hanča
Hanča - 29.1.2016 18:59

nejezdíme nikam a mám ušetřený nervy s výberem, doma u bazénu je nám nejlíp

 
Verera
Verera - 29.1.2016 15:34

Proč ne do Řecka? Není nutné jezdit zrovna na Lesbos, ale Korfu, Zakyntos, to je stranou. Kolegyně byla v létě na Lefkadě a byla nadšená.

 
catcat
catcat - 29.1.2016 15:11

já bych teda rozhodně nejela ke středozemnímu moři - když je v něm teď tolik utopených prchlíkůsmajlik - 42

 
Piafka
Piafka - 29.1.2016 14:44

Linda: Proč plánovat dopředu? Máš mnohem větší výběr a většinou nižší cenu. Last minute je fajn, ale nefunguje vždycky a všude, záleží, kam člověk rád cestuje. A čím větší rodina, tím menší šance, že něco seženou na poslední chvíli (slušnějšího).

 
Piafka
Piafka - 29.1.2016 14:41

Megí: Třeba pro astmatiky nebo atopiky je moře k nezaplacení.

 
Megí
Megí - 29.1.2016 14:21

Proč musí každý jet k moři? V Čechách (myšleno celou ČR) je přeci tak nádherně! Proč musíme za každou cenu objevovat cizí kraje, když neznáme svůj domov? Netvrdím, že jet jednou za čas někam za hranice nejen všedních dnů je špatně, i já mám ráda moře, ale ráda objevuji místa u nás. Máme nádherné historické středy měst, nádherné vesničky, moravské sklípky, hory, řeky, ... prostě od všeho trochu. Tak proč to hrotit rezervací dovolené u moře půl roku předem? smajlik - 64

 
Almega
Almega - 29.1.2016 13:20

Na dovolenou nejzdím už cca 13 let a nyní v důchodu mám o zábavu postaráno se stěhováním,chalupou,zahradou až do zimy.

 
sharon
sharon - 29.1.2016 11:06

Linda: migranta nepoznáš a nepoznáš ani blba opásanýho výbušninama kterje třeba v hotelu zabije sebe + spoustu dalších nevinných jen tak.............vnučka s přítelem byla v září v Tunisku a byla jsem ráda když přistála v Praze abyla v pořádku zpět ....dnes člověk nikdy a nikde neví.....

 
sharon
sharon - 29.1.2016 11:02

migrantská vlna nebude stejná jako loni ...bude horší.............

 
magatao
magatao - 29.1.2016 10:11

Jo, jste paranoindní. Co by ti tak ten chudák imigrant asi udělal? Kolik jich asi tak potkáš? Byla jsi někdy třeba ...v Paříží? Jak tam hodláš poznat imigranta od domácích by mě teda hodně zajímalo smajlik - 34

Do Pákistánu nebo Sýrie bych asi nejela, možná bych i Egypt vynechala (ty nejprofláklejší místa), ale proč nejet do ostatních zemí fakt nevím. A když se bojíš po Evropě, tak vyjeď třeba do Austrálie, Ameriky, do Číny, nebo nejlépe do KLDR, tam se určitě na pláži nikdo neodpálí smajlik - 68

 
Anahir
Anahir - 29.1.2016 9:26

Zbytečně to dramatizujete.
Nechápu, proč byste nemohli do Turecka. Jezdí tam stále kde kdo.
Jinak můžete do Španělska, Itálie, Řecka.
Jenže to byste nesměli být zblblí ,,migranty".
Já jsem na Kosu byla i v téhle migrační vlně a kdybych o ní nevěděla, ani bych si toho nevšimla. Pohoda.
Známí byli též v Albánii a velice si to chválili.

Osobně tenhle strach nechápu, člověk musí být obezřetný ať je v jakékoliv zemi, stát se mi něco může i v Tatrách a nic na světě mě nepřinutí, abych dělala to, co všichni ty idioti chtějí - mít strach a dřepět doma.
Ale to je každého věc.

 
Linda
Linda - 29.1.2016 9:14

Co je spatnyho na Tatrach??? Uprimne nechapu proc planovat neco (cokoliv) pul roku dopredusmajlik - 26..... je konec ledna, do leta se muze stat milion veci i bez migrantu. Pokud dovolena bez more neni dovolena a pritom resite neresitelne, tak bych zkusila spanelsko, portufgalsko, Kanary - ty jsou treba v zari za cenu vaseho oblibeneho turecka, mozna i levnejsi.
Ivi: smajlik - 47 naprosty souhlas, nema cenu resit neco co nezmenim. Dcera byla v zari v Mnichove na oktoberfest, ja doma trnula strachy a ona nepotkala jedinyho migranta smajlik - 26

 
sevenofnine
sevenofnine - 29.1.2016 9:13

A co Polsko? Nám se tam líbilo. Nebo na Slovensku termály, v Podhájské máš vodu jak u moře. Hezké je i Španělsko hlavně ostrovy, v Maďarsku jsou taky nádherné termální lázně. Pokud netrváš na moři tak i rakouská jezera v Alpách jsou nádherná. Pak destinace mimo Evropu, USA, Japonsko, Austrálie, Nový Zeland, Čína ... jakékoliv ostrovy.
Spíš jak zemi bych minimalizovala rizikové chování, když vidím kolik lidí se pořizuje selfíčka u zátarasu policie, kolik lidí se vydá v horách na tůru v žabkách a malou lahví vody pro 4 osoby, jde si zaplavat i když je černá vlajka na pláži atd. tak se divím, že se jich tolik vrátí domů. Osobně si myslím, že člověka víc ohrožuje vlastní blbost než terorista.

 
Ivi
Ivi - 29.1.2016 8:07

Asi bych při výběru dovolené vynechala převážně muslimské země, ale co se týká Evropy nevidím problém. Opravdové migranty turista nezajímá, mají jiné starosti. A co se týká ostatního nebezpečí je úplně jedno kde budeš. V evropských zemích může k nějakému útoku dojít, ale pravděpodobnost, že se někam připleteš je malá, asi tak stejmá, jako když pojedeš vlakem z Prahy do Brna a nějaký arogantní debil vjede s autem na přejezdu pod vlak ap. Kdyby se člověk podělal strachy, nemohl by vůbec vystrčit nos z domu. Byla jsem v Itálii i Řecku (Kréta) v době migrační vlny a uprchlíky jsem vlastním okem nespatřila. Jediní migranti, které jsem viděla byli v Calais. Takže jsem pro pečlivý výběr kam, ale klepat se strachlem je podle mě blbost.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 92597.
Archiv anket.