Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Milá redakce, zajímal by mne názor čtenářek na současné postavení žen ve společnosti. Často se totiž setkávám s označením feministka, které je adresováno přímo mně. Přitom já se jako nějaká bojovnice za ženská práva, která cupuje muže na kusy, necítím.

Je mi dvaatřicet let a jsem stále svobodná. Bez mučení přiznám, že nikoli dobrovolně. Po hezkém vztahu velmi toužím, ráda bych měla i dítě. Cítím, že mi utíká čas a začínám trochu panikařit. Mám strach, abych něco neprošvihla a pak už nebylo pozdě. Máma, sestra i kamarádky mi říkají, že jsem moc náročná, ať si prý dám pozor, nebo budu přebírat tak dlouho, až přeberu. Myšleno chlapy.

Jenže já si nemůžu pomoct. Měla jsem samozřejmě několik vztahů, se dvěma jsem dokonce žila ve společné domácnosti, ale pokaždé to krachlo. Oba ode mne odešli s tím, že jsem na ně moc náročná, chytrá, inteligentní, soběstačná. Šokovalo mne to.

Ano, jsem taková, ale považuji to za něco úplně normálního. Přece ze sebe nebudu dělat nějakou nesvéprávnou blbku jen proto, aby se můj partner cítil víc jako muž. To je nesmysl. To, čeho jsem dosáhla, mi nespadlo do klína samo, musela jsem na sobě tvrdě makat, vystudovala jsem vysokou, teď si při zaměstnání dělám druhou. Mám zajímavou a finančně dobře ohodnocenou práci, nepotřebuji se někomu pověsit na krk a dělat ze sebe chudinku, která by bez něj zahynula.

Možná vám taky připadám přehnaně sebevědomá, ale není to tak. Asi tak působím, ale ve skutečnosti jsem hodně citlivá a zranitelná. Jenže život mne naučil nedávat své slabiny najevo, protože okolí toho často dokáže zneužít. Tak radši nasazuji masku tvrďačky a dělám, jak mne nic nerozhází.

Jenže rozhází. V poslední době si čím dál víc uvědomuji, že na sobě musím asi něco změnit, jinak zůstanu do smrti sama, bez partnera, bez dítěte. Zvlášť to dítě mne poslední dobou hodně bere. Už před třemi lety jsem si říkala, že by bylo fajn, kdybych ho měla, ale v posledním roce je to doslova hormonální smršť. Bohužel, celou dobu jsem sama. Poslední vztah skončil před rokem a půl a od té doby nic. Ani nějaká rychlovka nebo nárazovka, něcofeministka nezávazného, jestli mi rozumíte. Nic takového, jsem skutečně sama a vadí mi to čím dál víc.

Jenže je to se mnou asi těžké. Když o mne nějaký muž projeví zájem, pozve mě na večeři nebo do kina a tak, většinou je odpálkuju hned, případně dojde jen k té jedné schůzce.  Mám jasnou představu, co by měl můj partner splňovat a nechci z ní slevit. A jsem docela vycvičená a citlivá na různé varovné signály, které jsem se naučila nebrat na lehkou váhu. Potřebuju chlapa, který má především charisma, něčím mne upoutá, zaujme, budu ho mít proč obdivovat a vzhlížet k němu. Ale dneska snad už takoví ani nejsou.

Ani nevím, jestli chci nějakou radu, spíš by mne zajímal názor žen na partnerské soužití. Moje máma říká, že ženská musí sama sebe vždycky trochu zapřít, jinak to nemůže fungovat. Mně to připadá docela šílený. Proč bych měla ze sebe dělat něco, co nejsem? Jak to máte ve svých vztazích vy?

Romana


16.1.2012   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 109   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
tornado-lou
tornado-lou - 16.1.2012 7:44

jo a taky: partnerskej zivot vyzaduje cas. jestli ses 18h denne v praci, tak se ten chlapum nedivim, ze vycouvaji. taky dite potrebuje cas. takze jestli v jedne vete reknes, ze dite desne chces a ve druhe tvrdis, ze pujdes dva mesice po porodu do prace, tak to asi taky nedava ten spravnej signal. to jen tak par podnetu k zamysleni.

 
caira
caira - 16.1.2012 7:26

Alice.: tornado-lou: V podstatě souhlasím. Ale ještě dodám:
Nedělej ze sebe pipku a taky každému nevykládej na prvním rande jak jsi úžasná, dokonalá a hlavně soběstačná. Oni ty chlapi potřebují mít pocit rytíře, že oni dobývají Tebe, oni se starají o Tebe.... jak jim dáš najevo, že nic z toho NEE, tak prchnou.
Nemusíš sama sebe zapírat, ale taky nemusíš všechno vykdákat hned - chlapa většinou nezajímá, kolik máš VŠ, že si děláš další... a že máš super post v práci... Tohle všechno je pro partnerský život dost nepodstatné...
a Ty jsi tu o sobě neřekla nic jiného, ani jaké máš koníčky, co máš ráda, na co můžeš chlapa ulovit ...
nepotírej své ego, ale trochu by ses mohla zamyslet.

 
tornado-lou
tornado-lou - 16.1.2012 6:53

Alice.: chtela sem napsat prakticky to stejny.
Romano, urcite se nemusis omlouvat za to ze jsi chytra a uspesna. taky nemusis brat kdekoho. ale predevsim na charismatu, jak pises, zadny vztah dlouhodobe fungovat nemuze. navic spousta chlapu je fajn, ale takovym nenapadnym zpusobem. takze si stanov priority ze kterych ustoupit nemuzes, a tem co je splnuji, zkus dat vic nez jednu sanci.

 
Alice.
Alice. - 16.1.2012 0:23

Mě trochu zarazilo, že se považuješ za feministku a sebevědomou ženu a zároveň hledáš někoho ke komu bys mohla vzhlížet a obdivovat ho. To se trochu tluče, ne?
Já se za feministku považuju, nikterak se za to nestydím a žiju ve spokojeném partnerství. Svého muže miluju, ale aby pro mě byl modla ke které vzhlížím, to určitě ne. Vážím si ho, vzájemně se respektujeme, podporujeme, jsme partneři. A nebylo to tak, že by mě uchvátil na první schůzce, myslím, že jsme oba dlouho náš vztah brali celkem volně, bylo nám spolu fajn, ale nechávali jsme si prostor. Teprve po nějaké době jsme k sobě vzájemně dozráli.
Takže z mé zkušenosti, jestli čekáš na někoho kdo tě uchvátí na první schůzce a bude to ON, tak se fakt možná nedočkáš. Na druhé straně ale určitě ze sebe nedělej naivní pipku co nemá mozek. Je spousta chlapů co ten mozek ocení a hledají někoho jako jsi ty. Jen jim dej trochu šanci tě najít.
Hodně štěstí v hledání.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 464286.
Archiv anket.