Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Chtěla bych znát váš názor na mou situaci. Jedná se o bydlení. Mám přítele, chodíme spolu čtyři roky, bydlíme zatím ve dvougarsonce, která je jeho, má ji po své babičce. Teď čekáme miminko a za měsíc se budeme brát. V souvislosti s narozením dítěte jsme začali řešit i bydlení. A já jsem narazila na problém, který je pro mne velmi nepříjemný.

Když jsem otěhotněla, měli jsme oba velkou radost, dítě jsme si přáli. Padlo i téma, jak uspořádat bydlení. Byt, ve kterém jsme, je pro dva dostačující, s dítětem už poněkud stísněný. Můj návrh byl, že bychom ho mohli prodat a koupit něco většího, aspoň třípokoják, na rozdíl bychom si vzali hypotéku. Partner s tím nejdřív souhlasil, ale jen do chvíle, než o tom mluvil se svými rodiči.

Abych vás uvedla do obrazu. Jeho rodiče jsou velmi bohatí. Majetek získali částečně dědictvím a částečně díky podnikání, kterému se otec věnuje. Když jsme jim oznámili, že čekáme miminko, byli oba velmi rádi. Asi za týden k nim přítel jel a když se vrátil, sdělil mi úžasnou novinu. Rodiče mu totiž nabídli, že zafinancují komplet stavbu rodinného domečku, máme si jen vybrat, kde ho chceme mít a jaký by měl být. Všechno ostatní už bude na nich, o vše se postarají. Než to bude hotové, tak to s miminkem v té dvougarsonce vydržíme a až se přestěhujeme, můžeme ji pronajímat a mít tak nějaké peníze k dobru.

Zní to krásně. V první chvíli jsem byla nadšená a cítila k nim velkou vděčnost. Považovala jsem to za ohromné gesto z jejich strany. Jenže mě to rychle přešlo. Dům bude totiž napsaný na ně. Čili nebude náš. Prý z důvodu, že kdyby se náhodou stalo, že bychom se rozváděli, aby bylo jednodušší vypořádání majetku. Hodně mě to zarazilo, najednou jsem se cítila jako prašivá, že se mi nevěří a představa, že bych měla bydlet v domě, ve kterém jsem trpěná jako nějaká chudá příbuzná, který není můj a ještě mám být vděčná, je mi hodně proti srsti.

Měla bych sto chutí příteli říct, že v žádném domě bydlet nechci,že budu radši clý život v té dvougarsonce. Ale asi bych ho tím ranila, on to vidí jinak, nic divného mu na tom nepřijde, považuje za správné, že dům patří tomu, kdo ho zaplatil.

Mně je z toho dost hořko a nevím, jak se k tomu postavit. Co myslíte, mám to překousnout a být ráda, že budeme mít vyřešené hezké bydlení? Nebo mám být hrdá? Myslíte, že to jejich opatření s napsáním domu na sebe, ačkoli to prezentují, že dům je pro nás, pro naši rodinu, je v pořádku? Já to vnímám jako podraz na mě.

Andrea


29.8.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 110   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
Bellana
Bellana - 30.8.2016 15:36

sharon: Jestli bude v domácnosti a nedohlédne na to, aby za ni manžel platil sociální pojištění, pak s holým zadkem odejde. Bez ohledu na to, jestli prodají jeho byt a nový si pořídí na hypotéku nebo jestli budou bydlet v domě jeho rodičů. Pokud tedy za odchod s holým zadkem považuješ odchod s tím, co si pořídili za dobu trvání manželství.
Kdybych byla bohatá a mohla svým dětem koupit dům, taky bych ho věnovala jen svému dítěti, aby pak z mých peněz neměl prospěch nějaký cizí muž nebo cizí žena (tím myslím další manželka mého zetě nebo další manžel mé snachy). Když jsou vztahy zdravé, je jedno, komu bydlení patří. Když zdravé nejsou, je to taky jedno, stejně to dopadne špatně a pak chráním svoje dítě a jeho děti.

 
sharon
sharon - 30.8.2016 14:25

dadka: do majetku sice nic nevložila ...ale bude se třeba starat o děti a to není málo....děti odrostou , muž si najde mladší a ona odejde s holým zadkem ?.......jen proto že neměla možnost vydělávat ?.....nevím, to se mi nelíbí a sama bych se bránila....

 
denda04
denda04 - 30.8.2016 12:18

smajlik - 47smajlik - 58dadka: souhlassmajlik - 47

 
dadka
dadka - 30.8.2016 10:40

Být na tvém místě, tak vůbec neuvažuju, že bych to odmítla. Taková příležotost se hned tak někomu nernaskytne. S přítelovými rtodiči asi vycházíš dobře, oni taky myslí dobře, že vám pomohou. Bylo by mně jedno, na koho je domeček napsaný.A každý myslí na zadní kolečka, oni také. A jestli se rozvedete nebo ne, ta záleží na vás dvou, jak se budete k sobě chovat, jak budete vychovávat děti a jak se budete mít rádi. Kdybyste se někdy rozvedli, tak ti připadá normální, že bys chtěla půlku majetku, do kterého jsi nic nevložila?
Můj manžel podniká, vede se mu dobře a všechno jsme si pořídili za vlastní peníze. Taky bych kdysi uvítala, kdyby nám někdo nechal postavit dům.

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 30.8.2016 10:39

Piafka: Přesně tak. Mohli by to také udělat tak, že rodiče dům postaví a až Andrea bude mít po mateřské a vrátí se do práce, můžou si ho od nich odkoupit, normálně na hypotéku. Pak Andrea získá majetkový podíl na domě, jak si přála. Nebo se s rodiči můžou domluvit, že například ona a přítel koupí pozemek a oni zaplatí stavbu domu (nebo naopak).

 
Piafka
Piafka - 30.8.2016 9:40

Bellana: Jo, je to možné. Je pravda, že pokud by jí to tak moc vadilo, dá se zařídit jinak (hypotéka, skromnější bydlení - tak jak to má dnes většina lidí).

 
sharon
sharon - 30.8.2016 9:34

rozarka74: jo já taky bylo to tu nedávno.......nebo je mi to hodně povědomý....smajlik - 26

 
Bellana
Bellana - 30.8.2016 9:10

Piafka: Nenapsala jsem to jasně - na tom soupisu majetku bych trvala jako ta chudobnější. Mimo jiné proto, aby bylo jasno, co jsme pořídili za trvání manželství a na co mám při rozvodu nárok. Nejsem dost romantická. Do manželství jsem vstupovala s tím, že se může stát, že se rozvedeme. Pocházíme totiž oba z různých prostředí, finančně to za socíku nebyl takový problém, ale společensky a intelektuálně byla moje rodina o hodně níž (mám svoji rodinu ráda, ale musím uznat, že jsme byli chudí a nevzdělaní venkované. To neznamená neinteligentní, jen ty možnosti se nedaly srovnat s manželovou rodinou. Tchán ani tchyně mi to nikdy nepředhazovali. A manžel už teprve ne.) Možná i díky tomu realismu jsme manželé skoro čtyřicet let.
Andrea použila slovo "prašivá". Chápu, že je těhotná a trochu ji ovlivňují hormony, ale stejně v tom vidím i trochu vypočítavosti. Mně by stačilo, že po bohatých příbuzných budou jednou dědit moje děti, pokud s nimi budeme mít korektní vztahy. Pro sebe toho mnoho nepotřebuji.

 
Piafka
Piafka - 30.8.2016 7:35

Nebo to ber z druhé stránky, Andreo: dům není/nebude tvůj, tak jim nemusíš být vděčná a jednat stále z pozice jakéhosi dlužníka, což by v případě, že by ti taky patřil, asi trochu platilo.

 
Piafka
Piafka - 30.8.2016 7:32

Bellana: Na druhou stranu chápu, jak se asi cítila, pokud mají hezký vztah a ona má třeba i hezký vztah k jeho rodičům a oni přišli s tím: ale tvoje to nebude. Přes veškerou logiku a přesto, že by třeba ani sama nestála o to dům vlastnit, jí to asi je jen nepříjemné.

 
Piafka
Piafka - 30.8.2016 7:17

Tak jděte do hypotéky a od rodičů si třeba jen půjčte určitou část.

 
Linda
Linda - 30.8.2016 6:41

rychenza: podle me je rozdil pokud by on zdedil barak po babicce typu 50 let na nem nikdo nic neudelal a polecne ho budou modernizovat. V tom pripade ma Andrea v dobe rozchodu pravo na polovinu investici do domu byt samotny dum je napsany na manzela. Ale oni dostanou sakumprask novy dum podle svych predstav. Tam dalsich nejakych 20 roku nehrozi zadna vetsi investice typu nova strecha, nova koupelna atd, takze Andreini investice do spolecneho bydleni budou nulove. A jestli ona koupi sedacku a on televizi tak at si spanembohem shova ucet at si muze sedacku za x roku (kdy uz stejne nebude mit zadnou cenu a bude procezena) klidne odnest smajlik - 42. Nakonec pokud se za mesic berou tak zarizeni domu uz budou kupovat jako manzele a tudiz stejne vsechno vevnitr bude spolecny majetek.
A ze investuje svoji namahu do udrzby domu, do zahrady - jak jsem uz psala vcera, je to holt zpusob platby, nekdy plati najem a nekdo zaplati jablon na zahrade smajlik - 26.
Ale byt Andreou tak bych si s rodici a pritelem sedla a dohodla" pravidla hry" typu - kdo bude vybirat materialy? Kdo bude mit klice od domu? Kdo bude rozhodovat zda vymalovat ,co pestovat na zahrade, kdo natre plot a dalsi. Ale nakonec je s pritelem 4 roky, za tu dobu snad uz vidi jestli ma tchyni za zadkem kazdou nedeli a dostava prednasku na tema jak zehlit a nebo jak milackovi uvarit a nebo jestli tchyne prijde, sni obed a bavi se a je jinak "slepa hlucha"

 
rychenza
rychenza - 29.8.2016 22:59

chytrájakrádio: no vynest muzes, ale soud ti pak naridi zaplatit. Mela to tak kamaradka, bydlela s tchanovci, zvelebovala jim barak a pak, kdyz se rozvadela, tak ji tchanovci museli cast penez, ktere do jejich majetku vrazila, vratit.

 
Petruša
Petruša - 29.8.2016 22:59

já bych s tím asi problém neměla, taky mi to přijde logické, že ten barák bude na ně když ho zafinancují celý. A jestli si to budete moct udělat dle svých představ...

holt pak člověk musí počítat s tím, že kdyby došlo k rozvodu, že o to bydlení přijde. Ale takových lidí je...

 
Bellana
Bellana - 29.8.2016 22:17

Je to prostě fakt - jsi chudá příbuzná. Nečekala bych, že mi rodiče mého partnera dají pár miliónů za to, že jim porodím vnouče. V takto nerovném vztahu bych trvala na předmanželské smlouvě. Nebo aspoň na soupisu majetku před sňatkem.
Mně jednání oněch rodičů připadá logické. Zvlášť když se každé druhé manželství rozvádí.
Kromě toho by člověk měl v daňovém přiznání zohlednit, když bydlí, aniž platí nájem. Přesné znění zákona neznám, ale vím, že tam tyto případy jsou. Stejně jako používání služebního auta pro soukromé účely.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77046.
    Archiv anket.