Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Milá redakce, zajímal by mne názor čtenářek na současné postavení žen ve společnosti. Často se totiž setkávám s označením feministka, které je adresováno přímo mně. Přitom já se jako nějaká bojovnice za ženská práva, která cupuje muže na kusy, necítím.

Je mi dvaatřicet let a jsem stále svobodná. Bez mučení přiznám, že nikoli dobrovolně. Po hezkém vztahu velmi toužím, ráda bych měla i dítě. Cítím, že mi utíká čas a začínám trochu panikařit. Mám strach, abych něco neprošvihla a pak už nebylo pozdě. Máma, sestra i kamarádky mi říkají, že jsem moc náročná, ať si prý dám pozor, nebo budu přebírat tak dlouho, až přeberu. Myšleno chlapy.

Jenže já si nemůžu pomoct. Měla jsem samozřejmě několik vztahů, se dvěma jsem dokonce žila ve společné domácnosti, ale pokaždé to krachlo. Oba ode mne odešli s tím, že jsem na ně moc náročná, chytrá, inteligentní, soběstačná. Šokovalo mne to.

Ano, jsem taková, ale považuji to za něco úplně normálního. Přece ze sebe nebudu dělat nějakou nesvéprávnou blbku jen proto, aby se můj partner cítil víc jako muž. To je nesmysl. To, čeho jsem dosáhla, mi nespadlo do klína samo, musela jsem na sobě tvrdě makat, vystudovala jsem vysokou, teď si při zaměstnání dělám druhou. Mám zajímavou a finančně dobře ohodnocenou práci, nepotřebuji se někomu pověsit na krk a dělat ze sebe chudinku, která by bez něj zahynula.

Možná vám taky připadám přehnaně sebevědomá, ale není to tak. Asi tak působím, ale ve skutečnosti jsem hodně citlivá a zranitelná. Jenže život mne naučil nedávat své slabiny najevo, protože okolí toho často dokáže zneužít. Tak radši nasazuji masku tvrďačky a dělám, jak mne nic nerozhází.

Jenže rozhází. V poslední době si čím dál víc uvědomuji, že na sobě musím asi něco změnit, jinak zůstanu do smrti sama, bez partnera, bez dítěte. Zvlášť to dítě mne poslední dobou hodně bere. Už před třemi lety jsem si říkala, že by bylo fajn, kdybych ho měla, ale v posledním roce je to doslova hormonální smršť. Bohužel, celou dobu jsem sama. Poslední vztah skončil před rokem a půl a od té doby nic. Ani nějaká rychlovka nebo nárazovka, něcofeministka nezávazného, jestli mi rozumíte. Nic takového, jsem skutečně sama a vadí mi to čím dál víc.

Jenže je to se mnou asi těžké. Když o mne nějaký muž projeví zájem, pozve mě na večeři nebo do kina a tak, většinou je odpálkuju hned, případně dojde jen k té jedné schůzce.  Mám jasnou představu, co by měl můj partner splňovat a nechci z ní slevit. A jsem docela vycvičená a citlivá na různé varovné signály, které jsem se naučila nebrat na lehkou váhu. Potřebuju chlapa, který má především charisma, něčím mne upoutá, zaujme, budu ho mít proč obdivovat a vzhlížet k němu. Ale dneska snad už takoví ani nejsou.

Ani nevím, jestli chci nějakou radu, spíš by mne zajímal názor žen na partnerské soužití. Moje máma říká, že ženská musí sama sebe vždycky trochu zapřít, jinak to nemůže fungovat. Mně to připadá docela šílený. Proč bych měla ze sebe dělat něco, co nejsem? Jak to máte ve svých vztazích vy?

Romana


16.1.2012   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 109   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem feministka a mé nároky jsou přehnané?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
tetička
tetička - 16.1.2012 9:38

Brr, tohle bych nechtěla mít doma ani jako manželku ani jako matku dětí ani jako snachu asi ani jako kamarádku, takto náročnou ženskou, která si vše tvrdě vydřela, má dvě vysoké (k čemu?), na sebe měla vysoké nároky a teď je bude přenášet i na své patnery a potom na děti, Romanko, nevytratil se tě z toho tvého života cit, láska, pozorumění?

 
Eduna
Eduna - 16.1.2012 9:28

Křeček: kubikm: smajlik - 47smajlik - 47
Článek jsem si přečetla několikrát. Pisatelka to nebude mít v životě lehké, pakliže odpálkuje muže hned na první schůzce, tak partnera těžko nalezne. V případě, že hned na první schůzce začne vynášet své přednosti a oznámí mu, co musí on splňovat, tak myslím, že chlap uteče sám a není třeba ho odpálkovávat. A ještě jedno. Partnerství dvou lidí je o vzájemné toleranci a princové na bílém koni neexistují.

 
kubikm
kubikm - 16.1.2012 9:00

jinak hormonální smršť? tak to chlap vycítí na 100 honů a maže pryčsmajlik - 16

 
tornado-lou
tornado-lou - 16.1.2012 8:59

aninka01: ona je jedna vec vedet, ze jsem sobestacna a bez chlapa se obejdu a je druha vec obouchavat mu to denne o hlavu.
takze vzdelani, pozici, ocekavani a tak urcite netajit, ale zamyslet se nad zpusobem podani.

 
kubikm
kubikm - 16.1.2012 8:58

Křeček: smajlik - 75zrovna jsem to chtěla napsat...
to je jako rytíř na bílém koni...jen jinak popsané....
seznámení v tomto případě spíše přes práci...
moc výběru asi není...většina je zadaná nebo rozvedená....

 
Renda68
Renda68 - 16.1.2012 8:52

bohunka: jejda, jsem asi měla napřed číst víc, než ten poslední. Ty jsi to napsala líp než jásmajlik - 31

 
Renda68
Renda68 - 16.1.2012 8:49

Křeček: smajlik - 47
Já si myslím, že život je o kompromisech - a potom to funguje. Nikdy to není jen o tom, že jeden "je svůj a nebude se přetvařovat". Ustoupit prostě musí trošku oba. Až najdeš toho pravýho, půjde to samo. Přeju ti hodně štěstísmajlik - 45

 
aninka01
aninka01 - 16.1.2012 8:48

Ale dámy! Proč by propánajána měla ženská k chlapovi vzhlížet a dávat mu najevo, jak je bez něj v koncích? Copak být sebevědomá, soběstačná a chytrá je něco špatného? Za to by měl být chlap naopak rád, ne? Romano, nestyď se za to. Věřím, že jednoho dne najdeš někoho, kdo to ocení. Zkus se porozhlédnout někde v prostředí, ve kterém se pohybuješ - ve škole, v zájmových kruzích a podobně, tam bys mohla najít partnera stejných kvalit a podobného pohledu na život, se kterým byste našli společnou cestu. V odlišném prostředí budeš narážet na své opaky a i když ty se údajně přitahují, tak v životě to tak moc nefungujesmajlik - 45.

Někdo tady psal, že mu nemáš říkat, že jsi vzdělaná a že něco umíš. Jenže tohle je podle mého dost zásadní věc, která by se měla vyjasnit hned na té první schůzce. Mě by taky zajímalo, co poteciální partner dělá, co umí a jaké má školy. Ono to dost vypovídá do budoucna. Ono je jedno, jestli si pamatuje co napsala Němcová nebo jestli ještě spočítá derivace, ale když tím prošel, ví co vzdělání obnáší a má nějaký určitý přehled, pochopení i intelekt. Jestli ale prohlási něco o tom, že vzdělání je zbytečné, že poctivej člověk maká rukama a ostatní se v práci jen válejí na jeho úkor, pak rovnou poznáš, že s takovým si porozumí holka podobného "vyznání", ale ne vysokoškolačka. Přišla bys na to tak jako tak, ale škoda toho času a energie smajlik - 58 Je třeba poznat hned, jestli uznáváte stejné hodnoty a tím pádem se dokážete navzájem respektovat - a tedy má smysl zkusit i další schůzky. Jakmile jsi s někým v zásadním rozporu hned na té první, tak to dál nemá vůbec cenu zkoušet.

 
Křeček
Křeček - 16.1.2012 8:34

Nezlob se, ale na mě to skoro působí tak, že ti žádnej chlap není dost dobrej.
Jasně že nemůžeš vzít prvního, který je k dispozici, ale víš jak to je: Ideální muž nekouří, nepije, nezahejbá a NEEXISTUJE smajlik - 68

 
bohunka
bohunka - 16.1.2012 8:34

"Moje máma říká, že ženská musí sama sebe vždycky trochu zapřít, jinak to nemůže fungovat. Mně to připadá docela šílený. Proč bych měla ze sebe dělat něco, co nejsem? " - maminka je rozumná ženská. Vždyť soužití je hodně lásky a hodně kompromisů. Kompromis není ani přetvařování ani prohra, je to pochopení druhého a posun každého zúčastněného kousek jinam. Neříkám couvnout zpět,ale posunout se jinam.

 
Zaffira
Zaffira - 16.1.2012 8:27

no určitě nedoporučuju ze sebe dělat něco než jsi, to se časem vymstí. Ale zkusila bych ty chlapíky neodpálkovávat hned, dát jim ještě 2-3x šanci, oni můžou být taky nervózní a snažit se udělat dojem. A to se jich nechci zastávat, taky mám na chlapy svůj názor.
Intuice je dobrá věc, té se drž. Těžko říct, co je myšleno "jasnou představou" o chlápkovi, ale chlapi jsou prostě chlapi, a asi od nich nelze čekat totéž co od ženské, takže ti tam málokterej pasuje.
Jen nechápu, proč chceš k chlapovi vzhlížet? Respekt by měl stačit.

 
dadka
dadka - 16.1.2012 8:16

Souhlasím se všemi, co psaly pode mnou. Ženská může být inteligentní a samostatná,ale nesmí to mít napsané na čele a při první schůzce to vlepit chlapovi přímo do tváře.Trochu vzhlížení k muži nikdy neuškodí.
Pokud chceš tak moc dítě, můžeš ho mít i bez tatínka, v tom přece není problém.

 
Linda
Linda - 16.1.2012 7:52

No tak ono se dá dite poridit i bez tatinka, kdyz jsi tak samostatná tak to prece nemuze byt az takovy problémsmajlik - 42.
A jinak v podstate más pravdu. Chlapi jsou bud zachranári a potrebuji chudinku, která jim bude viset na krku. A nebo naopak rovnocenou partnerku, která se postará sama o sebe, ovsem v tom pripade zase budou i oni hodne samostatni a nebudou zrovna "pritulni medvidci". Samozrejme muzes najit vyjimku, ale jak vidno takovy jen tak do cesty nespadne. Jeste tu jsou ti, kteri ti naopak radi budou viset na krku a sami nehnou prstem, ale to vylucuji, ze bys mela zájem.
Schrnuto: bud dite bez tatinka (at uz plánovany ulet s náhodnou známosti a nebo nakoupit v sperma bance). A nebo udelat neco se sebou. Ano jsi sebevedomá a samostatná - to je v porádku, ale nemusis to mit napsané na cele. Nemyslim hrát divadlo, ale trosku se krotit by neskodilo.

 
caira
caira - 16.1.2012 7:52

tornado-lou: Já právě taky mám, nebo spíš měla jsem takovou kamarádku .... a najednou s jedním neplánovaně otěhotněla, a ono je všechno jinak :-)

 
tornado-lou
tornado-lou - 16.1.2012 7:45

caira: mam takovou kamaradku. rika jak by chtela vztah a dite, ale obratem prohlasi, ze je ji chlap na nic a kdyby mohla mit dite bez nej, tak klidne. a pak se divi, ze se chlapi nehrnou. ja se nedivim. pritom je to fajn holka.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-109
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 464286.
Archiv anket.