Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Potřebovala bych radu zkušených žen, nerada bych manžela nějak ranila. V průběhu posledního roku se rapidně snížila jeho potřeba sexu, já tím trpím, on se tváří, že je všechno v pořádku. Vím, že tahle oblast je pro muže hodně citlivá, tak se zatím držím zpátky a nijak to nekomentuju, ale přemýšlím, že bychom si s mužem asi měli nalít čistého vína. Jenže jak na to?

Manžel je o deset let starší, je mu 57 let, mně je 47. Jsme spolu skoro pětadvacet roků, máme dvě dospělé děti. Co se sexu týká, nikdy nebyl problém, ani z jeho, ani z mé strany. Spali jsme spolu průměrně dvakrát, třikrát týdně, když jsme byli mladší, tak skoro denně. Pak se to ustálilo na těch cca třech akcích za týden a oběma nám to vyhovovalo. Většinou to byl vždycky manžel, kdo dával k sexu první podnět.

Před přibližně rokem jsem zaznamenala postupnou změnu. Uplynul týden, dva a muž nic. Já jak byla zvyklá čekat, až začne on, jsem to nejdřív moc nevnímala, až po těch dvou týdnech mi to došlo. Tak jsem vyvinula iniciativu, pomilovali jsme se a všechno vypadalo v pořádku. Žádné problémy s erekcí neměl, připadalo mi, že si to i hezky užívá. Několik týdnů pak bylo všechno zase v pořádku.

Pak se to ale zase nějak zvrtlo. Sex už byl jen jednou týdně, pak jednou za dva. A vždycky jen na můj popud. Jednou jsem schválně nic neprovokovala čekala, kdy to manželovi začne chybět. Vydržel celý měsíc! Pak se sám připomenul a měli jsme pak sex čtyřikrát za sebou v průběhu dvou týdnů. A potom zase šlus.

V posledních dvou měsících už je to ale úplně někde jinde. On sám jakoby vůbec neměl potřebu a když začnu já, většinou mě odmítne a na něco se vymluví. Že je unavený, bolí ho hlava, nechce se mu, dívá se na televizi apod. Je to pro mne velice ponižující.

Jinak nám vztah funguje, máme se rádi, chodíme za kulturou, na výlety apod. Já o sebe dbám, držím si váhu, snažím se být upravená i doma, nechodím jako cuchta nenamalovaná a v teplákách. Vím, že se mu pořád líbím, často mě jen tak pohladí, políbí. Na první pohled fungujeme jako harmonický pár, což vlastně jsme, až na ten sex. Jednou jsem se ho opatrně zeptala, jestli nemá nějaký problém, stručně odpověděl, že opravdu nemá a dal najevo, že o tom nechce mluvit.

Co s ním? Naléhat asi nemá smysl, tahat z něj, co se mu děje, taky ne. Smířit se s tím, že budu od teď žít jako jeptiška se mi taky nechce. O variantě najít si milence neuvažuju ani náhodou, něco takového bych nikdy neudělala.

Myslíte, že je možné, aby muž v jeho věku absolutně ztratil zájem o sex? Neměla bych na něj nějak zapůsobit a dohnat ho případně k doktorovi? On nic neřekne, tvrdí, že je všechno v pořádku, ale já si tím jistá nejsem. Jenže tohle není rýmička, abych mu uvařila lipový čaj a donutila ho to vypít, tohle je na výsost citlivá mužská záležitost. Jak na něj? Poradíte? Předem děkuji.

Helena


17.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 112   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
Piafka
Piafka - 22.1.2017 13:27

Verera: zahradničení nepovažuji za životní potřebu, sex ano smajlik - 26, manželovi to musí být jasné, jen se zatím neodhodlal k řešení, respektive strká hlavu do písku...

 
Bellana
Bellana - 20.1.2017 12:46

Verera: Potřebné léčivo není Clavin nebo Arginmax, ale léky na prostatu. Vím, že muži nechodí na urologii rádi, ale to většina z nás na gynekologii taky ne. Jestli Helenin muž zanedbává prevenci, může to mít vážné důsledky. Můj tchán to nechal dojít až k rakovině.
A pokud má podle sebe splněno, tak má Helena smůlu a bude si to muset řešit bez manželovy asistence. Sex a zahradničení bych nesrovnávala. Možná i proto, že mě hrabání v hlíně nikdy moc nebavilosmajlik - 2.

 
Verera
Verera - 20.1.2017 9:16

kareta: Však říkám, že problém není (nebo nemusí být) v tom, že pán o to nestojí, ale hlavně že každý má jiné představy a musí se nějak domluvit. Což ale neznamená, že pán se přizpůsobí, protože to tak dělali do teď a paní na tom trvá.
Když by ho přestalo bavit zahradničení, tak ho snad taky nebude nutit třikrát týdně makat na zahrádce, protože jí se to líbí a on doteď neprotestoval, musí najít nějaký přijatelný kompromis. Většinu lidí nebaví uklízet, tak to občas všelijak ošidí a dělají jen to nejnutnější.

Nevidím jiný způsob než si s ním promluvit, ale ne z pozice, ty seš divnej, co se s tebou najednou děje, běž se léčit. Spíš mně to vyhovovalo jak to bylo, ale když tobě už ne a nejsou za tím žádné zdravotní problémy, které je nutné řešit tak jako tak (třeba cukrovka), jak to uděláme, abychom bylo oba pokud možno spokojení, máš nějaký návrh?

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 20.1.2017 0:36

No...každý oceňuje v životě jiné hodnoty.... sex - tedy lépe řečeno milování rozhodně k životu v manželství patří, ale v jistém věku viz. manžel už má tzv. "vybráno" v tomto směru, což má každý tak trochu jinak geneticky naprogramovano....no honit to jakýmisi pilulemi viz. reklamy mi nepříjde ideální pokud se oba na tom neshodují.Rozhodně bych si vážila jiných věcí ve vztahu a a oné chuti a úlevě se odpomoci mnoha způsoby, aniž by se jednalo o nevěru....ta bourá citový vztah....smajlik - 105

 
kareta
kareta - 19.1.2017 21:46

Verera: kdyby žil sám, nebo s podobně založenou manželkou, tak to je OK, ale on není sám a ta změna není vítaná. Měl by akceptovat, že tento status quo není u ženy vítaný, nechápe to, nelíbí se jí to a buď jí to vysvětlit a navrhnout rozumné řešení (to, že ho to neba je jeho problém, většinu lidí taky neba uklízet). Jinak je to od něj velmi sobecké. Kdyby řekl sorry, nestojí mi, jsme z toho nervozní, dá se to řešit. Ale tohl ej eobyčejná lenost a sobectví.Anebo někde chytl kapavku a nechce paní nakazitsmajlik - 42

 
babkatapka
babkatapka - 19.1.2017 16:58

každý to má nějak nastavené, můj manžel neměl problém ani po 70 letech, ale je dobré si o tom promluvitsmajlik - 26

 
Verera
Verera - 19.1.2017 15:20

Bellana: zase každého baví něco jiného. Proč by zrovna sex mělo být něco, co nadchne každého, když jsou i lidé, kteří neradi jí nebo spí a to jsou aktivity opravdu nutné. S léty se mění i koníčky.

Pokud mají kromě sexu jinak hezký vztah, musí to být nutně špatně? Mnohem horší mi připadá, když lidi provozují sex několikrát týdně, ale jinak je nic nespojuje.

No stejně Heleně nezbyde nic jiného než si s pánem nějak taktně promluvit. Ale co je vlastně normální? To, co chce ona, a jeho chce honit k doktorovi? A co když pán si myslí pravý opak, taky by mohl říct, že v jeho věku je naprosto normální jeho snížená potřeba sexu a k doktorovi by si měla zajít ona pokud s tím má nějaký problém.

 
Bellana
Bellana - 19.1.2017 15:09

Skončit se sexem v sedmačtyřiceti by se mi nelíbilo. Můj muž se nechal dokopat k urologovi, bere pilulky na prostatu, tudíž nemusíme strádat ani po šedesátce. Ne snad, že by sex byl to nejdůležitější na světě, ale je to velmi příjemná aktivitasmajlik - 58.

 
anitech
anitech - 19.1.2017 9:36

třeba si pán myslí, že už má odpracováno a po těch letech si zaslouží i sexuální důchodsmajlik - 68

 
krasaka
krasaka - 19.1.2017 0:54

kubikm: smajlik - 61 ani se mu nedivím - už nemohl smajlik - 73 tak proč by měl ještě vegetovatsmajlik - 26smajlik - 26
Možná měl i zákaz kouření, pití i chutného ne-zdravého jídla, tudíž život na hov..smajlik - 36

 
kubikm
kubikm - 19.1.2017 0:00

Hanča: je to o temperametu taky...tatínek jednoho našeho kamaráda do jeho 100 let byl jak králík
a najenou nic....a zdechl

 
kubikm
kubikm - 18.1.2017 23:59

Almega - 18.1.2017 20:00
tohle zažil můj brácha, tuším v 27 letech
žena s ním spala jen do té doby, než otěhotněla
potom furt něco, no myslel, aby neublížil dítěti
a po porodu zase nic
nakonec se rozvedl
ona nechtěla chlapa, ale legálně dítě....říká se to prý - včelí královna

 
Hanča
Hanča - 18.1.2017 21:27

tam je asi problém 10letý věkový rozdíl, ale myslím, že v 57 rezignovat úplně není samo sebou

 
Renee
Renee - 18.1.2017 21:11

Pentlička: smajlik - 47smajlik - 47 Přesně tak, s věkem se mění hormonální hladina a úbytek chuti na sex je úplně normální. Ne nadarmo se říká, že chlapi se se stářím mění v ženy a ženy v muže smajlik - 68 Posuzuju i podle sebe. Za mlada jsem byla "dračice" a dneska kdyby po mně chtěl muž sex 3x týdně, tak to bude na mě moc a pošlu ho s tím do někam, neměla bych o tak častou frekvenci už zájem smajlik - 66 A světe div se, jsem prošetřená doktory od hlavy až po paty a jsem zdravá jako řípa, žádný vážný zdravotní problém mě nesužuje smajlik - 64 Přitom z téhle diskuze bych nabyla dojmu, že snad skoro umírám. Ale kdepak, prostě jsem jen přirozeně zestárla. Někdo nezestárne a zůstane při chuti dlouho, to má štěstí (tedy když k tomu má stejně naladěného partnera). Ale rozhodně to nejde aplikovat plošně.
Verera: smajlik - 47 Taky mě napadlo, že si na to Helena zvykla podobně jako na čištění zubů a vyjetí ze stereotypu ji rozhodilo. Z článku nevyplývá, že by sex nebyl už vůbec nebo jen jednou za několik měsíců.

 
Almega
Almega - 18.1.2017 20:00

Já znám mnoho případů,kde těmi,co se nedočkají sexu,jsou celkem mladí muži.Např.můj spolužák (v té době mu bylo okolo 45 let),mi vyprávěl pro mne nepochopitelný příběh o jeho manželce,co s ním už 7 let nechce spát.On se mě ptal,co má dělat? Od narození dítěte se vymlouvala a vymlouvala,on prý každý večer čekal,že něco bude,snažil se jí ve všem pomáhat- a ono nic a nic! Řekla jsem mu,že si myslím,že se od této paní už ničeho nedočká,je to prostě ten ne. ukací typ,a že si bude muset najít jinou.To on nejdřív nechtěl,že by prý mu ze vzteku už nechtěla pújčovat dítě,když se s ní rozvede...No jak to dopadlo: rozvedli se,on si našel jinou a ona mu neustále bránila stýkat se s dítětem,takže to vzdal a jen platí....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.