Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Mužská a ženská nevěra. Jaký je v nich rozdíl?

Mužská a ženská nevěra. Jaký je v nich rozdíl?

Milá redakce,

už nějakou dobu navštěvuji vaše stránky a vždycky tady najdu něco zajímavého k přečtení. Ráda bych přispěla svou úvahou do vašeho Diskusního fóra. Je na téma nevěra. Kamarádky a kolegové mi říkají, že jsem ve svém názoru na tento problém příliš radikální. Ráda bych prostřednictvím diskuse na magazínu zjistila, zda mají pravdu. Možná že nejsem zdaleka jediná, kdo si myslí, že každá nevěra je špatná. Děkuji.

 

Nevěra

Slovo, které mi nahání husí kůži. Kdo se s ní setkal, ví, jak moc bolí zrada, které se dopustí milovaný člověk. Zrada někoho, komu důvěřujeme, s kým jsme jak se říká „jedno tělo, jedna duše“. A nezáleží na tom, zda je podvedený muž či žena. Oba dva to bolí stejně.

Říká se, že mužská nevěra je svým způsobem omluvitelná. Muži prý dokáží odlišit sex od vztahu a příležitostný úlet berou jen jako příjemné zpestření stereotypu. U žen je to něco jiného. Ty většinou potřebují cítit lásku a porozumění a sex je přirozeným vyvrcholením důvěrného vztahu, založeného hlavně na duševním souznění. Zatímco muž se po prožité avantýře dokáže vrátit k manželce a neleží na něm balvan nové zamilovanosti, žena, když už se „spustí“, má sklon pálit mosty, stavět vzdušné zámky a nachází se v jakémsi stavu nadoblačné poblázněnosti bez ohledu na věk.

Jenže ať je to tak nebo tak, myslím, že málokterou ženu utěší skutečnost, že se k ní nevěrný manžel vždycky vrátí jako do bezpečného přístavu. Každá nevěra je zrada a nic na tom nemění ani okřídlené „co oči nevidí, to srdce nebolí“. Jistě, pokud klamaný partner netuší, že se něco děje, je v klidu. Jenže co ten druhý, podvádějící? Vrací se domů, dělá jakoby nic...

Dnes se – alespoň podle různých výzkumů – na nevěru nahlíží jako na něco, co je takřka úplně normální. Dokonce se objevují názory, že absolutně věrný není ve vztahu nikdo. Dříve nebo později prý podlehne nějakému lákadlu každý, hlavně muži. Nějak tomu nevěřím.

Nevím, jak bych se chovala a co bych dělala, kdybych zjistila, že mi byl partner nevěrný. Jestli bych pátrala, zda to byla jednorázová záležitost, či je v tom něco „osudovějšího". Nikdy jsem v takové situaci nebyla, takže to těžko mohu posoudit. Co však vím jistě, je, že by to bolelo. Moc. Ztracená důvěra, zklamání... A víme dobře, jak je těžké důvěru získat. Nedá se vykoupit zlatem ani penězi.

Co si o nevěře myslíte vy? Považujete ji sice za nepříjemnou (pro klamaného), ale reálnou součást života? Dokázali byste svůj protějšek podvést? Odpustili byste odhalenou nevěru? A vůbec – myslíte si, že je nevěra opravdu normální? Nebo že existuje nevěra omluvitelná?

Maria


31.1.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 112   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mužská a ženská nevěra. Jaký je v nich rozdíl?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-117
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:57

dámy, nedělejme si iluze..jsme jenom lidi a lidi dokážou být pěkný svině..na pohlaví nesejde smajlik - 105

 
Nessie
Nessie - 31.1.2013 14:55

Piafka: Tak z HPV viru strach opravdu nemám - jestli jsem si ho JÁ neuhnala svým nezřízeným promiskuitním životem zamlada, tak už teda nikdo smajlik - 68 a evidentně zatím neuhnala - chodím poctivě 1x ročně na odběr z čípku a zatím dobrý. O jiných nemocech se nebavím -znovu opakuji, že mluvím o normálním, průměrně zodpovědném muži, který by si nikde ani nepomyslel na nějaký úlet bokem bez kondomu. Jinak je to nezodpovědný debil.
A jinak - třeba můj manžel má i nějaké svoje peníze, o kterých já nic moc nevím - do koho nebo do čeho je investuje mi není známo a já po tom ani nepátrám. Jooo, kdyby začal do jiné ženské investovat čas, tak to bych řvala - ale doufám, že by do nějaké bokovky nebyl ochoten investovat víc než cca 20 minut smajlik - 68 už proto, že nechce přijít ani o minutu času se synem.
takže já jsem vysmátá a netrápí mě to. smajlik - 105

 
Kadla
Kadla - 31.1.2013 14:45

sqwela: Mně se taky často zdávají kraviny... Ale teď už dokážu rozpoznat, který sen má nějaký význam, a který je jen "odhazováním balastu" smajlik - 16

 
Piafka
Piafka - 31.1.2013 14:44

Nessie: No minimálně tím ten člověk ohrožuje svoji ženu nějakou nákazou, třeba u HPV viru je už prokázáno, že ani používání kondomu není stoprocentní.
A v neposlední řadě investuje čas, energii a nejpravděpodobněji i nějaké peníze do cizí ženské, namísto toho, aby ten čas trávil s rodinou (nebo třeba minimálně s dětma).

 
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:42

Kadla: moje máma mívá podobné sny, vždycky jí otevřou oči a díky nim najde řešení problému, a nebo se jí např. zdá sen, když se něco děje (např. sestra se tajně vdala a mámě se o tom zdálo den předem) apod., no prostě věřím, že se tohle lidem může stávat (a zdávat) a mrzí mě, že nejsem mezi Vámi :-) mně se totiž zdávají jen samé kravinysmajlik - 16

 
Kadla
Kadla - 31.1.2013 14:37

sqwela: No, ono to teď bude znít trochu blbě, zvlášť těm, které jsou nohama moc na zemi, ale já často mívám sny, které mají nějaký důvod - jsou pro mne něco jako objasnění problémů, které řeším. Například se mi ve snu zdálo řešení mého zdravotního problémů (se kterým lékaři nemohli 10 měsíců hnout, protože nevěděli, co mi je, a to jsem byla nakonec i v IKEMu). A pak v jednom snu jsem viděla, co mi je, našla si, kde se to léčí a vyléčila se během 3 týdnů. Ale to jen na úvod, proč svým snům věřím a vím, že často řeší problém. A ten sen, o kterém jsem psala níže, se mi zdál v době, kdy jsem řešila problém se sexem v manželství - já cítila nepřekonatelný odpor, manžel čím dál více naléhal a manželství se nám hroutilo. Podle mne mi ten sen tenkrát ukázal, co se děje manželovi a jaký problém pro něj je nedostatek sexu... Tak to jen na vysvětlenou...

 
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:36

Nessie: tak to jsem ráda, že jsem průměrná ženská a ne průměrný chlap smajlik - 4 páč já jsem docela nadržená dost, ale být ještě víc? no to ne! :-)

 
Nessie
Nessie - 31.1.2013 14:34

sqwela: Jak píšu - nevím, co Kadla cítila ve snu, ale jistě vím, že takovou sexuální touhu, jakou cítí muž (a témeř neustále) si nejsem schopná ani představit - natož pocítit. smajlik - 26

 
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:32

Kadla: ale myslíš, že sen a skutečnost se nemůžou lišit? tedy že může být totožný pocit, který muž cítí ve skutečnosti, s tím, co se ti zdálo?

 
Nessie
Nessie - 31.1.2013 14:32

Kadla: Přesně o tom jsem přesvědčená taky - a každý muž, se kterým jsem kdy měla delší vztah mi to jen potvrdil. nevím, možná si vybírám samé hypersexuální samce smajlik - 68,ale vím najisto, že moje libido a podle mě libido průměrné ženy, se s libidem průměrného muže nedá vůbec srovnávat. Delší sexuální abstinence, ketrá je pro mě jen nepříjemná, je pro ně zničující - to mi potvrdil i manžel. Takže už z tohoto důvodu mám pro nějaký ten "úlet" pochopení.

 
Kadla
Kadla - 31.1.2013 14:26

kareta: Já myslím, že pudy mužů jsou podstatně silnější než ty naše. Před lety jsem měla sen, ve kterém jsem byla muž, který toužil po své partnerce. Tak silnou a neovladatelnou touhu, jakou jsem v tom snu cítila jako muž, jsem jako žena v reálném životě nikdy nepocítila, a to ani když jsem byla (jakožto žena, která má opravdu ráda sex) touhou "rozsypaná" doslova na kousky. V tom snu jsem pochopila, jak diametrálně se v tomto muži a ženy liší.

 
Petruša
Petruša - 31.1.2013 14:25

rozdíl mezi mužskou a ženskou nevěrou nedělám, je to prostě nevěra

a teda přiznám se, že já bych se asi hroutila kdybych zjistila že mě manžel podvádí

 
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:13

Linda 13:25:smajlik - 47 přesně tak! bacit paličkousmajlik - 36 a zašlapat do země takového pitomce :-)

 
sqwela
sqwela - 31.1.2013 14:11

můj bývalý mi byl nevěrný a udělal si s vdanou paní dítě. a nakazil mě mykoplasmaty. .. vím, jaké to je, zjistit že je vám chlap, kterého strašně moc milujete, nevěrný, jaké to je zjistit, že čeká dítě s jinou a pak jdete na gyndu a ještě k tomu máte pohlavní nemoc. zhroutilo se mi tehdy úplně všechno, skončila jsem i na pár sezeních u psychologa, ale nakonec jsem se z toho oklepala, už nedokážu milovat na 100%, stal se ze mě cynik a taky už vím, že pro jedno kvítí slunce nesvítí a nikdy svítit nebude. člověk se nakonec oklepe ze všeho smajlik - 62

 
Nessie
Nessie - 31.1.2013 13:54

sharon: Po očích a názoru ostatních mi nic není smajlik - 68 já si dělám věci ráda po svým.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-117
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.