Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Moje rodina – rodiče a sestra – mne osočili, že jsem sobecká a neochotná pomoci, když to potřebují. Jediný, kdo stojí na mé straně, je manžel, ale to mi není moc platné, on do vztahů mezi mnou a mou rodinou zasahovat nechce a vlastně ani nemůže. Jde o to, že sestra by chtěla, abych jí poslední tři týdny v srpnu pohlídala její dvě děti – pětileté a osmileté, kluky. A mně se do toho nechce.

Abych popsala celou situaci. Mám desetiměsíční dvojčata, holčičku a chlapečka. Od začátku prázdnin jsem s nimi na chatě rodičů, kde je veškeré pohodlí a ani mně, ani dětem tady nic nechybí. V červenci jsme tu byli většinou v širším složení – rodiče a na dva týdny přijela i sestra se svými syny. To už jsme byli trochu namačkaní, ale dalo se to.

Teď jsem tady s mými dětmi sama, rodičům skončila dovolená, i mému manželovi a sestra odjela s rodinou k moři. Poprosila mě, zda bych jí po jejich návratu nepohlídala tady na chatě její děti do konce prázdnin. Prý je nemá kam dát a když jsem na mateřské a plánuju tady ještě zůstat, bylo by to ideální, kluci by byli na vzduchu a bylo by o ně postaráno.

Na rovinu jsem jí řekla, že si to neumím dost dobře představit, být tady v podstatě sama se čtyřmi dětmi, z toho se dvěma nechodícími, ale lezoucími batolaty. Moje dvojčata mě celodenně naprosto zaměstnávají,  mám s nimi práce dost. Představa, že k nim mám ještě další dvě děti, které sice už nejsou úplně nejmenší, ale pořád potřebují dohled, se mi moc nezamlouvá. Cítím to jako velkou odpovědnost a přiznám se, že z toho mám strach. Co kdyby se něco stalo? Její kluci jsou takoví rarášci, pořád něco vymýšlejí, všude lezou, navíc mě moc neposlouchají.

Jenže ani sestra ani rodiče moje důvody nechápou, berou to jako mou neochotu a nezájem pomoc sestře, která už nemá dovolenou. Respektive má, ale šetři si ji na Vánoce. Prý by šlo vždycky o hlídání od neděle večer do pátku večer, kdy by sem všichni na víkend přijeli. Přivezli by mi nákup, abych nemusela se všemi dětmi jezdit do vesnice, slibují, že by na ten další týden vždycky navařili, abych měla práce co nejméně. Prostě se snaží udělat všechno pro to, abych na jejich požadavek kývla a můj strach z odpovědnosti úplně pomíjejí a berou to, jako že hysterčím.

Manžel mi rozumí, ví, co obnáší péče o naše dvojčata a chápe, že vzít si k nim na plný úvazek ještě další dvě děti by bylo hodně náročné.

S rodinou jsem měla ohledně toho docela vyhrocenou debatu. Máma mě ostře sjela, že se chovám jako primadona, že co si prý myslím, až mi děti povyrostou a já půjdu do práce a ona bude v důchodu, tak si klidně vezme na chatu všechny čtyři vnoučata. A já v tom vidím nepřekonatelný problém. Sestra není vysloveně uražená, ale je poznat, že ji mé odmítnutí zaskočilo, počítala s tím, že tady kluci prostě budou. Jen mě zaráží, že neměla potřebu se o tom se mnou domluvit předem, ale vyrukovala s tím těsně před tím, než odjížděli k tomu moři.

Asi už sama nevím, co by bylo správné, abych udělala. Chtěla bych se vás zeptat, jestli si taky myslíte, že jsem přehnaně odmítavá a hysterická, když jim tu chůvu dělat nechci. Troufly byste si samy ke svým dvojčatům hlídat ještě další dvě děti?

Katka


5.8.2014   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 128   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Kozoroh18
Kozoroh18 - 5.8.2014 22:48

Křeček - jo tak ja snad take ne

znam i babicky co maji vice vnoucat a maji hlidani plne zuby. ono je asi rozdil hlidat, ze to chci a nebo kdyz se to vyzaduje. Pak take, kdyz je tech vnoucat vice a jsou u babicek stale, to by nektere radeji byly v praci. Kdyz jedu s kocarem a potkavam zname tak nektere reknou velke hlidani ani zacinat nebudu, uzila jsem si toho dost se svyma detma.
U nas jsme si o deti spise rekli nez je nabizeli.
Tri tydny to je dlouho a vetsina maminek s dvojcaty mimi by asi radosti neskakala.

 
sharon
sharon - 5.8.2014 22:39

a nemá Katka třeba nějakou kamarádku která by tam na té chatě byla s ní ?.....a třeba i se svým dítětem........dvě dospělé je lepší jak jedna....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 5.8.2014 22:38

Křeček: já kdysi hlídala od švagrové tři kluky a svoje dvě děcka ale je fakt že i se svým mužem a nebyla to desetiměsíční mimina.....švagrová vdova ( manželův bratr se zabil na motorce) nejmenší měl tehdy 3 roky a ti dva byli dvojčata ale tehdy asi 7 letí...+ naši kluk a holka......nejdřív 3 týdny a pak měsíc co byla v lázních po operaci......svoje rodiče neměla a tchán s tchýní se k tomu neměli.....ale to taky pletu jabka s hruškama.....já říkám že když se chce tak všechno jde....smajlik - 26

 
Křeček
Křeček - 5.8.2014 22:21

Kozoroh18: nemůžu soudit z vlastní zkušenosti, ale jak tak sleduju babičky kolem sebe, tak si myslím, že ony si hlídání vnoučat užívají
ale nikdy jsem si nevšimla, že by někdo radostně hlídal synovce a neteře - a už vůbec ne tři neděle

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 5.8.2014 22:15

Kahomar - 5.8.2014 19:54
jedno dite je jedno dite. Katka ma dve a dve ji nabizi.
Tva dcera ma jedno mimi a jednoho brachu to je neco jineho nez dvojcata a 2 synovce. Segra a nebo bracha se jinak obladaji.

Ja mela tri, nyni mam temer 8mesicni vnucku, hlidam ji jak to jde. Dcera ji nakoji ja si ji beru u mne dostane prikrm a mamina prijde na kojeni. Nebo ji odvezu a zase si ji beru, Zadny problem. Neni to denne, ale casto. Chci vyuzit prilezitosti, ze je me pujcena a mohu se radovat nad novotama ktere se kazdy den nauci. Katka je na chalupe a neciti se. Tak proc ji nutit. Ja se hlidat nebojim. Mam z obyvaku detsky pokojsmajlik - 68, v kuchyni stoji detska zidlicka a z pudy jsem sundala hluboky kocarek, kdyz ji dcera priveze v aute tak aby nemusela vozit i kocar. Mam velkou zahradu tak je jedno v jakem kocarku lezi, hlavne cisto a pohodli. Postylku ji postavim pozdeji.

 
Křeček
Křeček - 5.8.2014 22:08

Takhle napoprvé bych byla ochotná vyzkoušet to jedno odpoledne, ale ne rovnou tři týdny. smajlik - 76

Ještě bych se pokusila o pomoc v situaci, kdy by měla sestra prázdninové hlídání naplánované, ale něco by na poslední chvíli neklaplo (třeba nemocná babička) - ale tohle opravdu spíš vypadá jako vyčůranost.

A maminka správně říká, že všechny čtyři si vezme na chatu AŽ BUDE V DŮCHODU A DVOJČATA POVYROSTOU - tzn. ona nebude urvaná tou nepřetržitou desetiměsíční péči o malinká dvojčata, a navíc budou všechny děti aspoň trošku samostatné ( a ten nejstarší kluk možná ani nebude stát o péči babičky smajlik - 42)

A kdo z těch všech, co tě osočují, si vyzkoušel byť to jedno odpoledne hlídat všechny čtyři děti sám?????

 
Verera
Verera - 5.8.2014 21:12

Ony 4 děti jsou kolikrát lepší než dvě, takhle jsme jezdili se známými a děti se krásně zabavily samy, ale musí být přiměřeného věku.

Pokud by maminka měla řeči, tak bych ji asi důrazně upozornila, že pokud se klukům něco stane, jak se k tomu asi bude stavět rodina. No a nebo co když budu někde hledat neposlušného synovce a něco se stane mému dítěti?

Se svými zkušenostmi teď a při slušné včasné dohodě bych do toho možná šla, ale jsem si jistá, že mě by ti synovci poslouchali. V době, kdy mému synovi bylo 10 měsíců a měla bych jsem ty zkušenosti co tehdy bych do toho nešla ani omylem. Ani s jedním dítětem.

 
Verera
Verera - 5.8.2014 21:06

Tohle se mělo v prvé řadě řešit nejpozději v červnu, aby se daly prázdniny naplánovat podle potřeb a možností všech. Takhle mi to připadá, že sestra měla obavy, že Katka nebude chtít, tak ji tak trochu vydírá. A nebo to bere jako samozřejmost a nezajímá ji, co si o tom myslí Katka. Ani jedno o dobrých vztazích nesvědčí.

je pravda, že někdo, kdo už má odrostlejší děti, zvládne s přehledem to, na co si ten s prvním miminem netroufá, ale to snad neznamená, že se nemá brát vážně, pokud se někdo na hlídání necítí. Opravdu neví dost věcí a nemusí zvládat některé situace. Každý má dělat jen to, na co se cítí, obzvlášť pokud jde o zdraví dětí. Ono ani s dvojčaty to není bůhvíjaké užívání.

Je něco jiného mít 4 děti ve věku 5-8 let, Které se zabaví a mají stejné zájmy a mít tuhle kombinaci. Kluky asi procházky s kočárkem bavit nebudou a mimina je potřeba hlídat, takže zábavný program pro kluky se moc organizovat nedá.

Naprosto nechápu, proč si sestra nevzala dovolenou koncem prázdnin, mohly byste být třeba na chatě obě se 4 dětmi a vzájemně si pomáhat, a nedala kluky na 14 dní na chatu babičce. Zbývající týden mohla vyřešit příměstským táborem nebo Katku předem poprosit, těch 5 dní by se snad přinejhorším dalo.

Nebo že by babička kluky samotné nechtěla?

 
Speedy
Speedy - 5.8.2014 20:38

Kahomar: trosku mi to pripomina srovnavani jablka a hrusky, s prominutim. Taky si myslim, ze lepe zvlada deti ruznych vekovych skupin zaslouzila matka a babicka nez mlada prvorodicka s malinkymi dvojcatysmajlik - 26

 
Kahomar
Kahomar - 5.8.2014 19:54

Kozoroh18: v současné době jsem právě babičkou 10ti měsíční vnučky. Dcera již nekojí a tak jsme malou měli na hlídání již několikrát přes víkend. Žádný problém nebyl na žádné ze stran. My si užili vnučky, mladí doma udělali, co při prckovi nestihli a věřím, že i malá byla v naprosté pohodě. Jinak jsem pracující babička a ještě hodně dlouho budu, vychovali jsme s mužem tři děti, z toho nejmladší syn je ještě na základní škole, do práce s mužem oba vstáváme na pátou, takže jasně, že bychom si o víkendu rádi přispali a s miminem to nelze. Ale však ten čas tak rychle letí, jsme rádi, že to zlatíčko máme a můžeme s ní být co nejvíce. Na oplátku zase teď dcera má při své "mateřské dovolené" s sebou na chatě bráchu, aby nemusel trávit prázdniny v paneláku. Jistě, je už velký, hodně pomůže, nicméně stejně mi připadá, že vše je o vztazích a o dohodě.

 
Speedy
Speedy - 5.8.2014 19:16

kareta: Mne taky, smecku psu bych uhlidala, to zase josmajlik - 2

 
sharon
sharon - 5.8.2014 19:02

je mi divné že maminka nazvala Katku "primadonou" jen kvůli tomu že nechce hlídat synovce.....smajlik - 26...to se mi nezdá.....smajlik - 68

 
kareta
kareta - 5.8.2014 18:56

Speedy:mi by bohatě stačily na nervový kolaps dvojčatasmajlik - 29smajlik - 29

 
Speedy
Speedy - 5.8.2014 18:39

Dodatecne mne doslo, ze desetimesicni mimina jeste v noci rvou a budi se(i jeden druheho), takze Katka bude nejspis jako matoha i bez sestrinych deti.
Taky vek synovcu 5 let a 8 let je spis na prekazku, osmilety se uz zabavi a muze se castecne pohybovat samostatne, ale ne petilety.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 5.8.2014 18:35

Sam+3 - jo kazda jsme jina, ale jsou dve.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.