Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Neshodneme se u vaření

Neshodneme se u vaření

Všichni mě varovali, že chodit s někým je něco jiného než s ním žít. Na podzim jsme se sestěhovali se svým přítelem a do budoucna plánujeme svatbu. Snad by bylo lepší napsat, že jsme ji plánovali, protože já už si teď nejsem moc jistá, jestli je to dobrý nápad. Naše zásadní spory se týkají vaření.

Dokud jsme spolu jen chodili, tak mě nenapadlo, jaký můžou být rozdílné chutě problém. Každý jsme si objednali, co jsme měli rádi, a na společné vaření docházelo jen málokdy. Teď se kvůli tomu dohadujeme skoro denně. Přítel má rád takovou tu typicky českou kuchyni. Omáčky, bůček, knedlíky, smažená jídla, všechno těžké a tučné. Já zase preferuji lehkou kuchyni, hodně zeleniny, ryby, drůbež, kuskus, saláty a podobně. Přítel to však nesnáší a nepovažuje to za plnohodnotné jídlo. Mně je ale zase špatně po těch těžkých, mívám bolesti žaludku a žlučníku. Myslela jsem si, že se budeme ve vaření střídat a budeme oba nějak rozumně kombinovat všechno.

neshodneme se u vařeníPřítel se ale vrací domů o dost později a každodenní vaření tak automaticky přešlo na mě. Neumím ta jeho klasická jídla vařit, ale snažila jsem se a začala střídat ta svoje s těmi jeho. Ze začátku je jedl, i když měl připomínky o tom, že zdravé jídlo není dobré nebo že jediné správné maso je vepřové. Pak připomínek pořád přibývalo a teď už jiná jídla, než ta těžká a mastná, odmítá úplně jíst a vyžaduje, abych vařila jen po jeho. Snažila jsem se mu vysvětlit, že občas je sníst můžu, ale trvale ne, protože mi dělají zdravotní potíže, ale on tvrdí, že jsem jen zhýčkaná a časem si zvyknu.

Zkoušela jsem už vařit i dvoje jídlo, pro něj a pro sebe, ale také to nebylo ono. Je to dražší a my nemáme zrovna peněz nazbyt, a stojí mě to také dost času navíc. Kromě toho jsem celou večeři poslouchala otrávené poznámky o vyhazování peněz. Když jsem přestala večeřet úplně nebo jsem si vzala třeba jogurt, tak se mu to také nelíbilo. A když udělám jídlo podle sebe, tak udělá scénu, že tohle jíst nebude a radši si vytáhne z lednice třeba uzeniny nebo se i v krajním případě odejde najíst do hospody.

Nevím už jak dál. Můžu navrhnout, aby si tedy každý vařil sám pro sebe, ale to jsme se potom nemuseli sestěhovávat a mohli jsme žít každý po svém. Jiné neshody spolu nemáme, ale bojím se toho, že když se nedokážeme dohodnout v tak nepodstatné záležitosti jako je jídlo, tak až někdy bude třeba řešit nějaký opravdu vážný problém, dopadne to špatně. Co byste mi radili být na mém místě? Přizpůsobit se, nebo si dupnout a vařit půl na půl, ale s těmi scénami, zkaženými večery a rizikem, že to nevydrží dlouho a nakonec se rozejdeme?

 

Denisa


18.1.2012   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 128   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Neshodneme se u vaření

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Verera
Verera - 18.1.2012 11:41

Denrepa: Ono to taky mohlo být tím, že třeba maminka vždycky ustoupila a pak si to dělala po svém. Což možná mohlo fungovat, ale zase mi to nepřipadá správné.

Ono i to tajné ohřívání mraženého bych použila nějaký čas, abych si ověřila, že je to pro pána poživatelné a pak bych ho nějak přirozeně nechala zjistit, jak se věci mají a kdyby měl řeči, řekla bych mu, že to jí už dva měsíce a zatím si nestěžoval, tak ať na mě nic takového nezkouší, denně vyvařovat nemám čas a chuť, navíc je to evidentně jen jeho výmysl, než zjistil že je jídlo mražené, chutnalo mu.

Asi tak- dělej doma věci, které tě baví a které považuješ ty sama za důležité. Pokud jsi nadšená kuchařka, proč ne, pokud se z toho stane nepříjemná povinnost a víš, že by se to dalo dělat i jinak, tak to změň.

Sejít se u společné večeře je hezké, občas se taky vzepnu k takovému výkonu, ale vidím, že manžel to ocení. Sejít se večer u stolu a poslouchat stížnosti, to myslím společnému životu moc nepřidá.

 
loupák
loupák - 18.1.2012 11:17

Lissie:u nás taky každý většinou jíme něco jiného a u stolu se setkáváme jen zřídkakdy,ale aby mi můjsmajlik - 43kafral do toho co jím,si vůbec neumím představitsmajlik - 55...to spíš já ho tepu,že by měl jíst víc zeleniny,ale on si stejně nedá říct...no co,je svéprávný,dospělí a je to jeho tělosmajlik - 42

 
Denrepa
Denrepa - 18.1.2012 11:15

loupák: Juana: ach jo, fakt jsem netušila, že to někdy bude tak těžkýsmajlik - 97 a to jde zatím o H... . Vlastně už docela chápu ty singlisty, že dají přednost spokojenýmu životu bez sporůsmajlik - 16, přiznám se, že někdy po tom životu taky začínám pošilhávat. Naši žili celej život spolu, nehádali se nebo možná jo, ale my jsme o tom nevěděli, tak jsem si představovala, že to bude podobný. A jaksi není smajlik - 42

 
Kassy
Kassy - 18.1.2012 11:14

Denrepa: A to si nemůžete ten jogurt nebo tu housku sníst spolu u stolu? U nás třeba většina večeří vypadá tak, že se dá na stůl ošatka s pečivem, nějaká ta šunka, sýr, kostka másla, trocha nakrájené zeleniny... Všichni zasedneme a společně povečeříme - každý si namaže a nandá na co má chuť a jíme všichni spolu. Na to nemusí být večeře teplá, aby se mohlo sedět u stolu. Pak se dá udělat třeba nějaká pomazánka, zapečené toasty, palačinky (dají udělat i na slano - se sýrem nebo se špenátema slaninou, aby to pánovi nepřipadalo moc lehké) a hromada dalších věcí, aby to nebyl pořád jenom chleba se salámem. Pokud oba přes den máte teplé jídlo v práci, není nutné vařit teplou večeři, dokonce to ani není moc zdravé. Já vařím teplou večeři tak dvakrát do týdne, víc rozhodně ne, a to když mám já sama chuť a náladu. O vikendu můžete vařit každý den jeden a podle sebe.
A jinak teda toho tvého přítele bych dávno majzla pánví po hlavě smajlik - 63 Tady vůbec nejde o stravovací návyky, ty se dají skloubit, když je z obou stran ochota. Tady jde o to, že pán chce, aby bylo po jeho a odmítá ustoupit o píď. Může to být jen v tom jídle, protože je pro něj třeba extrémně důležité, v tom případě bych vyzkoušela návrhy holek dole. Ale taky to může být obecný rys. Zkus se na to zaměřit a všímat si i v jiných situacích - chtít občas naschvál něco jiného než on a sledovat, jak bude reagovat, jestli si nakonec prosadí svou a jakým způsobem. Podle tvého popisu se totiž chová dost panovačně a uzurpátorsky. Zkus si představit, ajk by asi vaše soužití vypadalo, až budete mít děti a budete se dohadovat o jejich výchově, až bude jediným tvým příjmem mateřská.... Se svatbou bych zatím nikam nespěchala.

 
lee
lee - 18.1.2012 11:09

Renee: tak to ale nedělá jen třeba přítel Denisy, můjsmajlik - 43 nejí maso, nechutná mu, mě to vyhovuje, ale kdybys věděla kolik lidí do nás každou chvíli šije, že to není zdravé a že člověk je od přírody všežravec a proto maso potřebuje...přitom ani on ani já bychom nikdy nikomu do toho, co jí, nemluvili...smajlik - 26

 
Juana
Juana - 18.1.2012 11:07

Jdu taky vařit smajlik - 68 Nevařím sice večeře, ale zato obědy pro manžela a pro mne, pracujeme z domova. Akorát dneska je to blbý, on je pryč od rána, já musím taky vypadnout s nějakou reklamací a za účetní, tak na to nemám moc času. Hodím maso do hrnce s nějakým kořením a něco z toho vyleze, on si pak k tomu přidá nějakou pálivou omáčku a k tomu kopec zeleniny a bude hotovo.

 
loupák
loupák - 18.1.2012 11:06

Denrepa:je fajn,že si se přihlásila,to se tady jen tak nevidísmajlik - 47smajlik - 54..jinak s tím společným jídlem si to ,,nastolila,, dobře,tak to má být,ale co už si partner nandá na talíř,by nemělo toho druhého omezovatsmajlik - 58...ještě bych to neviděla tak černě,bydlíte spolu krátce a ono se to ještě určitě podá,někomu to trvá déle,než se vychytají mouchy společného žití,u nás to bylo taky tak(né konkrétně tenhle problém)jestli tě to utěší...no a když to nepůjde,tak ádijé a život jde dál,však víšsmajlik - 61

 
Lissie
Lissie - 18.1.2012 11:05

Denrepa: Fajn, že jsi se přidala do diskuzesmajlik - 47. Když jsem četla nadpis, tak jsem se říkala, že je to jen taková hloupost. A ona evidentně je, pokud jsou tedy oba ochotní se nějak domluvit, tedy udělat kompromis. Což ale Tvůj přítel evidentně není. Zkusila bych si s ním ještě promluvit, nastínit problém, důvody a pak tedy navrhnout řešení. Pokud nebude ani pak ochoten ani o krok ustoupit, tak bych z toho asi už vyvozovala důsledky. Protože tohle celé se mi nějak nezdá a taky už mi trochu zavání bojem o moc, jak píšou holky níž. Za prvné, když si uvaříš zvlášť, tak utrácíš, ale když je jídlo pro oba, co mu nevoní, tak si vezme něco jiného nebo jde do hospody? To tedy v pořádku opravdu není. A ještě víc zarážející mi přijde, že si dovolí Ti mluvit do toho, co jíš Ty, To "dovolí" je asi silný výraz, neříkám, že nemůže vyjádřit svůj názor na to, co jíš, stejně jako Ty na to, co jí on, ale tohle mi spíš přijde, že vyžaduje servis v podobě vaření jeho jíde, pak u nich společnost a dokonce, aby jsi mu selanku nenarušila tím, že jíš to, co chceš Ty. Ta představa ohledně oho, že se večer sejdete u společné večeře je moc hezká a skutečně to člověk později ocení i kvůli potenciální rodině. Taky se o to snažíme, ale vůbec to neznamená, že se musí jíst to stejné. My to taky tak doma máme. Nedělám teplé večeře (a fakt mi to taky přijde zbytečné, pokud má teplé obědy v práci - tedy pokud si na to nějak extra nepotrpíte a to bych už i tak kór volila nějaká lehčí teplá), prostě něco studeného pro přítele a pro mě něco lehčího dietního a prostě oba jíme to své a jsme spolu. Občas i takhle při obědech o víkendech, o to přece nejde, co se jí, ale že jste spolu. Ovšem to by to nesmělo páni tvorstva vadit... Čím by to pak pokračovalo, ať nenosíš to, co se mu nelíbi? Pak už je teda na řadě to, ať se nestýkáš s kamarádkami, co nemá rád. To už dost přeháním, ale jen pro ilustraci, že pozor bych si dala.

 
Juana
Juana - 18.1.2012 11:04

caira: Přesně, navíc není ochotný akceptovat, že lidi jsou různí a že proto potřebují různé jídlo. U nás jí každý něco trochu jiného (jasně, jsou jídla, na kterých se shodneme všichni, jako třeba smažený řízek, ale to se dělá párkrát do roka) a nikdo nikomu nevnucuje to svoje. No, i když občas taky brblám, když vidím synátora, jak odmítá jíst tepelně upravenou zeleninu a všichni ostatní ji tu konzumují ve velkém.

 
sharon
sharon - 18.1.2012 11:02

lonkue: buď rádasmajlik - 47, co já bych za to dala.....ten můj by se měl omezovat, měl by zhubnout , ale to bych mu musela zašít pusu......zrovna včera, ve tři sněd rýži s masem a za hodinu jsme ho přistihla jak stojí u linky a cpe se palačinkama , a večer potajmu s prominutím sežral zbytek jablkového dortu......to jsem našla v dřezu jen tác a už bylo pozdě nadávat......a to má zvedlej cukr...smajlik - 36 horší než malé děcko !

 
Juana
Juana - 18.1.2012 11:02

Denrepa: Taky jsem měla takové názory, ale život mne naučil. Hlavně když se pak rodina schází jak švábi na pivo a stejně nejsou doma, tak se na nějaký rituál společných večeří můžu akorát vykašlat. O víkendu to je něco jiného, ale ve všední den opravdu ne.

 
caira
caira - 18.1.2012 11:01

Renee: Spíš mi udivuje, že vyžaduje stejné stravovací návyky i u přítelkyně... asi mu nedochází, že podobným stylem budou za chvíli jako dvě bedny kytu smajlik - 77

 
caira
caira - 18.1.2012 11:00

Denrepa: u nás si každý vezme z lednice k večeři na co má chuť sedneme si k jednomu stolu. Na to, abych se s rodinou viděla u stolu, nepotřebuju stát denně hodinu u sporáku.A u jídla se nemá mluvit! Zaskočí ti a udusíš se! Si nechodila do školky??? smajlik - 42

 
Denrepa
Denrepa - 18.1.2012 10:48

annie: asi být teplá nemusí. Ale myslela jsem si, že by bylo fajn, když se rodina sejde u jídla, i když jsme zatím jen dva. Je to příjemný zvyk, lidi jsou spolu, baví se, prostě lepší, než když si každej sám sežere jogurt u ledničky nebo vezme do ruky housku a jde k počítači smajlik - 26 Ted to třeba není tak důležitý, ale kdybychom měli děti tak kdy se potkáme všichni společně, abychom se dívali na sebe a na ohnutá záda u monitorusmajlik - 42

 
Renee
Renee - 18.1.2012 10:46

Přítel je asi ještě hodně mladý, co? Jinak si nedovedu vysvětlit, jak na sebe může takhle kašlat. Však ono se mu zdraví a nadváha přihlásí...... U nás se vaří zdravě a kdyby to tak nebylo, tak bych si vařila zdravě klidně jen pro sebe. Co mě zaráží je to, že mu vadí, že ty večeříš něco jiného než on smajlik - 20 Co je mu proboha po tom? Ještě řekni, že vyžaduje, abys seděla u stolu naproti němu a dokud pán nedojí, nezvedala se smajlik - 42
Z toho popisu mi přijde dost panovačný a to by mi vadilo ještě víc než to, že se stravuje jako čuně smajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77633.
    Archiv anket.