Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Řeším dilema a ráda bych vás poprosila o názory a zkušenosti. Máme dvě děti, za půl roku mi končí rodičovská dovolená a měla bych se vrátit do práce. Manžel přišel s nápadem, že bych mohla zůstat v domácnosti, že by to pro děti, minimálně dokud budou chodit do školky a na první stupeň základky, bylo fajn.

Mně se ta představa na jednu stranu zamlouvá. Manžel pracuje na vysokém manažerském postu a co se financí týká, zabezpečí nás velmi dobře. Svou výplatu bere jako „rodinnou“, takže si nic neškudlí bokem, ani mi nedává peníze na příděl. V tomto směru je vše v pořádku a nebyl by žádný problém. Já navíc nejsem zrovna kariérní typ, moje profese je obyčejná, úřednická, vracela bych se na stejné místo jako státní zaměstnanec. Možná by šla i zařídit zkrácená pracovní doba, abych mohla v pohodě zajistit děti a odpoledne se jim věnovat.

Když si představím, že jsem doma, tak si říkám, co by mi chybělo. Všechno bych zvládala, neřešila nemocné děti a omlouvání v práci, návštěvy doktorů, později i rozvoz na různé zájmové činnosti. Za dopoledne, když by byly ve školce a pak ve škole bych obstarala domácnost, uvařila, nakoupila. Žádná honička ani nervozita po ránu, abychom se stihli včas vypravit, všechno by bylo pěkně v poklidu, děti bych vyzvedávala po obědě a celé odpoledne bych na ně měla čas. Jo, láká mě to.

A pak si vždycky představím tu odvrácenou stranu: točit se pořád jen kolem plotny, pračky a kýble, nepřijít pořádně nikam mezi lidi, mít v hlavě čistě jen zajišťování servisu manželovi a dětem. Říkám si, jak dlouho mě to asi bude stačit, než mi z toho začne hrabat? Zatím jsem na rodičovské a nějak mi to nepřijde, ale děti jsou ještě malé a potřebují mě. Jak porostou, budou samostatnější, pak ve škole přijdou kamarádi, zájmy.

Je to pro mě dilema, monetárně takové to buď a nebo. Pokud se rozhodnu zůstat doma, o svou práci přijdu a kdoví, jestli bych podobnou, v případě, že by mi pozice ženy v domácnosti nevyhovovala, zase našla.  Opravdu nevím.

Manžel na mě nenaléhá, myslí to dobře. Sám je pracovně vytížený maximálně, ví, že jakmile nastoupím do práce, bude vodění a vyzvedávání dětí a všechno ostatní jen na mně.

Mám ještě nějakou dobu na rozmyšlení, tak o tom přemítám ze všech stran. Co si myslíte vy? Byla některá z vás nějakou dobu čistě ženou v domácnosti? Vyhovovalo vám to, nebo jste si připadala nedoceněná? A nehrabalo vám z toho? Nezakrněla jste?

Martina


20.3.2019   Rubrika:   |   Komentářů 131   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130
kubikm
kubikm - 20.3.2019 19:18

smajlik - 99ne za nov, ale za noc...pardon, omlouvám se

 
kubikm
kubikm - 20.3.2019 19:17

jo píše to tohle

Požadovaná navigace nenalezena (655). Pokračujte prosím na Úvodní stranu

 
kubikm
kubikm - 20.3.2019 19:12

a potom ještě mám dotaz na
Zpíváte rádi
Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?
Anketní otázka - 46% (46%)
Často, při úklidu, při vaření, v koupelně...
Anketní otázka - 27% (27%)
Někdy ano
Anketní otázka - 27% (27%)
Ne, nezpívám, rodina to špatně snáší

Celkem hlasovalo 265392.
Archiv anket.

za nov přibude třeba 100 kliků...někdy i více
každý den??

 
kubikm
kubikm - 20.3.2019 19:10

může mi redakce vysvětlit, jakým způsobem někdo posílá články, když normální postupem se objeví, že stránka neexistuje a at jdeme někam?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.3.2019 16:53

někde berou do školky jen děti pracujících rodičů, málo místa

záleží jaký bude jednou důchod
děti dětskou společnost potřebují, pokud je kvalitní školka, tak se děti naučí a budou se umět orientovat v kolektivu, tak půl úvazek
pokud budete dlouho mimo pracovní proces - ztratíte přehled o novinkách, píšete, že by jste takovou práci již nemusela sehnat
také potřebujete, jste mladá kontakt s lidma
neni sobecké, když budete myslet na sebe

váš muž je i vyjímka co se financí týká
pokud je vytížený pracovně, tak se asi chce vracet do domácí pohody, kterou máte zajistit vy.
to musíte zvážit spolu, ale nezapomínejte na sebe

 
YXH
YXH - 20.3.2019 16:51

Jestli nejsi domaci typ, tak bych do toho nesla, ale musis pocitat s tim, ze kdyz budou deti nemocne, tak se to musi resit i s praci.
Deti rano na par hodin do skolky a praci na castecny uvazek by asi bylo nejlepsi pro vas vsechny.
Dcera byla doma s detmi nez mladsi sel do skolky a ted dela na castecny uvazek a vyhovuje ji to, ale ma spoustu jinych konicku a pomaha dobrovolne i ve skole, kdyz potrebuji aby rodice jeli s tridou na vylety atp.
Jinak kdyz jsi doma, tak neznamena, ze musis byt jenom u plotny, je jiste kolem plno moznosti kam na prochazky a zabavne krouzky pro deti, kam muzes jit s detmi a na vypomoc jako dobrovolnik. Takze se muzes realizovat i mimo domov.
Poradne to zvazte, co pro vas je dulezitejsi.
Kariera se dohonit da, cas traveny s malymi detmi vam nevrati nikdo.

 
sharon
sharon - 20.3.2019 16:27

být doma ...a děti ve školce ?......divné , to dříve nešlo.
v tom nikdo neporadí , záleží na vás......smajlik - 26

 
kareta
kareta - 20.3.2019 16:16

jdi do toho. smajlik - 47

 
orinka
orinka - 20.3.2019 16:05

Záleží taky, jak bydlíte. Jestli "jen" v bytě, tak tam to na nějakou velkou seberealizaci asi nebude. Jiná věc je domek se zahradou, tam je práce imrvére od rána do večera nad hlavu.smajlik - 68 Mně kdyby tohle někdo navrhl před X lety, kdy jsem měla malé děti, splnil by mi sen. Nikdy jsem netoužila být zaměstnaná, naopak jsem chtěla pečovat o rodinu a domov. Takže je jasné, co bych zvolila já. Děti jsou malé jen jednou, práce pro cizí venku bude pořád nějaká k mání....Hlavně, aby byl živitel spolehlivý a nekoukal po jiných. To by pak byl průšvih.

 
krasaka
krasaka - 20.3.2019 15:49

smajlik - 61Snad vyzkoušet ten zkrácený úvazek ? Nebyla by možnost i práce z domova, aby nenastaly problémy s nemocnými dětmi ?
Sice se mají děti socializovat a být ve styku s vrstevníky, ale máš děti dvě a rok před školní docházkou ve školce by mohl stačit! Spousta maminek mé generace byla doma a jak krásné dětství jsme měli - když si vzpomenu, jak jsem své drobky od půl roku tahala po ránu z postýlky a byla věčně uštvaná a často i nevrlá - to bych žádnému dítěti nepřála,jenže já ovdověla a "bez peněz do hospody nelez"smajlik - 48

 
Hanča
Hanča - 20.3.2019 15:05

pokud nejsi vysloveně domácí tip, tak určitě ne, šla bych do toho zkráceného úvazku

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130