Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Řeším dilema a ráda bych vás poprosila o názory a zkušenosti. Máme dvě děti, za půl roku mi končí rodičovská dovolená a měla bych se vrátit do práce. Manžel přišel s nápadem, že bych mohla zůstat v domácnosti, že by to pro děti, minimálně dokud budou chodit do školky a na první stupeň základky, bylo fajn.

Mně se ta představa na jednu stranu zamlouvá. Manžel pracuje na vysokém manažerském postu a co se financí týká, zabezpečí nás velmi dobře. Svou výplatu bere jako „rodinnou“, takže si nic neškudlí bokem, ani mi nedává peníze na příděl. V tomto směru je vše v pořádku a nebyl by žádný problém. Já navíc nejsem zrovna kariérní typ, moje profese je obyčejná, úřednická, vracela bych se na stejné místo jako státní zaměstnanec. Možná by šla i zařídit zkrácená pracovní doba, abych mohla v pohodě zajistit děti a odpoledne se jim věnovat.

Když si představím, že jsem doma, tak si říkám, co by mi chybělo. Všechno bych zvládala, neřešila nemocné děti a omlouvání v práci, návštěvy doktorů, později i rozvoz na různé zájmové činnosti. Za dopoledne, když by byly ve školce a pak ve škole bych obstarala domácnost, uvařila, nakoupila. Žádná honička ani nervozita po ránu, abychom se stihli včas vypravit, všechno by bylo pěkně v poklidu, děti bych vyzvedávala po obědě a celé odpoledne bych na ně měla čas. Jo, láká mě to.

A pak si vždycky představím tu odvrácenou stranu: točit se pořád jen kolem plotny, pračky a kýble, nepřijít pořádně nikam mezi lidi, mít v hlavě čistě jen zajišťování servisu manželovi a dětem. Říkám si, jak dlouho mě to asi bude stačit, než mi z toho začne hrabat? Zatím jsem na rodičovské a nějak mi to nepřijde, ale děti jsou ještě malé a potřebují mě. Jak porostou, budou samostatnější, pak ve škole přijdou kamarádi, zájmy.

Je to pro mě dilema, monetárně takové to buď a nebo. Pokud se rozhodnu zůstat doma, o svou práci přijdu a kdoví, jestli bych podobnou, v případě, že by mi pozice ženy v domácnosti nevyhovovala, zase našla.  Opravdu nevím.

Manžel na mě nenaléhá, myslí to dobře. Sám je pracovně vytížený maximálně, ví, že jakmile nastoupím do práce, bude vodění a vyzvedávání dětí a všechno ostatní jen na mně.

Mám ještě nějakou dobu na rozmyšlení, tak o tom přemítám ze všech stran. Co si myslíte vy? Byla některá z vás nějakou dobu čistě ženou v domácnosti? Vyhovovalo vám to, nebo jste si připadala nedoceněná? A nehrabalo vám z toho? Nezakrněla jste?

Martina


20.3.2019   Rubrika:   |   Komentářů 131   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130
krasaka
krasaka - 25.3.2019 13:43

smajlik - 61 O nějakém zakrnění snad nemůže být ani řeči, nabytá praxe z mozkových hemisfér sama neodejde a při částečné práci z domu nebo jen při péči o domácnost a děti není nutno zblbnout???
Dodnes lituji toho,že má tři sladká batolátka se musela různě protloukat jeslemi, sousedkou na hlídání a pak školkou a já se vracela do práce nejdříve u dvou v jednom roce a třetí, benjamínek - ten už cestoval od půl roku,naštěstí nejprve jen k sousedce!! Byl velký věkový rozdíl, tudíž dcerky u třetího vydatně pomáhaly a já už byla vdovou, tudíž peněz bylo zapotřebí a těch ubohých 500-kč bylo málo-já vydělala 10x více! A přece jen,když jsem kvůli nemoci obdržela plný inval.důchod-jaká to byla nádhera!Přestěhovali jsme se na venkov,já prostudovala teoreticky vše o zvířátkách a pořídila si drobotinu až po pašíka,ovečky a berana -děti nemusely chodit do družiny,doma je vždy čekal oběd-psací stroj doma nezahálel, opisovala jsem studentům diplomky a oprášila dva jazyky. smajlik - 47Naučila jsem se sekat kosou, oškubávat husy i pomáhat při stříhání ovcí a byla to nejkrásnější léta mého života,snad i proto neměli ti mladší možnost se ve městě chytit party a studovali úspěšně i puberta bez problémů.Kéž bych měla tu možnost zůstat doma, když byly děti ještě batolátka a více si je užilasmajlik - 76

 
PEGG
PEGG - 25.3.2019 12:27

sallie - 25.3.2019 5:28 smajlik - 47smajlik - 61
Já si živě pamatuji, jak strašně jsem byla unavenásmajlik - 85 Takže pokud bych měla volit mezi domácí pohodou a nebo pracovním stresem, tak určitě to první. smajlik - 105 Dneska tě nikde nezaměstnají na nějakou pohodičku, dneska se musí všude makat.

 
catcat
catcat - 25.3.2019 11:18

sallie: plný souhlassmajlik - 75

 
sallie
sallie - 25.3.2019 5:28

tak na to, abys nezakrněla, se dá studovat, nebo si najít nějakou práci buď nárazovou nebo na nějaký minimální úvazek.
Já jsem více méně (nárazové práce nebo minimální úvazky) doma patnáct let, manžel se se mnou nerozvedl, kolegyně žádné nenahání - mám koníčků až na půdu a když přišel průšvih, tak jsem mohla minimální úvazek prostě zrušit a být doma několik měsíců s nemocným dítětem.
Koníčků mám až na půdu, práce v domácnosti dělím smajlik - 42.
A máme prostor pro víkendové výlety a cestovní dovolené, protože "se" nakoupí a sbalí předem, protože "se" nemusí o víkendech uklízet a nakupovat a řešit, že děti zase vyrostly z bot, a protože o víkendu nepadáme všichni na ústa únavou z týdne, v kterém jsme všichni jeli na dva úvazky (pracovní a domácí / kroužkorozvážecí).

Hlavně si nenech nakukat, že jakožto žena v domácnosti "zblbneš" nebo budeš méněcenná....doby soudružek údernic u soustruhu jsou už - doufám - za námi....

 
Hanča
Hanča - 24.3.2019 21:57

no já osobně jsem doma od svých 32, desetlet jsem dělala na 3 hodiny denně , ale ve vesnici kde bydlím, teď jsem řešila, zda jít do práce, po návštěvě úřadu práce a jedné nabídky jsem se okamžitěrozhodla pro variantu OSVČ, už bych se asi nedokázala zapojit do procesu na 8 hodin,takže se starám doma o zvířátka a občas nějakou brigádičku pro zpestření

 
Almega
Almega - 24.3.2019 12:31

Já bych byla zůstala klidně s dětmi do určitého jejich věku,ale měli jsme tak málo peněz,že bylo nutné jít do práce a vydělávat.

 
Bellana
Bellana - 23.3.2019 17:49

Několik mých kolegů se holedbalo, že ženu v domácnosti uživí a že jejich děti nebudou přece chodit do školky ani do družiny. Všichni se rozvedli, když jejich nejmladší dítě začalo chodit do školy. U všech byl stejný důvod - kolegyně, se kterou měli o čem mluvit, zatímco s manželkou je to přestalo bavit. Dokonce to ani nebyly ženy hezčí, než byly jejich manželky. A pak začal boj o majetek a o výživné.
Já bych závislost na manželovi neriskovala. Kdyby to šlo, šla bych do práce na zkrácený úvazek. Při mé profesi je navíc i možnost práce z domu, když je člověk nastydlý nebo jsou děti nemocné.

 
sharon
sharon - 22.3.2019 16:27

Kozoroh18: tvoje plané řeči jistě , šťouro.....smajlik - 63

 
dadka
dadka - 22.3.2019 11:57

Tak takové starosti bych chtěla řešit, když jsem byla mladá. Vůbec bych nezaváhala a zů§stala doma s dětmi. Já jsem šla do práce po obou dvou dětech po třech letech a kdybych mohla, tak bych zůstala doma pořád. Vůbec mně nevadil ten kolotoč a stereotyp, ten budeš mít stějně tak, jenom ve větším časovém tempu. A děti tak rychle vyrostou, že by bylo škoda té příležitosti nevyužít a nezůstat doma. A co se týká práce, nestahuj kalhoty, když je brod ještě daleko. Nikdo neví, co bude zítra, natož za pár let, kdy bys chtěla jít zase do práce.

 
catcat
catcat - 22.3.2019 11:18

já bych doma zůstala. Jasně, že se všechno zvládne i při chození do práce. Ono se zvykne i na šibenici... Proč ale hrotit situaci. Já byla doma ráda, i když jsem si užila jen roka půl. Pak už jsem byla jako štvanec až do doby, než dcera povyrostla k samostatnosti.
Jestliže je tu alespoň trochu možnost zařídit pohodový život celé rodině, brala bych to. V současné době je spousta možností realizovat se i doma. Uvahy, že se m,ůže něco stát, neberu. Stát se může kdykoliv cokoliv a furt s tím počítat, chodím bez kalhot, abych se náhodou nepos....

 
Linda
Linda - 22.3.2019 7:59

Nedelala bych to..... ja z jinych duvodu zustala doma neco malo pres 7 roku, z toho posledni 2 jsem z velke casti venovala shaneni prace, nevzali me ani do pokladny v supermarketu a na uklizecku ve skole mi chybel jakysi kurz hygieny. Nakonec jsem to vzdala a sla znovu do skoly, udelala si druhou maturu a pak jsem nasla praci pri ktere jsem si jeste dodelala nekolik kurzu ke sve spezializaci. Po teto zkusenosti bych sla do prace nejpozdeji po roce a mit penize tak si poridim chuvu / pomocnici do domacnosti (rikejme ji jakkoliv) ktera by doprovodila odpoledne deti na krouzky, udelala s nima ukoly a popripade zvladla doma aspon ten nejvetsi binec. Aby na me proste zbyly odpoledne / vecer jenom ty prijemne zazitky typu spolecna vecere, popovidat si co bylo / nebylo ve skolce - skole a precist pohadku na dobrou noc apod.

 
Nofar
Nofar - 22.3.2019 7:16

Ja ano. A uz bych to opakovat nechtela, byt jsem nedopustila, aby muj mozek ovladl vami zmineny kybl a plotna. Nedelejte to - radeji si najmete hospodyni, nekoho, kdo bude vase deti vyzvedavat ze skolky a pozdeji skoly. Co kdyz vas manzel prijde o praci?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 22.3.2019 0:07

Jarča* - 21.3.2019 19:39
co očekávášsmajlik - 68

 
sharon
sharon - 21.3.2019 20:00

Jarča*: pozor , nezaměnuj články s blábolama.......smajlik - 103

 
sharon
sharon - 21.3.2019 19:59

Jarča*: dělám do výše mzdy.....smajlik - 105
a tady se stejně člověk nezavděčí........
stále stejné a dokola......
jsou i jiné zajímavé činnosti , magazíny, FB , instáč a pod.smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 450943.
Archiv anket.