Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Řeším dilema a ráda bych vás poprosila o názory a zkušenosti. Máme dvě děti, za půl roku mi končí rodičovská dovolená a měla bych se vrátit do práce. Manžel přišel s nápadem, že bych mohla zůstat v domácnosti, že by to pro děti, minimálně dokud budou chodit do školky a na první stupeň základky, bylo fajn.

Mně se ta představa na jednu stranu zamlouvá. Manžel pracuje na vysokém manažerském postu a co se financí týká, zabezpečí nás velmi dobře. Svou výplatu bere jako „rodinnou“, takže si nic neškudlí bokem, ani mi nedává peníze na příděl. V tomto směru je vše v pořádku a nebyl by žádný problém. Já navíc nejsem zrovna kariérní typ, moje profese je obyčejná, úřednická, vracela bych se na stejné místo jako státní zaměstnanec. Možná by šla i zařídit zkrácená pracovní doba, abych mohla v pohodě zajistit děti a odpoledne se jim věnovat.

Když si představím, že jsem doma, tak si říkám, co by mi chybělo. Všechno bych zvládala, neřešila nemocné děti a omlouvání v práci, návštěvy doktorů, později i rozvoz na různé zájmové činnosti. Za dopoledne, když by byly ve školce a pak ve škole bych obstarala domácnost, uvařila, nakoupila. Žádná honička ani nervozita po ránu, abychom se stihli včas vypravit, všechno by bylo pěkně v poklidu, děti bych vyzvedávala po obědě a celé odpoledne bych na ně měla čas. Jo, láká mě to.

A pak si vždycky představím tu odvrácenou stranu: točit se pořád jen kolem plotny, pračky a kýble, nepřijít pořádně nikam mezi lidi, mít v hlavě čistě jen zajišťování servisu manželovi a dětem. Říkám si, jak dlouho mě to asi bude stačit, než mi z toho začne hrabat? Zatím jsem na rodičovské a nějak mi to nepřijde, ale děti jsou ještě malé a potřebují mě. Jak porostou, budou samostatnější, pak ve škole přijdou kamarádi, zájmy.

Je to pro mě dilema, monetárně takové to buď a nebo. Pokud se rozhodnu zůstat doma, o svou práci přijdu a kdoví, jestli bych podobnou, v případě, že by mi pozice ženy v domácnosti nevyhovovala, zase našla.  Opravdu nevím.

Manžel na mě nenaléhá, myslí to dobře. Sám je pracovně vytížený maximálně, ví, že jakmile nastoupím do práce, bude vodění a vyzvedávání dětí a všechno ostatní jen na mně.

Mám ještě nějakou dobu na rozmyšlení, tak o tom přemítám ze všech stran. Co si myslíte vy? Byla některá z vás nějakou dobu čistě ženou v domácnosti? Vyhovovalo vám to, nebo jste si připadala nedoceněná? A nehrabalo vám z toho? Nezakrněla jste?

Martina


20.3.2019   Rubrika:   |   Komentářů 131   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130
Jarča*
Jarča* - 21.3.2019 19:39

sharon: smajlik - 34 no, moc těch blábolů asi nechodí, když jsou tu s bídou 1-2 články za měsíc. Měla by ses víc snažit, jinak s tím novým fárem nevím nevímsmajlik - 67smajlik - 68

 
rychlonožka
rychlonožka - 21.3.2019 17:33

Nevím, asi to není to podle mě moudré rozhodnutí. Dobrovolně, vědomě, o vlastní vůli rozšířit řady nezaměstnaných a jít do nejistoty. Stávající situace se může změnit doslova ze dne na den. Aniž bych Martině přála cosi negativního, manžel se může zranit, může o práci přijít, může si někoho najít. Naskytne se výměna bytu, koupě domu, Ona sama může zjistit, že ji to nebaví, protože vařit pro dva dospělé, toho si užije v důchodu, pokud se ho dožijí. Taky může zjistit, že do dosavadní práce se jí dveře zavřou a v nějaké nové za pár let jí po praxi ženy v domácnosti slavobránu stavět asi nebudou. Nikde přece není psáno, že kdo chodí při dětech do práce, je ve stresu. Bude vám s mužem ten model vyhovovat, nebudete si za čas po straně myslet, že on doma s ničím nehne a celý den ho nevidíte? Nebude on mít ten dojem, že doma nic moc neděláte? Nebude Vám trapně, když budete chtít nové boty, které zrovna nejlevnější? Myslím, že i když se předpokládá, že ta žena doma udělá víc, není dobré, když je kvůli tomu doma. A ohánět se zdravými dětmi? Není důležité, kolik hodin za den jim věnujete, ale jaké ty hodiny budou! A pak, zůstat doma můžete přece vždycky. Kdykoli. Opačně - z domova najít práci, která by Vám sedla, bude mnohem těžší. A vyprat a občas uvařit teplou večeři se přece dá zvládnout, i když ženská chodí do práce.

 
kubikm
kubikm - 21.3.2019 16:54

sharon: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47vedeš na bodysmajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.3.2019 15:16

mam-ča - 21.3.2019 8:40
salámeček, sýreček, marmeládku a kakavíčko jsem šla do vrtule
takto mne jedna paní žádala, zda bychom to mohlo být k snídani. Abych to přeložila němcům. Musela jsem na ni koukat jak sova z nudlí, protože na mne koukala, proč nerozumím co mě říká.
Byla to vychovatelka ze školkysmajlik - 76

 
sharon
sharon - 21.3.2019 14:01

kubikm: to jsem tak nastavila úmyslně aby nám do redakce každý nepsal různé bláboly.....
mmj tento příběh nám došel 24.1.2019 ve 20:10 hod.........smajlik - 45

 
sharon
sharon - 21.3.2019 13:58

Jarča*: jasně že já ,k důchodu dobrá každá koruna ...a hned je nové fáro, víš co se říká ...kdo umí umí, kdo neumí až se ucho utrhne.....smajlik - 68

 
UVita
UVita - 21.3.2019 13:56

mam-ča:Pentlička: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47 Já osobně jsem se nesetkala s jedinou maminou, která se netěšila z mateřské do práce. A ostatní argumenty, proč jít do práce, tady napsala děvčata.smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 21.3.2019 11:42

krasaka: redakci nemůžeš napsat, objeví se ti toto

Požadovaná navigace nenalezena (575). Pokračujte prosím na Úvodní stranu

proto ani žádná pisatelka zoufalých článků neexistujesmajlik - 66

 
PEGG
PEGG - 21.3.2019 11:28

sharon - 20.3.2019 16:27
To já taky nechápu. Ve školkách není místo a máma, která je doma, dává dítě do školky? smajlik - 76
Rodičák je snad peněžní pomoc od státu na hlídání dětí. Vím, že to není závratná částka, ale co má dělat máma, která musí do práce a nesežene místo pro dítě?smajlik - 66

 
PEGG
PEGG - 21.3.2019 11:23

Těžko radit.smajlik - 26 Já bych po více jak 40 letech práce zůstala doma hned, zvláště, kdyby mě měl kdo živitsmajlik - 68
Asi bych na vašem místě počkala ještě než půjdou obě děti do školy a pak bych si sehnala něco na zkrácený úvazek.
Ony budou mít kamarády a svoje zájmy a vy se dostanete mezi lidi. Můžete si celý svůj výdělek šetřit, protože důchod nebude nic moc a nikdy nevíte co se stane.
Ono lítak každý den do práce, pro děti, úkoly, domácnost není nic moc. Já bych té možnosti nestresovat se, využila i kdyby byla jen dočasnásmajlik - 64smajlik - 61smajlik - 45

 
Pentlička
Pentlička - 21.3.2019 10:58

Nikdy bych nezůstala doma., protože nevíš, co tě v životě potká. Manžel tě může opustit v 50 letech, může zemřít, onemocnět tak, že nebude moct vydělávat a co budeš dělat bez praxe? Maximálně tak najdeš práci v továrně u pásu nebo někde za kasou a to ještě budeš mít hodně velké štěstí! Šla bych do práce na poloviční úvazek, jen pro jistotu.

 
denkas
denkas - 21.3.2019 10:30

Tak mě vyhovovalo po třech letech jít do práce. I proto, že všechny kamarádky,maminy, taky šly. Chodila sem od 7 do půl třetí, praci sem měla v místě bydliště, školku, školu při cestě, takže sem byla spokojená. Vše v pohodě stíhala. Tak sem to měla já. smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 21.3.2019 9:59

dilema, monetárně takové to buď a nebo

co znamená monetárně? finančně??
moneta je mince...

 
krasaka
krasaka - 21.3.2019 9:11

kubikm: smajlik - 61 máme se rozčilovat pouze do výše svého důchodu - že bys ho měla tak velký ???
Tu nabídku falešných dokladů by už dávno měla řešit Policie ČR, oni žádají většinou 800 až 1.000- euro-lumpárny se asi netrestají ???
Jarča*: smajlik - 61 Je to tady binec, v posl.roce se žádná pisatelka posléze už neozvala, asi to jsou staré dopisy z roku jedna dvě!!! A my tady řešíme již neexistující případy smajlik - 76

 
mam-ča
mam-ča - 21.3.2019 8:40

Byla jsem doma s dětmi 8 let kvůli jejich zdravotním problémům, a nikdy bych do toho nešla, kdyby byly zdravé. Žena v domácnosti profesně zaostane, její slovník se mění na "hačat-papat-kakat" a přestane být rovnocennou partnerkou svému muži. A odtud je už jen krůček k tomu, aby si manžel ve vysoké funkci našel jinou, se kterou by si rozuměl a mohl se s ní chlubit. Zatímco jeho hodná ustaraná žena po celodenní honičce kolem dětí, domu a zahrady nemá na společenské akce ani chuť, ani náladu.
I tady někdo zmínil důchod. Možná už žádný v budoucnu nebude, ale ten současný se počítá za všechny roky zaměstnání.
Žena v domácnosti se pak doživotně stává závislou na partnerovi, což zdravému sebevědomí nesvědčí, a pokud jí manžel opustí, je namydlená.
Zkrácený úvazek mi připadá ta lepší varianta, protože děti nebudou věčně malé, a matka si pak může dle potřeby úvazek navýšit.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-130
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 450943.
Archiv anket.