Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

S manželem jsme se na stará kolena rozhodli, že si pořídíme pejska. Už jsme oba v důchodu, času máme dost a aspoň nás to donutí několikrát za den vyjít ven na procházku.

Ani jeden z nás psa nikdy neměl, takže zkušenosti nemáme. Hned zpočátku jsme věděli, že si rozhodně nebudeme pořizovat štěňátko. Shodli jsme se na tom, že poskytneme domov nějakému opuštěnému pejskovi z útulku.

Domluvili jsme si návštěvu a jedno odpoledne se tam dostavili. Psů tam měli poměrně dost, přiznám se, že kdyby to šlo, vzala bych si snad všechny. Rozhodování nebylo jednoduché, nakonec zvítězila pětiletá fenka křížence, takové chundelaté, bílé štěstíčko. Hned, jak jsme ji uviděli, si nás získala. A my ji. Byla to zkrátka láska na první pohled, a dokonce i manžel byl naměkko, když se k němu začala lísat a tulit.

Od zaměstnanců útulku jsme se dozvěděli, že se jmenuje Mirunka a před čtyřmi měsíci jí zemřela panička. A jelikož se o ni neměl kdo postarat, skončila v útulku, kde si velmi stýská. Je prý hodná, bezproblémová, neagresivní, spíš se sklony k apatii.

Když jsme si vyslechli její osud, bylo rozhodnuto definitivně. Hned ten den jsme si ji odváželi domů. Celou cestu v autě mi Mirunka seděla na klíně a vděčně se ke mně tulila. Po příchodu domů si všechno pečlivě očuchala a hned dala najevo, že ví, jak se žije v bytě. Vyskočila na gauč a pohodlně se tam uvelebila.

Všechno probíhalo v pohodě, my jsme si užívali ji a ona nás. Nikdy bych nevěřila, kolik vděčnosti a oddanosti může takové stvoření projevit. Doslova jsme se do ní zamilovali.

Problém však nastal hned první večer, kdy jsme šli spát. Mirunka se velmi neodbytně dožadovala přístupu do naší postele, vyskakovala na ni a lehala si mezi nás. Gauč jsem skousla, ale pustit si psa do postele se mi moc nechtělo.  Snažili jsme se navést ji na její pelíšek, který jsme jí pořídili, a zkusili ho dát přímo k naší posteli, aby se necítila opuštěně, ale marně. Naše postel se pro ni stala alfou a omegou a nakonec jsme rezignovali.

Mylně jsme se domnívali, že až si Mirunka zvykne a setřepe ze sebe pocit opuštěnosti z útulku, postupně ji z naší postele vykážeme ven. Bohužel, pravděpodobně jsme to nezvládli, protože už ji máme více než měsíc a místo v našem loži považuje za své výsostné a dělá si na ně nárok. Chyba je asi i v naší nedůslednosti, protože vždycky podlehneme jejímu kňučení a pláči.

Ráda bych se zeptala zkušenějších pejskařů a pejskařek, co bychom měli nejlépe udělat. Přece jenom je to pejsek, který si prošel určitým životním traumatem a patrně byl zvyklý spát se svou paničkou v posteli. Neradi bychom jí nějak ubližovali, ale myslíme si, že spát by měla na svém místě. Jak ji to máme co nejšetrněji naučit? Jinak je moc hodná, opravdové zlatíčko, a jsme šťastni, že ji máme. Tohle je jediná „vada na kráse“.

Všem děkuji za zkušenosti.

Eva


2.6.2009   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 132   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-132
Almega
Almega - 2.6.2009 8:15

Zajímavé je,že lidé chtějí chovat zvířata,ale nekoupí(nepůjčí si)žádnou chytrou knihu o tom.Co se týče psa v posteli,jsem proti tomu.Pes chodí ven ,všude možně vleze a ke všemu i hnusnému čuchá,prostě mi to připadá nečisté.Máme kočku,žije jen v bytě,v noci obvykle nám leží u nohou nebo u manžela,a stejně mi to vadí,protože v noci chrupe a vydává zvuky a ruší.Byla chyba hned psa pustit do postele,měli jste ho nechat spát někde mimo ložnici.Jako si musel zvyknout na útulek,tak by si zvyknul i na to spaní jinde.

 
Florencie
Florencie - 2.6.2009 8:14

Naši pesáci s námi taky spí v posteli. Přítel si myslel, že je to odnaučí, tak je večer vždycky odkázal na pelíšky a oni potvory se, v momentě kdy usnul, okamžitě přesouvali do postele smajlik - 68
Jediný co mi na psech v posteli vadí jsou chlupy, jinak jsou to perfektní topení smajlik - 40

Myslím si, že to bude hodně těžké pesana odnaučit, kor když jste mu to už jednou dovolili...

 
Grainne
Grainne - 2.6.2009 8:04

Je otázka, jestli vám to opravdu vadí, nebo to považujete za "společensky nepřijatelné". Jestli vám osobně to ve skutečnosti nevadí, s klidným svědomím to nechte tak, těžko vás někdo bude kontrolovat, jestli svého psa vychováváte "podle pravidel".
Odčervený, očkovaný pes vpodstatě nepředstavuje pro člověka nebezpečí, mnohem nebezpečnější je "kýchal" v autobuse. Není nutné učinit zadost každému "odborníkovi přes psy".
Jestli vám to opravdu z nějakého důvodu vadí, nezbývá, než skutečně přitvrdit, být nekompromisní, zavřít dveře a nechat kňučet, rozhodně to nepřejde samo od sebe.

 
Křeček
Křeček - 2.6.2009 7:41

Já psa nemám, ale ze zkušenosti ostatních vím, že jak podlehnete první den, případně několik dalších, už ji to neodnaučíte.
Mám kocoura a taky s náma spí

 
PEGG
PEGG - 2.6.2009 7:13

Přiznám se,že jsem vždycky zastávala názor,že zvíře do postele nepatří,bohužel jen do chvíle, než jsme si pořídili kočku.Teď máme dvěsmajlik - 41 jedna si spí na svém pelíšku,ale ta druhá jen zjistí,že jdu spát už je u mě v posteli.Stulí se až ke mě a já nemám to srdce ji vystrčit ven. smajlik - 105

 
Bridgetj
Bridgetj - 2.6.2009 7:13

A co jí zkusit koupit pelíšek a naučit ji spávat v něm. Pelíšek bych dala z jedné strany postele a zkusila ji v pelíšku hladit nebo jen tak nechat zpuštěnou dolů ruku. Ucítí vás a třeba si zvykne. A možná bych jí koupila do pelíšku nějakou hračku nebo plyšáka.

 
r1911
r1911 - 2.6.2009 7:10

Hlavně to chce dodržovat stále stejná pravidla, aby jeden nepovolil a druhý nebyl přísnější. Evidentně byla zvyklá líhat s paničkou a o to víc si teď po měsících, kdy byla v útulku, to užívá.
Napadají mě jen dvě možnosti - buď ji budete nechávat na noc zavřenou za dveřmi ložnice (až si zvykne, tak časem zkusit nechat otevřeno, třeba začne líhat jen u postele) nebo vám to přestane vadit.

 
Sirka
Sirka - 2.6.2009 7:04

Po dobrém to určitě nepůjde, budete muset na ni být tvrdší. Prostě ji do ložnice nepustit a přežít pár nocí kňučení za dveřmi.

 
1567
1567 - 2.6.2009 7:01

Taky s námi občas spí, to záleží na nich, kam se uvelebí. Ale i ony pochopily, že je lepší spát jednotlivě, že se nemačkáme.

 
Bridgetj
Bridgetj - 2.6.2009 6:46

LenkaT: Taky s náma smajlik - 40 spával v posteli. A s našima spávají i jejich 2 smajlik - 41smajlik - 68

 
orinka
orinka - 2.6.2009 6:41

dejte do vaší postele nějakou deku jako její pelíšek a hotovo. Co se budete trápit - celý život byla zvyklá spát v posteli s někým, přišla o domov, teď má nový a je celá šťastná, proč to zbytečně komplikovat? Jedině, že byste nechtěli, aby byla svědkem vašich manželských radováneksmajlik - 68, ale jinak, pokud je čistá...smajlik - 26

 
LenkaT
LenkaT - 2.6.2009 6:33

já neporadím, moje dvě jezevčice s námi také spí v posteli smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-132
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.