Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

S manželem jsme se na stará kolena rozhodli, že si pořídíme pejska. Už jsme oba v důchodu, času máme dost a aspoň nás to donutí několikrát za den vyjít ven na procházku.

Ani jeden z nás psa nikdy neměl, takže zkušenosti nemáme. Hned zpočátku jsme věděli, že si rozhodně nebudeme pořizovat štěňátko. Shodli jsme se na tom, že poskytneme domov nějakému opuštěnému pejskovi z útulku.

Domluvili jsme si návštěvu a jedno odpoledne se tam dostavili. Psů tam měli poměrně dost, přiznám se, že kdyby to šlo, vzala bych si snad všechny. Rozhodování nebylo jednoduché, nakonec zvítězila pětiletá fenka křížence, takové chundelaté, bílé štěstíčko. Hned, jak jsme ji uviděli, si nás získala. A my ji. Byla to zkrátka láska na první pohled, a dokonce i manžel byl naměkko, když se k němu začala lísat a tulit.

Od zaměstnanců útulku jsme se dozvěděli, že se jmenuje Mirunka a před čtyřmi měsíci jí zemřela panička. A jelikož se o ni neměl kdo postarat, skončila v útulku, kde si velmi stýská. Je prý hodná, bezproblémová, neagresivní, spíš se sklony k apatii.

Když jsme si vyslechli její osud, bylo rozhodnuto definitivně. Hned ten den jsme si ji odváželi domů. Celou cestu v autě mi Mirunka seděla na klíně a vděčně se ke mně tulila. Po příchodu domů si všechno pečlivě očuchala a hned dala najevo, že ví, jak se žije v bytě. Vyskočila na gauč a pohodlně se tam uvelebila.

Všechno probíhalo v pohodě, my jsme si užívali ji a ona nás. Nikdy bych nevěřila, kolik vděčnosti a oddanosti může takové stvoření projevit. Doslova jsme se do ní zamilovali.

Problém však nastal hned první večer, kdy jsme šli spát. Mirunka se velmi neodbytně dožadovala přístupu do naší postele, vyskakovala na ni a lehala si mezi nás. Gauč jsem skousla, ale pustit si psa do postele se mi moc nechtělo.  Snažili jsme se navést ji na její pelíšek, který jsme jí pořídili, a zkusili ho dát přímo k naší posteli, aby se necítila opuštěně, ale marně. Naše postel se pro ni stala alfou a omegou a nakonec jsme rezignovali.

Mylně jsme se domnívali, že až si Mirunka zvykne a setřepe ze sebe pocit opuštěnosti z útulku, postupně ji z naší postele vykážeme ven. Bohužel, pravděpodobně jsme to nezvládli, protože už ji máme více než měsíc a místo v našem loži považuje za své výsostné a dělá si na ně nárok. Chyba je asi i v naší nedůslednosti, protože vždycky podlehneme jejímu kňučení a pláči.

Ráda bych se zeptala zkušenějších pejskařů a pejskařek, co bychom měli nejlépe udělat. Přece jenom je to pejsek, který si prošel určitým životním traumatem a patrně byl zvyklý spát se svou paničkou v posteli. Neradi bychom jí nějak ubližovali, ale myslíme si, že spát by měla na svém místě. Jak ji to máme co nejšetrněji naučit? Jinak je moc hodná, opravdové zlatíčko, a jsme šťastni, že ji máme. Tohle je jediná „vada na kráse“.

Všem děkuji za zkušenosti.

Eva


2.6.2009   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 132   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vzali jsme si pejska z útulku a on s námi chce spát v posteli

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-132
Florencie
Florencie - 2.6.2009 12:37

Almega: myslím, že mezi skvadrou pejskařů tvůj příspěvek nenajde pochopení smajlik - 26

 
Grainne
Grainne - 2.6.2009 12:35

Almega: no nevím, ale můj civilizovaný pes se toho nedopouštěl, popravdě jsem svého psa nikdy nic takového neviděla dělat. Nebyl to nějaký "ouchyl"? Pardon, ve vší úctě, ale mí psi, kromě fen, olizujících štěňata to prostě nedělali.

 
Ramondia
Ramondia - 2.6.2009 12:33

Almega: promiň, ale tohle se mi zdá krutýsmajlik - 7 ... proč jste teda měli psa?

 
Almega
Almega - 2.6.2009 12:13

No nevím jak vy milovníci psů snášíte,když váš blafan olíže důkladně zadní otvor cizího psa a pak se vyřítí dát vám pusu!!!Měla jsem 14 let psa,tak o tom něco vím.Nikdy s náma nesměl být ani v pokoji,měl na předsíni svou boudu.

 
ruby13
ruby13 - 2.6.2009 12:00

já bych ji v posteli nechala...kdyby z ní bylo moc chlupů, dala bych na peřinu nějakou její dečku a ať leží na ní...smajlik - 40

 
valesovavera
valesovavera - 2.6.2009 11:54

Náš Pišta sice není z útulku,ale taky je to gaučák a slí s námi v posteli.Pokáždé procházce ho umyji tak proč ne.U nás v domě je hodně pejskařů a většian spí se svými miláčky.

 
Ramondia
Ramondia - 2.6.2009 11:36

Stanik: tak to náš Maxouš je vychovanej, ten k nám nevleze, dokud se v posteli něco nepohne smajlik - 44smajlik - 40 Je to zlatíčko, včera jsem ho nafotila na zahradě, jak ničí synovi starej kopačák smajlik - 34

 
Stanik
Stanik - 2.6.2009 11:34

Ramondia: souhlas se vsim :-) sice co mame mladka, tak me nekdy stve, ze i v sobotu me bdu v pul sedmy.. ale co.. mame od te doby jeste teple pecivo... dame snidani po fancouzsku s crossiantem, nebo naopak po naglicku vajick ase slaninou.. pac je na to cas... a pak si jdu treba zase lehnout.... ale jedno vim jiste, domacnost bez psa, ted uz vlastne nechapu, prco jsme meli porad jen jednoho asi nedokazu a nechci predstavovat... smajlik - 58

 
Ramondia
Ramondia - 2.6.2009 11:24

orinka: náš smajlik - 40 když se chystáme k manželským radovánkám, tak taktně opustí místnost smajlik - 98smajlik - 99 .... je inteligentní.smajlik - 47

 
Ramondia
Ramondia - 2.6.2009 11:22

Evo, jestli tohle je jediná vada na kráse vaší smajlik - 40, tak bych ji zkousla. Neznám milejší probuzení, než když náš smajlik - 40 mi skočí ráno do postele a začne mě čumákem budit. Stačí důkladnější umytí tlapek a bříška po venčení nebo procházce a nevidím žádný problém.smajlik - 75

 
Grainne
Grainne - 2.6.2009 11:20

....no ale většinou s mou přítomností v posteli souhlasí.

 
Bridgetj
Bridgetj - 2.6.2009 11:20

Grainne: smajlik - 68smajlik - 34smajlik - 47

 
Grainne
Grainne - 2.6.2009 11:19

Jak vidím, může být autorka vděčná osudu, že nezvolila kočku. To by se předem musela dovolit, jestli může do té postele vůbec vstoupitsmajlik - 34
To je: přijdu, odložím kočku stranou, sednu si, položím knížku, sundám z ní kočku, čtu si sundám kočku z knížky, setřepu kočku z klína, vstanu a jdu zatopit, poté mě kočka opustí, rozvalí se u kamen a zadumaně hledí do plamenů.smajlik - 68 Tu a tam je velice rozhořčena, když ji rozčílí hluk a ona hledá klid k meditaci v umyvadle a někdo si vzpomene, že by si vyčistil zuby.

 
bizuna
bizuna - 2.6.2009 11:17

Naše kočka spí taky se mnou v posteli a když někdy jde spát do pokoje k dětem, tak jí říkám, že je "zrádkyně".

 
Bridgetj
Bridgetj - 2.6.2009 11:12

Majucha: No, ještě aby tu hypotéku platily chuděry ony. smajlik - 68smajlik - 34 U našich taky kocourům patří všechno. O víkendu je budu hlídat, páč má jeden z nich cukrovku a musí se mu píchat inzulín a mamka už mi ukazovala jak mu mám správně natřepat polštářek. A prý se nemám moc rozvalovat. smajlik - 68smajlik - 34

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-132
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.