Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Milé ženy, zajímal by mne váš názor na následující situaci. Já jsem z toho totiž v šoku a patrně nejsem schopná reálně a objektivně uvažovat. Hned v úvodu bych asi měla vysvětlit ty uvozovky u slova babička v nadpisu. Jedná se o druhou manželku mého tchána, oženil se s ní před dvěma lety. A teď k věci.

Máme čtyřletého syna, který je normální kluk. Občas zlobí a lumpačí, občas je roztomilý. Asi jako každé jiné dítě. Žádný extrém. Pravda, někdy dokáže pěkně vytočit, hlavně svou neposedností a touhou neustále něco podnikat a vymýšlet. Musíme být prakticky pořád ve střehu, protože se stává, že ho napadne něco, čím by si mohl ublížit, nebo něco zničit.

Jak jsem psala v úvodu, tchán je podruhé ženatý, první žena mu zemřela před osmi lety. Moje maminka už je taky po smrti, takže náš syn prakticky neměl babičku, což mi bylo líto. Proto jsem velmi uvítala tchánovu novou ženu, která se mi jevila jako velmi příjemná a inteligentní dáma. Jenže teď se stalo něco, co mne docela vykolejilo. Manžela nikoli, ten to bere jinak.

Tento víkend se nám tchán s tchyní nabídli, že vezmou Jiříka (našeho syna) na víkend na chalupu. Udělalo se hezky a oni se chystali tam poprvé po zimě vyrazit. Jejich nabídku jsme uvítali a rozhodli se využít víkend k vymalování dětského pokoje.

V neděli večer nám tchánovci syna přivezli a zastavili se ještě na kafe. Při té příležitosti nám tchyně sdělila, že byla nucena dát synovi vařečkou přes zadek. Málem jsem se zakuckala kafem. Pochopila bych nějaké třepnutí, jestli už moc zlobil, ale použití vařečky už považuji za pořádný výprask a nemůžu si pomoct, podle mne ona na něco takového nemá právo.

Co se prý stalo: Pracovali na zahradě a Jirka jim chtěl pomáhat. Tak ho nechali něco někde okopávat, aby se zabavil a chvíli bylo všechno v pořádku. Jenže pak prý začal Jirka zlobit a provokovat a schválně házel vypletou trávu zpět na záhonky a bavil se, jak se babička rozčiluje. Děda byl v té době zrovna někde v kůlně. Babička tvrdí, že byla trpělivá, ale vadilo jí to, protože Jirka vůbec neposlouchal. Když prý už asi po desáté záhon vyčistila a Jiřík to tam naházel zpátky, dostala vztek, chytla ho za límec, zatáhla do kuchyně a nalískala mu vařečkou, až má modřiny na zadečku. To byl asi i důvod, proč nám o tom řekli, beztak bychom to zjistili.

babičkaHodně důrazně jsem se proti takovému jednání ohradila, protože to považuji za zcela neadekvátní. Ano, Jirka zlobil, nějaký trest si zasloužil, ale seřezat ho kvůli tomu až do modřin, to je na mne moc. Ještě tu neděli jsem se jak s tchyní tak s tchánem pohádala, nakonec i s manželem, který mi řekl, že zbytečně vyšiluju. Podle něj se klukovi prdlajs stalo, aspoň si prý bude pamatovat, že ničit práci někoho jiného se nedělá.

Já vím, že má svým způsobem pravdu, uznávám, že kluk opravdu zlobil a provokoval, sama dobře vím, co dokáže a jak mi někdy doslova tečou nervy. Přesto si myslím, že tchynin zákrok byl neadekvátní a nepřiměřený a že na něco takového neměla právo. Moc by mne zajímaly vaše názory na tuto situaci. Kdyby se jednalo o vaše dítě, považovaly byste to, že vám v podstatě „cizí“ ženská seřeže dítě do modřin, za normální?

Klára


27.3.2012   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 125   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Jehlička
Jehlička - 27.3.2012 17:26

No tak mně by ruply nervy už u toho záhonu a dostal by na prdel hned tam.
No a asi bude dost nevychovaný.A zkoušel kolik toho babi vydrží.A narazil.Aspoň si to bude pamatovat.No a jestli si sním doma máma má taky problémy(uznávám, že kluk opravdu zlobil a provokoval, sama dobře vím, co dokáže a jak mi někdy doslova tečou nervy) tak by se měla zamyslet...něco je špatně.

 
Jarča*
Jarča* - 27.3.2012 17:24

orinka: smajlik - 47 k tomu docela sedí ten ilustrační obrázeksmajlik - 68

 
orinka
orinka - 27.3.2012 17:22

můj vnuk taky jednou dostal nařezáno, od prababičky. Dcera totiž neustále mluví a mluví, zvyšuje hlas - a kluci si z toho houby dělali. A u babičky Tomášek, jak byl zvyklý z domu, skákal po křeslech, po gauči...marné napomínání, spíš se celý rozzářil, že se prababička marně čílí. A tak ho přehnula přes koleno a nalupala mu na zadek, rukou. Byl z toho dočista paf! Než si pro něj rodičové přijeli, vydržel sedět jak papuč. Ale pak podal ruku na rozloučenou s tím, že to víckrát neudělá. Takhle se mi to docela líbí.

 
kukulin
kukulin - 27.3.2012 16:43

Mám pocit, že něktěří diskutéři si přečetli jen nadpis a ihned začali psát. Ten spratek byl na návštěvě a "babičce " několikrát pokazil její práci. To si nevychovanej holomek nemůže dovolit k nikomu, natož k osobě, která je o několi generací starší. Pokud to nejsou rodiče schopni dítě naučit, tak se nemohou divit, že někomu to vadí a zasáhne způsobem na jaký ten spratek jedině slyší.
Další vysvětlení chování toho "roztomilého" spratka je, že pouze reagoval na to jak "maminka" doma o tchýni doma mluví. Pak by zasloužila pořádnou vařečkou na prdel sama.

 
denda04
denda04 - 27.3.2012 16:19

sarmyn: smajlik - 58smajlik - 47není co dodat a ,když se to mamince nelibí tak ať synka líp vychová smajlik - 58smajlik - 67smajlik - 68

 
sharon
sharon - 27.3.2012 15:56

sarmyn: 13:23...smajlik - 47

 
Bellana
Bellana - 27.3.2012 15:48

jelítko: To je přece jasné - když všichni skáčou, jak chlapeček píská, tak je milý. A když se mu něco nelíbí, tak je tluče. Kdo by ho omezoval v rozvoji osobnosti? To se přece dětem nedělásmajlik - 42

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 15:25

teta60: To mi moc nejde dohromady milý chlapeček co tě bije smajlik - 42

 
Lissie
Lissie - 27.3.2012 15:19

Taky si tedy mslím, že to paní Klára trochu přehání. Pokud tedy už dříve svůmu otci a jeho manželce řekla, že je striktně proti jakýmkoliv tělesným trestům a že to absolutně u jejího dítěte nepřichází v úvahu a ona pak na něj vzala vařečku, tak to je problém a díte ať už jim nedává. Ale pokud se to stalo poprvé a oni její striktní názor neznali, tak přece jde jen o to, si vysvětlit, jak v takových případech postupovat. Buď se, na základě některých dnešních komentářů paní Klára trochu zamyslí nad výchovou svého syna a nechá to být nebo jim třeba řekne, že vařečka v kombinaci s modřinami jí přijde trochu moc, že by stačilo míň. Nebo jí to přijde prostě nepřípustné, tak ať jim oznámí, že je to velice za hranou a že už si nic takového nepřeje a pak je na jejím otci a jeho ženě, jestli budou chtít za takových podmínek dále si svého vnuka brát na hlídání. Nic jiného v tom podle mě není... Osobně bych brala kompromis, že chápu, že zlobil, ale že jestli by příště mohli volit jen plácnutí či podobné a hotovo, není co řešit. Jinak mi to trochu přijde, že je paní Klára na novou manželku otce trochu zasedlá a čekala na záminku, kde by mohl být problém. Třeba jí křivdím, ale ta terminologie o babičce a pak najednoou cizí paní mi také přijde podezřelá. Souhlasím s Lidnou, že cizí paní se přece děti na hládání nesvěřují...

 
teta60
teta60 - 27.3.2012 14:34

jelítko: chlapeček je moc milý, ale možná jsem v podobné situaci jako tahle "babička", svým způsobem nechtěná, někdy ty snachy a děti nepřejí dědovi další vztah, ale že bych o toho malého nestála,to určitě ne, ale zase nechat se od něj bít a taky aby si něčím na zahradě či doma neublížilsmajlik - 26

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 14:29

teta60: Já bych to udělala tak, že kdybych o to dítě nestála, tak bych ho nechala s dědou samotný ať si sebe užijou a udělala bych si individuální program. Proč se rozčilovat s cizím dítětem.

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 14:27

Verera: Monik: Tak to je fajn, já jsem velkej hračička takže budu dobrej příklad pro děti smajlik - 68

 
teta60
teta60 - 27.3.2012 13:52

Jsem také jen "teta" jednoho rozmazleného kloučka, a opravdu mi jezdí mráz po zádech,když čtu článek i příspěvky a přemýšlím,kam ten "náš"
jednou s výchovou dojde, také může všechno, i bít rodiče, naštěstí zatím
nehlídám, ale nevím,až k tomu jednou dojde a k popsané situaci, radši
je navařím a nechám to na "pravém" dědovismajlik - 89smajlik - 89

 
sarmyn
sarmyn - 27.3.2012 13:23

Rybana: jaká paní, jednou je to babička a hotovo. U babičky se respektují její pravidla a když se nerespektují, následuje trest. Maslím, že jediný, kd má trauma je matka, co by si měla sáhnout do svědomí....

 
Monik
Monik - 27.3.2012 13:23

jelítko: 11:34 Zalezi jak ty deti vedes a v cem je podporujes. My treba chodime s dcerou ven a i presto, ze mame sebou treba kolo, tak se zastavime u reky a ruznyma proutkama "chytame" ryby a hrajeme si s brouckama, pozorujeme ruzny kyticky apod. Zalezi jestli to bavi ty rodice. Sice na ni vidim, ze ne uplne vsechno v prirode ji bere, ale neco jo, tak ji v tom podporuju a hraju tu hru s ni.
Asi k tomu bude ale mit mensi vztah nez ja. Nedavno ji povidam, koukni se na toho krasnyho ptacka tamhle. A ona: Ne. Nechci, chci susu smajlik - 26
To ja jsem zase takovej uchyl, ze kdyz se rozplyvam nad prirodou, zapomenu i na hlad smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.