Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Milé ženy, zajímal by mne váš názor na následující situaci. Já jsem z toho totiž v šoku a patrně nejsem schopná reálně a objektivně uvažovat. Hned v úvodu bych asi měla vysvětlit ty uvozovky u slova babička v nadpisu. Jedná se o druhou manželku mého tchána, oženil se s ní před dvěma lety. A teď k věci.

Máme čtyřletého syna, který je normální kluk. Občas zlobí a lumpačí, občas je roztomilý. Asi jako každé jiné dítě. Žádný extrém. Pravda, někdy dokáže pěkně vytočit, hlavně svou neposedností a touhou neustále něco podnikat a vymýšlet. Musíme být prakticky pořád ve střehu, protože se stává, že ho napadne něco, čím by si mohl ublížit, nebo něco zničit.

Jak jsem psala v úvodu, tchán je podruhé ženatý, první žena mu zemřela před osmi lety. Moje maminka už je taky po smrti, takže náš syn prakticky neměl babičku, což mi bylo líto. Proto jsem velmi uvítala tchánovu novou ženu, která se mi jevila jako velmi příjemná a inteligentní dáma. Jenže teď se stalo něco, co mne docela vykolejilo. Manžela nikoli, ten to bere jinak.

Tento víkend se nám tchán s tchyní nabídli, že vezmou Jiříka (našeho syna) na víkend na chalupu. Udělalo se hezky a oni se chystali tam poprvé po zimě vyrazit. Jejich nabídku jsme uvítali a rozhodli se využít víkend k vymalování dětského pokoje.

V neděli večer nám tchánovci syna přivezli a zastavili se ještě na kafe. Při té příležitosti nám tchyně sdělila, že byla nucena dát synovi vařečkou přes zadek. Málem jsem se zakuckala kafem. Pochopila bych nějaké třepnutí, jestli už moc zlobil, ale použití vařečky už považuji za pořádný výprask a nemůžu si pomoct, podle mne ona na něco takového nemá právo.

Co se prý stalo: Pracovali na zahradě a Jirka jim chtěl pomáhat. Tak ho nechali něco někde okopávat, aby se zabavil a chvíli bylo všechno v pořádku. Jenže pak prý začal Jirka zlobit a provokovat a schválně házel vypletou trávu zpět na záhonky a bavil se, jak se babička rozčiluje. Děda byl v té době zrovna někde v kůlně. Babička tvrdí, že byla trpělivá, ale vadilo jí to, protože Jirka vůbec neposlouchal. Když prý už asi po desáté záhon vyčistila a Jiřík to tam naházel zpátky, dostala vztek, chytla ho za límec, zatáhla do kuchyně a nalískala mu vařečkou, až má modřiny na zadečku. To byl asi i důvod, proč nám o tom řekli, beztak bychom to zjistili.

babičkaHodně důrazně jsem se proti takovému jednání ohradila, protože to považuji za zcela neadekvátní. Ano, Jirka zlobil, nějaký trest si zasloužil, ale seřezat ho kvůli tomu až do modřin, to je na mne moc. Ještě tu neděli jsem se jak s tchyní tak s tchánem pohádala, nakonec i s manželem, který mi řekl, že zbytečně vyšiluju. Podle něj se klukovi prdlajs stalo, aspoň si prý bude pamatovat, že ničit práci někoho jiného se nedělá.

Já vím, že má svým způsobem pravdu, uznávám, že kluk opravdu zlobil a provokoval, sama dobře vím, co dokáže a jak mi někdy doslova tečou nervy. Přesto si myslím, že tchynin zákrok byl neadekvátní a nepřiměřený a že na něco takového neměla právo. Moc by mne zajímaly vaše názory na tuto situaci. Kdyby se jednalo o vaše dítě, považovaly byste to, že vám v podstatě „cizí“ ženská seřeže dítě do modřin, za normální?

Klára


27.3.2012   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 125   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Verera
Verera - 27.3.2012 13:23

Rybana: Když to vezmu u sebe, tak kdyby to udělal moje "tchýně" (analogie s "babičkou"), tak bych byla taky zlá, na rozdíl od mé maminky a tchyně. )
Ale to je tím, že když tam děti jedou, posílám je v podstatě za dědou, ona je tam trpí kvůli němu, je na ní vidět, že je bere jinak než svá vlastní vnoučata. Oni tam jet chtějí, asi jim její přístup až tak nevadí, i kdy nadšení z ní taky nejsou, jen z dědy. Já ji za babičku ani nepovažuju. Není to tenhle případ? To by mnohé vysvětlovalo.

 
sarmyn
sarmyn - 27.3.2012 13:18

Kaliban: smajlik - 47

 
Verera
Verera - 27.3.2012 13:18

jelítko: Děti hrozně dají na příklad rodičů, až někdy žasnu jak moc.
Pokud se v lese nudí rodiče a je to na nich vidět, tak je děti napodobují.

Dětem, které mají menší fantazii je asi potřeba ukázat možnosti, zvlášť pokud byly doteď neustále organizovány. Ovšem v případě Jiříka to asi malá fantazie nebude, i když možná ten neustálý program od maminky ano, aby nevymýšlel něco nevhodného.

 
Rybana
Rybana - 27.3.2012 13:16

Já bych teda nevydejchala, kdyby kdokoliv zmydlil moje dítě. Paní bych možná vzala na milost, kdyby se hned po příjezdu omluvila, že jí ujely nervy a mrzí ji to.

 
Monik
Monik - 27.3.2012 13:14

Jinak treba nedavno tchyne, se kterou se opravdu nemusime, pleskla v obyvaku kde byla chvilku sama s detma nasi dceru, protoze ublizovala braskovi.
No, nerekla jsem ji na to nic a ani jsem to nijak neresila. Prisla mi to do kuchyne oznamit jako informaci, tak jsem to jako informaci vzala. Protoze ja ji za ublizovani braskovi taky trestam, takze mi pripada hloupe tchyni oponovat pred dcerou, i presto ze tchyni rada nemam. Protoze si myslim, ze by pak akorat mela mala v hlave zmatek co se tyka ublizovani braskovi smajlik - 26

Ale zase kdyz se vziju do Klary, kdybych sama byla zastance metody nebit deti, tak by mi tohle asi vadilo i od vlastni mamy a zvlast pokud jde o modriny. .
Zase ale pravda je,ze nikdo tady nevime jak dalece mely obe damy ujasnena pravidla, takze tady muzeme akorat tak mudrovat a domyslet si.

 
Monik
Monik - 27.3.2012 13:07

sharon: 11:34 smajlik - 80smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Kaliban
Kaliban - 27.3.2012 13:04

No, můj čtyřletý synovec si ve čtyřech letech v pohodě hrál sám, prohlížel si knížky nebo nad něčím dumal. Pokud čtyřleté dítě neposlechne třikrát, jo, zaslouží na zadek. Nevíme, jak moc ho reálně tchyně zbila. Že jí ujely nervy, no, to není divu. Když si nenechá tchyňka skákat dítě po hlavě, je to cizí paní? Doufám, že ta matka také dítku vysvětlila, že babička je zlá, že mu dala přes zadek. Děti těchle matek potkávám denně v tramvaji a obchodech a jsou na zabití. Možná by se vztah k dětem měl zas dostat do nějaké normality. je to kruté, ale aspň si to dítě bude pamatovat, že k babičce si nemůže dovolit všechno.

 
Monik
Monik - 27.3.2012 13:02

Pomalu procitam prispevky a docela se mi libi od Lindy v 10:54

Tak treba ja bych svoje deti "cizi" zenske nesverila. A protoze diky urcitemu chovani povazuju za "cizi" svoji vlastni tchyni, take ji je nesverim. Treba prave proto aby pak nedochazelo nasledne ke zbytecnym konfliktum.
Naopak pokud nekomu svoje deti sverim, nepovazuju ho za ciho a tudiz respektuju jeho vychovne a jine metody, ktere jsou mii znamy samozrejme predem, protoze jinak bych ty deti zase do te pece nesverila.

A dalsi vec. Jsem "cizi" zenska, co si dovolila dat pres prdel sousedcinymu harantovi, ktery obtezoval a napadal moje dite, ktere je o rok mladsi a tudiz tam byl nepomer sil. Vzhledem k tomu, ze opodal drbala a nereagovala na moje napominani a haranta si neusmernila sama, tak dostal jednu pekne mirenou na prdel ode me s doporucenim, at si tohle ani nezkousi dovolovat. Koukal na me vyjevene a od te doby uz to nezkusil. Naopak na me vzdycky kdyz jdem kolem haleka ahoj, predtim, dle vzoru sve matky, nezdravil.

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 13:01

mam-ča: 12:16 jo smajlik - 75

 
PEGG
PEGG - 27.3.2012 12:50

Spousta z vás to napsala moc hezky, s námi se taky nikdo nemazal a nevymýšlel nám zábavu, nevím co je to teď za módu, že je na dospělých, aby se děti nenudily. smajlik - 76 Kluk je evidentně nevychovaný bez základních pravidel slušného chování,což by ve čtyřech letech už měl dávno vědět. Upřímně, bych mu naplácala taky, sice ne vařečkou, protože bych neměla čas pro ni letět.smajlik - 68
Děti nejsou nechápaví negramoti a moc dobře pochopí, že jsou nějaké hranice přes které už nelze. Jenže ty hranice jim musí někdo vysvětlit a nemusí je hned řezat, ale když jsou z domova zvyklé, že můžou co chtějí a ještě se maminka pýří jakého to má roztomilého syčáka, tak je pak těžké. smajlik - 26
Včera mi vyprávěl známý jak se po něm ohnal jeho 17letý syn(volná výchova) protože mu nechtěl dobít mobil. Vůbec si neumím představit, že by to udělalo moje dítě, to by se zdravou kůží nevyvázlo.smajlik - 37

 
denda04
denda04 - 27.3.2012 12:34

máme 3 vnoučata 2 už jsou dospělé malá vnučka má 4 ročky hlídame často ,ale nemusela jsem ani jedno plácnout opravdu né asi je to tím ,že se jim věnujeme to je taky fakt ,že nic neplánujem dělat ,ale poslouchat se musí malá ví co si může dovolit a co nésmajlik - 58 jinak myslím bych ji taky plácla ( vařechu néééééééé u nás spíš domluva ,nebo zákaz , kino , ven ,ale nebylo toho až tak třeba smajlik - 58)

 
sarmyn
sarmyn - 27.3.2012 12:31

Já tedy nevím, ale pokud hlídám dítě a to neposlouchá, tak bych ho taky plácla. Nebrala bych vařečku, ale naplácala mu rukou na místě. Pokud to dítě neumí poslechnout, nechce se zabavit a ještě otravuje, tak si nic jiného nezaslouží...
Přece neznamená, že když jsme v 21. století, tak musíme dělat dítěti program na každou minutu. Pokud se 4. letý dítě neumí samo zabavit na zahradě tak, aby při tom neoptravovalo, tak je něco špatně ve výchově.A ona jedna správně mířená žádné psychycké následky nenechá (nemluvim o týrání, to pro upřesnění).

 
PEGG
PEGG - 27.3.2012 12:25

sociální.inženýrka.v.důchodu - 27.3.2012 8:23 smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 27.3.2012 12:16

Viv :o): jelítko: To by se mělo tesat do kamene, že člověk musí umět být především sám se sebou. Možná ještě upřesnit, že člověk by měl hlavně umět vydržet sám se sebou.
Pak teprv může chtít, aby s ním vydrželi i jiní.

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 11:49

caira: 11:42 jupí, díky za uklidnění smajlik - 75

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.