Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

„Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Milé ženy, zajímal by mne váš názor na následující situaci. Já jsem z toho totiž v šoku a patrně nejsem schopná reálně a objektivně uvažovat. Hned v úvodu bych asi měla vysvětlit ty uvozovky u slova babička v nadpisu. Jedná se o druhou manželku mého tchána, oženil se s ní před dvěma lety. A teď k věci.

Máme čtyřletého syna, který je normální kluk. Občas zlobí a lumpačí, občas je roztomilý. Asi jako každé jiné dítě. Žádný extrém. Pravda, někdy dokáže pěkně vytočit, hlavně svou neposedností a touhou neustále něco podnikat a vymýšlet. Musíme být prakticky pořád ve střehu, protože se stává, že ho napadne něco, čím by si mohl ublížit, nebo něco zničit.

Jak jsem psala v úvodu, tchán je podruhé ženatý, první žena mu zemřela před osmi lety. Moje maminka už je taky po smrti, takže náš syn prakticky neměl babičku, což mi bylo líto. Proto jsem velmi uvítala tchánovu novou ženu, která se mi jevila jako velmi příjemná a inteligentní dáma. Jenže teď se stalo něco, co mne docela vykolejilo. Manžela nikoli, ten to bere jinak.

Tento víkend se nám tchán s tchyní nabídli, že vezmou Jiříka (našeho syna) na víkend na chalupu. Udělalo se hezky a oni se chystali tam poprvé po zimě vyrazit. Jejich nabídku jsme uvítali a rozhodli se využít víkend k vymalování dětského pokoje.

V neděli večer nám tchánovci syna přivezli a zastavili se ještě na kafe. Při té příležitosti nám tchyně sdělila, že byla nucena dát synovi vařečkou přes zadek. Málem jsem se zakuckala kafem. Pochopila bych nějaké třepnutí, jestli už moc zlobil, ale použití vařečky už považuji za pořádný výprask a nemůžu si pomoct, podle mne ona na něco takového nemá právo.

Co se prý stalo: Pracovali na zahradě a Jirka jim chtěl pomáhat. Tak ho nechali něco někde okopávat, aby se zabavil a chvíli bylo všechno v pořádku. Jenže pak prý začal Jirka zlobit a provokovat a schválně házel vypletou trávu zpět na záhonky a bavil se, jak se babička rozčiluje. Děda byl v té době zrovna někde v kůlně. Babička tvrdí, že byla trpělivá, ale vadilo jí to, protože Jirka vůbec neposlouchal. Když prý už asi po desáté záhon vyčistila a Jiřík to tam naházel zpátky, dostala vztek, chytla ho za límec, zatáhla do kuchyně a nalískala mu vařečkou, až má modřiny na zadečku. To byl asi i důvod, proč nám o tom řekli, beztak bychom to zjistili.

babičkaHodně důrazně jsem se proti takovému jednání ohradila, protože to považuji za zcela neadekvátní. Ano, Jirka zlobil, nějaký trest si zasloužil, ale seřezat ho kvůli tomu až do modřin, to je na mne moc. Ještě tu neděli jsem se jak s tchyní tak s tchánem pohádala, nakonec i s manželem, který mi řekl, že zbytečně vyšiluju. Podle něj se klukovi prdlajs stalo, aspoň si prý bude pamatovat, že ničit práci někoho jiného se nedělá.

Já vím, že má svým způsobem pravdu, uznávám, že kluk opravdu zlobil a provokoval, sama dobře vím, co dokáže a jak mi někdy doslova tečou nervy. Přesto si myslím, že tchynin zákrok byl neadekvátní a nepřiměřený a že na něco takového neměla právo. Moc by mne zajímaly vaše názory na tuto situaci. Kdyby se jednalo o vaše dítě, považovaly byste to, že vám v podstatě „cizí“ ženská seřeže dítě do modřin, za normální?

Klára


27.3.2012   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 125   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Babička“ seřezala moje dítě. Může si to dovolit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Linda
Linda - 27.3.2012 11:06

sharon: ok, pointu beru smajlik - 47.
A tady chybi popis situace od babicky. Beru Jirik se nudil a tak zlobil = chtel upoutat pozornost. Ovsem chybi mi pokracováni: rekla babicka pockej chvilku dodelám tady ten záhon a pujdeme na procházku (dejme tomu do pul hodiny) a Jirikovi se cekaci doba zdála dlouhá a zlobil o to vic a dostal na pozadi. A nebo babicka rekla hraj si tady s tim a neotravuj já a deda musime pracovat a totéz mu opakovala cely vikend a tudiz bych i Jirikovo zlobeni chápala a mela vztek na babicku = kdyz si jednou dite vzala mela se mu aspon trochu venovat.

 
sharon
sharon - 27.3.2012 11:03

chudinky...smajlik - 76

 
sharon
sharon - 27.3.2012 11:02

4letý dítě většinou chodí do školky kde jich je třeba 25 , cudinky učitelky, zvládnout takovou smečku....smajlik - 68 co na slovo neposlechne....

 
sharon
sharon - 27.3.2012 11:00

Linda: ono v podstatě nejde ani tak o ty kaluže jak o to že to dítě by mělo poslechnout.......tak to u nás funguje a fingovat prostě bude, tam kde to tak nefunguje pak se rodiče nebo prarodiče diví že jim dědičky " skáčou po hlavě"..............................
zrovna tak i Jirka, nudil, se nehrál si, zlobil....to je normální, ale normální by taky mělo být aby poslechl......
já se taky nadostávala a žiju a následky to na mě ( snad) nezanechalo...............smajlik - 63

 
Verera
Verera - 27.3.2012 10:59

sharon: Ta poslední věta je fakt divná. Tak je problém v tom, že dítko dostalo na zadek od někoho, kdo ho hlídal (tj. neadekvátní trest od odpovědné osoby) a nebo problém ve vztazích k oné paní? Pokud by mu stejný trest dal tatínek, nebo tvoje maminka, kdyby žila, tak k tomu přistupuješ jinak?

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 27.3.2012 10:58

bože, další matka, která si ze synáčka dělá poloboha, kterej se musí neustále chápat, tolerovat, omlouvat atd. smajlik - 20 neobhajuju násilí, ale pokud se kluk choval jako fakan (což se podle popisu choval), tak si to zasloužil.

 
Linda
Linda - 27.3.2012 10:54

Jeste dodatek k posledni vete....
....ne nepovazuji za normálni, aby mi cizi zenská serezala dite, at uz pár facek a nebo do modrin, ALE taky bych cizi zensky dite na hlidani nikdy nesverila! Pokud povazuji nekoho za ciziho, tak pozdravim a mozná si popovidam o pocási a tim koncim. Pokud nekomu sverim dite at uz na 10 minut a nebo mu ho hodim na krk na cely vikend, tak to nemuze 1) byt cizi clovek a 2) sveruji mu dite se vsim vsudy, tedy i se stravou a vychovou. A v tom pripade nezálezi na tom jestli je pisatelka moderni matka a dite nevychovany spratek a nebo jestli je to normálni zenska a dite se jenom nudilo a chtelo na sebe jakkoliv upoutat pozornost!
Podle me se stala chyba na obou stranách. 1)dospeláci si meli ujasnit vzájemné hranice, 2) prarodice pokud Jirika znaji coby zivejsi dite nemeli si plánovat práci na cely vikend a pokud Jirika drive sami nehlidali tak si ho uz vubec nemeli napoprvé brát hned na cely vikend, 3) ptala se / vedela Klára, ze se v podstate jedná o pracovni vikend na chate? Protoze v tom pripade mela ona byt ta prvni kdo rekl, hele udelejte si na chate co potrebujete a kluka si vemte pristi vikend az budete mit na nej vic casu. At je dite takovy ci makovy, i kdyby vecer sedelo tam kam ho clovek ráno posadil, nemuzu s 4 letym prckem ocekávat, ze bude se mnou 2 dny makat a nezlobit. Kdyz nic jiného tak ho aspon nejak necim zamestnat a necekat ze si bude SAM cely vikend hrát zatimco já budu pracovat.

sharon: proc nesmi dite skákat do kaluzi? vzdyt je to jenom voda a zase uschne??? smajlik - 26...jsem jenom zvedavá smajlik - 58

 
sharon
sharon - 27.3.2012 10:40

Aja: souhlas...

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 10:38

Každopádně bych ho podruhý na chalupu asi už sebou nevzala, když se neumí chovat.

 
jelítko
jelítko - 27.3.2012 10:37

Já děti nemám, takže nevim jak tohle posuzovat. Ale kdybych já někomu hlídala dítě a měla bych ho takhle na starosti celej víkend a ono mi dělalo takovýhle naschály tak bych mu asi taky dala jednu přes zadek, určitě bych ho takhle neseřezala. Ale dala bych mu najevo, že se musí chovat normálně. To je jako když venčim tchýni psy, taky mám právo je usměrnit, když zloběj.

 
sharon
sharon - 27.3.2012 10:36

Renee: smajlik - 34smajlik - 47

 
sharon
sharon - 27.3.2012 10:36

Juana: 10:23.....něco podobnýho nám běhá nad hlavou......matka řve že jí slyší celý barák ale že by jednu flákla to ne...smajlik - 68

 
sharon
sharon - 27.3.2012 10:34

ještě mi Kláro zůstává rozum stát nad poslední větou.........to mluví za všechno !

 
sharon
sharon - 27.3.2012 10:34

2 x néééé.........smajlik - 76

 
Juana
Juana - 27.3.2012 10:34

Bellana: Taky nechápu, že se čtyřleté dítě může na zahradě nudit - proboha, s námi si nikdo nikdy nehrál a nevymýšlel pro nás nějakou zábavu a nikdy jsme se nenudili - v tomhle věku jsem byla ještě jedináček, na zahradu jsem jezdila každý víkend a plácala jsem se v hlíně, lezla po stromech (no, to možná později), pomáhala dědovi na zahradě, zalévala záhony... Syn v tomhle věku taky řádil na zahradě, vždycky si tam nějakou zábavu našel a rozhodně nespočívala v tom, že kazil plody naší práce.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.