Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 145   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Jarča*
Jarča* - 9.2.2021 21:19

sallie: já si myslela, že žiješ někde mimo ČR. Je vidět, že se to dá dělat i jinaksmajlik - 47 Mně ta opatření u nás taky připadají ujetá. Ale na druhou stranu - píšeš, že u vás lidi omezení chápou, a demonstrativně je neporušují. Mám obavu, že tady hned jak se poleví, tak se najde spousta chytrolínů, kteří se snaží kdeco obejít, a ještě si připadají jako hrdinové, jak na to vyzráli. Nevím, jak dlouho bude trvat, než lidi pochopí, že mají být ohleduplní hlavně kvůli sami sobě, abychom mohli fungovat zase trochu normálně.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 9.2.2021 21:14

Arna - 9.2.2021 12:22
dnes jsem tou činností strávila celý den, jsem teda KO, nemusím do posilovnysmajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 9.2.2021 21:09

sallie 20:45: díkysmajlik - 75
sharon: já tím chtěla říct, že se nedá srovnávat nesrovnatelné. Manžel už je taky v důchodu, a podezřívám ho, že to, že se nikam nemůže, mu náramně vyhovuje. Tak ho honím aspoň po těch výletechsmajlik - 68

 
sallie
sallie - 9.2.2021 21:09

sharon: ok... já jen že v mém věku moje babička už byla několikanásobnou babičkou... teda taky nebyla v důchodu, ale vždycky to ve mě tak hrkne - že jako vlastně už jsem v babičkovském věku smajlik - 76 A pak si zase říkám - a proč ne - proč bych se měla ještě někam honit a něco (si?) dokazovat...

/takže jsem se zapsala do cirkusové školy na takovou tu akrobacii na šátkách smajlik - 68/

 
sharon
sharon - 9.2.2021 21:05

sallie: já to vím.....taky jsou tam smajlíci......smajlik - 68

 
sallie
sallie - 9.2.2021 20:45

sharon: to není o nenávisti k důchodcům, Jarča psala, že důchodcům sezení na zadku nevadí tolik... s tím souhlasím - ani mě to nevadí tolik - už mám svoje odcestováno, zažito, odflámováno... a už jsem vlastně ráda, že si v deset zalezu do postele s knížkou :-))

 
sallie
sallie - 9.2.2021 20:38

Jarča*: tak určitě by se zapojovat měli - ale to jim nenahradí školu a kroužky a kamarády a pohyb. Turistika je fajn pro lidi, kteří jsou spíš introverti (jedno moje dítě je a bude - ač puberťák - ochotně chodit na procházky, běžky, sněžnice atd.), ale extroverti potřebují k relaxaci a uvolnění společnost (moje druhé dítě - potřebuje svůj oddíl).
nevím, jeslti si někdo tuhle dobu vymyslel - ale rozhodně to někdo nedomyslel. Opatření ano, ale pokud mají být dlouhodobě udržitelná (jako že virus tu je a bude a bude mutovat), tak musí být cílená a únosná.
Kolik mrtvých má ČR?
Žiju v místě, kde jsme na 80 covidových mrtvých na 100 000 obyvatel celkem.
Školy otevřené - s omezeným rozvrhem (aby se nemíchaly děti a učitelé) a možností vybrat si mezi prezenční a online výukou.
DOktoři - na objednání (včetně třeba toho, že se člověk musí objednat na vyzvednutí brýlí).
Restaurace otevřené - max šest lidí u stolu a stoly s většími rozestupy.
Kadeřnice - otevřené, ale jen na objednávku, aby tam člověk byl sám
Kroužky - otevřené - buď venku, nebo uvnitř s rouškami, individuální sporty nemusí mít roušku když jsou jen v určitém prostoru (např. na svojí žíněnce)
Lyžařské středisko - otevřené - zrušili permice, musí člověk koupit lístek předem online, prodají jen určitý počet lístků. Na vlek se nasedá s rouškou, jen s lidmi, s kterými člověk přijel autem. Vnitřní ohřívárna a bufet otevřený (s podobnými podmínkami jako restaurace) - ale venku stolky, lavičky i kadibudky (se servisem, tj. čisté, udržované) - tkže kdo nechce, nemusí vůbec vstupovat do vnitřních prostor.
Obchody - otevřené - chtějí roušky, ale nabízí dovoz nebo výdejny - že si člověk předem objedná, přijede, oni naloží do auta.
Závody a zápasy - bez obecenstva.

Výsledek - nepadáme mrtví k zemi bez pomoci, neparkují nám tu chladírenské vozy ani nic takového.
A navíc - lidi vesměs chápou, že ta omezení, která jsou, jsou potřebná a nedělají naschvály a neporušují je demonstrativně.

 
sharon
sharon - 9.2.2021 20:35

Jarča*: a zase důchodci....hergot , mě to vadí......smajlik - 68na FB kde kdo důchodce nenávidí.....a už i tady ....důchodci.....smajlik - 36smajlik - 68

 
sharon
sharon - 9.2.2021 20:32

sallie: já mám depresi po přečtení toho co píšeš....uf....

 
Jarča*
Jarča* - 9.2.2021 20:12

sallie: no, možná to jsou pindy, ale že by se purťáci do domácích prací zapojit mohli, o tom snad žádná, ne? Nemusí mýt okna, ale aby umyli nádobí nebo vyluxovali, to by je snad neubylo.Nebo myslíš, že je v pořádku, že "vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje?" To má Zuza dělat všechno sama, případně k tomu polykat ty antidepresiva?
Jinak je samozřejmě lituju taky. Jsou ve věku, kdy si mají užívat mládí, kamarádů, koníčků, a je jasné, že se to nedá srovnávat s důchodci, kterým to sezení na zadku až tak nevadí.
My tedy bydlíme v bytě, taky jsem přišla o spoustu svých zájmů, ale mám asi to štěstí, že mám ráda turistiku, tak vždycky naplánuju nějakou trasu a jdu se ráda provětrat. A naše děti to mají podobně. Dva už mají rodiny, a jsou pořád někde v přírodě. Nejhůř je na tom asi nejmladší dcera-vysokoškolačka, taky jí deptá, že už jsou skoro rok doma. K tomu dělá skautskou vedoucí, a schúzky online taky nejsou to pravé. Je to hrozná doba, v tom s tebou souhlasím. Ale bohužel nikdo z nás si jí nevymyslel.

 
sallie
sallie - 9.2.2021 19:33

Takže Zuze neporadím, ale pindy, jak má brát puberťáky na procházky po okolí nebo je zapojit do domácích prací a jak si nemá nač stěžovat, konstruktivní nejsou taky.

 
sallie
sallie - 9.2.2021 19:32

Jarča*: to je to, co nevím.... my bydlíme na venkově, máme zvěř, takže puberťáci občas pomáhají se zvířenou a hospodářstvím, máme to kousek na běžky / sněžnice, fungují nám sjezdovky, dcera má venkovní sport, který může tady provozovat, synův kroužek taky běží. Ve virtuální škole jsou pátým rokem, takže to máme taky vyřešené. Máme dost prostoru doma, děti mají ložnice a pracovnu v jednom patře, my s manželem máme ložnici, pracovnu a obývák v druhém patře, takže se nepřekřikujeme a můžeme si různě zavírat dveře....
Radit jí, aby se odstěhovali na venkov, pořídili si zvěř, jezdili na běžky / sjezdovky, měli větší dům atd. jsou jaksi hraběcí rady.

Z toho, v čem žije ona, bych se zbláznila. Samoúčelné procházky po okolí mě bavily tak první měsíc, bez kroužků / kamarádů (na jaře) byly děti depresivní a demotivované taky.
Na jaře se tvrdilo, že se zavírá na pár týdnů, po roce jsme furt zavření, žádné světlo na konci tunelu. Přitom efekt minimální.
A jo, já bych to zvládla, ale dětí je mi líto, ty to odsírají ve všech rovinách - nemají sociální kontakty, nemají řádnou výuku, a až budou dospělí, budou všechny státy v ekonomické krizi.
Mám středoškoláky, já v jejich věku měla školní brigády (chmely atd.), lyžáky, taneční, zábavy, konzerty, festivaly, první lásky, první pokoutní piva a cigára a sex... vyrůstala jsem v tuhé normalizaci, ale naše děti jsou zavřené a uvězněné a spoutané "režimem" mnohem víc, než jsme byli my...

 
Jarča*
Jarča* - 9.2.2021 18:25

sallie: a co bys tedy navrhovala Zuze ty?smajlik - 64

 
sallie
sallie - 9.2.2021 17:19

Arna: ano, hlavně vidím ty puberťáky jak řeknou že je to skvělý, když místo fotbalu se naučí vařit a místo gymnastiky umyjou okna.... z toho budou fakt štěstím bez sebe... a opustí počítače, protože je tyto činnosti budou naplňovat radostí... a tím přestanou být depresivní a budou milovat maminečku a tak...

 
sallie
sallie - 9.2.2021 17:17

Kozoroh18: fakt tě překvapuje, kolik lidí je na antidepresivech? Když třeba nemají práci / hrozí jim ztráta, nebo práci dělají v polních podmínkách (ono taková učitelka, která má vést hodiny z obýváku, kde se třeba taky učí její vlastní děti, štěká pes, zvoní Rohlík atd...), přišli o sociální kontakty (sorry, kamarádi na skypu jsou fajn, ale teda osobní setkání to nenahradí), nemají možnost provozovat koníčky, mají strach o rodiče (já svoje neviděla dva a půl roku)... jsou všichni děsně šťastní a užívají si rodinné pospolitosti....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55290.
Archiv anket.