Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 145   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Jarča*
Jarča* - 8.2.2021 12:30

Já se tu nechci pouštět do debat, jestli jsou všechna ta opatření nutná, nerozumím tomu a nevím, co by se stalo, kdyby nebyla. Každopádně situace je taková, jaká je, a nic s tím nenaděláme. Jen bych chtěla napsat, že všem ženským, jako je Zuza, bych dala metál - zvládat svojí práci na home office, k tomu suplopvat dětem kantory ve škole a ještě denně vařit a zvládat domácnost, to mi připadá jako nadlidský výkon. Ještě na jaře, když to trvalo pár měsíců, tak si drtivá většina řekla, že to vydrží. Ale jak píše Zuza, už je to dlouhé, a světlo na konci tunelu nejisté.
Líbí se mi, co píše Almega - že jednou za čas by si mohl vzít děti na starost tatínek, třebas si naplánovat nějakou delší túru v přírodě nebo tak. Nevím tedy, na co jsou puboši zvyklí a jak se na rodinné výlety tváří.
Já sama se vůbec do téhle situace neumím vžít, jsem snad prvně ráda, že děti už jsou dospělé. Ale slyšela jsem, že už snad funguje i nějaká psychologická poradna pro tyhle případy, nevím, jestli by tam poradili něco smysluplnéhosmajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 8.2.2021 11:55

Arna: já vím, kde pracuješ, tak ti tohle věřím...já jsem jen laik
pokud tedy platí i zde logika
jak chřipku, tak covid vyvolávají viry
jeden přírodní, jiný - podle teorií - uměle vytvořený
ale
víme, že přírodní viry za rok zmutují, proto se očkování proti chřipce každým rokem dělá novou vakcínou
takže by podle tohoto pravidla i vakcína proti covidu by měla být jen na rok...a už se hlásí , že covid zmutoval....
jsem laik a použila jsem jen logiku....

a ještě jiná věta - všimni si, že se lidé dožívají mnohem vyššího věku...Vrchlický byl v 50 letech nazývaný velebným kmetem.....
smajlik - 31

 
Arna
Arna - 8.2.2021 10:51

kubikm: Ano, máš pravdu, ale neumiralo tolik lidí. A rozhodně ty chřipkové epidemie netrvaly tak dlouho. Nenakazilo se od nich tolik zdravotníků A to se nemuseli oblékat do těch "skafandrů" a být v nich celou směnu.
A po ní neměli následky, potíže s dýcháním. Denně chodí na plicní ambulanci noví pacienti po covidu a ani nemuseli mít těžký průběh, ale po pár týdnech se jim zhoršilo dýchání. Nemusíš mi věřit, ale já to na plicní oddělení vidím, často tam zastupuji.

 
kubikm
kubikm - 8.2.2021 10:36

Linda: já pamatuju, že na jaře bývaly epidemie chřipky...a staří lidé na ni i umírali....jako příčina se psal
zápal plic
dnes se holt píše covid....

 
Linda
Linda - 8.2.2021 7:10

Musim se priznat, ze poprve v zivote se pomalu nachyluji ke konspiracnim teoriim...... ano covid je mezi nami, ano lide umiraji, ALE je to virove onemocneni ja jako takove se chova. Proc se my lide misto toho, abychom ho brali jako virove onemocneni se chovame, jako kdyby to byla napr Ebola s 90% umrtnosti????? Zakazme navstevy u ohrozenych jedincu typu DD, LBNky, nemocnice apod, jako kazdou zimu v obdobi chripek a nechte zbytek planety zit. Vsak my nejak prezijeme!!!
Ano chapu ze lide umiraji nebo maji vazne dozivotni nasledky, ale ukazte mi nemoc v prubehu lidstva, na kterou nekdo nekdy nezemrel? Jsou lide, kteri zemreli i na blbou skytavku. Statisticky mam vetsi moznost zemrit cestou do prace (dojizdim 46km kadou cestu) - zvlast ted v zime - nez zemrit na covida a nebo mit nasledky. A pritom k vuli covidu je zavrena zemekoule, ale auta jeste nikdo nezakazal ?????

PS. nez me nekdo zacne posilat at se jdu povidat do nemocnice jak lide umiraji tak opravdu netusim, proc bych jim tam mela prekazet. Nebo vy se snad nekdo chodite divat na nedonosence, jak umiraji, nebo jak umiraji pacienti na rakovinu apod? ANO je to smutne, ano chapu rodiny postrizenych, ale proste to je kolobeh zivota - lide se rodi a lide umiraji, nekdo by rekl "prisel jeho cas". Je to pro rodinu stejna rana at dotycny zemre jako dite a nebo jako 90-ti lety, je to stejna rana jestli dotycneho sejmulo protijedouci auto, spadl ze strechy a nebo dostal covida.

 
sallie
sallie - 8.2.2021 2:46

na značky, náhubky, mávatka a jásat - ne aby se někdo opovážil říct, že mu to likviduje rodinu, ekonomickou situaci a psychicky ničí děti... protože normální puberťák děsně rád a s jásotem chodí na procházky v okolí bydliště, člověk v aktivním věku si užívá práci skladníka a žádná žena netouží po ničem jiném, než z práce běžet domů dělat učitelku a pak si dát třetí úvazek v domácnosti. A komu se to nelíbí bude odsouzen uličním výborem a dostane stranickou důtku!

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 7.2.2021 21:20

Arna - 7.2.2021 20:04
co mládeží, mě přijdou praštění spíše ti starší
covida si pěstujeme, kde je ta jarní disciplína

 
kubikm
kubikm - 7.2.2021 20:37

Arna: to ani Klausovi

https://video.aktualne.cz/…22/

 
Arna
Arna - 7.2.2021 20:04

Je to opravdu nepříjemná doba, ale, ruku na srdce: neděláme si to sami? Kdyby byli všichni lidé rozumní, dodrzovali RRR, nebyla by situace taková. Ale obchazime kde co. Místo v restauracích a barech jsou mejdany v bytech, na chalupách a pod, nikdo roušku a po pár sklenkách se všichni objímají.... roušku nosíme špinavou nebo jen na půlku...
Ve zprávách reportéři při anketách na ulici strkají mikrofon lidem pár centimetrů k obličeji, pak dalším....
A závažnost situace si každý uvědomí až když má doma nebo v nemocnici někoho blízkého. Nebo když k infarktu přijede zachranka po delší době, protože veze zrovna člověka s covidem, který nemůže dýchat...nebo když musí čekat na chodbě, protože nejsou volná lůžka...
No jó, ale té mladeži to nevysvětlíme....

 
Almega
Almega - 7.2.2021 17:39

Řekla bych,že vám chybí jít někam ven,procházet se,přijít na jiné myšlenky.Manžel by mohl jít třeba sám s dětmi a vy si doma sama oddychla aspoň na chvíli. Taky asi je nutné se posadit ke stolu, celá rodina,a říct si navzájem,jak vám je a co by se mohlo/dalo třeba zlepšit.Bez toho,abyste si vyjasnili ,co má každý z vás na srdci,to asi nikam nepovede. S hledáním práce je asi problém,ale nemá cenu se hroutit,že nikdo neodpovídá na maily.Pamatuji si,když dcera hledala práci,rozeslala asi 100 nabídek,odepsali jí 2 firmy a nic z toho nakonec nebylo.Možná by bylo lepší se poptávat přes známé,nevzdat to. Však se určitě něco najde!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55290.
Archiv anket.