Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 145   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
máša h.
máša h. - 18.2.2021 9:02

illča: už jsem nechtěla reagovat, ale napsala jsi to za mnesmajlik - 75...díky... moje prarodiče a rodiče s dvěma malými bráchy museli odejít v padesátých letech z gruntu, co budovaly generace a začít úplně znovu... tak si říkám, když oni přežili válku a komanče, přečkáme i my tuhle podivnou dobusmajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
illča
illča - 18.2.2021 8:36

*pokračování:

Loni na jaře jsem věřila Pekové. To, co říkala , bylo pozitivní a optimistické ...jenže bohužel ji to nějak nevyšlo. Teď mám spíš pocit,ze to, co říká , si už tak nějak spíš cucá z prstu...ona myslí, ona se domnívá, ale ničím ty své domněnky nepodložila. Spíš z ní mám teď pocit, tě si užívá svých pár minut popularity...

Já vůbec žasnu, jaký nesmysly se na netu teď šíří a čemu lidí věří. Kolik kamarádů mu loni poslalo na messenger zaručené zprávy o čipech na vytiraci tyčince, o tom, že ti tycinku barvou až co mozku, o čipech ve vakcínách , další nesmysly i vakcínách, i Sorosovi, Gatesovi, 5G a covid....když tak o tom přemýšlím, tak lidstvo prostě nebylo na internet připraveno, když nedokáže odlišit nesmysl od pravdy. Smutné je, že mnohdy by k tomu stačily znalosti biologie, chemie a fyziky z druhého stupně základní školy.

Jo - a jakékoliv přirovnání současně situace ke koncentráku a světové válce jsou úplně mimo a flusanec do obličeje , kteří tím utrpením museli projít.

Můj dědeček byl v 2.sv.valce totálně nasazený do Německa. Zažil několikrát bombardování fabriky, v které dělal, neměl co jíst, spal ubytovně , jde se netopilo s dalšími 12 kluky. Pak tu fabriku úplně rozbombardovali, on s kamarádem z Německa zdrhnul, přes den mrznuli v různých schovkach , aby je nechytli Němci,když se konečně dostali k vesnici, kde bydlela rodina , opět se museli schovávat, aby je někdo neudal,takže domu nesměli, přes den spali v lese, v noci si chodili domu pro jídlo.

Co myslíš, měl by pocit, ze to, co se teď děje, je srovnatelné s koncentrákem a jakoukoliv valkou?

 
illča
illča - 18.2.2021 8:29

sallie: člověče, já ti nevím...cestovat teď klidně můžeš....stačí mrknout na instagram , kde jsou fotky různych celebritek, jak si imrvere vyvalují šunky na Maledivách a to dokonce i ty, které skuhraji, jak teď nemají kačky. Jiná věc je, že do mnoha zemí tě teď bez testu nepustí, což mnoho lidí považuje šikanu a omezování osobní svobody.

Kritizovat vládu můžeš taky, na sociálních sítích už to není kritika, ale mnohdy sprostě a vulgární urážky. Práce zatím taky je....synovec nedávno nastupoval do zaměstnání. Podnikal s tatínkem,nebyla práce, tak se nechal zaměstnat jinde.

Opatření jsou mnohdy dost mimo, to souhlasim. Ale hlavní problém nejsou opatření ,ale debilita mnohých lidí, bezohlednost a sobectví.
Tady u nás jsou teď lidí naštvání na jednoho hajzla ( možná už jsem to zde psala? ).... jeho manželka potvrzeny covid, on muset tím pádem taky na stěry. Než mu přišli výsledky, musel ten idiot ( mimochodem inženýr) nutně navštívit svoje sousedy - kvůli budoucímu odkupu nemovitosti. Samozřejmě že si nevzal roušku, protože je to buzerace, že jo. A oni mu otevřeli bez roušky, doma ji moc lidí nenosí. Takže tyhle dva sousedy stihl krásné nakazit ,protože večer mu došla SMS, že je taky pozitivní. No a samozřejmě, že hned neběžel k oněm sousedům jim říct, že ma covid a případně se omluvit...ne, to bylo zřejmé pod jeho důstojnost. Sousedka, kterou nakazil ( 55 roku) už je druhý měsíc na neschopence, z covidu má oboustranný zápal plic. Druhý soused - mladý , štíhlý chlap skončil v nemocnici - zápal plic a plicní embolie,jeho manželka ten covid taky chytla, naštěstí měla mirny průběh , ale nez se to dozvěděla, stihla nakazit další dvě kolegyně..pracuje ve školce a tím pádem se školka na 14 dní zavřela. Jo, tenhle inženýr byl docela úspěšný, podařilo se mu nakazit 3 lidí a protože jim nic neřekl, tito lidé stihli nakazit několik dalších, než sami onemocněli.

Takže opatření nezabírají....právě proto, že někteří lidi si s počátkem téhle covidove aféry strčili hlavu do zadku a pořád mají pocit, že je to výmysl , blbá chřipka, která se zbytečně zvelicuje , všechno vnímají jako omezování svobody a práv a mají pocit,jací jsou rebelové a jak "vydrbali" se systémem,když nic nedodržují.

Loni na jaře jsem věřila Pekové. To, co říkala , bylo pozitivní a optimistické ...jenže bohužel ji

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:47

akorát teda tenkrát jsme bojovali s imperialismem... taky jsme byli semknutí a nastavovali hrozbě kapitalismu jednotnou frontu... nepohodlní vědci nesměli publikovat.. a tak...

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:40

no ale když vám přijde koncentrák netaktní, tak zkusme něco jinýho... co mi to jen připomíná... třeba ty leta, kdy můj dědeček šel z kanceláře k lopatě? Pravda, pracovat se muselo - a když jste neměli známý, nebo se ti známí báli vašeho politického profilu, tak vám byla práce přidělena stranou a vládou - třeba padesát kilometrů od bydliště. Já jsem "jenom" nemohla studovat. Cestovat jsme taky nesměli. Stýkat se s kamarády bylo vždycky sázka do loterie, kde vás kdo nahlásí. Nakupovat se sice mohlo, ale nebylo co. DOvolené se trávily na zahrádce na chatě pěstováním nedostatkových potravin. Hajzlpapír a vložky se teda ale pěstovat moc nedařilo. To se muselo kupovat, ale před obchody byly fronty, dovnitř se smělo jen s košíkem. Spousta věcí se neříkalo nahlas. Nesmělo se. Člověk se musel tvářit nadšeně, jak je to všechno zvládnuté - hlavně žádná kritika strany a vlády.
Kroužky, koníčky atd. - vesměs to bylo moc drahé - nějaké sjezdovky nehrozily (finančně) a tak...
Ale mohli jsme chlastat. A mít kamarády.

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:23

jinak je zajímavý, že říkat, že jsme ve válce s virem je povolené, ale koncentrák místo lockdownu ne... smajlik - 68

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:22

kubikm: děkuji smajlik - 81smajlik - 81smajlik - 81

Arna: no třeba v LDNce sestry častěji testované, všichni očkovaní, dodržování hygieny, dodávky ochranných pomůcek od státu, možnost doléčování mimo LDNku (aby tam nezatáhnul někdo covid z nemocnice, v které byl s něčím úplně jiným), přednostní příjem u lékařů, respektive přednostní objednávky (že třeba lékař bude první ordinační hodinu brát jen starší ročníky) - a objednávky na čas, bez čekání v ordinaci, plexiskla v jídelnách a společenských místnostech... toho by bylo...

 
kubikm
kubikm - 17.2.2021 17:52

16. Nosit mikrotenové rukavice je také špatný nápad; virus se může hromadit na rukavici, ale i uvnitř rukavice - zejména ve vlhkém prostředí zpocené ruky - a snadno se přenášet, pokud se pak dotknete tváře.
17. Lepší je pravidelně si umýt ruce. Imunita je velmi oslabena v nečistém prostředí.
18. I když jíte jídlo stimulující imunitní systém, pravidelně choďte do parku, k vodě - a zejména do lesa. Borový les je ideální prostředí pro dýchání.
19. Přirozená imunita se u nás lidí po generace zvyšuje rozumnou VÝSTAVOU (EXPOZICÍ) PATOGENOVÝM ČINITELŮM, nikoli seděním doma a konzumací smažených, kořeněných, nebo sladkých jídel a slazených nealkoholických nápojů.
20. Nepromokněte a neprochladněte.
21. A k tomu alkoholu - ten nemají viry vůbec rády ...... malá stopička tvrdého alkoholu (just a wee drum) rozhodně neuškodí - ba naopak !

 
kubikm
kubikm - 17.2.2021 17:50

"Rady dr. Bonnie Henry, hlavní lékařky z Britské Kolumbie"
Tato lékařka z Britské Kolumbie pomohla virus v provincii dostat dolů !!!S viry pracuje již 20 let.
1. Možná budeme muset žít s C19 měsíce nebo roky. Jako žijeme i s chřipkou, nebo třeba žloutenkou. Tady taky pro prevenci stačí, pokud dodržujeme základní hygienická pravidla. Nepopírejme to a přestaňme panikařit. Nekomplikujte si příliš život. Naučme se s touto skutečností žít.
2. Viry C19, které pronikly do buněčných stěn, nemůžete zničit pitím litrů horké vody -prostě chodíte jen častěji na toaletu.
3. Mytí rukou a udržování fyzické vzdálenosti dvou metrů je nejlepší metoda pro vaši ochranu.
4. Pokud doma nemáte pacienta C19, není nutné dezinfikovat povrchy vašeho domova.
5. Balené zboží, benzínová čerpadla, nákupní vozíky a bankomaty nezpůsobují infekci. Pokud si umyjete ruce. Užívejte si života jako obvykle.
6. C19 není potravinová infekce. Je spojován s kapénkami infekce, jako je „chřipka“. Neexistuje žádné prokázané riziko přenosu C19 potravou.
7. Při mnoha alergiích a virových infekcích můžete ztratit čich. Toto je jen nespecifický příznak C19.
8. Jakmile jste doma, nemusíte se urgentně převlékat a jít se osprchovat! Čistota je ctnost, paranoia není!
9. Virus C19 nezůstává dlouho ve ovzduší. Jedná se o infekci kapénkovým přenosem - dýcháním, která vyžaduje blízký kontakt.
10. Vzduch je čistý, můžete se procházet zahradami a parky (stačí dodržet vzdálenost fyzické ochrany). Borový les viry ničí.
11. Použít normální mýdlo proti C19, ne antibakteriální mýdlo. Je to virus, ne bakterie.
12. Nemusíte si dělat starosti s objednávkami jídla. Ale pokud chcete, můžete vše ohřát v mikrovlnné troubě. Tím se toho viru - i kdyby tam byl - stoprocentně zbavíte.
13. Šance přivést si C19 domů s botami je jako být zasažen bleskem dvakrát denně. Proti virům pracuji už 20 let - kapénková infekce se tak nešíří!
14. Nemůžeš být chráněn před virem tím, že konzumujete jablečný ocet, šťávu z cukrové třtiny a zázvor! Ale podpoříte tím výrazně imunitní systém. Zejména tím zázvorem - v kombinaci se skořicí.
15. Dlouhodobé nošení roušky narušuje vaše dýchání a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. Ale zato - pokud jsme v davu - nosme roušku důsledně.
16. Nosit mikrotenové rukavice je také špatný

 
Nika1
Nika1 - 17.2.2021 8:25

Covid jsem měla, jsem riziková, přesto průběh nebyl výrazně horší než opravdová chřipka, byl ale delší. I po 3 měsících od "uzdravení" nemám čich a částečně chuť, mám častější a silnější migrény. Čich trénuji, a zatím bez úspěchu. Infekčnost nemoci je velká otázka. V domácnosti se nikdo, ani dítě s imunitními problémy, nenakazil a to jsem měla inkubační dobu 9-13 dní.
Za sebe bych vše uvolnila, ale s určitými pravidly (min. RRR) a testováním. Seniorům a ost.ohroženým by měl stát poskytnout dezinfekci a min. 100 respirátorů min.úrovně FFP2 a očkování. I tak by to vyšlo levněji než tato ekonomická sebevražda. A děj se vůle boží.
Paní v článku bych poradila pořídit bič smajlik - 34 a puberťáky donutit uklízet a pokud by manžel byl doma, tak by hezky vařil a staral se. Tohle přebírání zodpovědnosti za 2. nebo 3. směnu nechápu, když je zbytek rodiny doma a může přiložit ruku k dílu.

 
sharon
sharon - 16.2.2021 14:56

smajlik - 36vůbec se nedohadujte smajlik - 76, sto lidí sto názorů.....nedá se nic dělat - nařízení se mají dodržovat a vláda tu to svinstvo nedotáhla , kdyby se nedělalo zhola NIC tak budou lidi řvát tuplem.smajlik - 36...dcera je taky živnostník a musí mít zavřeno i když má vysoký nájem , tři vnoučata z pěti se také učí doma a žádný problém s tím nemají.....mě to už také štve ale nezměním to, říkám budme rádi že se venku nestřílísmajlik - 63 ...no a roušky na obličeji je myslím to nejmenší zlo co nás mohlo potkat.....smajlik - 100 držte se , snad bude jednou líp......smajlik - 100

 
Linda
Linda - 16.2.2021 10:35

Kozoroh18: s tvou teorii souhlasim, problem je v praxi v tom (jak pise Sallie) ze on neni videt rozdil v poctu nemocnych a zemrelych tam kde se tvrde prosazuji pravidla a tam kde je volneji smajlik - 26
JE velice tezke chtit po lidech aby dodrzovali neco, u ceho nejsou videt zadne vysledky smajlik - 26...... porad pises ,ze kdyby lidi dodrzovali pravidla tak uz jsme davno za vodou - kde mas dukaz???? Kde mas dukaz ze tyto pravidla nas opravdu chrani???? Kdyz vezmes zemi kde je vsechno zavreny a zemi kde je zavrenych 10% tak v poctu zemrelych na 100.000 obyvatel je v techto zemich nepatrny rozdil smajlik - 26...... bylo by nadherne mit tvoji duveru v logicnost soucasneho zivota (zavidim ti ji), ale bohuzel nevidim v soucasnych opatrenich absolutne nic co by me ochranilo.
Kdybych to mela prirovnat k necemu mene abstraktnimu tak asi jako stat u silnice a chtit ji prejit. Pokud pojedou auta tak tam nepolezu a budu cekat na zelenyho panacka (=ochranna opatreni, zavirani skol a obchodu atd). Ovsem pokud auta nepojedou a siroko daleko zadny nevidim ,tak tu silnici klidne prejdu i na cervenou (= zeme s mirnejsimi opatrenimi)..... sance v obou pripadech ze preziju je naprosto stejna smajlik - 26

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2021 10:18

sallie - 16.2.2021 0:45
mne to nebuzeruje, ta opatření jsou pro nás, aby nás ochránila
tu to nevyřešíme
chce to dodržovat a pak budou výsledky a né hledat skuliny

roušky se nemají vytahovat z kapes, kde se nosí několik dní,
já se nebojím a když vidím něco tak upozorním aby se dotyčný srovnal, hrabání rukama v pečivu, stání ve frontě nalepeni na sebe ohradím se.

ten koncentrák mne také nadzvedl, to s touto dobou nesouvisí, ale to, že v době nedávné se lidi bály něco říci a bylo to mnohdy potřeba tak dnes si stěžuje kde kdo a nic neudělá co je prospěšného, jen by chtěl výhody a pohodlí

 
Arna
Arna - 16.2.2021 8:56

sallie: Souhlasím s mášou, už to opravdu přeháníš. Zatím jsi ale nenavrhla pravidla podle tvých představ, tedy konkrétní. Jak chceš chránit lidi v LDN, domovech důchodců či v nemocnicích? To jako bude personál "uvězněn" v práci, aby nic nepřitáhl z venku či z domova? A co jejich rodiny, děti...? Ty se postaráš o dítě sestry, uklizečky, kuchařky samoživitelky?


 
máša h.
máša h. - 16.2.2021 6:57

sallie: ano, každý máme nárok vyjádřit svůj názor... ale srovnávat nouzový stav s koncentrákem, to už je hodně přes čárusmajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55290.
Archiv anket.