Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept
Zvolte stranu: 1-30 | 31-60 | 61-90 | 91-120 | 121-149

19.7.2007 Osobnosti od A až do Z

Tak, vážené čtenářky, je to tady. Našim dětem sice začaly prázdniny, ale nám pracujícím či na mateřské dovolené práce stále přibývá. Proto Mamenec speciálně pro vás vymýšlí kvízy. Aby dal zabrat vašim mozkovým závitům.

Přicházejí kvízy o našich či zahraničních osobnostech (celebritách) hezky podle abecedy.

Dnes je tedy na řadě písmeno A!

Soustřeďte se, začínáme:

10.7.2007 FEST TEST

Tento kvíz je takový pel-mel všeobecných znalostí. Připravil jej pro vás Gargamel. Tak se tužte...

7.6.2007 Znáte politickou scénu?

V dřívější době, zvláště pak za první republiky, prý měli političtí činitelé respekt a byli uznávanými veliteli našeho národa. Ale co dnes? Zamyslel jsem se nad tím a zjistil, že pravo-levý politický boj je řadovému občanu vlastně k bezmocnému smíchu a pravé autority z první republiky jsou beznadějně ty tam. A tak jsem – snad proto, že současnou politickou scénu nelze brát vážně – pro vás připravil politický kvíz pro zasmání. Jsem totiž přesvědčen, že náš velký parlament a senát k jiným účelům neslouží. Váš Mamenec.

25.4.2007 Kvíz pro IQ tykve

Byli bychom rádi, kdybyste k tomuto kvízu přistupovali zodpovědně a s největším možným nasazením. Jakékoli zlehčování skutečně není na místě. Své odpovědi si vždy dobře rozmyslete.

29.1.2007 Pamatujete se ještě?

Vzpomínky z mládí a z dětství – předměty, filmy, knížky – vzpomenete si ještě vůbec?

23.1.2007 Máte rádi detektivky?

Patříte k vášnivým čtenářům detektivek? Pokud ano, bude pro vás tento kvíz doslova hračkou.

Kvíz připravil Mamenec.

8.1.2007 Vaše auto a vy (opět úsměvně)

Tak, milé dámy, jakpak jste na tom s řízením automobilu? Sednete do něj a děj se vůle boží? Nebo jste v jízdě puntičkář a autu velmi dobře rozumíte? To vše chce vykoumat váš Mamenec a také chce, abyste se trochu zasmály!

2.1.2007 Kulinářský kvíz s úsměvem

S jistotou mohu prohlásit, že většina manželství je závislá nejen na souhře partnerů, ale i na kulinářském umění žen. A tak, abyste se mohly utrhnout na okamžik od plotny, připravil jsem vám kvíz pro zasmání. Váš Mamenec.

27.12.2006 Všeobecný přehled aneb Od všeho trošku

Mamenec v neskonalé dobrotivosti a ve skvělé náladě, že operace dopadla k jeho spokojenosti, je stále v úsměvné náladě. Dnes si pro vás připravil kvíz o všeobecném přehledu. Doufáme, že vás opět pobaví.

20.12.2006 Do vlasů bláznivej kluk...

Táborové ohně již vyhasly, ale tóny a text písniček vám jistě musejí znít ještě v uších...

Vaším úkolem je doplnit chybějící slovo v úryvku.

2.12.2006 Jen pro ten dnešní den...

Elegán Oldřich Nový je pro mnohé z nás předobrazem citlivého a pozorného muže. Jaký byl jeho život, se dozvíte z kvízu...

11.11.2006 O sexu trochu úsměvně

Po malé operaci se opět hlásí Mamenec s kvízem. Leže v národní nemocnici, již ne pod vedením MUDr. Ratha, jsem pro vás vypotil, doufám, úsměvný kvíz. Týká se věcí, které se točí kolem sexuální výchovy. Budu potěšen, jestli se pobavíte a zapomenete na strasti běžného života. Váš chromajzlík Mamenec...

19.10.2006 Pozorujete rády hvězdné nebe?

Podle hvězd na nebi se dodnes orientujeme, pod nimi sníme s otevřenýma očima... Samotné nám možná neříkají nic, ale když si je pospojujeme čarami, najednou vznikají souhvězdí. A o nich je následující kvíz.

13.10.2006 Žárlivec Othello!

Uhrančivý Maur a křehká dívka... Podlý zlomyslný ďábel a věrný přítel... Klasika nad klasiky, divadelní postava, která se stala příslovečnou – žárlivý Othello je tu! Znáte ho?

5.10.2006 Co je to ta okluzní fronta?

Milé čtenářky,

 

již nemusíte mít strach, že při debatách o počasí bude stát jaksi mimo téma. Několika dobře mířenými otázkami zjistíte, nakolik ten pán, co se prý tak pozorně díval na předpověď počasí, rozumí tomu, co poslouchal...

2.10.2006 Další shakespearovský kvíz

Mnoho povyku pro nic

Tak co, znáte tuhle Shakespearovu komedii jen podle názvu, nebo o ní víte víc? Zkuste to. A napište nám, prosím, v reakci pod kvíz, z které další hry byste chtěli sami sebe přezkoušet.

25.9.2006 Shakespeare a jeho dramata

Vyzkoušejte se: kolik toho znáte z pera nejslavnějšího dramatika všech dob?

William Shakespeare: Romeo a Julie

5.9.2006 Pojďme se ohřát do jižních Čech

Tento týden vás zveme do jižních Čech – jednak nás pocit jižní destinaci zahřeje na těle, ale hlavně se v tomto regionu koná velké setkání milovníků turistiky – Eurorando 2006.

2.9.2006 Závěrem zázračné "Z". Zápolte znamenitě!

Dnešním dnem končí kvízy "Abecedy cizích slov". Doufám, že jste se pobavili, poučili a někdy i proklínali Mamence. Nezoufejte, již pro vás připravuji další kvízy i rébusy, tentokrát z jiného soudku. Musím se podrobit krátké operaci, ale až se vrátím, zase vám zatopím. Váš vás milující Mamenec.

29.7.2006 Máme tu předposlední písmeno: "Y"!

Ač se to nezdá, milé luštitelky, mám tu předposlední kvíz cizích slov, a to na na písmeno"Y". Mamencova nostalgie na cizí slova pozvolna nastupuje.

21.7.2006 Již jsme v cílové rovince. Mamencovo "X".

Tak jsme již skoro v cílové rovince ve kvízech "Abecedy cizích slov". Mamenec vám na dnešek přpravil nejméně používané slovo v našem jazyce. Na své si přijdou především historici a příznivci vědy lékařské. Ale vy ostatní nezoufejte, s chutí do toho a půl je hotovo. A když ne, tak se alespoň pobavte. Mnoho úspěchů přeje Mamenec.

 

15.7.2006 Neúprosně se blížíme ke konci abecedy: W

I když je W jedno z nejméně používaných na začátcích cizích slov (po X a Y), našel pro vás mamenec pár perliček, abyste si u tohoto písmene zařádily.

13.7.2006 Co víte o antioxidantech?

Antioxidanty. Magické slůvko, jehož význam blíže poznáte v následujícím kvízu. Tedy my spíš poznáme, jak jste na tom se znalostmi o těchto látkách.

1.7.2006 Ve velkém vedru vypotil mamenec "V".

Vítejte ve vratkém, vibrujícím a vrávoravém "Véčku". Velice vítám váš vřelý vztah k velkorysosti, a tak ve víru vášně vtrhněte v kvíz velkého, vášnivého i vrtkavého Vééééé.  Váš mamenec.

24.6.2006 Utíká nám to. Je tu už mamenecovo "U".

Úplně unavený a uštvaný mamenec úmyslně umocnil úskoky úloh v cizích slovech na "U". Uceleně uspokojil svoji udatnost v udělování úkolů a upřímně si chce užívat vašich úspěchů. TAK DEJTE SE S CHUTÍ DO TOHO!!!!

22.6.2006 Namíchejte si něco dobrého

Horké léto svádí k divokým nápadům... namíchejme si něco dobrého. Co si dáte?

17.6.2006 Jako obvykle pokračuje mamenec v cizích slovech: "T".

Trvalým tempem mamenec tentokrát toužil po "T". Trocha temperamentu, třaskavin i trumfů a testík je tady.

10.6.2006 Samozřejmě sobotní mamencovo S

Mamenec, jak ho známe, připravil pro vás se smíchem sobotní kvíz cizích slov na syčivé S. Sám sliboval spolupráci se slabšími. Syslil sličným slečnám slova, signálem jsou soukromá sobotní sezení se spoustou slovíček. Ale spolehněte se na Mamence!

3.6.2006 Na řadě je krásné, zvonivé "R"

Mamenec pokračuje v kvízu Slovník cizích slov. Přichází jedinečné, skoro jen české, zvonivé R, které společně s Ř dělá příslušníkům jiných národů velké problémy při výslovnosti. Nabízí se otázka, jaké problémy s cizími slovy na písmeno R budete mít vy...

30.5.2006 Sýry všech barev a chutí

Sýry - mňam, mňam... Doufáme, že neznáte jen 30% Ementál ze supermarketu...

Tak se pojďme podívat na různé typy...

Zvolte stranu: 1-30 | 31-60 | 61-90 | 91-120 | 121-149
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.