Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 163   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Arna
Arna - 13.7.2016 18:34

Senedra: melda: Ivi: Každý článek je trochu přikreslený, ale hlavní problém je jasný. 26-letý muž si neumí sbalit zavazadlo na dovolenou a nemíní to dělat.

tornado-lou: Miláčku, měli bychom radši vyjet dříve, co kdyby byla zácpa a nestihli bychom divadlo, oslavu,odlet letadla,....
Broučku, měla bys to prádlo ze zahrady sundat, možná bude pršet a zmokne to....

To je komunikace šéfa s podřízeným? No, divný názor. To tedy fakt nevím kde žiju.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 17:43

Arna: znova. ona mu řekla co má jít udělat, kdy to má jít udělat a ještě za něj předjímala co všechno negativního se stane, když to neudělá. řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. takhle mluví buď šéf s podřízeným a nebo maminka na batole. není to partnerská komunikace. když na někoho budu mluvit jako na batole, tak se bude chovat jako batole a ne jako partner.

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 17:37

melda: Přesně! smajlik - 47 Když někdo píše podobný článek, tak si to vždycky upraví, aby z toho vyšel když ne se ctí, tak alespoň co nejlíp. smajlik - 75

 
melda
melda - 13.7.2016 17:30

Arna: a jak vzdycky rikam... nic neni jednostranne... by me zajimalo, co by sem napsal on

 
melda
melda - 13.7.2016 17:29

Ivi: smajlik - 47

 
Senedra
Senedra - 13.7.2016 17:25

Mě tady fascinuje, jak někdo z krátkého článečku naprosto přesně uhodne, jak se jeden nebo druhý chovají v reálu, jak by to vypadalo těsně před odjezdem, jestli slečna do partnera hučela nebo naopak on se na ní utrhl... Sama autorka píše, že se jednalo o první konflikt, co spolu chodí a bydlí. Takže bych hned nebalila kufry sobě nebo jemu a zkusila si všechno v klidu vyříkat, domluvit se o svých představách, o představách toho druhého a zkusila najít nějaký kompromis. Asi to s pánem nebude tak zlé, když až po pár měsících společného bydlení z něj vypadla taková kravina. Jasně, mohl to říct jinak nebo třeba slečnu poprosit, aby ona sbalila, ale oba se učí ve svém ztahu spolu vyjít. Kdyby každý hned po první hádce balil kufry, tak za chvíli lidstvo vyhyne nebo se všechny děti budou rodit ze vztahů na jednu noc nebo z umělého oplodnění.

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 17:09

Arna: Ale ty nevíš, co by pán udělal večer před odjezdem. Ani ta slečna to neví, protože mu nedala šanci to ukázat. Možná, že by se stejně dětinsky oháněl balením maminky a možná by si vzal tašku, hodil do ní tři trička a mohli by jet. smajlik - 64smajlik - 68 Odsuzovat někoho tímto způsobem myslím nejde. A upřímně, mě kdyby slečna řekla týden před odjezdem, až si hned zabalím, tak bych ji poslala někam. A zabalení kosmetiky "potřebné" před opalováním, během opalování, po opalování, před sprchováním, po sprchování a mazání před spaním by mě spíš obtěžovala než abych ji pochválila. Ale nikdo z nás do konkrétního vztahu nevidí, tak nám nepřísluší soudit. Můžeme tak leda říct, jak to máme doma my. A z diskuze mi vyplývá, že balí ten kdo je na balení šikovnější a nebo má víc času a talentu. Takové ty radikální teroristické názory !já bych nikdy" neberu v potaz, protože to obvykle v reálu není pravda.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:55

melda: Meldo, prosím tě, pochop!!! Ten pitomec by si nezabalil ani hodinu před odjezdem. Tady nejde o to jak dopředu se balí, ale že on to dělat nebude, protože to vždy dělala maminka

 
melda
melda - 13.7.2016 16:44

no teda, kdybych mel odjizdet v sobotu na dovolenou a bylo mi receno, at si v utery zabalim, tak bychom se asi taky neshodli...
u nas to funguje tak, ze se bali tak hodinu pred odjezdem... je zbytecny balit driv, protoze se ruzne pridava, tak by muselo furt prebalovat stejne smajlik - 68

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:25

tornado-lou: Přečti si to všechno pomalu znova, pak pochopíš že nad ním nestála, nehučela, žádné protektorské chování.
Ostatně, že to nikdy nedělal, tak se to naučí. Myslím že maminka doma i vařila, prala, uklízela, tak to taky asi nedělá. Pak z toho vzikají ty uštvané ženské jak se tu občas dočteme.

Ä ještě jeden příklad a opravdu ze života, z mé práce:
Přijmuli jsme na onkologickou léčbu paní, ve vážném stavu, léčba je zdouhavá, 5-6 týdnů, pak je nutný klid, rekonvalescence. No a za tou paní přijel manžel a ptal se kdy jí pustíme domů. Když jsme mu řekli že tam bude několik týdnů, tak to nemohl pochopit, že on ji doma potřebuje, že mají dobytek, pole, on má moc práce a kdo mu bude vařit,.... Ten pán si jistě neuměl ani zabalit kufr.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:15

tornado-lou: Každou rozumnou ženu zarazí fakt, že si dospělý člověk neumí zabalit.
"...pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít..."

Ale jak má Eva po pár měsících vědět co si ten mamánek bere na dovolené?
Ostatně, jak je psáno v článku, urazil se chlapec.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 16:02

Arna: 13.28 jo, to je úplně přesně jako u nás.
Já: jiříčku, obleč se.
Jiříček: nereaguje
Já: jiříčku, obleč se.
Jiříček: mrrrrrr.
Já: Jiří!
Jiříček: mě se nechce, obleč mě ty.
úplně totéž. ale jiříčkovi jsou čtyři.

prostě, když nad ním eva bude stát a hučet do něj aby si zabalil, tak je to stejně maminkovsky protektorský chování, jako kdyby mu sama zabalila. o samostatnosti nemůže být řeč a práci jí to neušetří. čili tím ničeho nedosáhne.

 
bizuna
bizuna - 13.7.2016 15:59

Manželovi nachystám věci, které si většinou bere a on si doplní, vyhodí, vymění, co chce. Stejně tak jsem to dělala synům tak od 10 let. Před odjezdem se ptám, jestli mají doklady, mobil, nabíječku atd.

 
gemini66
gemini66 - 13.7.2016 15:58

u nas si kazdy / manzel, 13 rocne deti a ja / vyberie veci sam, ulozi na kopku a manzel to pouklada do kufra. detske veci namatkovo skontrolujem, manzelove nie

 
mariena
mariena - 13.7.2016 15:49

Já nevím,ale u nás jsem balila muži věci já,nebyl mamánek,vyrostl v dětském domově.Ale měli jsme rozdělené povinnosti,já balila,on se postaral o auto,doklady a pod.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 125410.
Archiv anket.