Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Arna
Arna - 13.7.2016 13:28

tornado-lou: Ona: Miláčku, neměl by sis taky už zabalit?
On: Proč?
Ona: Protože pak nebude tolik času, abychom na nic nezapomněli.
On: Přece si nebudu balit já!
Ona: A kdo?
On: Vždycky mi balila maminka.
Ona: Ale už jsi dospělý, měl by sis balit sám.
On: Nebudu se to učit, u nás to vždy dělala máma celé rodině.
Ona: Ale měl by ses to naučit, to se ti bude hodit vždy.
On: ne, nikdy se to učit nebudu..
.
.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 13:24

Linda: Megí: smajlik - 47smajlik - 47 Přesně tak nějak jsem to psala. A vidím toho blba jak stojí před autem a nadává kde ta neschopná ženská je tak dlouho.

tornado-lou: Nějak stále nechápu jak to myslíš že se mají domluvit. To jako před každým úkonem v domácnosti svolají poradu a budou jednat podle předem stanoveného jednacího řádu?smajlik - 68
Myslím že se dohadovali, ale pán jaksi nechápal že je dospělý a naštval se že nemá partnerku jako byla maminka. Každá domluva končí buď stejným názorem nebo hádkou. Ostatně, popiš jak se tak nějak měli domlouvat? To by mě fakt zajímalosmajlik - 68

 
kareta
kareta - 13.7.2016 13:12

Kadla: tak to jediné je na tom fajnsmajlik - 68

 
Kadla
Kadla - 13.7.2016 13:02

kareta: smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16 A k tomu nucené dovolenkové smajlik - 73 smajlik - 68

 
kareta
kareta - 13.7.2016 13:01

Já si myslím, že nejlepší dovolená je s nejlepší kamoškou, rodinná dovolená je opruz. A s klukem na dovolenou je taky opruzsmajlik - 42
smajlik - 39smajlik - 27smajlik - 68 Nikdy Vám už nekoupí žádný mazel drink u báru, musíte si civět zamilovaně do očí, mazat si záda a vrkat...a ještě předstírat, jak je to supersmajlik - 78

 
Linda
Linda - 13.7.2016 12:45

Kadla: ok to beru smajlik - 47 (ale pokud jsem si spravne vsimla nepise Eva nic o nejakym extra vybaveni s sebou co by se muselo nejak pripevnit k autu nebo treba karavan nebo neco takovyho smajlik - 26)...zabalit auto a prives na kempovani zabere klidne pul dne smajlik - 80

 
Kadla
Kadla - 13.7.2016 12:37

Linda: No, u nás to třeba zahrnovalo navíc připevnit na střechu držáky na kola a následně do nich uponout 4 jízdní kola, což byla akce tak na 3 hodiny celkem, páč se to dělalo fakt blbě...

 
Kadla
Kadla - 13.7.2016 12:35

kareta: Taky balím max. tak hodinu (a to pro celou rodinu, když byly děti malé...) a vůbec nechápu, proč bych měla balit x dní před odjezdem... Ale proti gustu..

Jinak, nevidím žádný problém v zabalení věcí manželovi/partnerovi, ale spíše v tom, jak blbým způsobem prosazuje model z jeho původní rodiny. No, ale od toho jsou snad dospělí, aby si promluvili a rozdělili si role k všeobecné spokojenosti. JInak mi to připomnělo ten příběh o huse - jak novomanželka dala péct husu vcelku a manžel tvrdil, že husa se musí před pečením naporcovat, že to dělala jeho maminka, babička atd. Hádali se o to hodně dlouho. No a za nějaký čas se snacha optala tchýně, jak je to s tou husou. A ta jí řekla "Holka, my měli malej pekáč, tak jsme to museli vždycky naporcovat."

Což v podstatě je velké moudro: Vždy je potřeba přizpůsobit chod rodiny možnostem dané rodiny. Pokud je přítel autorky článku co do balení neschopa, klidně bych mu balila, ale vyžadovala od něj jiné věci k zajištění.

 
Linda
Linda - 13.7.2016 12:30

Tak jsem se pri cteni prispevku zamyslela - co je mysleno tim "pripravi auto???" Chapala jsem to v dobe detstvi, kdy kazdy druhy mel skodu embecko nebo 120 a v ramci nedostupnosti vseho clovek musel mit s sebou vsechno. Ale dneska natankuji den pred odjezdem (to bych musela stejne), vsechny papiry od auta jsou v aute tak jako tak, stejne tak jako v cechach povinna vybava. Ridicak mam v penezence. Auto musi kazdym rokem do servisu takze predpokladam ,ze po technicke strance je ok. A jinak je pumpa pomalu na kazdym km pokud by mi dosla tekutina do odstrikovacu a pod a kdybych chtela kontrolovat vsechno tak otevrit kapotu a mrknout kolik mam oleje/ v chladici/ v odstrikovacich a event dolejt (to ma doma kazdy motorista) mizaberu max 10 minut) - tak co sakra ten chlap bali v aute????? Jeste bych to chapala pokud auto nepouzivaji jak je rok dlouhy ale pokud s nim jezdi pravidelne tak fakt netusim co ten pritel na nem pripravuje pred cestou smajlik - 26

 
Megí
Megí - 13.7.2016 12:21

dadka: dovolím si nesouhlasit. Každý to má tak, jak si domluví na začátku, ostatně už několikrát se tu ozývaly na jiné případy (když si žena stěžovala, že už dál nemůže a co má dělat) rady, že měla od začátku trvat na svém. Úplně živě vidím, jak mu zabalí letos (aby byl klid) a od příště už to bude naprostá samozřejmost. Nechce po něm nic jiného, než aby si zabalil svoje OSOBNÍ věci! Ostatní pobalí sama. Ještě by mohla rychle douklidit byt, udělat na cestu svačiny (maminka jistě vždy smažila alespoň dva druhy řízků!) a s prvním km cesty na dovolenou padnout schvácená na sedadlo auta a on se ještě bude divit, co jí tak zdrblo, vždyť přeci "jen" zabalila, zatímco on (světe div se!) dofoukal gumy na autě a natankoval, což se samosebou rozumí jako příprava auta na cestu...

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 12:14

A vůbec. proč by ho měla upozorňovat? on snad přece ví, že jedou na dovolenou, ne? A když si chlap nesbalí, tak se s tím bude muset nějak vyrovnat on. ne ona. proč by měla přemýšlet za něj? když už za něj přemýšlí, tak to už to rovnou může udělat taky, to užzas není tak velkej rozdíl.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 12:11

Arna: neřekla jsem, že to po něm nemá chtít. ale musí se o tom domluvit. a to nedělají. ani on, ale ani ona.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 11:39

tornado-lou: To nebyl příkaz ani úkol. Jen ho upozornila že by si taky měl již zabalit či připravit. To jako vše co mu řekne je příkaz či úkol? Svým způsobem ano, ale to by mu ani nemohla říct: kup chleba, zalejl kytky, podej mi....
Ostatně, ano, nic od něj nechtít, vše udělat sama. Pak je z takového chlapa tvor neschopný nic udělat a ta ženská je pak jeho otrok.
Právě v tomto případě se "formuje" vztah a celý další život. Buď bude žena za otroka a nikdy po muži nemůže chtít nic víc než "chlapské" práce, nebo hned z počátku společného soužití si vybudují rovnoprávný vztah kde si budou pomáhat.
A takové to: ženská se stará o domácnost a chlap o údržbu a auto, to není rovnoprávné rozdělení. Kolikrát se nahazují pojistky, vyměňuje žárovka, opravuje něco rozbitého? Co se dnes udržuje na autě? Kontorla brzdové kapaliny, oleje, nahuštění pneumatik? Kolikrát do roka?
A žena vaří, pere, vytírá, žehlí denně. To není spravedlivé.

 
kubikm
kubikm - 13.7.2016 11:25

jo a doklady, karty a peníze taky já

 
kubikm
kubikm - 13.7.2016 11:25

osobní věci si připraví muž - dám mu krabici, ať si to tam dá
trvám na náhradních botách a kalhotech
do zavazadla skládám já...tím i zkontroluju, event. se poptám...
toaletní potřeby balím já
sportovní v mládí balil muž
auto připravil taktéž

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77188.
    Archiv anket.