Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
denda04
denda04 - 14.7.2016 7:04

napíšu seznam věcí (manžel pokud tam něco chce dopíšesmajlik - 58)

i děti si psaly co chtějí(aby se něco nezapomnělo)

nachystám , balím vše já nikdy nebyl problém i dětem

 
YXH
YXH - 14.7.2016 5:19

surika7: Jo to si rikam taky. Jestli se neshodnou na prkotine, at to oba zabali hned.

 
rychlonožka
rychlonožka - 14.7.2016 1:31

Vzpomínám si, jak mně tohle téma podsouval minulý rok syn, poslaly jsme ho do háje svorně obě dvě. Já jsem ráda, že se už o něj nemusím starat a ta, co si ji vybral, ať si ho srovná. Ujistila jsem ho, že i mně se na dovče stávalo, že jsem vzpomínala na osvědčený kus oděvu, co jsem ho na poslední chvíli vyndala z kufru. Jo, jsme jen lidi. A v tomhle jsem se snachou zajedno. Za chvíli by ho mohla i krmit, ne. A pak třeba i u mě požadovat reklamaci, tak to určitě. Abych ho měla zas na krku. A když vidím, jak vyskočí a myje nádobí, jen na sebe my holky mrkneme a já nepatrně pokývu hlavou. Dobře to děláš, holka, znamená to. A ona ví.

 
rychlonožka
rychlonožka - 14.7.2016 1:21

Evo, nějaká partnerka by to jednou za rok překousla a zabalila, aby byl klid, ale jiná by se najust postavila na zadní a ač by byla schopná leccos po něm nepožadovat, tak tohle neudělá, ani kdyby ji na skřipec natahovali. Je to otázka priorit. Vy jste samostatná a umíte projevit názor a stát za ním. Jediná věc, kterou už teď můžete udělat, je - stát za svým. A to i v případě, že by dovča nevyšla. Zkrátka pokud jedete autem spolu, pak teda máte smůlu. To Vám ty prachy propadnou. Kdyby šlo o nějakou společnou dopravu - letadlo, autobus - je jeho volba, zda se k odjezdu dostaví. Umíte si představit tu legraci v hotelu při ubytovávání? Ne, přijela jsem sama. Ten pán nebyl schopen si sbalit věci, tak zůstal doma. A co by si asi myslel on, v práci nahlášenou dovču, jak se čvachtáte u moře a kdyby ho potkali z práce? Jé, Fando, neměl jsi být v Chorvatsku? Noooo, já si neuměl sbalit věci, Eva jela beze mě...? Je tu možnost zavolat jeho matce....ale co kdyby byli v přesile? Mně jednou tchyně řekla - musíš mu ten lék dávat ty a připomínat mu to, -a já - nojo, ale děti si od 10 let berou i antibiotika samy a zvládají to....Odpověď mě uzemnila, nojo, děti, to je něco jinýho, ale tohle je chlap, prosímtě...kdo myslíš,že za dědou nosí léky? Já! No, jako rozvedená se tomu fakt směju. Mně se to co Evě dneska stát, ani bych nehnula brvou. Žádný - JÁ NEVÍM, CO RÁD NOSÍŠ. To je takové, co by se mohlo obrátit proti mně. V NAŠÍ RODINĚ TO BYLO JINAK. MY SI BALILY SAMY I JAKO DĚTI. No musím já přejímat nějaký jiný modely z cizí rodiny? Já si balím sama a Ty si to udělej, jak chceš. Klidně si matku pozvi. Mně to je jedno. Uvědomte si, Evo, že na sebe necháváte házet něco, co není Vaše. Je to jeho problém, ne Váš. On si neumí zabalit. On ať si to porovná v hlavě a v báglu. Za sebe říkám, sbalí si, jede. Nesbalí si, ať čučí doma.

 
surika7
surika7 - 14.7.2016 0:17

Má vůbec šanci takový vztah na delší trvání...?? Když se nedokáží vzájemně dohodnout na takové kravině jako je zapakování kufru smajlik - 76 a co až příjdou problémy závažnějšího kalibru...?? Takovéto dohadování je tak rovno stylu feministka versus mamánek smajlik - 105

 
Piafka
Piafka - 13.7.2016 23:46

Jak tu některé píšete, že přece chlap chystá auto, tak to mi přijde jako hodně lichý argument.
Příprava auta zabere o dost méně času než vše ostatní dohromady.
Pokud slečna z článku připravila jídlo, léky, hygienu, opalovací prostředky, vyprala a vyžehlila, není povinná ještě balit muži zavazadlo. Pracovně vytížení jsou oba.
Jsme služky nebo partnerky?

 
Renee
Renee - 13.7.2016 22:19

Ivi: Překvapivě docela technický typ jsem, řekla bych, že dokonce o něco víc než můj muž smajlik - 64 Ale s autem to máme prostě tak, že s ním každé jaro a podzim sjedeme do servisu, necháme ho tam komplet proklepnout, všechno doladit, poštelovat a opravit, při té příležitosti i ručně vymýt vevnitř a strojově zvenku, týden si tam pobyde a pak se zas jezdí bez toho, abychom si ho nějak zvláště všímali smajlik - 26 Je ale pravda, že máme trochu netypický starší model, který už bohužel vykazuje plno závad - poslední pobyt v servisu vyšel na 65 tisíc smajlik - 65 Co se týče povinného vybavení a nářadí, to tam máme pořád. Takže opravdu není před dovolenou vůbec co řešit.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 22:07

Ivi: To už trošku přeháníš, nejsi náhodou matka toho kluka?smajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 21:55

Arna: I od jara by se mamánek projevil mnohokrát. Při vaření, při nákupech, při uklízení, při mytí nádobí atd. smajlik - 75 A jak jsem psala níž, slečna za pána nechce balit a mít za jeho věci odpovědnost, ale sama nenabídla, že by např. zkontrolovala tlak v pneumatikách, jestli nemají o 0,1 méně než mají mít. Je nespravedlivé, že on za to (tedy i za ni) odpovědnost mít může a je to v pořádku. smajlik - 42 Jak píšu, celé mi to přijde jako kravina, jako trucování malých dětí a v neposlední řadě si myslím, že situace neprobíhala úplně tak, jak slečna píše.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 21:27

Ivi: Špatně čteš, znají se rok a spolu bydlí od jara, tedy max.4 měsíce a to není moc, to se teprve oťukávají.

 
Nofar
Nofar - 13.7.2016 21:15

U nas je to tak, ze manzel si veskere veci pripravi - a ja je zabalim do kufru, " protoze ty to tak hezky ucelne umis. "To by snad vas pritel udelat mohl, ne? Nechci se vas dotknout, ale vas pritel mi pripada jako mamanek, radeji od neho dal.

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 20:06

Renee: Bydlí spolu už déle a zatím bez konfliktu, takže to asi nebude tak úplně o sobci a mamánkovi. Kdyby takový opravu byl, slečna by ho vyrazila už dávno. Pokud dosud nedošlo k žádnému konfliktu, tak ho slečna buď opečovávala stejně jako maminka a potom nechápu, proč jí najednou vadí zabalení pár triček (to by věděla přesně, kde je má a jaké rád nosí) a nebo je celá věc trošku jinak. smajlik - 42

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 20:02

Renee: Ale tys partnerovi umožnila, aby své já projevil. Byl to blb, tak ses podle toho zachovala. To pokládám za OK. Navíc máte s nynějším partnerem zajetý nějaký váš styl a režim a to je taky OK. Ale tady opravdu není dost informací na to, abychom tu psaly, že je to sobec, mamánek nebo blb a už vůbec nevíme, co by udělal kdyby.... Co když nechce balit proto, že mamince nikdy otec dobře nezabalil/nenachystal/neudělal dobře? Nebo maminka byla kvočna a blaho rodiny měla nade vše? A co když má pocit, že jeho nová partnerka by mohla kritizovat co udělal a neudělal (ty si ani neumíš zabalit správné tričko)? Prostě nevíme a nemáme právo soudit a odsuzovat. smajlik - 26
Jinak k tomu autu - ty asi nebudeš moc technický typ, viď? smajlik - 58smajlik - 54

 
Arna
Arna - 13.7.2016 19:25

Renee: smajlik - 47

 
Renee
Renee - 13.7.2016 19:18

Nějak pořád nevím, co máte všichni s tou "přípravou auta" smajlik - 6 Naše příprava auta probíhá tak, že naložíme zavazadla, nasedneme a u nejbližší benzinky natankujeme plnou. Auto se snad uklízí a udržuje v čistotě průběžně a doklady od něj máme u sebe taky pokaždé, když do něj nasedáme. Stejně tak je udržované po technické stránce - nebudu přece jezdit v nekontrolovaném autě nebo s vyfouklými gumami? smajlik - 55 Takže rozdíl mezi tím, když jedeme na chatu nebo na dovolenou se nekoná.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77188.
    Archiv anket.