Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Křížíte lušťovky?

Křížíte lušťovky?

Ehm, vlastně obráceně - luštíte křížovky? Já občas ano. Vždycky to začíná stejně: najdu v novinách křížovku a na první pohled se mi zdá snadná. Vezmu tužku a prvních dvacet slov skutečně vyplním rychlostí kulového blesku. A pak se zaseknu na zákeřnostech typu „brazilský básník“, „druh klokana“ nebo „noha boha Roha“. Nápověda obsahuje zásadně slova na jiný počet písmen, než potřebuji. Zkouším švindlovat a odhaduji tajenku. Když se mi to povede, přestane mě křížovka bavit a noviny letí do sběru. Když se mi to nepovede, letí tam také, ovšem po mnohem lepší balistické křivce.

 

Také mám ráda sudoku. Jakožto tupější začátečník ale preferuji co největší počet předtištěných číslic, takže mi manžel blahosklonně přenechává ty nejjednodušší, křížovkykterým říká „dětské“. Pokud vše dotáhnu do úspěšného konce, připadám si geniální a nafouknu se sebevědomou hrdostí.

 

Nejraději ale mám osmisměrky. Tam najdu všechno. Na mě si tvůrci nepřijdou, mám na to systém. Co mi dělá trochu problém, jsou osmisměrky s legendou ve formě obrázků (no jo, jsou tak trochu z dětských časopisů, no). Já totiž nedokážu rozeznat, jestli je na obrázku zajíc nebo králík, jestli je u obrázku ruky myšlena paže, loket nebo hnáta a podobně. V tom okamžiku mi pomáhá synátor a společnými silami to vždycky dokážeme.

 

A co vy? Luštíte rádi?

Sofffie


21.4.2011   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 17   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Křížíte lušťovky?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Madietta
Madietta - 25.4.2011 3:36

Křížovky v novinách a časopisech jsou většinou švédského typu a ty jsou v češtině tak lehké a stereotypní, že jsem schopná vyluštit křížovku přes celou dvoustranu novin za pět minut, tudíž už to neluštím, je to nuda. smajlik - 48

Ve specializovaných časopisech jsou o něco těžší, ale pořád nic moc, české nápovědy ke slovům jsou lehké a stále se opakují.

Mnohem raději luštím křížovky v anglickém tisku, protože ty jsou mnohem, MNOHEM těžší - definice slov jsou záhadné a nápadité, kolikrát člověka bez výkladového slovníku ani správná odpověď nenapadne. Své nejvyšší mety - vyluštit křížovku v Timesech - jsem dosud NIKDY nedosáhla. smajlik - 65 O to je to ale zase větší výzva, že smajlik - 68

 
Abinka
Abinka - 21.4.2011 17:07

..zrovna 1.4. som našla v schránke poukážku na 5000 Kč..v prvom momente som si myslela, že sa jedná o skrytú kameru al niekoho žartík, na pošte mi však hotovosť bola vyplatená ako "pravá" smajlik - 5 a dodatočne som zistila, prehliadnutím starších čísel mojho obľúbeného lušťovkového časopisu, kam posielam sms i kupón faxom pravidelne každý týždeň už x-rokov, že sa jedná naozaj o korunky za krížovku..smajlik - 45..vydržať!

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 21.4.2011 15:39

Křížím moc ráda,je to pro mě oddech.Jen nevím,proč písmenka tisknou mení a menší.smajlik - 16 Baví mě i osmisměrky a sudoku se cíleně vyhýbám.U něj se musí přemýšlet a od toho si právě chci odpočinout.

 
Cadence
Cadence - 21.4.2011 15:38

Dcera mě pilně zásobuje.

 
Kassy
Kassy - 21.4.2011 13:25

Křížovky luštím, jen když na nějakou natrefím náhodou, záměrně je nekupuju. Připadají mi pořád stejné. Sudoku mě ze začátku bavilo, ale teď už mi to taky přijde na jedno brdo. Vpodstatě jsou to pro mě jen zabíječe času, když není co jiného na práci (třeba ve vlaku nebo v čekárně u doktora), ne skutečná zábava. Když luštit, tak dávám přednost logickým hádankám a šifrám, to je mnohem zábavnější.

 
pavliiinka
pavliiinka - 21.4.2011 13:03

luštění miluju smajlik - 33 krizovky, sudoku, osmismerky, logicke hadanky...uplne cokoli kdykoli, lustim odpoledne u kaficka, cestou ve vlaku, nebo jen tak kdyz mam chvilku =) tesim se na duchod, to budu lustit az se ze me bude kourit smajlik - 68

 
paniinka
paniinka - 21.4.2011 9:31

dadka: mám to přesně jako ty , jen poslední dobou ulítávám na číselkách , ty miluji .smajlik - 75

 
babkatapka
babkatapka - 21.4.2011 9:26

luštím a strašně rádasmajlik - 68 Překvapení v pondělí, v úterý Claudii a TV magazín, křížovky všechny druhy, osmisměrky mám moc ráda, luštím i na Překvapení on line. A na Překvapení se mi to loni vyplatilo, jedinou SMS jsem poslala a vyhrála presovač de Longi. V Claudii zase posílám rebusy a taky se mi to celkem vyplácí, 500 Kč za SMS je dobrých. Aspoň se mi zaplatí předplatnésmajlik - 68
Ale luštím i na netu, bez možnosti výher, prostě mě křížovky a osmisměrky baví.
Ale asi jsem natvrdlásmajlik - 55 protože sudoku jsem ještě nevyluštila. první dvě části jo, ale jak začnu mazat a přehazovat čísla, tak s tím praštímsmajlik - 36a jdu od tohosmajlik - 68

 
Almega
Almega - 21.4.2011 8:51

Když nemám náhodou co číst,tak si luštím....nebo na WC,ale už z toho nemám tu radost,připadá mi to lehké....

 
dadka
dadka - 21.4.2011 8:45

Křížovky jsem luštila ráda, ale po čase mně přišly všechny na jedno kopyto, tak jsem toho nechala.Když někde čekám, tak ráda luštím a opravuji křížovky po někom a dolušťuji je.
Sudoku nemusím.

 
tornado-lou
tornado-lou - 21.4.2011 8:35

křížovky mě bavily jako malou. přecejen, jak už jich člověk vyluští jakýsi množství, tak začnou byt všechny stejny. tak sem přešla na sudoku, to jsem jedu dobu luštila fakt intenzivně, teď už jen specialitky.

 
Anahir
Anahir - 21.4.2011 8:29

íránskéhosmajlik - 22smajlik - 58

 
Anahir
Anahir - 21.4.2011 8:28

Jak kdy. Záměrně křížovky nekupuju, ale když někde je a chce se mi, tak ji vyluštím. Máma s mým mužem kdysi luštili křížovku a vyšel jim v tajence roby lapatl (ryby lapati) a pak upečeti bábovku. Ňafali se u toho krásněsmajlik - 34
A takové zákeřnosti jako výklenek okna, teokratická monarchie a jméno írínského básníka smajlik - 23

 
sharon
sharon - 21.4.2011 8:13

ano luštíme hodně a rádi, kupujeme skoro všechny časopisy co vychází- Překvapení, Chvilku pro tebe, Tinu, Katku, Pohodu, a spoustu jiných a luštíme a luštíme....co jiného už důchodci mají dělat smajlik - 68 ale s nohou boha Roha jsem se nikde nesetkala, to si vymysleli KDE ????

 
LenkaT
LenkaT - 21.4.2011 8:01

křížovky, osmisměrky, to mě baví, ráda si zaluštím, ale sudoku mě moc nebaví, sice se do něj občas pustím a zdárně po čase zdolám, ale jen výjimečně.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388248.
Archiv anket.