Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

dětské táboryRádi byste poslali svého potomka na tábor, ale máte strach, aby vše v pořádku zvládl? Není třeba se obávat, budete-li se držet několika málo pravidel. Hranice, kdy je nejvhodnější poslat dítě na tábor poprvé je velmi individuální a spíše, než věkem je určena samostatností a samozřejmě i typem a zaměřením tábora. 

Aby byl pobyt pro dítě pohodový a bez většího stresu, je potřeba, aby zvládalo základní sebeobsluhu - chození na WC, oblékání, jídlo. Mělo by se také alespoň základně orientovat ve svých věcech, mít nějakou zkušenost s odloučením od rodičů. např. hlídáním u příbuzných apod. a být schopné fungovat v kolektivu a plnit základní pokyny vychovatele (pokud chodí do školky/školy, neměl by to být problém). V prvních dnech se malému táborníkovi pravděpodobně bude stýskat, což je normální a v pořádku. Po několika málo dnech se naprostá většina dětí nechá strhnout táborovým shonem, zvykne si a snáší odloučení často lépe, než rodiče :o).

Agentura Haul má zkušenosti s poměrně širokým věkovým spektrem dětí na dětských táborech

Agentura HAUL, pořádající dětské tábory již 22 let, má zkušenost s poměrně širokým věkovým spektrem dětí. Nejmladším táborníkům bývá kolem pěti let, nejmladší účastnici byly pouhé čtyři a tábor zvládla v pohodě a s úsměvem, což je sice spíše výjimka, ale dokazuje, jak je tato problematika individuální. Pokud máte pocit, že Váš potomek ještě potřebuje na podobné akce dozrát, je lepší nějaký rok počkat, než ho vystavit tlaku, na který není připravený a způsobit mu stresující zážitek a spojení tábor = něco nepříjemného. Na druhou stranu, pokud dítě zvládá vše výše jmenované, není třeba se strachovat. 

dětské táboryDěti od cca 5 - 7 let obecně většinou sami přirozeně touží po kontaktu s vrstevníky, jsou hravé, soutěživé a rádi své schopnosti poměřují s ostatními. Dětské tábory také dětem umožňují objevovat pod odborným vedením např. nové druhy sportů a různých poznávacích aktivit, bývají studnicemi písniček, her, obzvláště městským dětem pak dávají příležitost sblížit se s přírodou, pomáhají jim s rozvojem samostatnosti, osvojením si určitých společenských pravidel, rozvíjejí sociální cítění a dávají možnost nalezení spousty nových kamarádů.  Je samozřejmě potřeba dítě předem trochu připravit, neposílat ho proti jeho vůli, ale vysvětlit mu, co všechno tábor nabízí a na co se může těšit. Po překonání prvotních obav se na letní tábory děti obvykle těší a pokud si z něj odvezou pozitivní zážitky nemohou se dočkat dalšího. Tak směle do toho, není čeho se bát :o).

Komerční článek


17.4.2014   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 19   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Haninka
Haninka - 17.4.2014 8:49

Já jsem jezdila od první třídy, naposledy jsem byla jako hospodářka ve 33 letech. Starší děti jezdily cca od 10 let, nejmladší byl v šesti letech před první třídou, protože dcera tam byla jako instruktorka. Když jsem za nimi přijela, skoro se se mnou nebavil, protože neměl čas smajlik - 76. Dcera jezdí jako vedoucí dodnes, nejmladší jezdí každý rok a těší se. Já taky, je doma 14 dní klid smajlik - 68 a nemám žádné povinnosti smajlik - 64

 
sevenofnine
sevenofnine - 17.4.2014 8:07

já jezdila každý rok, od předškoláků a na 3 týdny, nejhnusnější dny mého života. Mě se na žádném táboře nikdy nelíbilo a to jsem jich zažila dost.

 
evča.
evča. - 17.4.2014 7:12

To já jsem zase nikdy na táboře nebyla,nechtěla jsem....měla jsem naštěstí babičku.
Starší děcka jezdívali každý rok, někdy i na dva tábory......líbilo se jim....nejmladší byl jednou a pak už nechtěl......smajlik - 54

 
Almega
Almega - 17.4.2014 7:01

Já jsem tábory milovala,poprvé jsem byla po 1.třídě o prázdninách,tehdy byly ale tábory na 3 týdny....Dokonce se tehdy pořádaly i zimní tábory na týden pololetních prázdnin .Jo,to byly ty hrůzy za komunistů,že se zaplatilo pár (stovek) korun a bylo...Někdy jsem byla i 2x za prázdniny,naposledy po 9. třídě....My jsme neměli žádné babičky a nikoho,takže nebýt táborů,tak bych byla celé prázdniny v družině,nebo doma....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2744.
Archiv anket.