Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Nevím jestli jste meli možnost sledovat letošní udílení cen Americké filmové akademie a nechci se rozepisovat, který film či kategorie vyhrál či nevyhrál a proč. Nejsem v tomto oboru dostatečně fundovaná a nehodlám se míchat odborníkům do jejich šálku kávy. Ráda bych Vás upozornila na filmy, které zaujaly mě osobně a které se domnívám, stojí za shlédnutí.

12 let v řetězech (12 Years a Slave) vyhrál cenu filmu roku a musím se přiznat, že souhlasím s odborníky. Jedná se o velice silný film, od kterého se nelze jen tak zvednout. Film byl natočen podle skutečných událostí v letech 1841-1853 a zachycuje život černošského muže, který ač se narodil jako svobodný člověk byl okolnostmi a lidskou hamižností donucen žít celých 12 roků jako otrok na plantážích. Vyhraďte si dostatek času, od tohoto filmu nelze vstát, pro slabší povahy doporučuji odložit občerstvení až po filmu a k ruce polštář či deku, za kterou se v krizových situacích lze schovat.

Tento film můžete stáhnout na: http://www.filmycz.cz/12-let-v-retezech-2-ke-stazeni-zdarma/

Film Gravitace (Gravity) vyhrál hned sedm Oscarových sošek. Byl vyhodnocen jako nejlepší film ve všech technických filmových kategorií a i jako naprostý laik musím uznat, že po technické stránce byl tento film nepřekonatelný. Ovšem dějová či informační hodnota filmu je někde u absolutní nuly. Sandra Bullock v hlavní roli odvedla fantastickou práci a v podstatě celý film odehrála z ničeho. Scénář k tomuto filmu si představuji asi takto: budeš se přibližně hodinu a půl vznášet ve vesmíru a musíš u toho vypadat, jako že se šíleně bojíš. U tohoto filmu se dá uvařit večeře či uplést svetr a pořád budete v obraze o co se jedná. Pokud nejste techničtí maniaci a nesledujete každý mini pixel obrazu, stačí Vám vidět film jednou a dost.

Jasmíniny slzy (Blue Jasmine) je psychologická sonda do duše ženy, která,řekla bych, že neví co chce. Jenže ve skutečnosti, ona ví až moc dobře co chce.... chce být vdaná za bohatého a vlivného muže, chce být tou nejlepší hostitelkou, nechce mít každodenní starosti obyčejné smrtelnice a je pro to ochotna nevidět a neslyšet pravdu. Cate Blanchett hlavní roli nehrála, ona jí prožívala. Opět doporučuji najít si čas a film shlédnout.

Tento film můžete stáhnout zde: http://www.filmycz.cz/jasmininy-slzy-ke-stazeni-zdarma/

Klub poslední naděje (Dallas Buyer´s Club) je film, na který je nutno vyhradit si čas a sedět u něho. Pro slabší povahy opět nedoporučuji občerstvení. Film se odehrává mezi pacienty s nemocí AIDS, z kterých si americké zdravotnictví udělalo tzv. pokusné králíky. Hlavní hrdina (naprosto nepřekonatelný Matthew McConaughey) se nesmířil s prognózou pouhých několika měsíců života a sám hledal možnosti jak s touto nemocí žít a přežít co nejdéle.

Pro milovnice Meryl Streep nemůžu než všema deseti doporučit film Blízko od sebe (August: Osage County). Tento film měl dvě nominace a to za herečku v hlavní roli a za herečku ve vedlejší roli, ani jednu nevyhrál, ale i tak stojí za to ho vidět. Meryl Streep mě šokovala a doslova přimrazila k sedačce, ta zlá, nepřející, závistivá jedubaba, kterou ztvárnila, byla zralá na zabití! Obsahově nebyl film žadným překvapením, obyčejné problémy v obyčejné rodině, na tom ovšem nezáleží, protože Meryl Streep s dcerou (Julia Roberts) zahrály filmový koncert.

Dalším filmem je Kapitán Phillips (Captain Phillips) s Tom Hanks v hlavní roli. Tady jsem v rozpacích. Obsahově opět u filmu se dá dělat v podstatě cokoliv, stačí občas zvednout oči, jestli hlavní hrdina je ještě živý a nebo jestli ho už zabili. Naopak námětově je film velice silný a přimrazí diváka k sedačce. Zabívá se tématikou somálských piratů. Tom Hanks a Barkhad Abdi zde excelují. Divákovi nezbývá než se šokovaně ptát, zda se vlastníkům lodí a zainteresovaným státům skutečně vyplatí posílat lodě napríč světovými oceány bez ochrany a doufat v jejich šťastnou hvězdu. A holt když štěstí nemají tak investovat milióny do záchranných akcí a opět doufat, že to všichni zúčastnění přežijí. Ano tento film stojí za to vidět.

Zachraňte pana Bankse (Saving Mr. Banks), v hlavní roli opět Tom Hanks, tentokrát jako Walt Disney, který chce vytřískat co nejvíce peněz ze zfilmování své nejoblíbenější knížky. Za protihráčku zde má Emma Thompson coby autorku, která ze své knížky odmítá nechat udělat animovanou šílenost. Celý film je vlastně jeden velký kompromis mezi těmito dvěma hlavními hrdiny a výsledkem je světoznámý film o Mary Poppins. Oscara sice nevyhrál, ale to nic nemění na faktu, že se jedná o trošku romantický, oddychový film, u kterého se zasmějete.

Na závěr bych chtěla doporučit film o tvrdé životní realitě a nesledujte ho s dětmi. Jedná se o dánský film Lov (Jagten), který byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Hlavního hrdinu ztvárnil Mads Mikkelsen, který je neprávem obviněn ze sexuálního obtěžování dětí. Od tohoto filmu nelze jen tak vstát a odejít, slabším povahám opět doporučuji poštář, za který se lze v krizových situacích schovat. Nevím, zda bude/byl promítán i v českých kinech, ale rozhodně doporučuji se po něm poohlédnout.

A teď je řada na Vás, který z letošníchj oskarových snímků zaujal Vás? Nezáleží na tom jestli vyhrál či nevyhrál, byl či nebyl nominaván, či měl býti nominován, ale na tom, který se líbil Vám.

Linda


25.3.2014   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 19   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Santé
Santé - 25.3.2014 7:15

Byli jsme s manželem v neděli na Něžné vlny, ale jinak do kina moc nechodíme.

 
Jarča*
Jarča* - 25.3.2014 7:08

Abych pravdu řekla, do kina jdu tak dvakrát do roka a to ještě s dcerou, takže donedávna to byly snímky typu Šmoulové, Alenka v říši divů atd.smajlik - 16 Tak díky za přehledný výčet filmů, které by mě jinak nejspíš minuly. Už jsem si je v duchu rozdělila na ty, které bych vidět nemusela, a na několik, které bych, pokud bude příležitost, shlédla ráda.

 
Linda
Linda - 25.3.2014 7:06

sallie: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34 hezka charakteristika .... ja u filmu porad cekala, ze se neco stane, nejaky dej, neco se obrati.... a ono nicsmajlik - 80

 
sallie
sallie - 25.3.2014 1:28

viděla jsem Blue Jasmine a považuju to ztrátu času. Možná je to úžasná psychologická sonda, ale je do duše člověka, který je mi naprosto cizí a nevím, proč bych se měla zabývat hraběcími problémy zpovykané pipky.... smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 373479.
    Archiv anket.