Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Když jsem byla malá, Velikonoce jsem samozřejmě slavila se vší parádou. Domácí vajíčka se chystala do barvy a my s maminkou jsme běhaly po trávníku a sháněly neobvyklé rostlinky, které by se daly přes punčošku na vajíčko obtisknout. Našly jsme samozřejmě maximálně nějaké ty lístečky, popřípadě první sněženky či fialky. Pak rychle vajíčka do ošatky a brzy zrána už očekávání prvních koledníků a jejich zajíkavých básniček.

Natěšená byla nejvíc maminka. Celá se čepýřila a těšila se z toho, jak vajíčka rychle ubývají. Já byla nadšená podstatně méně. Na švihání pomlázek jsem teda vážně nic romantického neshledávala. A na koktavých říkačkách, do kterých maminka koledníky nutila, už vůbec ne.

Popravdě řečeno jsem Velikonoce považovala za pořádný "vopruz", a kdyby nebylo volno ve škole, nebylo by se bývalo podle mého názoru na co těšit.

 

A tak vlastně nejradši vzpomínám na ten rok, kdy mě právě na Velikonoce pokousal pes a já všemu tomu cirkusu nejenomže utekla, ale dokonce jsem byla i litovaná a zahrnovaná vší pozorností.

Maminka totiž dospěla k rozhodnutí, že tyhle Velikonoce budou ty nejlepší, protože ze mě už vyrostla pubescentní slečna a tak na mě jistě přijdou potencionální nápadníci, před kterými bychom se měli blýsknout. velikonoce

A tak prý že ještě těsně před svátky vymalujeme. Vystěhovali jsme nábytek, oškrábali zdi a pak si tatínek vzpomněl, že potřebuje sádru. Sádra doma nebyla.

No co teď tak narychlo? Tenkrát ještě nestál supermarket na každém rohu i nerohu. V sobotu a v neděli bylo všude zavřeno. Vítat koledníky v rozstěhovaném domě, to by tedy moje maminka vážně nepřežila, a tak hybaj, poslala mě k sousedům. Však oni jistě pytlík sádry mají.

Radostně jsem odcupitala a za chvíli už zvonila u sousedů. Za plotem pobíhal a vesele štěkal pes a ve dveřích se objevila sousedka s děckem v náručí. Jasně že sádru mají, smála se a za chvilku už stála u vrat i s pytlíkem v ruce. Vztáhla jsem po něm ruku a vtom se to stalo. Vlčák se v nestřežené chvíli vymrštil a zavěsil se plnou vahou na mou ruku. Ječela jsem jako siréna, sousedka taky a pes držel a držel. Odtrhnout z mé pravačky ho musela až mužská síla, ale i tak mi na ruce zůstal zřetelný otisk psích zubů a ruka podivně zmodrala. Rodiče mě tedy radši odvezli na pohotovost, kde mi ránu ošetřili a převázali. Na převaz jsem potom jezdila každý den, tedy i na slavné velikonoční pondělí.

Neslyšela jsem onoho roku jedinou básničku, nepřivítala jediného koledníka a pomlázkou dostala decentně jenom od taťky. A víte, že mě to vůbec nemrzelo?

Vlastně to byly super Velikonoce.


Chystáte se na Velikonoce? Napište nám, jak je prožíváte, jak vzpomínáte na ty, které jste prožili v dobách svého dětství. Tři z vás vyhrají pěkný dárek

Čtenářská velikonoční soutěž


v.poho


14.3.2012   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 20   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Velikonoce jsem považovala za pořádný vopruz

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
sarmyn
sarmyn - 14.3.2012 9:25

JanaRad: já jo, vždycky jsem se těšila až mladej donese tu kopu a pak jsem udělala vaječný salát, jen jednou do roku, mňam.. doufám, že i letos něco budesmajlik - 77

 
Almega
Almega - 14.3.2012 8:56

Nás nikdo ani nemůže otravovat,nedostane se do baráku....Obvykle poslední dobou,co jsou děti už velké,tak nechám vyrůst travičku v misce,narvu větve forzýtie a ověsím je vajíčky.Na další misku dám různá dřevěná vajíčka a kraslice a koupím beránka.Občas udělám vaječnou tlačenku(kterou si pak celou sním,neb to nikdo jiný nejí) a nebo plněné polovičky vajec natvrdo.Jinak nic.Dříve,když se u nás jedlo ještě všeobecně maso,tak jsem venku sbírala bylinky na nádivku do masa-mladé kopřivy a tak.

 
loupák
loupák - 14.3.2012 7:56

smajlik - 76Ještě zapomněla sousedka dodat,,jen pojď dál a neboj se našeho Alíka,on jen štěká,ale nekouše,,smajlik - 36to musel být šoksmajlik - 65...no hlavně,že to všechno dobře dopadlo a dneska už na to vzpomínáš v dobrémsmajlik - 61.......

 
JanaRad
JanaRad - 14.3.2012 7:01

O barvená vajíčka už nikdo nestojí - dospělí chtějí štamprli a děcka čokoládu a peníze... Alkohol dávám jen dobrým známým a to ještě málokdy, protože jezdí autem a peníze nikomu! Mám nakoupené nějaké čoko vajíčka, pár domácích vařených a hotovo...Navíc k nám naštěstí skoro nikdo nechodí, jen kamarád se synem a pro toho dělám balíček - nějaké čokoládky, perníček, brumíka a taťka si vezmě vajíčko vařené (i když minulý rok si vyprosil raději krabičku čerstvých vajíček :-) )

 
jasmine
jasmine - 14.3.2012 6:02

to je pravda byli ,ale zde na severu Čech už se vše vytratilo,jen přervané obchody s čokoládovými vejci dávají vlastně najevo,že budou velikonoce ,ale na čokoládě to si smlsnusmajlik - 57a nejen na velikonoce smajlik - 64smajlik - 68smajlik - 57

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126160.
Archiv anket.