Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Lidské osudy

Úvodní strana / Společnost / Lidské osudy
Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165 | 166-180 | 181-195 | 196-210 | 211-220
Malý velký Dustin Hoffman

Malý velký Dustin Hoffman

Malý postavou, ale velikán svým uměním. Dustin Hoffmann.

2.4.2007   Rubrika:   Komentářů 4

Děti v gulagu: Zlomení malí vězňové

Děti v gulagu: Zlomení malí vězňové

Pokud žena v táboře otěhotněla, stalo se tak obvykle ze dvou důvodů. Šlo o následek znásilnění nebo jakýsi chladný kalkul. Těhotné nebo kojící ženy totiž měly nárok na lehčí práci a dostávaly také o něco lepší jídlo. Porodit v táboře dítě tedy znamenalo být alespoň na krátkou dobu relativně v klidu...

22.3.2007   Rubrika:   Komentářů 6

Ženy v gulagu: Žádané zboží

Ženy v gulagu: Žádané zboží

Zatýkání se nevyhýbalo ani ženám. Ty v gulagu neměly žádné zvláštní výhody. Cestovaly do táborů stejnými přeplněnými vagony s minimem jídla a pití, nosily stejné vězeňské hadry, v nichž se nemohly zahřát, a pracovaly šestnáct hodin denně šest dní v týdnu stejně jako muži.

20.3.2007   Rubrika:   Komentářů 17

Louis Gosset Jr. Ten druhý.

Louis Gosset Jr. Ten druhý.

Je hercem vedlejších rolí, ale často svým výkonem zastíní hlavního hrdinu. Voják, policista i zločinec – to je široká škála rolí Louise Gosseta Jr.

19.3.2007   Rubrika:   Komentářů 0

Jedinečná Betty MacDonaldová

Jedinečná Betty MacDonaldová

Svůj první román Vejce a já vydala v roce 1945. Nepřekonatelným způsobem v něm popisuje život na slepičí farmě, kam se coby novomanželka přestěhovala se svým manželem. Jako typické městské dítě musela v neprostupných horách a daleko od civilizace zažívat opravdová muka, ale nebyla by to Betty, kdyby i z této životní zkušenosti nevytěžila hromadu humoru...

13.3.2007   Rubrika:   Komentářů 48

Dráždivý Egon Schiele

Dráždivý Egon Schiele

Mezi Gerti a Egonem se vyvinul zcela zvláštní důvěrný vztah. Byla jeho první modelkou již v útlém věku; způsob, jakým Gerti zpodobnil, je otevřeně erotický, nabitý lačnou zvědavostí a sexem. Kresby podrobně studují anatomii ženského těla.

12.3.2007   Rubrika:   Komentářů 8

Tajupná Charlotte Garique Masaryková

Tajuplná Charlotte Garrique Masaryková

Charlotta se nechovala jako dobrá hospodyňka, účastnila se dokonce společenských akcí, ba dokonce – ó hrůzo – debatovala s manželem o filosofii...

9.3.2007   Rubrika:   Komentářů 3

Kanibal Anthony

Kanibal Anthony

Křidýlko nebo stehýnko? V případě Hannibala Lectera ovšem jedině mozeček. Fanoušky Anthonyho Hopkinse určitě potěší, že dnešní hvězdou je právě on.

8.3.2007   Rubrika:   Komentářů 12

Dana Medřická – žena s nelehkým osudem a velkým srdcem

Dana Medřická – žena s nelehkým osudem a velkým srdcem

Hloubka, jež je z jejího projevu cítit, má zcela jistě kořeny v jejím životě, který rozhodně nebyl jednoduchý. Zažila mnoho bolesti, dokonce i tu největší, kterou může žena zažít. To když jí zemřel prvorozený syn.

6.3.2007   Rubrika:   Komentářů 21

Chlapík, který láme ženská srdce. Owen Wilson.

Chlapík, který láme ženská srdce. Owen Wilson.

I když má Owen Wilson pověst multimilionářského komika, ženám rozdává spíše slzy než smích. Dělá přesně to, co právě provedl roztomilé Kate Hudsonové. Ta se kvůli němu rozvedla, a pak se nestačila divit, když ji nechal na holičkách. Prohlásil, že se necítí na to, aby s ní strávil Silvestra. Chudinka Kate nalézá jen malou útěchu v tom, že vstoupila do celkem exkluzivního ženského klubu Owenových expřítelkyň...

1.3.2007   Rubrika:   Komentářů 14

Harakiri - děsivá sebevražda ve jménu cti

Harakiri - děsivá sebevražda ve jménu cti

Hlavní aktér si ale prošel doslova peklem duševních i fyzických muk. Ty znásoboval ještě fakt, že nesměl projevit strach. Poslední chvíle takového samuraje musely být velmi krušné...

28.2.2007   Rubrika:   Komentářů 22

Přesvědčivě nepříjemný Hugh Laurie

Přesvědčivě nepříjemný Hugh Laurie

Také vás zaujal „hubatý" doktor House ve stejnojmenném americkém seriálu? Možná vás překvapí, že tento svérázný herec je i stejně zdatným klavíristou jako spisovatelem thrilleru. Muž mnoha tváří – Hugh Laurie.

26.2.2007   Rubrika:   Komentářů 15

Adoptovali jsme čínské děvčátko

Adoptovali jsme čínské děvčátko

První den, kdy mi čínský úředník vložil do náruče 15 měsíční dcerku, jsme plakaly obě. Já dojetím a ona neskutečným strachem z té neznámé blonďaté paní, která mluví zvláštním jazykem...

26.2.2007   Rubrika:   Komentářů 79

Ruce, které vidí

Ruce, které vidí

Rudolf Kosina je povoláním masér. Tuto práci, které se věnuje už přes třicet let, mu osud částečně předurčil – v důsledku vrozené oční vady přisel o zrak a je nevidomý. Nicméně patří k těm lidem, kteří nemají ve zvyku složit ruce do klína, a tak se svým klientům věnuje s energií a elánem.

23.2.2007   Rubrika:   Komentářů 1

Tragické osudy čínských děvčátek

Tragické osudy čínských děvčátek

Ve vztahu k dívkám je Čína ale stále v zajetí po generace zažitých tradic. Podle nich má syn povinnost postarat se o své rodiče, když na ně dolehne stáří a nemohoucnost, zatímco dcera se vdá a odchází do nové rodiny za svým manželem. 

19.2.2007   Rubrika:   Komentářů 7

Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165 | 166-180 | 181-195 | 196-210 | 211-220
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.