Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Mám ctitele a není mi to příjemné

Mám ctitele a není mi to příjemné

Dostala jsem se do hodně nepříjemné situace, která mi komplikuje jak osobní tak i pracovní život. Nevím, jak z toho ven, veškeré moje snahy vycházejí na prázdno. Už mě i napadlo, že snad podám trestní oznámení, ale pochybuju, že by se policie něčím takovým vůbec zabývala.

Je mi čtyřicet let, jsem vdaná, máme dvě školní děti.  Manželství máme celkem spokojené, největší problém byla manželova poněkud přehnaná žárlivost, která se postupem let naštěstí trochu zmírnila, respektive naučil se ji nějak ovládat. Ale úplně se jí samozřejmě nezbavil. Vinou současných okolností je naše manželství momentálně téměř před rozvodem.

Důvodem všeho je můj kolega. Před půl rokem nastoupil a já jsem ho dostala na starosti, abych ho zaučila. Protože vím, jak těžké jsou každé začátky, snažila jsem se na něj být milá a trpělivá, brala jsem to čistě kolegiálně a nikdy jsem mu ani náznakem nedala najevo nic víc. Jenže on se do mě zamiloval. Poznala jsem to po pár týdnech, nedalo se to přehlédnout. Byl pozorný, velmi galantní, občas mi přinesl nějaký drobný dárek, třeba čokoládu nebo kytičku, prý za mou trpělivost. Často jsem ho přistihla, jak s vůbec nesoustředí na práci, ale upřeně na mě hledí. Po dvou měsících se přiznal, že mě miluje a nemůže si pomoci.

Jasně a celkem i důrazně jsem mu řekla, že jsem vdaná, mám děti a svému manželovi jsem věrná. AA nic na tom měnit nebudu. A pak jsem, asi krutě, dodala, že jeho city v žádném případě nemůžu opětovat. Hned ten den jsem zašla za vedoucím a  požádala ho, aby mě přeložil do jiné kanceláře, což bez problémů udělal. Se zmíněným kolegou jsme se pracovně sice stále stýkali, ale podstatně méně. Doufala jsem, že když mě nebude mít celý den na očích, nějak se srovná a bude klid.

Jenže to se nestalo. Z jeho strany započal něco jako „milostný teror“. Fakt nevím, jak to mám nazvat. Píše mi mejly plné vyznání, čeká na mě ráno před vchodem, odpoledne taky, nosí mi květiny, vyznává mi lásku. Odmítám ho, jasně a důrazně, ale není to nic platné. Za poslední měsíc dokonce třikrát poslal kytku s milostným vzkazem přímo k nám domů. Samozřejmě byl doma manžel a při jeho sklonech k žárlivosti to mělo pěkně bouřlivou reakci. Vysvětlovala jsem mu, jak se věci mají, ale nevěří mi.  Vrátilo se to, co jsme prožívali před lety, kdy mě podezíral i když jsem šla ven jen s odpadky. Teď má důkaz v podobě květin.

Je to pro mne strašně nepříjemná situace. V práci jsem ve stresu, doma taky. Ten zamilovaný cvok mi totálně rozvrátil život a vůbec neposlouchá, co mu říkám. Prý si počká, až změním názor, je si jistý, že dřív nebo později jeho city opětuji. Když na něj už doslova zakřičím, že ne a ať mi dá pokoj, jen s usměje a druhý den mi pošle kytici.

Nevím, co mám dělat. Připadám si jako v pasti. Už mě i napadlo, že vše řeknu šéfovi, možná by mohl ze své pozice na toho kolegu nějak zapůsobit. Ale je mi to trapné. Taky mě napadlo to trestní oznámení, ale na co bych ho měla podávat? Asi by se mi vysmáli, kdybych na policii řekla, že podávám trestní oznámení na kolegu, který mi nosí dárečky a posílá květiny. Ta situace je prostě šílená.

Nesetkala se některá z vás s něčím podobným? Jak byste to na mém místě řešily? Nechci přijít ani o práci ani o manžela.  

Hanka


9.11.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 23   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám ctitele a není mi to příjemné

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
orinka
orinka - 9.11.2016 8:13

Je to trestný čin, stalking a jdi ihned na policii. Neváhej, ničí ti manželství. Manžel tam může jít s tebou. Bude vidět, o co jde a přestane tě podezírat. Stalker je pachatel a má být souzen podle zákona.

 
Linda
Linda - 9.11.2016 7:23

Zkusila jsi to po dobrem a hoch nepochopil tak je na case pridat kalibr. Rekla bych to sefovi, klidne nahrala na mobil nejaky koleguv zamilovany monolog a zapojila bych manzela. Pokud mozno at te rano doveze do prace nebo opdpoledne vyzvedne, a nakonec si muze i s kolegou hezky muzsky mezi 4 ockama promluvit smajlik - 42. On zarli tak at neco dela!!! A proc nezajit i na policii, vem manzela s sebou za 1) jako svedka a 2) at vidi ,ze ti to je opravdu neprijemne a podnikas v tom nejake kroky.

 
Jarča*
Jarča* - 9.11.2016 6:50

A co zapojit manžela, aby si s tím dotěrným kolegou promluvil?

 
tornado-lou
tornado-lou - 9.11.2016 6:28

Tohle je stalking. A je to trestne. Rict sefovi, ohlasit policii. Treba to bude stacit.

 
YXH
YXH - 9.11.2016 1:29

Asi bych sla za sefem a vsechno mu rekla. Mohl by ti aspon v praci pmoct, a pak na policii, a klidne bych sebou vzala i manzela, at vi, jak se veci maji. Mohl by ti potvrdit ty kytice poslane domu.

 
krasaka
krasaka - 9.11.2016 1:05

smajlik - 61 nejedná se už o "stalking" ??? A ten je trestný i v ČR smajlik - 76

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), ...

Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Vždyť Hance znepříjemňuje život a způsobuje problémy v manželství, jsou tu přece děti - já bych ho nahlásila vedoucímu, příp. i policii smajlik - 36

 
dadka
dadka - 9.11.2016 0:50

Neříkej, že ti to trochu nedělá dobře, že je do tebe tak moc kolega zamilovaný. Ale na druhé straně máš žárlivého manžela a doma máš dusno.
Zajdi za šéfem, všechno mu řekni a požádej ho, jestli by kolegu nemohl propustit, nebo ho aspoň přeřadit na jiné pracoviště.
Myslím si, že policie by se tímhle zabývala.Je to omezování osobní svobody.

 
kubikm
kubikm - 9.11.2016 0:08

asi bych zašla za šéfem ještě jednou a vše mu vysvětlila s tím, že pokud opatření nepomohou, nahlásím to na policii...
u žárlivce moc alternativ není....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.