Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Z dopisu venkovské drbny

Z dopisu venkovské drbny

Legendární komedie Zdeňka Trošky z venkovského prostředí se vrací. Režisér se rozhodl, že se po letech vrátí k žánru vesnických komedií ve stylu Slunce, seno…, které český divák tak miluje. Troška je jeden z komerčně nejúspěšnějších tuzemských režisérů. Televizní ratingy a především spektrum a množství návštěvníků v multiplexech dokazují, že české filmy dominují mezi diváckou veřejností.

Nová komedie BABOVŘESKY… aneb z dopisu vesnické drbny, je 21. filmovým počinem a devátou filmovou komedií režiséra Zdeňka Trošky. Diváci a milovníci klasických Troškových veselých komedií se tak mohou těšit na známé herecké tváře a spoustu legrace.

V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky kdesi u Budějic.

Podtitulek "z dopisu venkovské drbny" napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, "univerzální“ drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná…

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali jihočeské vesničky ve stylu selského baroka - Netolice, Pištín, Záboří, Dobčice. Ty budou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nebudou chybět svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců - farář, babky - pravé vesnické drbny, starosta, i další občané malé vísky.

Do celého děje je ale zasazena také láska, žárlivost, závist, intriky a především - spousta humorných okamžiků, v nichž se i možná někteří poznají. Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - "Je to prostě film tak ´trochu´ ze života."

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce zvučných jmen: Lukáše Langmajera, Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Plekancovou Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka a Martina Krause. Dále se ve filmu ve vedlejších rolích objeví Miroslav Noga, Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Norbert Lichý a mnoho dalších.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici. Zápletka se točí okolo faráře s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem, který do vesnice přichází působit jako duchovní. To ještě netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit, a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací…

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. …. "Vesnička s fiktivním názvem Babovřesky vznikla přesmyčkou obce Žabovřesky, kde můj asistent a spoluautor scénáře Marek Kališ bydlí i se svou rodinou. Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna ´Božena Němcová´, ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…" říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.  Ten jak známo rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější komedie – trilogie Slunce, seno…. jsou toho jasným důkazem a při každé televizní repríze trhají divácké rekordy!

Redakce


19.4.2012   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 22   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Z dopisu venkovské drbny

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
jelítko
jelítko - 19.4.2012 11:11

mam-ča: mě ale jako člověk příde docela v pohodě smajlik - 42smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 19.4.2012 11:01

Kenny: Almega: jelítko: "Není na světě člověk ten, co by se zalíbil lidem všem".

 
jelítko
jelítko - 19.4.2012 10:55

Proboha tenhle pán ať už nic nenatáčí. První dvě Slunce sena šly a pak šlo všechno do prdele. Jedině se mi docela líbila Princezna ze mlejna. Ale jinak pro mně hrůza smajlik - 76

 
Almega
Almega - 19.4.2012 10:36

Jelikož jsem zatím neměla odvahu shlédnout z Troškových filmů více,než jen kousky,ze kterých se mi udělalo nedobře,nemyslím,že bych se vyřítila do kina shlédnout toto nové veledílo !!! To se raději po 50 - té podívám na Lízin let do nebe a pod. staré filmy....

 
Kenny
Kenny - 19.4.2012 8:56

A jé, to zas bude děj: hovno, prdel, sračka, to je naše značka smajlik - 80smajlik - 42
Nikomu to neberu, ale já se už sprostým slovům smát opravdu nedokážusmajlik - 66

 
Křeček
Křeček - 19.4.2012 8:41

to jsem zvědavá smajlik - 47

 
Haninka
Haninka - 19.4.2012 8:38

taky se těším smajlik - 64

 
Světlonoska
Světlonoska - 19.4.2012 8:16

smajlik - 94Už se těším,to také"mohusmajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 19.4.2012 7:15

orinka - 19.4.2012 2:33 smajlik - 47 taky mám tyhle komedie rádasmajlik - 61

 
orinka
orinka - 19.4.2012 2:33

A já mám Trošku ráda! Jasně že to není intelektuální podívaná, ale jako odpočinek je to fajn.smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77188.
    Archiv anket.