Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Dneska už vím, že jsem byla pořádně hloupá, když jsem se před dvanácti lety bláznivě zamilovala do svého současného manžela. Bylo mi třiadvacet, jemu o pět víc a strašně mi tenkrát imponoval. Měla jsem pocit, že jsem konečně poznala chlapa s velkým CH.

Do té doby jsem měla jen pár poměrně krátkých známostí, které po několika měsících skončily. Nejdelší vztah trval rok a půl. Vždycky jsem to byla já, kdo se rozcházel a většinou to bylo z důvodu, že mě dotyčný kluk prostě přestal bavit. Všechny vztahy postupně upadaly do takového nějakého stereotypu, měla jsem pocit, že mě dotyčný už nemůže ničím překvapit.

Pak jsem poznala Leoše. Seznámil nás náš společný kamarád na jedné akci a hned tenkrát se mi doslova podlomila kolena. Vysoký, nakrátko ostříhaný s třídenním strništěm na bradě, ruce jako lopaty a krásný úsměv. Jiskra přeskočila oboustranně a začali jsme spolu chodit.

Začátky byly nádherné. Konečně jsem měla dojem, že mám vedle sebe chlapa, o kterého se můžu opřít. Měl v sobě dokonale zkombinovanou něhu a pozornost s takovou tou přirozenou mužskou dominancí. Velmi mi to imponovalo a byla jsem do něj fakt úplně blázen. Až tak, že jsem nevnímala jeho záporné stránky a okamžiky, kdy jsem měla být ve střehu, jsem přehlížela a mávala nad nimi rukou.

Dnes už to vidím jinak.

Začalo to nenápadně. Nejdřív muselo být všechno po jeho. Nikdy nebral ohled na můj názor a na má přání. Měl rád všechno pod svou vlastní kontrolou a důsledně svůj názor prosazoval. Já se nechtěla hádat nebo ho nějak rozhněvat a radši jsem se podřídila. Jak jsem psala, byla jsem zamilovaná a tyhle prvotní signály jsem přehlížela.

Po roce chození jsem otěhotněla a vzali jsme se. Narodil se nám syn a za další tři roky druhý. Moje zamilovanost postupně vyprchala a já si začala uvědomovat, že jsem v našem vztahu v příšerném závěsu. Jako nesvéprávná, neschopná, nemožná. Manžel se chová jako paša. Postupně pro mě přestával mít hezká slova a neustále jen něco požadoval a rozkazoval mi. Po narození druhého syna se situace začala stávat neúnosnou.

Když bylo malému půl roku, manžel mě poprvé uhodil. Starší syn byl tehdy nemocný, do toho péče o miminko, manžel přišel z práce domů a neměl uvařenou večeři. Dost nevybíravě se na mě obořil a já, jak jsem toho měla dost, jsem mu odsekla, ať se proboha jednou obstará sám, že nevím, kde mi hlava stojí. No a už jsem ji chytla. Facku, že jsem měla obtisk na tváři s důrazným komentářem, že ať si nedovoluju s ním takhle mluvit. Druhý den přišel s kytkou a omluvou a já ji přijala, říkala jsem si, že mu prostě ujely nervy a i já mám na té situaci svůj podíl.

Nějakou dobu byl klid, ale pak se jeho agrese stala pravidelnou součástí našeho manželského života. Začala mě bít kvůli kdejaké prkotině a já se strašně styděla o tom někomu říct. Když měl muž lepší období, snažila jsem se s ním mluvit, vysvětlovala, jak je to pro mě strašné, v něčem takovém žít a on mi vždycky sliboval, že už na mě nikdy nevztáhne ruku, ujišťoval mě, že mě má rád, že miluje naše syny a nechce ohrožovat rodinu. Jenže mu to vždycky vydrželo jen určitou dobu. Někdy dva týdny, někdy dva měsíce. A pak, z ničeho nic udeřil znovu.  Až mi připadá, že to potřebuje, mít pocit, že má nade mnou moc, že já nemám šanci se mu postavit. Vždycky se jen schoulím do klubíčka a jen se modlím, aby mi neudělal modřinu někde na viditelném místě, protože to bych se pak propadla hanbou.

Čím jsem starší, a jak kluci rostou, tím víc si uvědomuju, že jak pro mě tak pro ně je tenhle model příšerný. Nejraději bych je sebrala a odešla s nimi.  Ale vím, že manžel by to jen tak nedopustil.

Teď momentálně jsme opět ve fázi, kdy je „hodný“. Těsně před Vánoci mě opět seřezal a pak se zase omlouval a sliboval. A já mám žaludek jako na vodě a čekám, kdy přijde další úder z jeho strany, jsem neskutečně vynervovaná, protože nevím, co a kdy ho vytočí. Už v tomhle nechci žít, ráda bych, kdyby se mi podařilo ho přimět k nějaké léčbě nebo terapii, možná by mu to pomohlo.

Nemáte náhodou někdo zkušenost s tím, že by se takhle agresivní chlap, pokud si to uvědomuje a chce se napravit, skutečně napravil? Nebo se o to nemám ani pokoušet a měla bych zaměřit svou energii spíš na to, jak se osamostatnit?

Adriana


10.1.2020   Rubrika:   |   Komentářů 29   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Rema
Rema - 10.1.2020 21:36

Psycholog, Bílý kruh bezpečí a pryč od něj.

 
YXH
YXH - 10.1.2020 17:25

Nezmeni se.

 
kubikm
kubikm - 10.1.2020 16:16

sharon: nedávno šly filmy podle jejich knížek...bylo to děsné, i když knížky byly ještě surovější
slyšela jsem ohlasy lidí...málo kdo věřil, že to tak bylo...ale bohužel...asi to bylo mnohem horší....

 
sharon
sharon - 10.1.2020 15:43

catcat: já okamžitě....smajlik - 63

 
catcat
catcat - 10.1.2020 15:20

sharon: přesně na tu jsem si vzpomnělasmajlik - 26

 
kobližka
kobližka - 10.1.2020 13:35

Nechápu,nechápu,nechápu !!! Ono toho bylo málo napsáno,málo se to veřejně ví,nebo co? Nikdy a znovu říkám nikdy bych se od chlapa nedala mlátit.To bych vzala židli a rozbila mu kebuli.Sama pisatelka se staví do pozice chudinky,ať se nediví,že ten její magor jí mlátí,když od něj druhý den přijme omluvu a kytku....no,tak se jí to asi líbí,jinak tomu nerozumím.Otázka na Adrianu : A po tom jeho výprasku ho máš pořád ráda,máš chuť na sex s ním? A co tvoje sebevědomí,máš nějaké? Proboha,co je to za idiota,že uhodí matku svých synů? Jistě z "velké lásky"....

 
Nofar
Nofar - 10.1.2020 13:13

Vazena, vy jste bud sadomasochista, nebo mate IQ bublajiciho bahna.

 
sharon
sharon - 10.1.2020 13:08

jen dávej pozor ať neskončíš jako SIMONA MONYOVÁ......smajlik - 17

 
catcat
catcat - 10.1.2020 11:59

Zdrhej! Manžel je magor, který se nezmění, bude jen hůřsmajlik - 36

 
Hanča
Hanča - 10.1.2020 10:54

tak mně by na odchod stačila první facka, nevím, na co dotyčná čeká, pokud ve vztahu není rovnoprávnost, tak v něm nemám co dělat

 
denkas
denkas - 10.1.2020 10:24

Přesně tak, jak tu ženy píší a radí. A jestě bych doplnila, až tě zmlátí, tak k doktorovi!! Říct co se stalo a nechat si napsat papír!!!

 
mam-ča
mam-ča - 10.1.2020 8:00

Z agresora se beránek nestane nikdy, jen z Tebe se stane troska. Až povyrostou synové, možná Tě taky začnou mlátit. A pokud ne Tebe, tak svoje partnerky určitě. Situaci ve vaší domácnosti vnímají jako návodnou.
Táta je ten, co má vždycky pravdu, a máma je od toho, aby poslouchala. A když ne, tak jí táta zmlátí.
Pokud nechceš, aby z Tvých synů vyrostli stejní duševní mrzáci, tak je seber a zmiz. Kam, to je na Tobě. Máš-li rodiče, tak k nim, jestli to nejde, tak Azylový dům to jistí.

 
Linda
Linda - 10.1.2020 7:27

NE,NE a jeste jendou NE - nezmeni se. Na co cekas? Az te jednou umlati do bezvedomi? Az zacne mlatit kluky? Takovahle "putka" jako ty co umi jenom ano prosim a omlouvat se za to, ze on je debil a stydet se za ciny jinych, to je jenom voda na jeho mlyn. Fakt nevidim jediny duvod PROC by se on mel menit. Ty stejne vzdycky udelas po jeho. Takze chces zmenit svuj zivot? Zmen sama sebe. Svet nezmenis, jediny co muzes zmenit jsi ty a tvuj pristup. A je jedno jak to udelas - jestli zacnes jecet, zmlatis ho zpatky kytkou, zavolas policii a podas na nej udani a nebo potichu sbalis deti a vykldis pole s adresou neznamou ...drzim ti palce at se rozhodnes driv nez on !!!

 
Arna
Arna - 10.1.2020 6:13

Nezmění se a léčit se nepůjde, protože on to nepotřebuje, léčit by ses měla ty. Úplně ho slyším. Vzdyť ty ho vždy vyprovokuješ.
A ještě se za to stydíš.
Nrnechat se, postavit se mu i za cenu že to uslyší celý barák, mít po ruce nějakou zbraň- vařečku, pásek a ukázat že se ho nebojíš. Druhý den při omluvách mu tu kytku omlatit o hlavu s patřičným kraválem, at ví jake to je.
Ale stejně to nebude nic platné, rychle pryč, hlavně kvůli dětem.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77633.
    Archiv anket.