Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Tchyně u nás slídila. Jak se k tomu postavit?

Tchyně u nás slídila. Jak se k tomu postavit?

Byli jsme s manželem a dcerkou na dva týdny na dovolené u moře. Po dobu, co jsme byli pryč, jsme poprosili manželovu maminku, zda by nám nechodila zalévat kytky, vybírat schránku a větrat. Nebydlí od nás daleko a neměla s tím problém. Vycházíme spolu dobře, hezký vztah spolu máme i jako tchyně se snachou. Proto mě teď to, co se stalo, zaskočilo a nevím, jak se k tomu postavit.


Po návratu z dovolené jsem totiž zjistila, že se mi tchyně probírala v mých osobních věcech. Mám ve skříni krabičku se svými památkami, dopisy, deníky, které jsem si v době dospívání psala apod. Když jsem po návratu otevřela skříň, hned na první pohled bylo poznat, že se tam někdo prohraboval. Jsem dost puntičkářka a věci nebyly srovnané tak, jak jsem zvyklá. A ta krabice s věcmi byla v polici položená obráceně, tak já ji tam nikdy nedávám.


Když jsem ji pak otevřela, bylo to jasné. Někdo si tam pěkně početl. Tedy někdo, tchyně. Úplně se mi sevřel žaludek, jsou to moje ryze osobní věci, takové ty srdeční záležitosti, které člověk když už někomu svěří, tak někomu opravdu blízkému, komu důvěřuje. Mám tam třeba dopisy od své první lásky a hlavně ty deníky. Představa, že si to tchyně všechno přečetla, je mi krajně nepříjemná a když na to pomyslím, vzteky a bezmocí se úplně klepu.


Manželovi jsem o tom řekla a jemu je za jeho mámu nesmírně trapně. Máme k sobě důvěru, on o mé krabičce ví, dokonce jsme si spolu jednou četli můj deník, ale jsem si stoprocentně jist, že ona sám by v mých věcech nikdy neslídil. Proto jsem tu krabičku měla ve skříni normálně položenou, neměla jsem potřebu ji schovávat někam pod zámek.


Před odjezdem na dovolenou mi to vůbec nedošlo, fakt mě nenapadlo, že by byla tchyně schopná něco takového udělat. Jenže udělala. A já teď přemýšlím, co s tím. Mám jí říct, že jsem na to přišla a vím, že měla tu drzost slídit v mých osobních věcech? Nebo bych to měla přejít? Tu druhou variantu nevím, jestli bych zvládla, nejraději bych totiž tchyni pořádně vynadala. Jen nechci totálně rozbourat naše vztahy, je to manželova máma a babička naší dcerky.


Co mám udělat? Říct jí to, že? Ale jak? Příjemné jí to asi nebude a možná to bude chtít i popřít. Ale já si jsem opravdu stoprocentně jistá. Udělala to!Simona


22.6.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 32   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchyně u nás slídila. Jak se k tomu postavit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
denda04
denda04 - 22.6.2016 7:46

Linda: smajlik - 58smajlik - 47

máš pravdu hezky jsi to napsala

vůbec nevím co bych si vybrala smajlik - 76

tohle udělat (šmejdit)je hnusná nátura smajlik - 36

 
Linda
Linda - 22.6.2016 7:20

Tak 1) tu krabicku urychlene nekam schovej, az se ti dcerunka prehoupne do spravneho veku bude si v tom cist i s kamoskama smajlik - 42 (a bude to driv nez si myslis)
a za 2) s tchyni mas nekolik moznosti - bud delej slepou hluchou a doufej, ze se to stalo poprve a naposledy (pokud na to mas naturu)
nebo hraj slepou hluchou a tchyni to necekane vpal typu az bude dejme tomu vypravet ze si koupila novy uterky nebo rucniky tak ji muzes odpovedet ze vase jsou z te a te doby a dodej, ale nakonec to vy vite lepe nez my, ze babicko??? nebo si si tchyni promluv mezi 4 ocima co to ma znamenat - coz si myslim ,ze vsechno zapre a nebo posledni moznost tchyni servi na dve doby a seber klice - zalezi jen a jen na tobe na co mas nervy a naturu

PS: pokud zrovna nebyly tropicka vedra tak by kytky behem blbych 2 tydnu chcipnout nemely a vetrat byt smajlik - 76 a v tomto pripade bych radsi obetovala kytky nez soukromi, davat klice tchyni kdo to kdy videl smajlik - 20

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.