Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Partner se šťourá v mé minulosti. Je to normální?

Partner se šťourá v mé minulosti. Je to normální?

Je mi čtyřiadvacet, mému příteli o osm let víc. Poznali jsme se před necelým rokem a od té doby spolu chodíme. On už by se mnou i rád bydlel, zatím žije u rodičů, protože jít samostatně do nájmu se bojí, že by to neutáhl. Já bydlím s kamarádkou, pronajaly jsme si společně byt a každá tu máme jeden pokoj.

Přítel by byl rád, kdybych se s ním přestěhovala do našeho společného pronájmu, ale já zatím váhám. Mám ho ráda, máme společné zájmy, rozumíme si, ale nevím, jak to říct, něco uvnitř mě mi říká, ať nikam nespěchám. Prostě je tam nějaké vnitřní varování s otázkou, jestli to, jak se v určitých situacích přítel projevuje, je v pořádku. Proto jsem se rozhodla obrátit na vás tady, na zkušené ženy, které máte s muži odžito více než já a možná tak dokážete včas rozpoznat něco, co by se časem mohlo ukázat jako zásadní problém.

U nás jde konkrétně o jeho nemístné narážky nebo spíš dotazy na mou minulost. Abyste mi rozuměly, nemám za sebou nic pikantního nebo kdoví jak zajímavého. Normální život, pár lásek, školu, asi jako každý. A přítele to všechno strašně zajímá, vyptává se na všechno, na detaily, je schopný sáhodlouze rozebírat určité situace, které mu popíšu. Samozřejmě se vyptává i na moje předešlé známosti, doluje ze mě takové věci, jako kdy jsem se poprvé líbala a jak se mi to líbilo, kdy jsme měla první pohlavní styk, s kým, jak dlouho jsme spolu chodili, jestli to nebylo jenom ze zvědavosti, kolik kluků jsem měla, s kým jsem zažila v sexu něco neobvyklého nebo šokujícího. Jsou toho mraky, takových otázek.

Je mi to nepříjemné. Jsou věci, které jsou jenom moje, nemám potřebu před ním něco zatajovat, ale zároveň ani všechno mu o sobě říkat. Připadám si, jako bych tím ztrácela samu sebe. Tak se tyhle hovory snažím utínat, nebo převedu řeč někam jinam a když je hodně neodbytný, tak mu na rovinu řeknu, že mi jeho otázky nejsou příjemné. To se ho vždycky dotkne, proč prý mu nedůvěřuju, že mě miluje a chce mě poznat se vším, co ke mně patří a já pak mám výčitky svědomí, že jsem ho ranila.

Asi se sama v sobě pořádně nevyznám. Mám ho ráda, když nemá tuhletu vyzvídací náladu, tak je mi s ním fajn, ale tohleto mě vážně hodně deptá. Vídáme se tak čtyřikrát, pětkrát do týdne a z toho jen na jedné schůzce se drží zpátky. Jinak do mě hučí a hučí a tahá ze mě intimnosti a nejniternější pocity, které jsem kdy v různých situacích zažívala.

Já vám nevím. Možná vám budu připadat jako blázen, ale není to už nějaká úchylka? On se vyptává hlavně na ten sex. Přitom když jsme po téhle stránce spolu, tak je všechno v pořádku. Připadá vám normální, když se partner takhle přehnaně zajímá o minulost toho druhého?

Ivana


4.11.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 33   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Partner se šťourá v mé minulosti. Je to normální?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Kaliban1
Kaliban1 - 4.11.2016 11:17

Divný to je. Po zkušenosti s člověkem, který byl žárlivec, bych řekla "utíkej".Taky byl milý a moc se zajímal a než jsem se nadála, už to jelo. Pamatoval si všechno, co jsem mu kdy řekla - a moc toho nebylo - posunul si to a pak mi to vyčítal v nejneuvěřitelnějších situacích. Jak slyším tohle, okamžitě mi bliká varovné svetélko.

 
catcat
catcat - 4.11.2016 11:05

Při tokovém vyptávání bych mu řekla, že všichni předchozí milenci ho měli většího a byli šikovnější a že támhle nechal tesař dírusmajlik - 36

 
dadka
dadka - 4.11.2016 10:41

Arna:
Taky bych to tak udělala. Je to asi žárlivec a když se s parnerrkou pohádá, bude ona mít věčně na talíři svoji minulost, co dělala, s kým chodila, jak se milovala apod. Toto ho asi zajímá nejvíce.

 
dadka
dadka - 4.11.2016 10:38

Není to normální. Měl by respektovat tvoji minulost a soukromí a nevyptávat se, je to trapné. Asi už jde o nějakou úchylku. Raději se zeptej odborníka. Kdoví, co se z toho může vyvinout.

 
Verera
Verera - 4.11.2016 9:33

To bydlení může a nemusí být divné. Manžel taky bydlel s maminkou, protože kdyby se odstěhoval, ona by taky měla problém utáhnout byt a proč vlastně, dělili se napůl o náklady i práci v domácnosti. Takže záleží, jak to ve skutečnosti u nich je, kolik přispívá, co dělá.

To vyptávání je ale divné. Pokud ti taky vypráví podrobnosti svého života (nebo chce , jen ho nenecháš), tak to je nějaká úchylka. Spíš mi ale připadá jako zamindrákovaný žárlivec.

Možná by šlo ho vyzkoušet. Jak se chová, když bys vyrazila s nějakým kamarádem na večeři nebo partou (aspoň částečně mužskou) třeba na víkend s přespáním. Bude taky dolovat, co se stalo, bude protestovat, nebo ti popřeje ať si to užiješ a najde si svůj program?

Kdybys mu něco i vyprávěla, třeba vymyšleného, vypadá, že si to užívá (úchyl) nebo že mu to vadí (žárlivec). No, jak tak na to koukám, nevychází mi z toho nikde normální osoba.

Představ si, že máš strávit celý život s někým, na kom ti už po roce něco nesedí. Nene, někde musí být někdo lepší.

 
denda04
denda04 - 4.11.2016 9:19

Linda: kubikm: souhlassmajlik - 47smajlik - 58


já bych se s ním rozešla , to vyptávání bude stále na vše (kde jsi byla ??s kým , co jsi dělala ATD)no děs a hrůza jak mu vše neřekneš do detailů smajlik - 36

 
PEGG
PEGG - 4.11.2016 9:06

To, že ještě bydlí u rodičů nemusí nic znamenat, pokud se nenechává rodiči živit, rodičům tam nevadí a šetří na vlastní bydlení, tak proč ne. Já v tom nic špatného nevidím.
Spíš bych řešila jeho zvědavost, ta je až úchylná.smajlik - 55

 
PEGG
PEGG - 4.11.2016 9:00

Dej na svůj šestý smysl, ten nikdy nezklame. Je to obyčejný žárlivec a věř, že později, může každou vydolovanou informaci použít proti tobě.
A že se bojí, tak jak se v budoucnu chce starat o rodinu? Nechá to na tobě, protože on není zvyklí, maminka všechno zařídila a on se tak bojísmajlik - 76
Najdi si mladého kluka, veselého a zodpovědného.smajlik - 61 smajlik - 45

 
Almega
Almega - 4.11.2016 8:38

Rozhodně je to podezřelé,nemá na takové informace právo.Možná,že je jen slabý v kramflecích,tak si chce porovnávat v duchu zážitky tvé s jinými,s těmi svými.Já osobně tohle nesnáším,tak bych s takovým už dávno nechodila! Do bytu si ho nestěhovala ani náhodou...Co u jeho rodičů,už jste spolu byli? Jak se chovali? Má nějaké sourozence? Zjistila bych vše okolo něj,ale je to podezřelý typ.

 
Pentlička
Pentlička - 4.11.2016 8:32

A on ti taky o svých zkušenostech vykládá?

 
mam-ča
mam-ča - 4.11.2016 8:12

Pán bude nejspíš úchyl, když se dobrovolně hodlá týrat Tvojí sexuální minulostí. Měla bych strach, že až ho úspěšně setřeseš, že se z něj vyklube stalker.
Děvčata radí dobře. Uteč, dokud je čas a nebydlíte spolu.

 
Arna
Arna - 4.11.2016 7:47

Hned první názor od kubikm přesně vyjadřuje i můj názor.
A říct mu hned při první příležitosti: Když se ještě jednou zeptáš, je konec.

 
Linda
Linda - 4.11.2016 7:44

Takze panovi je 32 a bydli u rodicu protoze se "boji" ze by sam neutahl najem..... Ivano uz tady to smrdi. Bud je to skrt na entou, nebo je vecne na pracaku a nebo mozna pracuje ale cert vi kde a za kolik. A evidentne jeho povaha bude taky zajimava pokud nema ani kamose / znameho / kolegu s kterym by mohl delit se o najem (jako ty).
A jeho zajem - rekla bych mu narovinu: delam tlustou caru za svou minulosti, co kde jak s kym jsem delala je moje minulost a do ty nepatris. Ty patris do me soucasnosti a mozna do me budousti. A tyto veci odmitam michat dohromady. Nema to co delat s tebou nebo s nasim zivotem nebo s neduverivosti. Ma to co delat se mnou, jsem takova jaka jsem , ber nebo nech byt. Bylo by mu snad prijemne kdyby jsi v budoucnosti rozebirala vas sexualni zivot s event. budoucim partnerem???? A uvidis podle jeho reakce - je on neduverivy k tobe? Nebo respektuje tve prani? Chce te predelat k obrazu svemu? A podle toho jednej..... ale uprimne je divnej a podle me jsi s nim ztratila uz dost casu

 
Ivi
Ivi - 4.11.2016 7:43

Působí to na mě dojmem, že dotyčný je manipulátor, který se snaží najít všechny slabiny oběti. Já bych s ním nebyla, protože se z něj s velkou pravděpodobností stane vyděrač a tyran.

 
helča65
helča65 - 4.11.2016 7:30

smajlik - 11I kdybych pominula jeho nemístnou zvědavost a zájem o věci, do kterých mu nic není, zaráží mě nejvíc to, proč muž v jeho věku bydlí ještě s rodiči a nemá vlastní bydlení. Pokud pracuje a vydělává, nepotřebuje se přistěhovat k ženě, která má určitě nižší příjem než on. To o něčem svědčí a já vám radím ce nejrychlejší úprk od takového týpka, nebo vás bude vysávat jako pijavice. Utečte, dokud není pozdě!!! smajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56835.
Archiv anket.