Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Na večeři s králem Václavem IV. Kde? Poznejte hrad a vyhrajte.

Na večeři s králem Václavem IV. Kde? Poznejte hrad a vyhrajte.

Dnes se vydáme na návštěvu jednoho známého hradu. Doba jeho největší slávy a lesku sice dávno minula, přesto patří k velmi navštěvovaným. Nejen pro neopakovatelnou atmosféru, ale také díky různým akcím, které se zde hojně pořádají.

Jedna z pověstí praví, že v hradní věži je tajná komnata. Otevírá se pouze jednou do roka, a to v den svatého Rufa, tedy 26. srpna. Kdo do komnaty vejde, spatří prý samotného krále Václava IV., kterak hoduje ve společnosti své družiny...

Král Václav se návštěvníka táže, co nového se děje ve světě a jak o něm smýšlí prostý lid. Jestliže se mu dostane uspokojivé odpovědi, přizve návštěvníka ke stolu, pohostí jej a prozradí mu tajemství svého pokladu. Ten je podle jiné pověsti možná právě na tomto hradě ukryt. Jestliže však příchozí přináší špatné zprávy, bude potrestán. Na celý rok bude uvězněn v místní hladomorně, která se znovu otevře právě až za dalších 365 dnů.

Už víte, o kterém hradu mluvíme? Ne? Tak přidáme ještě jednu nápovědu.

Je to už téměř tisíc let, co byla stavba tohoto kdysi velkolepého sídla zahájena. Jeho stavitelé si však převelice lámali hlavu nad tím, jak jej pojmenovat. Dlouho přemítali, nemohli se dohodnout... Až se usnesli, že hrad pojmenují po člověku, který jako první zabouchá na jeho bránu. A tak se i stalo. Jako první se tehdy před bránou objevil...

Kdo to asi byl? To vám neřekneme, protože bychom vám prozradili odpověď na soutěžní otázku. Pouze napovíme, že s jeho „potomky“ se můžete potkat i dnes.

Otázka tedy zní: Jak se jmenuje hrad, na který se ptáme? Odpovědi pište přímo do diskuse pod článkem. Z těch správných vylosujeme jednoho výherce, který získá dárkový balíček.

Meryl


7.9.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 33   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Na večeři s králem Václavem IV. Kde? Poznejte hrad a vyhrajte.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Jarča*
Jarča* - 7.9.2012 5:36

Ano, je to hrad Žebráksmajlik - 46 I když myslím, že ty akce se pořádají spíš na vedlejším Točníku.

 
YXH
YXH - 7.9.2012 5:18

Kozoroh18: smajlik - 47 Gratuluju sikulka uhadla

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 7.9.2012 0:15

To asi zabouchal žebrák to je Žebrák

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399794.
Archiv anket.