Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Asi mi do toho nic není a řeším něco, co mi nepřísluší, ale v rodině mého přítele se děje něco, co mi nepřipadá tak úplně normální. A nutí mě to zamyslet se, jestli mám s mužem, s nímž chodím, opravdu přemýšlet a budoucím životě a dětech. Přece jenom nějaké modely chování si z původní rodiny neseme všichni a model, o kterém chci psát, se mi nějak nelíbí. Ale možná mi řeknete, že slyším trávu růst.

Je mi čtyřiadvacet let, mému příteli o dva více. On už bohužel nemá maminku, zemřela před deseti lety na rakovinu a jejich otec pak zůstal sám se dvěma dětmi – mým přítelem, kterému bylo tehdy šestnáct a jeho o čtyři roky mladší sestrou. Té je teď dvaadvacet.

Půjdu rovnou k věci. Tchán je hodný, laskavý a vstřícný člověk. Své děti má moc rád, po smrti ženy si už žádnou další nenašel. Jeho dcera bydlí pořád s ním, ještě se neosamostatnila, ani nemá žádného přítele. Žijí tam spolu, aspoň to na mě tak působí, skoro jako manželé. Ona se stará o domácnost a chodí do školy (studuje VŠ), táta chodí do práce. Volný čas tráví jenom spolu, večery, víkendy, dovolené. Jezdí společně na výlety, v létě spolu byli u moře, teď plánují na Vánoce hory.

Takhle když to píšu, tak mi to nepřipadá jako něco zvláštního, ale museli byste je vidět spolu. Oni se k sobě chovají opravdu jako partneři. Několikrát jsem byla svědkem, že ona přišla domů a šla dát tátovi pusu na uvítanou (ve 22 letech?), nebo ji on jen tak mimochodem pohladí třeba po ruce, když mu přinese kafe, dívají se na sebe vzájemně skoro zamilovaně.

Já tohle neznám, svého tátu mám ráda, ale nějaké tělesné projevy mezi námi opravdu nejsou, maximálně občas ta pusa, když je příležitost. Proto mě tohle jejich chování dost zarazilo. Přítel na tom nic nevidí, bere to normálně. Ale já čím víc o tom přemýšlím, tak si říkám, že kdybychom měli dceru a já viděla takhle nepřirozený vztah mezi jí a jejím otcem, hodně by mi to vadilo.

Co si o tom myslíte vy? Připadá vám normální, že dvaadvacetiletá holka nemá známost ani žádné přátele, ale tráví veškerý čas se svým tátou a k tomu všechny ty další projevy?

Kamila


31.10.2016   Rubrika:   |   Komentářů 35   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Podivný vztah tchána a jeho dcery

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Piafka
Piafka - 31.10.2016 14:16

illča: Jo, ono to úplně stačí, já se k něčemu takovému v životě přifařila dvakrát a můžu říct, že pro partnera toho "fixovaného" to není žádný med.

 
illča
illča - 31.10.2016 13:56

Piafka: jsou na sebe až nezdravě fixovaní ..ale nic jiného bych za tím nehledala...

 
Piafka
Piafka - 31.10.2016 13:51

illča: Jo, něco takového tam určitě bude.

 
illča
illča - 31.10.2016 13:45

To, že dá tátovi pusu na uvítanou, nebo jí tatínek pohladí po ruce - na tom není nic divného. Spíš je zvláštní,že spolu tráví i veškerý volný čas ( mám kolem sebe potomky, neteře a synovce ve stejném věku a ti svůj čas tráví spíš s vrstevníky než rodiči). Zdá se mi to podobné , jako když zůstane samotná ( rozvedená, ovdovělá) matka se synem - a udělá z něj totálního mamánka.

 
sharon
sharon - 31.10.2016 13:30

jituna: pokřivený ale můj....stačí ?.........smajlik - 71smajlik - 71


konečně jste vyplodila něco svého......smajlik - 47

 
sharon
sharon - 31.10.2016 13:30

jituna: pokřivený ale můj....stačí ?.........smajlik - 71smajlik - 71


konečně jste vyplodila něco svého......smajlik - 47

 
Piafka
Piafka - 31.10.2016 13:30

Ona nepíše jen o důvěrném chování, ale i o tom, že spolu jsou téměř pořád.
Z mého pohledu je to u někoho, komu je 22 let, opravdu zvláštní. A v okolí mám takových případů několik, kdy rodič, který zůstal sám - ovdověl nebo se rozvedl, začal vidět v některém z dětí částečnou náhradu za chybějícího partnera - pokud tohle trvá, tak to té holce do budoucna uškodí. Těch následků může být víc, ale nikdy nejsou pozitivní.

 
jituna
jituna - 31.10.2016 13:16

sharon: Nekritizuju váš názor, ale ten způůůůsob. Snad jste si už všimla, že se dá říct leccos, ale záleží na tom JAK. Můj názor je, že pro většinu lidí to je zvláštní. Samozřejmě tím nemyslím běžné důvernosti. U nás bydlela dejme tomu Jana a ta chodila s tatínkem za kulturou. Maminka byla doma. A ti dva vždy když šli domů, tak ještě dlouho postávali před vrátky a povídali si... Pak šli domů. Do toho samáho domu. Prostě bylo to zvláštní. Tím nechci nic podsouvat. A ta upřímnost je jen váš možná pokřivený názor.

 
sharon
sharon - 31.10.2016 12:54

jituna: a ještě .....kritizujete můj názor ale nikde nevidím váááššš........................smajlik - 59

 
sharon
sharon - 31.10.2016 12:49

catcat: u nás to stejný.......syn bude mít 45 , dcera měla 40 a vůbec jim to není nijak hloupé mamce a taťkovi pusu, obejmout ......já to měla s našima také tak ale u manžela v rodině to tak nebylo.....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 31.10.2016 12:46

jituna: co je na ní hnusnýho ?.......je v ní něco sprostýho ?.....píšu jak si to myslím a nejsem zvklá mazat lidem med kolem huby jak se říká a ani pochlebovat......takže vy si mějte svůj názor a já si nechám svůj......

 
jituna
jituna - 31.10.2016 12:03

sharon: Kamila má nějaký problém a jemně s důverou v pochopení ho nastínila. Asi tam ještě cítí něco, co se dá těžko vyjádřit. Můžete mít svůj názor, ale vaše reakce je hnusná. To aby se jeden bál se na něco zeptat.

 
catcat
catcat - 31.10.2016 11:02

je mi 51 a pusu dávám tátovi na uvítanou i rozloučenou. Dokud žila maminka, bylo to to samé . A zrovnatak mi dává pusu dcera. Jsme snad nějaký divný???smajlik - 26

 
Verera
Verera - 31.10.2016 10:10

Je možné, že po smrti maminky dcera převzala její roli v péči o domácnost a rodinu, možná to tam tak měli zavedené a pokud byla maminka nemocná, na holku to postupně přesouvali, i když jí bylo 12, v tomhle věku už mohla být zodpovědná, šikovná a chtěla se starat.
No a tak nějak jim to zůstalo.
Na puse na uvítanou nevidím nic špatného, ani na vzájemných dotycích. Jsou rodiny, kde to není běžné,jsou kontaktní rodiny, kde se dotýkají, objímají denně a není v tom naprosto nic podezřelého.

A ne každý se snadno seznámí, zamiluje, je spousta holek, které v tom věku nemají partnera, taky na tom není nic divného. Jestli není moc společenská ,nemá žádnou partu kamarádů a navíc má pocit, že by se měla o tátu starat, jezdí s ním, proč ne.

Může v tom být možná i něco jiného, kdo ví, ale zase si nemyslím, že by to mělo na tvého partnera až takový vliv, že by si myslel, že je normální nějak nepřístojně osahávat vlastní dceru.

Možná by ses mohla porozhlídnout i jinde, jestli zrovna tvoje rodina naopak nevybočuje z běžné míry dotyků.

 
emchira
emchira - 31.10.2016 9:42

Dcera je na otce velice citově vázaná,řekla bych, že je na něm až závislá,.což ji uspokojuje a necítí potřebu si někoho hledat.Prostě si s tím vystačí. Rozumný otec by ji ale měl od sebe rozumně odpoutat.Znám v okolí několik takových vztahů mezi rodičem a potomkem, potomek středního věku nikoho nehleda a stále je vidět jen s rodičem.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402735.
Archiv anket.