Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Asi mi do toho nic není a řeším něco, co mi nepřísluší, ale v rodině mého přítele se děje něco, co mi nepřipadá tak úplně normální. A nutí mě to zamyslet se, jestli mám s mužem, s nímž chodím, opravdu přemýšlet a budoucím životě a dětech. Přece jenom nějaké modely chování si z původní rodiny neseme všichni a model, o kterém chci psát, se mi nějak nelíbí. Ale možná mi řeknete, že slyším trávu růst.

Je mi čtyřiadvacet let, mému příteli o dva více. On už bohužel nemá maminku, zemřela před deseti lety na rakovinu a jejich otec pak zůstal sám se dvěma dětmi – mým přítelem, kterému bylo tehdy šestnáct a jeho o čtyři roky mladší sestrou. Té je teď dvaadvacet.

Půjdu rovnou k věci. Tchán je hodný, laskavý a vstřícný člověk. Své děti má moc rád, po smrti ženy si už žádnou další nenašel. Jeho dcera bydlí pořád s ním, ještě se neosamostatnila, ani nemá žádného přítele. Žijí tam spolu, aspoň to na mě tak působí, skoro jako manželé. Ona se stará o domácnost a chodí do školy (studuje VŠ), táta chodí do práce. Volný čas tráví jenom spolu, večery, víkendy, dovolené. Jezdí společně na výlety, v létě spolu byli u moře, teď plánují na Vánoce hory.

Takhle když to píšu, tak mi to nepřipadá jako něco zvláštního, ale museli byste je vidět spolu. Oni se k sobě chovají opravdu jako partneři. Několikrát jsem byla svědkem, že ona přišla domů a šla dát tátovi pusu na uvítanou (ve 22 letech?), nebo ji on jen tak mimochodem pohladí třeba po ruce, když mu přinese kafe, dívají se na sebe vzájemně skoro zamilovaně.

Já tohle neznám, svého tátu mám ráda, ale nějaké tělesné projevy mezi námi opravdu nejsou, maximálně občas ta pusa, když je příležitost. Proto mě tohle jejich chování dost zarazilo. Přítel na tom nic nevidí, bere to normálně. Ale já čím víc o tom přemýšlím, tak si říkám, že kdybychom měli dceru a já viděla takhle nepřirozený vztah mezi jí a jejím otcem, hodně by mi to vadilo.

Co si o tom myslíte vy? Připadá vám normální, že dvaadvacetiletá holka nemá známost ani žádné přátele, ale tráví veškerý čas se svým tátou a k tomu všechny ty další projevy?

Kamila


31.10.2016   Rubrika:   |   Komentářů 35   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Podivný vztah tchána a jeho dcery

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
orinka
orinka - 31.10.2016 9:34

Jsou k sobě laskaví, to je všecko. Rodiny, které jsou zvyklé na "studený odchov" jsou pak šokované z každého doteku. Ano, je možná zvláštní, že dcera nemá vážnou známost. Ale studuje, doma vede domácnost, určitě je vytížená. Však se Kamila může zeptat svého přítele, jak to bylo s jeho sestrou, jestli se někdy zamilovala, co na to táta...to není žádná tabu otázka. Pořád lepší ptát se jeho, než nás tady.smajlik - 68

 
Anče
Anče - 31.10.2016 8:47

smajlik - 105V mé pův.rodivě se žádný tělesný kontakt - kromě pusy na tvář-nepěstoval.Vždycky mi proto připadalo podivné,když to jinde bylo jinak.Dneska vím,že to u nás nebylo dobře - lidi se mají pohladit po ruce.Nepíšete,proč je holka ve 22letech sama bez přítele,možná se rozešla...některé holky ve 22 letech ,čekají,na vztah.Zůstali sami bez mámy - to je silné pouto,proto asi ta zvýšená láskyplnost.Myslím,že byste neměla mít obavy z budoucnosti se svým přítelem - bude plný lásky a porozumění jako v jeho pův.rodině.Nemějme hned podezření na něco nechutného!smajlik - 105

 
sharon
sharon - 31.10.2016 8:36

jestli je to normální nebo ne to nevím ale co vím nebo si myslím že tobě po tom nic není - co je pro tebe nepřirozené pro jiné ano - je to jejich život a ty máš zbytečný starosti......co v jedné rodině není ve druhé je to samozřejmostí....smajlik - 64
co je na tom že ve 22 nemá známost ???.........tvoje starosti na mou hlavu.....smajlik - 68

 
Piafka
Piafka - 31.10.2016 8:25

Myslím si, že by to pro tebe bylo těžší, kdybys byla potenciálním partnerem dcery. Vzhledem k tomu, že máš vztah se synem, s nímž otec tak nadstandardní vztah zřejmě nemá, není to takové riziko. Pro partnera dcery vidím riziko v tom, že bude muset čelit opravdu silnému poutu mezi otcem a dcerou. To bývá často zdrojem problémů (znám z vlastní zkušenosti a také tam hraje roli předčasná smrt jednoho z rodičů).

 
Bellana
Bellana - 31.10.2016 0:17

Nevidím na tom nic divného. Syna běžně pohladím po hlavě nebo po ruce, i když už je dávno dospělý. Stejně tak i dceru. Manžel zrovna tak. Na dobrou noc si podáme ruku a políbíme se. Je to zvyk z dětství a dokud ho děti nepřeruší, nebudeme ho rušit ani my. Jestliže ta dívka svého otce obdivuje, špatně se jí hledá partner. Ale nemusí v tom vztahu být něco nezdravého.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 400333.
Archiv anket.