Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Řešíme s manželem docela dilema. Měli jsme naplánovanou dovolenou do Egypta a moc jsme se na ni těšili. Čekali jsme, až naše mladší dcerka trochu povyroste a poctivě šetřili, abychom si mohli splnit náš sen. Hlavně já jsem vždycky moc chtěla Egypt navštívit, vidět na vlastní oči pyramidy, Luxor… A teď, když bych se konečně mohla dočkat, mám obavu se tam i s rodinou vypravit.

Důvodem jsou společenské změny, které zde nastaly. Podle všeho to vypadá, že Egypt už nebude pro turisty z Evropy tou nejlepší zemí ke strávení dovolené. Z radikálních islamistů mám strach a co jsem zatím četla, tak se mi zdá, že oprávněný.

Manžel to tak katastroficky nevidí, myslí si, že je to jen nafouknutá bublina, kdyby tam prý nebylo bezpečno, tak by cestovky Egypt nenabízely. A k tomu zatím nedošlo. Přesvědčuje mne, abychom jeli, ví, jak jsem po tom vždycky toužila a nikdy si to nemohla splnit.

jeli byste na dovolenou do egypta?Já nevím, moc bych chtěla a zároveň se bojím. Pokud bychom se rozhodli jet, asi určitě bych neriskovala brát s sebou naše dcery, kterým je 8 a 6 let. Ale to mi zase nepřipadá fér vůči nim, na další dovolenou u moře pro všechny čtyři bychom už neměli. I na tuhle dovolenou jsme dlouho šetřili, než jsme měli pohromadě potřebný obnos. Ani jeden z nás nemá velký plat, takže jsme to škudlili doslova korunku ke korunce.

Jaký je váš pohled na dovolenou v Egyptě v současné době? Riskovaly byste to, nebo radši ne? Možná, že teď ještě je poslední šance se tam podívat, jestli se tam ten islámský režim prosadí, tak za rok už může být všechno ještě horší.

Martina


30.1.2012   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 37   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
tornado-lou
tornado-lou - 30.1.2012 7:31

Děti bych nebrala urcitě. 6 a 8 je na poznavaci zajezd málo. Myslím, že pokud pojedete dospělí, že to s bezpečností nebude tak zlé. Media opravdu trochu zkreslují. Egypt vi, že z turistů žije, radikálové, neradikálové.

 
Betyyna
Betyyna - 30.1.2012 7:20

V Egyptě jsem byla, je to nádhera, ale za současné situace bych nejela. Lidský život tam nic neznamená, obzvláště život nemuslima.

 
caira
caira - 30.1.2012 7:01

rychlonožka: Itálie a Chorvatsko rozhodně není Egypt.. pokud nejde jen o válení u moře, o což zjevně Martině nejde.
Egypt je můj sen. Pokud se jednou DONUTÍME jet k moři, chtěla bych Egypt, kvůli pyramidám. A další varianta je balt a majáky.
Bála bych se, že takhle malé děti nebudou památky bavit, budou chtít být celé dny na pláži.
Neporadím Ti, jen za mně - nejela bych, holky máš dost malé, nejela bych, protože bych si to neužila podle sebe... a jen tak se válet u moře v Egyptě, no to můžeš i blíž.
Jestli chcete jen k moři, jeďte po Evropě, pokud jde o LUXOR ( a nechceš nechávat holky doma) je'dte za dva až tři roky, možná za pět... anebo sami a holky pošlete do té Itálie s babičkou.

 
Ivi
Ivi - 30.1.2012 6:13

Je to tvůj sen a možná máš vážně jednu z posledních příležitostí si ho splnit. Na pyramidách zalitých do vosku nic ke koukání není. Chceš vidět Luxor i Gízu, tak to znamená cestu lodí. Ta cesta je moc krásná, bude se ti to líbit. Na tvém místě bych tedy asi jela, ale nebrala bych v žádném případě dcery. Šesti a osmiletá mláďata ta spousta kamení a písku a pražící slunce bavit nebude, budou otrávené a unavené. To, co bys dala za jejich cestu po pyramidách si ulož, přišetři pár penízků a vezmi je příští rok někam do civilizace. I před nepokoji se člověk v Egyptě potkal s radikály, kteří se netvářili echt přátelsky, spíš naopak. A ani pohled na zdeformovaná černá čela není příliš povzbudivý.

 
bohunka
bohunka - 30.1.2012 6:11

Do Egypta bych jela, ale bez dětí. Z vlastní zkušenosti vím jaký to byl nádherný zážitek - chodit po památkách . Ze stejné dovolené taky vím jak naši spolucestující měli spoustu starostí s dětmi a památky si neužil nikdo. Dospělí kvůli péči o děti něměli čas vnímat památky, děti zase neměly zájem. Neustále dětem bylo horko, měly žízeň, měly chuť na něco dobrého, mazaly se , měly snahu zamířit mezi stánky a prohlížet.......Myslím, že děti do cca 12 let na takovou cestu nepatří. a Chorvatsko není tak drahé, tam se s dětmi dá zajet. Já sama jsem moře viděla až jako vdaná se 3 dětmi v 35 letech - a taky žiju. A k té situaci tam - můj muž byl podělaný strachem o mě když já jsem zabočila do boční uličky. Hlídat ještě děti - no to není dovolená, to jsou galeje.

 
annie
annie - 30.1.2012 5:51

Nebyl tu obdobný článek - tedy myslím tématem - před rokem?
Spíš si říkam, že to v tom Egyptě vře delší dobu...
Oťukla bych si bližší informace na netu, zeptala se ve více cestovkách a s největší pravděpodobností bych jela.

 
rychlonožka
rychlonožka - 30.1.2012 3:22

Nejela bych do Egypta, zejména ne s dětmi, zejména ne s dcerami v tomto věku. Není snad pěkně v Itálii, v Řecku, v Chorvatsku či Španělsku? A jste na půdě řekla bych přece jen daleko civilizovanější Evropy. Nikdy nevíš, co se tam semele. Tohle je prostě Afrika. Byť ji navštívily spousty Evropanů před vámi, já bych nejela, tím méně s jakkoli starým dítětem. Pyramidy lze vidět v kvalitním cestopise, bez rizika....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.