Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Ztratila jsem chuť na sex. Je to normální?

Ztratila jsem chuť na sex. Je to normální?

Je mi čerstvých padesát let a asi před rokem jsem zaznamenala, že mi nějak zmizela chuť na milování. Zpočátku jsem tomu nevěnovala pozornost, myslela jsem si, že je to jen přechodné období a časem se vše vrátí zpět do normálu, ale nestalo se tak.

Dříve jsem na tom bylo v oblasti sexu tak nějak normálně. Možná bych řekla, že jsem patřila k těm náruživějším ženám. Málokdy se mi stalo, že bych neměla vůbec chuť se milovat, nebo že bych si milování neužila. Proto jsem z toho, co teď v tomto ohledu prožívám, zmatená. Určitě není na vině partner, mezi námi je všechno v pořádku.

Možná je můj současný stav důsledkem přechodu, jímž právě procházím, a taky starostí, kterých máme od loňského roku opravdu hodně a jsou spojené s existenčními záležitostmi. Oba jsem přišli o práci a dlouho nemohli žádnou najít a ani teď to není nic růžového. V noci špatně spím, pořád se mi honí hlavou všelijaké katastrofické ženascénáře.

Manžel je ke mně velmi tolerantní. Nikdy mne do milování nenutí, v žádném případě. Já se tomu vlastně ani nevyhýbám, jen mám problém, že mně to nevzrušuje, v podstatě to dělám hlavně kvůli němu, ale jeho to tímhle stylem trápí, vidí, že já z toho vlastně nic nemám, a není mu to jedno. Mluvíme o tom společně velmi otevřeně, nestydíme se před sebou. Oba bychom chtěli náš sexuální život urovnat, užít si ho vzájemně, oba dva se vším, co k tomu patří. Ale nějak nám to nejde.

Má některá z vás podobné zkušenosti se ztrátou chuti na sex? Já se totiž bojím, jestli to už u mě není setrvalý stav spojený s přechodem a že už to lepší nebude. Taky bych se chtěla zeptat, jestli někdo z vás vyzkoušel nějaké afrodiziakum, napadlo mne, že bych mohla něco zkusit, ale nevím, co by bylo nejvhodnější.

Vím, že je to takové citlivé téma, ale budu moc ráda, když mi k němu napíšete své zkušenosti. Opravdu mne to trápí.

Zdeňka


19.1.2012   Rubrika: Erotika, milování   |   Komentářů 40   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ztratila jsem chuť na sex. Je to normální?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-40
Kadla
Kadla - 19.1.2012 9:37

mam-ča: Vtip je v tom, že antidepresiva snižují libido (jednak to výrobci antidepresiv přiznávají, jednak to berou dvě mé kamarádky a ty tento "vedlejší účinek" absolutně potvrdily). Takže jestli teď nemá chuť na sex, tak až bude brát antidepresiva, sice bude psychicky v pohodě, ale chuť na sex nebude mít rozhodně žádnou..

 
Verera
Verera - 19.1.2012 9:36

Nějaké lékařské vyšetření asi neškodí, aby se vyloučily zdravotní problémy, ale jinak celkově nějak nechápu proč by to měl být zásadní problém, kvůli kterému se musí člověk trápit.

Mám pocit, že se sexu přisuzuje nějaká tajemná nenahraditelná hodnota, bez které život nemá smysl, že se vytváří uměle problémy tam, kde objektivně jen dochází ke změně vlivem věku apod .

Když se někdo náruživě venoval sportu neb sbírání známek či čemukoli jinému, co mu dělalo život příjemnější a pak ho to časem přestane bavit, tak taky není zoufalý a nehledá odbornou pomoc. Baví ho něco jiného, věnuje se zas jiným zájmům. Pokud s věkem paní zjistí, že už se nemůže věnovat gymnastice jako zamlada, vezme to s úsměvem a přeorientuje se na turistiku. Je u sexu každý z neznámých důvodů počítá s tím, že bude všechno neměnné a pokud ne, vyděsí se.

Problém bych v tom viděla pokud by někdo chtěl děti a nebo měl k sexu odpor, takže by se mu vyhýbal a odcizoval se partnerovi.

Nevidím ale žádný problém v tom, pokud žena sice necítí takovou vášeň co dřív, ale věnuje se sexu kvůli partnerovi a proto, že je jí s ním dobře, pro vzájemnou blízkost. Pak ani partner nemá důvod se trápit. Jen by paní místo toho aby pořád čekala na vzrušení a děsila se, že nepřichází, měla hledat v sexu i jiné hodnoty, které tam jsou, jen ona je zatím nepovažovala za důležité.

 
lee
lee - 19.1.2012 9:32

Světlonoska: nejde jen o nechuť k sexu, on by to mohl být příznak něčeho vážnějšího a taková neléčená deprese je dost nepříjemná věc..taky nemám ráda polikání prášků, ale jsou situace, kdy se bez nich člověk neobejde..

 
mam-ča
mam-ča - 19.1.2012 9:22

Možná spíš než hormony, by to spravila antidepresiva. Jestli máš existenční problémy a starosti se na Tebe hrnou ze všech stran, depresivní stavy nejsou v tom případě ničím neobvyklým.
Začala bych u gynekologa (předepsání hormonální léčby) a když by to nepomohlo, tak jako druhá volba návštěva psychiatra.
Není divu, že nemáš chuť na sex. To sice může, ale nemusí souviset s přechodem.

 
Světlonoska
Světlonoska - 19.1.2012 9:18

smajlik - 66S tím bych k dr.neběžela,obzlášt,pokud ti to nechybísmajlik - 56k čemu se do toho nutit??smajlik - 63Jen budou cpát do člověka nějaké práškysmajlik - 23Je to zcela přirozený proces,tak co se trápit,najdete jistě jiné společné zájmy,nesnáším řeči o prospěšnosti sexu,a jak je duležitý,není to tak,pokud jsou oba na stejné notě,nechybí jim v takovýchto situacích a v tomto věku,neříkám,ale že každému,to je individ.

 
Bellana
Bellana - 19.1.2012 8:38

Rozhodně navštívit lékaře a nechat si udělat kompletní preventivní prohlídku. Stejně jsem to měla, když mi přestala fungovat štítná žláza. Přestalo mě bavit úplně všechno, vinou toho jsem přišla o práci, tím se moje nechuť k životu prohloubila. Myslela jsem, že je to jen příznak stárnutí. Při preventivce se ukázalo, že to je trochu jinak. Co beru léky, tak se všechno upravilo, zase si užívám všech radostí života. Vlastně možná i víc, protože teď vím, že to není samozřejmé.

 
lee
lee - 19.1.2012 7:57

Při depresi se taky snižuje chuť na sex, píšete, že starostí a stresu máte poslední dobou hodně a k tomu přechod, zkusila bych taky nejdřív doktora...
držím vám palce a přeji hodně štěstísmajlik - 61smajlik - 62

 
PEGG
PEGG - 19.1.2012 7:24

Milá Zdeňko, jako bych to psala já. Minulé tři roky byly hnusné, jinak to nelze nazvat a to poslední co bych potřebovala, byl sex. Chlapi to mají asi jinak, u nich to je spíš fyzická záležitost, u žen zase spíš psychická. Pokud máš plnou hlavu starostí, těžko už tam zbývá místo na sex. Návštěvou lékaře asi nic nezkazíš, ale moc bych nespoléhala na nějaký zázračný obrat k lepšímu. A co se týká všech těch "zázračných" preparátů, tak nedávno o tom mluvil nějaký sexuolog a řekl, že fungují jen ty na předpis, ostatní jsou jen šidítka pro duši. Přeji ti, aby ses co nejdříve zbavila všech starostí a pak se i ta chuť vrátí, věř mi.smajlik - 61smajlik - 45

 
tornado-lou
tornado-lou - 19.1.2012 7:05

napadlo me totez. driv nez afrodiziaka zkus doktora. myslim, ze tohle celkem snadno spravi nejakym vybalancovanim hormonu.

 
sevenofnine
sevenofnine - 19.1.2012 5:28

Na Tvém místě bych zašla k lékaři, nech se prohlédnout a tam by měli vědět jak Ti pomoci, určitě nejsi jediná na světě, která má v přechodu nějaký problém.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-40
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127851.
Archiv anket.