Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Taky máte extra spoďárky na "co kdyby se mi něco stalo"?

Taky máte extra spoďárky na

Když jsem byla malá, vzpomínám si, že mi maminka vždycky vyhazovala spodní kalhotky, které již nesly viditelné stopy obnošenosti. „Tohle už nemůžeš nosit, co kdyby se ti něco stalo?“ Jakou souvislost má „kdyby se mi něco stalo“ se spodním kalhotkami, mi poněkud unikalo. Brzy mi bylo vše vysvětleno: „Představ si, že by tě třeba přejelo auto a odvezli by tě k doktorovi. A ty bys na sobě měla zrovna tyhlety ošklivý spoďárky. Co by si o tobě asi pan doktor pomyslel?“

Sice jsem nevěděla, co by si pomyslel pan doktor, ve svém dětském mozečku jsem však usoudila, že spodní kalhotky by byly asi to poslední, co by ho na mě zajímalo, natož aby je podroboval nějaké důkladné prohlídce a pohoršoval se nad visící nitkou z povoleného švu. A taky jsem si pomyslela, že je maminka asi trochu blázen.

Nicméně jsem tento model chování převzala taky. Pokaždé, když jsem – už jako dospívající a dospělá – vyřazovala vysloužilé spodní prádlo, které se rozrostlo ještě o podprsenky, vždycky mi prolétla hlavou maminčina litanie o katastrofické autonehodě a pohoršeném panu doktorovi.  V duchu jsem si představovala, kterak mne záchranná služba se zapnutou houkačkou přiváží do nemocnice, kde si mě celou zkrvavenou přebírá místní personál, zbavuje mě oblečení, aby se konečně dopracoval ke spodním kalhotkám a podrobil je důkladné, znechucené prohlídce…

Pravdou je, že souvislost mezi nutností pěkného prádla v návaznosti na nenadálou návštěvu lékaře, se předává z generace na generaci. Těžko říct, která z našich prababiček s tím přišla jako první. Skutečnost je však taková, že tento model se praktikuje a je vštěpován dívkám snad v každé rodině.

A tak má většina z nás ve svých šuplících dvě hromádky prádla, některé pečlivky dokonce tři:

Na jedné je prádlo tak zvaně domácí. Pěkně pohodlné, zlehka vytahané kalhotky, které nikde neškrtí a používáme je nejčastěji v době menstruace. Na druhé hromádce je prádlo nové či zánovní, které si oblékáme, když jdeme ven. Pečlivky nejpečlivější pak mají ještě třetí hromádku, na které se skví výstavní kousky, které jsou oblékány pouze při plánované návštěvě doktora či při jiných významných událostech.

Pro většinu z nás je představa, že se někde „veřejně“ svlékneme a budeme na sobě mít poněkud omšelé spoďáry, velice nepříjemná. Bohužel, i při všech možných opatřeních se někdy taková věc stane. Obzvlášť maminky malých dětí jsou v tomto ohledu ohroženým druhem. To pak jedna taková, která celý den kmitá kolem dvouletých dvojčat a nádavkem ještě čtyřletého synka, s vyplazeným jazykem předává navečer děti manželovi a utíká se odreagovat na kurs břišního tance. A až na půli cesty jí dojde, že má na sobě kalhotky z té první hromádky. Pohodlné, čisté, leč již opotřebované. Žádná krajková decentnost, pořádné bombarďáky. Hrůza. Ne, že by si toho ostatní tanečnice všimly, ale dotyčná hříšnice o tom ví a nemůže se zbavit pocitu, že na ni během převlékání všechny ostatní pohoršeně civí. S ohledem na dotyčnou aktérku zachovám diskrétnost a nebudu zde talenku jmenovat. Ano, i to je důsledek drsné výchovné metody o nutnosti pěkného spodního prádla. Úplné kalhotkové trauma, řekla bych.

Jak to bylo u vás doma? Také jste v dětství slýchávaly děsivé historky plné nepředvídatelných nehod a zdravotnického personálu, který má úchylku na vaše spodní prádlo a lačně čeká na každou stopu sebemenší závadnosti? A co vy a vaše dcery? Jste věrny tradici a krmíte je stejnou teorií, kterou jste celé dětství a dospívání povinně konzumovaly i vy?

Meryl


16.7.2012   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 41   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Taky máte extra spoďárky na "co kdyby se mi něco stalo"?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-41
Jaguška
Jaguška - 16.7.2012 10:46

V dobách dávno minulých jsem to slýchala od maminky - co kdyby se něco stalo. V dobách nedávných o tom psala Halina Pawlovská - asi to bylo všude stejné. Je fakt, že já jsem to dál nepředávala.
Před dovolenou neuklízím, věřím, že se vrátím k rozdělané práci. Uklízet před dovolenou by pro mě bylo jako psát závěť.

 
medved
medved - 16.7.2012 10:43

vosmajda: tak to je dobrá zpráva, že se to děje víc lidem smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 mě by teda každopádně nenapadlo před dovolenou mýt lednici, v tu dobu mám zcela jiný program smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
vosmajda
vosmajda - 16.7.2012 10:33

medved: Ten příběh s mrazákem jsem už slyšela, možná se stal více lidem.

 
Bellana
Bellana - 16.7.2012 10:23

U nás se nic takového netraduje. Ani já to svoji dceru nenaučila. Pořád si říkám, jestli já vůbec jsem ženskásmajlik - 2.

 
medved
medved - 16.7.2012 10:23

mam-ča: moje mamka takhle před dovolenou (netuším proč) myla i lednici....no a zapomněla, že lednice má dva kompresory a tudíž je nutné zapnout nejen lednici, ale i mrazák.....nepřejte si vidět, smrděl byt po příjezdu, u mrazáku obří fialovo rudá louže (směs krve, vody a borůvek)...paráda....takže nic se nemá přehánět smajlik - 68

 
mashanka
mashanka - 16.7.2012 10:18

Úžasný - tohle je všech rodinách.... Vem si čistý prádlo, nevíš, co se může stát". Jako kdybych normálně chodila týden v jednom smajlik - 4

Nemám - až se něco stane, holt to doktoři, co ze mě budou rvát ty kalhotky pro všední den, aby mi zastavili tepenné krvácení, budou muset nějak přežít. Ale já myslím, že to dají smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 16.7.2012 10:12

Jinak k tomu uklízení před odjezdem : Mám to jako rituál. Když bude před odjezdem všude uklizeno, nic se nestane. Když doma nechám binec, určitě se něco semele a všichni mě (třeba posmrtněsmajlik - 42) pomluví.
Mám tuhle fóbii i na chatě. Vždycky když máme nejvíc rozpracováno, všude binec, tak určitě dorazí nějaká nečekaná návštěva, co u nás už dlouho (nebo ještě nikdy) nebyla.
Když tedy nestojím o žádné návštěvy a chci mít o víkendu klid, vygruntuju. V tom případě určitě nikdo nepřijede. smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 16.7.2012 10:08

Tohle dotáhla moje maminka k dokonalosti.
Jednou šla maminka ze zahrady a stavěla se u doktora jen tak pro recept na léky. Pan doktor zrovna měl prázdnou čekárnu, tak mamince nabídl, že by jí změřit tlak a poslechl srdce, že už jí dlouho neviděl.
A maminka odtušila, že : "Dneska nejsem oblečená na to, abych se mohla svlíkat". smajlik - 16
S panem doktorem se tomu oba od srdce zasmáli.

 
Almega
Almega - 16.7.2012 9:54

Mám na sobě klidně pohodlné,avšak již seprané kalhotky,neboť v obchodech nemůžu narazit na ten model,co mám nejraději.Koupila jsem to přes katalog a ty,co mi chodí dnes,tak buď na to zapomenu,že si chci toto pořídit a vyhodím ho,nebo jsou tam jen předražené "bombarďáky",jak nazývám obecně veškeré spoďáry....Ty kalhotky,co jsem si koupila nedávno,sice vypadají pěkně,ale nejsou pohodlné.K doktorům již téměř nechodím,čili ani neřeším,jestli se budu někde svlékat.Ještě nikomu oči nevypadly při shlédnutí i byť po -- nebo vyrudlých či vytahaných spoďárů!! Jako dítě si pamatuji,že jsem mívala dost tristní kalhotky,snad jen 2-3( s vytahanými okraji a prořídlé - trikotýnové),ale stejně se obvykle nosily místo nich modré trenýrky s gumou všude,v nichž se dalo nejen cvičit,ale i plavat (když jsem ještě nepotřebovala vršek),i později - tam líp držela vata nebo vložky....

 
barka
barka - 16.7.2012 9:52

Taky to znám, ale nejsem si jistá, jestli jsem
s tím otravovala moje dvě dcerysmajlik - 68,
také mám dvě hromádky: na doma a na ven. smajlik - 31

 
sharon
sharon - 16.7.2012 9:48

vosmajda: takovejch je nás asi hodně .....a já ještě nosívala krom rezervních spoďárů tak i zicherhajsku.....spínací špendlíksmajlik - 68 ten jsem mívala uvnitř kabelky připlý na podšívce..

 
sharon
sharon - 16.7.2012 9:45

medved: denda04: smajlik - 47smajlik - 5smajlik - 68

 
vosmajda
vosmajda - 16.7.2012 9:42

A jinak si myslím, že ty záchranáře v oranžovém zajímá spíš tep a dech toho člověka, než spoďáry, ale maminka si myslí, že je to zajímá, a kromě toho taky byt, kam jsou zachraňovat. Když je jí blbě, tak se dá do úklidu, protože, co by si pomysleli.

 
vosmajda
vosmajda - 16.7.2012 9:38

Extra kalhotky nemám, protože nějaké speciální doktorské by ve mně vyvolaly jen úzkost. Ale tím pádem musím mít všechny aspoň neroztrhané a čisté. A bohužel si pamatuju, co jsem na sobě měla, když jsem dostala třeba výpověď, mám z toho prádla blbý pocit a nosím ho, jen když nic nehrozí. A s tím předvídáním, na to byla moje babička: Její věčné Máš kapesník? už mě otravovalo. Nebo: musím uklidit, co kdyby někdo přišel, upéct, beztohoť přijde teta, nebo: když někam jdeš, nech si rezervu, něco se ti někde roztrhne nebo utrhne.

 
denda04
denda04 - 16.7.2012 9:26

medved: smajlik - 34smajlik - 58smajlik - 47to je fakt i babička smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-41
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 420627.
Archiv anket.