Reklama: Moderní tapety na zeď a povlečeníModerní vliesové tapety IMPOL TRADE 

Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

S manželem jsme spolu byli skoro třicet let. Vychovali jsme tři děti, které již žijí všechny samostatně a dvě už mají své rodiny. V době, kdy byla doma ještě nejmladší dcera, si manžel našel milenku a po nějaké době se k ní přestěhoval. Byla to výrazně mladší rozvedená žena, měla v péči synka, kterému tehdy bylo pět let.

Manželův odchod se mnou dost zamával. Bylo mi skoro padesát a zůstala jsem sama. Nad vodou mě držela dcera, která měla tehdy akorát před maturitou. I pro ni to nebylo lehké a kromě toho, že manžel zklamal mne, mu nemůžu zapomenout, že zkomplikoval dceři její přípravu na maturitu, jeho odchod těžce nesla. Ale jak to bývá, člověk si časem zvykne na všechno, a tak i já jsem se s tím nakonec nějak srovnala a i dcera zdárně odmaturovala. Krátce po té odjela do Anglie jako chůva, plánovala to už dlouho, aby se zdokonalila v anglickém jazyce.

Po jejím odjezdu jsem zůstala úplně sama a znovu na mě začalo všechno doléhat. Naštěstí mě navštěvovali syn se starší dcerou, pak se narodilo první vnoučátko a svět byl zase hned veselejší. Postupně jsem si vytvořila vlastní způsob života. Chodila do práce, dvakrát v týdnu jsem si zašla zaplavat do bazénu a taky jsem se na stará kolena začala konečně učit anglicky. Jiného muže jsem nehledala, v podstatě jsem zjistila, že mi samotné zas tak špatně není. Po všech těch dlouhých letech, kdy jsem se pořád o někoho starala, jsem najednou měla dost času sama pro sebe. Žádné vyváření každý den, praní hor prádla. Zvykla jsem si na svůj nový život a až na občasné večerní pocity osamocenosti mi nijak špatně nebylo. Tak uplynuly tři roky.

O manželovi jsem věděla jen od dětí, které se s ním stýkaly. Ale ony s ohledem na mne o něm přede mnou stejně nějak moc nemluvily.

Minulý týden mě manžel, vlastně teď už bývalý, zavolal. Začal tak celkem nezávazně, jak se mám, co dělám, jestli se na něj pořád hodně zlobím a taky se zajímal, jestli někoho mám, nebo jsem sama. Normálně jsem si s ním popovídala, řekla jsem mu, že se mám dobře, že jsem sama a nic mi nechybí. Pak jsme hovor ukončili. K mému překvapení mi za dva dny volal znovu a jestli bych s ním nezašla na kafe, že by se mnou potřeboval něco probrat.

Když jsme se sešli, tak z něj po chvíli vypadlo, jak strašně lituje, že ode mne odešel, že si to vlastně nikdy nepřestal vyčítat. Pak se rozpovídal o svém vztahu, až jsem zírala, co všechno mi řekl. Krátce řečeno – neklape jim to už delší dobu, jeho partnerka (nevzali se) je prý dost náladová, často vyvolává hádky kvůli maličkostem, do toho si nijak zvlášť nerozumí s jejím synem, hlavně kvůli způsobu, jakým ho jeho matka vychovává a vede a dává mu najevo, že on není jeho otec a nemá právo do její výchovy zasahovat.

Vypadal opravdu dost zdrchaně, až mi ho bylo líto. Zeptala jsem se ho, proč mi to všechno vykládá, jestli by se s tím neměl svěřit radši nějakému kamarádovi, než bývalé ženě. A on mi odpověděl, že čím dál víc mu dohází, že jeho „nejlepší kamarád“ jsem vlastně já, že těch třicet společných let nejde jen tak smazat a stále častěji na mě myslí a představuje si, jaké by to bylo, kdybychom byli spolu. A pak se zeptal na rovinu, jestli si dovedu představit, že by se vrátil. Že chápe, jak to zní šíleně a ví, co by po právu zasloužil, ale už to musel říct, protože poslední rok na nic jiného nemyslí a strašně si přeje být se mnou.

Zaskočilo mě to a nebyla jsem schopná mu odpovědět ani ano ani ne. Řekla jsem mu, že o něčem takovém musím napřed hodně popřemýšlet.

A tak už pár dní přemýšlím a honí se mi hlavou různé důvody pro a různé důvody proti. A nevím, jak se rozhodnout. Faktem je, že před tím, než si začal s tou ženou, jsme měli hezké manželství, bylo nám spolu dobře. Jen nevím, jestli bychom dokázali navázat tam, kde jsme skončili, jestli je vůbec možné slepit už jednou rozbitý hrnek. Taky mi vrtá hlavou, když není se svou současnou partnerkou spokojený, proč od ní prostě neodejde a nežije sám. Trochu mi to zavání určitou vypočítavostí, že by byl rád, abych se o něj starala, prala, vařila atd.

Co teď? Nějaké city k němu ve mně pořád jsou. Ale momentálně si říkám, jestli to není jenom lítost. Napadlo mě, že mu navrhnu, že s ním klidně začnu chodit, ale jen v případě, že nebude žít se svou partnerkou. A po nějaké době uvidíme, jestli by nám to spolu mohlo klapat. Ale nevím, jestli to z mé strany není příliš ultimativní.

Co myslíte? Mám to s ním ještě zkusit, nebo mám zůstat tak, jak jsem teď. V podstatě spokojená, samostatná. Ale sama a roky budou přibývat. I na to myslím, co bude za deset, patnáct, dvacet let.

Milena


3.10.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 51   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dát mu druhou šanci? Odešel k jiné a teď se chce vrátit.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
anitech
anitech - 5.10.2017 10:05

no jo, pánovi po padesátce dochází dech. Už to asi nebude takovej jura jak si o sobě namlouval. Asi mladé paní začíná být jasné, že si na krk uvázala budoucího seniora o kterého se bude muset starat a jeho důchod asi nebude na luxus. Tak mu to asi dává sežrat a pán zatoužil po útěšné ruce. Uvědomil si, že bude potřebovat pečovatelku a hospodyni. A asi je v tom i závist, že jemu se to kalí a jeho bývalá si žije a kvete. Tak by se asi rád v té pohodě přihřál.
Takž ak tu už bylo psáno na více místech. Každý sám a za své a jenom se scházet- a taky se může stát, že v samostatném uspořádání zase pán na nějakou utěšitelku narazí a odpadne tak nové trápení s rozchodem

 
kareta
kareta - 4.10.2017 23:08

1) někteří chlapi prostě neumí být sami, tak hledají zavčas náhradu/alternativu. k jejich škodě, neb pak pořád opakují stejné chyby, protože si vlastně nesrovnají, co chtějí.
2) jestli je ti samotné fajn, tak si nedělej násilí
3) přistoupila bych na to jen v případě, že bych byla domácím ministrem financí, tj. všechno vyklopit a nechat si přidělovat kapesné. jestli na to přistoupí, tak to bersmajlik - 68

 
YXH
YXH - 4.10.2017 20:17

kubikm: Jo a treba taky vycucanej, jestli mel pan nejake uspory, mozna je ta mladsi uz z nej vycucala a on nema nic, to mne taky napadlo. Ze je treba na dne a ted nevi kudy kam, tak mu jeho byvala pani prijde vhod. Rozhodne bych se to toho nehnala. Vychazet s nekym a zit po svem je jine, ale ne si ho zase nakvartyrovat hned do bytu...

 
kubikm
kubikm - 4.10.2017 20:16

Arna: smajlik - 47přesně....
co kdyby se Milena sešla s tou mladou?? to by třeba čuměla...

 
Arna
Arna - 4.10.2017 19:33

Ve dvou platů či důchodů se lépe zaplatí bydlení a pokud pán nesní 2-3x tolik co paní, tak i to ostatní.
Ale pokud má Milenu tak rád, proč je stále s tou mladou? On ji má rád jen proto, že mu nevyhovuje život s tou druhou. To není láska, to je vychcanost.

 
kubikm
kubikm - 4.10.2017 19:12

tak jsem se pro zajímavost ptala manžela...kdybych odešla za mladším....a když by mě vykopl, jestli by mě vzal zpátky
to si děláš****, že, brát zpátky vyhozenej olízanej koláč?

 
YXH
YXH - 4.10.2017 15:44

Uz se to tu psalo kolikrat, ale souhlasim s devcaty co rikaji, ze kazdy ve svem, a chodit obcas na rande. Zjistit pozvolna, jak to pan opravdu mysli. Jestli potrebuje teplo domova a obsluhu, nebo jestli ji opravdu ma rad. Mozna, ze si jeho nynejsi partnerka nasla nekoho mladsiho a jemu hrozi vyhazov tak at si najde maly podnajem, jak tu devcata pisou.
Do intimniho stavu bych se nehnala vubec, a pokud by to bylo nevyhnutelne, tak jedine s podminkou kondomu. Clovek nevi, co druha slecna ci pani muze mit za choroby.

 
Verera
Verera - 4.10.2017 13:07

Určitě ne takhle z jednoho vztahu do druhého (u něj). Pokud mu to vážně neklape a chce to ukončit, tak ať to udělá, dá jasně najevo, že už to uzavřel. Takhle by mohl taky tvrdit, že je konec a přitom využívat od každé to, co se mu hodí.

Ať si žije sám, pokud možno delší dobu, aniž by mu tam chodila bývalá žena či děti posluhovat a ukáže se, jestli za jeho návratem je opravdu prozření a cit nebo něco jiného. Občas se pak nezávazně sejít nemusí být na škodu.

 
orinka
orinka - 4.10.2017 12:46

Ano, scházet se. Ale mít každý svůj byt. Já pán - ty pán. Co když je to tak, že ona ho vyhazuje a on se na zimu potřebuje ubytovat?smajlik - 42

 
dadka
dadka - 4.10.2017 12:38

Už to tady bylo několikrát...Já osobně bych byla na vážkách, ale kdybych ho měla pořád ráda, tak bych to s ním zkusila. Na stáří se špatně žije jednomu člověku, zvláště pak, přijdou li nemoci.

 
Pentlička
Pentlička - 4.10.2017 10:12

Podobný článek jsem už četla xkrát. A je to kus od kusu. Myslím, že paní pozná, jestli ji manžel fakt miluje, anebo ji chce jen jako hospodyni a pečovatelku. Každopádně bych si ho nestěhovala domů hned v žádném případě. Ať si chvilku žije sám a pak se ukáže.

 
Haninka
Haninka - 4.10.2017 8:15

kubikm: děkuji smajlik - 54

 
sharon
sharon - 4.10.2017 8:08

denda04: ale co my víme , třeba se jednou postará i on o ní.....stáří je nevyzpytatelné a lepší je ve dvou ....
tady se pokaždé píše ...chlap chce abys mu dělala posluhovačku a služku , toho konkrétního chlapa žádná neznáme a tak nemůžem vědět ....ale s tou zradou máš pravdu ....ovšem může se zamilovat jinde i ona...

 
denda04
denda04 - 4.10.2017 7:06

Linda: jj jen chodit ,ale myslím ,že chce hned k pani ,aby se o něj starala ATD
já bych ho nechtěla smajlik - 66smajlik - 66 zradí zase jak si najde další

 
Linda
Linda - 4.10.2017 6:33

Na tvem miste bych hrnek neslepovala, ale zacal bych od nuly. Dobre muj drahy chces se vratit, ok ale bude to podle mych pravidel. A uvidis jestli na ne pristoupi a nebo ne, podle toho muzes posoudit jestli mu jde o tebe a nebo o servis. A nakones i ty sama uvidis, jestli o nej jeste porad stojis a nebo ne.
Asi bych zacala tim ,ze se odstehuje od partnerky, podnajem jednoho pokoje nebo 1+1 ho nezruinuje a vic sam pro sebe nepotrebuje. A zacnete spolu chodit - na kafe, do kina, na prochazku, nech se krapatko rozmazlovat a uvidis ja se vsechno vyvine. Rozhodne si ho nestehuj domu hned ted a tady a i kdyby k sestehovani nekdy v budoucnu doslo tak zacnete za jinych podminek, napr. rozdeleni domacich praci at nedelas zase vsechno jenom ty a on z nudy nekouka po zelenejsi trave u sousedu

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 78073.
Archiv anket.