Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

V nové práci si připadám nemožná

V nové práci si připadám nemožná

Milé ženy, ráda bych se vás na něco zeptala. Jak dlouho vám trvalo, než jste se zapracovaly v nové práci? Připadám si totiž nemožná, neschopná a uvažuju, že ještě ve zkušební době odejdu. Jsem z té práce a z lidí tam totálně vystresovaná.

O předešlé místo jsem přišla před půl rokem, pár měsíců byla na pracáku a podařilo se mi sehnat, z tehdejšího pohledu fajn místo jako pomocná účetní v jedné větší společnosti. Mám sice vystudovanou obchodku, ale klasické účetnictví jsem nikdy nedělala, na pohovoru jsem to přiznala a prý není problém. Brala jsem to tak, že se aspoň na té pomocné pozici zaučím a časem můžu postoupit na samostatnou účetní.

Do nového zaměstnání jsem nastoupila v půlce června, jsem tam tedy přibližně šest týdnů. Ze začátku to bylo strašné, ale zakousla jsem se, chtěla jsem se všechno naučit a vydržet. Jenže s postupujícím časem jsem místo toho, aby mi šlo všechno líp a líp narážela na stále nové věci, které jsem neznala, neměla nebo hůř chápala. K tomu se přidružily problémy s kolegyní, která mě dostala na starost a zaučuje mě. Kdoví jak vstřícná nebyla ani zkraje, ale to, co předvádí teď, je hrůza. Dává mi najevo, že ji svými otázkami obtěžuju, připomíná, že něco mi už jednou přece říkala, zkrátka docílila toho, že je ze mě uzlíček nervů.

Přitom jinak by mě ta práce i bavila, myslím, že kdybych měla dost času a hlavně duševní pohodu, naučila bych se vše rychleji. Ale v té atmosféře, která tam je, je mi na nic, mám žaludeční potíže, v noci špatně spím, vysloveně se do té práce bojím jít.

Došlo to tak daleko, že uvažuju o odchodu. Rozhodnutá na pevno zatím nejsem, tahle práce pro mě má spoustu výhod, je to jen na jednu směnu, volné víkendy, mám to navíc kousek od domova, jen dvě stanice autobusem. Moje pracovní doba jde i dobře skloubit s péčí o děti, máme jedno školkové a jedno školní, jediné, co jsem kvůli té práci obětovala byly tyto prázdniny, nechtěla jsem o to místo přijít, takže děti jsou v podstatě celé prázdniny na střídačku u obou prarodičů a s manželem.

Co byste mi radily? Mám ještě vydržet, nebo je to, že po šesti týdnech ještě všechno neovládám samostatně, známka, že se na tu práci asi nehodím a měla bych z ní radši odejít? Já fakt nevím.  

Lucie


31.7.2017   Rubrika:   |   Komentářů 44   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - V nové práci si připadám nemožná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
sharon
sharon - 31.7.2017 15:33

Haninka: já vím ale pak nechápu ten pohovor když přiznala že to nedělala a přesto ji vzali ....pak je chyba někde jinde...

 
sharon
sharon - 31.7.2017 15:33

Haninka: já vím ale pak nechápu ten pohovor když přiznala že to nedělala a přesto ji vzali ....pak je chyba někde jinde...

 
Haninka
Haninka - 31.7.2017 15:21

sharon: jenomže pokud nikdy účetnictví nedělala, tak je to celkem opruz, někoho takového "zaučovat". To už není o zaučování, ideální by bylo zaplatit si kurz a naučit se alespoň základní věci sama.

 
evropka
evropka - 31.7.2017 14:28

sharon: tak,tak.....a hlavně 6 týdnů je podle mě krátká doba,co dokážou nepříjemné kolegyně je na některou psychiku horší než podebrany nehet.Úplně se mi dělá mdlo když si vzpomenu na šikanu a dusnou atmosféru v práci,já bych to nevydržela.

 
sharon
sharon - 31.7.2017 14:02

ax: ano já vím, je to o lidech a v lidech....ale naučit se dá všechno...chce to trošku trpělivosti , taky ale víme že to není všude stejné a záleží kolik je práce....
když je v kanclu sama tak ten šéf neví co a jak , jak si práci rozdělí nebo si něco dodělá v klidu doma....myslím tu moji známou.....

 
ax
ax - 31.7.2017 12:03

sharon: "..moje kamarádka dělá hlavní účetní a vím že jí zbývá čas na ledacos...."
To ale není obecně platné pravidlo, to je konkrétní situace konkrétní osoby.

Volnější chvilky může mít každý ale neznám mnoho firem, kde by vás zaměstnavatel nechal 8 h dělat práci, která vám zabere 6 h.

 
ax
ax - 31.7.2017 11:56

Kadla: 100% souhlas.

Vidím to u nás v práci, kde se na jednom oddělení také prostřídalo několik holek a žádná nevydržela. Zaběhlá kolegyně tohoto oddělení je z neustálého zaučování a dodělávání práce po těch nově příchozích a odchozích už unavená. Nikdo jí za to samozřejmě nepřidal ani korunu + je léto a i ona chce jet na dovolenou a být se svou rodinou.

 
ax
ax - 31.7.2017 11:49

Já se musím tak trochu zastat té nepříjemné kolegyně, která je na Lucii zlá. Ze začátku jí možná nevadilo Lucii pomáhat a radit, ale určitě od příchodu nové síly čekala, že jí práce ubude, ne že bude muset dělat za 1,5 - 2 lidi (za 1 mzdu).

Účetnictví určitě není nenaučitelné, ale je potřeba pro něj mít trochu nadání. Jestli se Lucie na tu pozici přihlásila pouze pod vidinou výše zmíněných výhod a s tím, že bude sedět v teple v kanceláři, tak se tam bude trápit ona i všichni ostatní.

Radím sednout si a zamyslet se nad tím, zda se za těch 6 týdnů něco naučila nebo jestli se stále ptá na ty samé věci. Pokud tam je pokrok, vydržela bych. Pokud ne, je to trápení pro obě - pro Lucii i pro kolegyni.

 
sharon
sharon - 31.7.2017 10:28

Kadla: myslím že všechno je o lidech.....ano účetnictví je složité ale ve své podstatě je to rutina.....každý se musí zaučit, naučit , mě pomáhalo dělat si své poznámky.......
vedla jsem sklad s obratem několika milionů což jsem nikdy předtím nedělala - faktury , objednávky , dodací listy ......fakt nikdy no a zvykla si.....

 
sharon
sharon - 31.7.2017 10:23

zkus ještě vydržet , dělej si u všeho poznámky svými slovy a z kolegyně si nic nedělej , jen jí nedávej najevo že z ní máš nervy......pěkně v klidu , žádný stres uvědomuj si pokaždé když ti bude ouvej jaké máš výhody co píšeš....učený z nebe nespadnul, vše se naučíš a zvládneš vím to podle sebe......
i mě kdysi zaučovala jedna podobná chvíli jsem byla potichu a pak se ozvala.....ona hned věděla když nastoupila co a jak ?....ano, chápu že ona má svou práci ale poradit ti snad zvládne.....a mmj máš jistě nějakou vedoucí/ho, když tak bych se obrátila na ni......moje kamarádka dělá hlavní účetní a vím že jí zbývá čas na ledacos......

 
Kadla
Kadla - 31.7.2017 9:53

Almega: No, to může být jen zdání... Představ si tu kolegyni (já to totiž zažila na vlastní kůži). Paní z článku píše, že je tam 6 týdnů.. a pořád není samostatná. Představ si, že máš svou vlastní práci, která ti zabere 8,5 hodiny denně a k tomu máš někoho týdny a týdny zaučovat, vysvětlovat, kontrolovat, předělávat to po kolegyni... Prostě, ta druhá kolegyně už jí musí mít plné zuby. V podstatě dělá dvojí práci a konce nevidět. Určitě za to nedostane ani korunu navíc. Já se vůbec nevidím, že prudí a je naštvaná...

 
Almega
Almega - 31.7.2017 9:48

Připadá mi,že ta vaše kolegyně slíbila někomu vaše místo,a teď se snaží vás vyštvat.Tak máte dvě možnosti: vydržet a nedat se,nebo ustoupit a jít...

 
dadka
dadka - 31.7.2017 9:31

Nic si z toho nedělej a vydrž. Do dvou zaměstnání jsem byla hozena po hlavě, v jedné jsem nastupovala po vedoucím dopravy, který na hodinu odešel a byla to hrůza. Nikdo mě nezaučoval, všechno jsem si musela zjistit sama, brávala jsem si domů staré uzávěrky a všechno zjišťovala a učila jsem se sama.
V druhém zaměstnání mě drželo nad vodou, že můžu kdykoliv ve zkušební době položit klíče na stůl a říct, že už nepřijdu. Nemohla jsem spát, jíst, ale vstřebalo se to, vydržela jsem a zůstala tam plných 22 roků. Nezoufej, vydrž, vem si práci domů a zkoušej to sama. Bylo by škoda práci, která tě baví a má svoje výhody, opustit. Každý začátek je těžký, ale uvidíš, že to půjde.Držím palce.

 
Kadla
Kadla - 31.7.2017 8:31

No, účetnictví je velmi složitá disciplína a nějak si úplně neumím představit, že se někdo zaučí jen tak za pochodu... Celkem chápu tu kolegyni, že s tím má problém - vím, jaké to je mít kolegyni, která nestíhá, nechápe, vše se jí musí vysvětlovat znovu a znovu. A pak to po ní kolikrát ještě předělávat. Jedinou cestu pro autorku článku vidím v tom, že to dožene po večerech sama - existuje spousta online kurzů apod. Spoustu věcí se může naučit sama - je opravdu problém očekávat od kolegyně, že jí bude vše vysvětlovat ona... a několikrát. Prostě na sobě zapracovat po večerech a o víkendech a rychle se zlepšit a naučit vše, co neumím. Pokud ji tedy ta práce baví a stojí jí za to.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126160.
Archiv anket.