Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Vadí mu, že nejsem v sexu spontánní

Vadí mu, že nejsem v sexu spontánní

Je mi pětatřicet, jsem rozvedená, mám dvě děti. A také mám přítele, s nímž si rozumím, až na jednu „maličkost“. Neklape nám to totiž v sexu. Asi jsme každý naladěný na jinou notu. A já začínám zjišťovat, že i když si ve všech ostatních záležitostech rozumíme, tak nesoulad v intimní oblasti je opravdový, nepřekonatelný problém. Přesto se s ním rozejít nechci, doufám, že ani on se mnou, možná mi zdejší zkušené ženy poradí, co s tím.

Já jsem nikdy nebyla nijak zvlášť sexuálně náruživá. Nepotřebuji to denně, ani třikrát do týdne, stačí mi milovat se párkrát do měsíce a většinou jsem ráda, když už je po všem. Patrně jsem úplně nebo částečně frigidní. I když možná jen částečně, občas se stane, že si to opravdu užiju a je to nádhera.

S bývalým manželem jsme v tomto ohledu problém neměli, celkem jsme si vyhovovali, důvod našeho rozvodu byl, že on propadl herním automatům a hrozilo, že totálně zruinuje celou rodinu. Proto jsem podala žádost o rozvod a před pěti lety bylo naše manželství ukončeno.

Současného přítele jsem potkala před dvěma lety, už rok bydlíme společně. Rozumí si i s dětmi, je inteligentní, zodpovědný. Je mu 42 let a je také rozvedený. Máme spoustu společných zájmů, prakticky neustále si máme o sexčem povídat. Rozcházíme se pouze v postoji k sexu.

On je totiž můj pravý opak. Vášnivý, náruživý, jak se říká, nikdy nemá dost. Může ráno, v poledne i večer, obrazně a s trochou nadsázky řečeno, samozřejmě. A na mne je to moc. Já se na milování potřebuji naladit, duševně připravit, nemám ráda takové ty rychloakce, kdy mne (samozřejmě když nejsou děti doma) skolí ve chvíli, kdy zadělávám na knedlíky. On to takhle přímo miluje.

Už z toho začínám mít docela nervy na pochodu, pořád se před ním mám na pozoru, čekám, kdy vystartuje a bude se dožadovat milování. Vadí mi, že v takovou chvíli nejsme já ani on čerstvě umytí, navíc já mám v tu chvíli myšlenky někde úplně jinde a nedokážu se okamžitě přeladit na jeho notu.

Mockrát jsem mu to říkala, že je pro mne tenhle způsob nepřijatelný, ale je to jako bych mluvila do dubu. Jak mi sdělil, předsevzal si, že mne naučí si sex užívat, prý mi chybí spontánnost a nedokážu odhodit zábrany. To zase vadí jemu. Někdy mi můj přístup k milování až vyčítá, občas je uražený, když se neovládnu a dám své znechucení a odpor důrazněji najevo.

Milé ženy, vím, že je to takové delikátní téma. Přesto vám budu moc vděčná, když mi k mé situaci napíšete svůj názor. Víte, mám ho ráda, nechtěla bych, aby náš vztah skončil kvůli sexu. Ale pokud se něco nezmění, myslím, že je jen otázka času, kdy buď já nebo on to rozsekneme. Chtěla bych se v tomto ohledu nějak změnit, přijít na to, co je na milování krásné, naučit se užívat si. Ale nějak toho nejsem schopná.   

Darina


30.4.2012   Rubrika:   |   Komentářů 44   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vadí mu, že nejsem v sexu spontánní

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
Verera
Verera - 30.4.2012 9:44

Připadá mi, že sex se staví na nějakou výjimečou pozici a ohledně sexu sedělají rychle jednoznačné závěry- každ má jinou potřebu sexu, to nemůže klapat.

Jenže ono taky záleží na tom, jakou kdo tomu přikládá důležitost. Je klidně možné, že někdo by si sice rád užíval sexu třikrát denně, ale pokud to nejde, nedělá z toho tragédii, jsou pro něj důležitější jiné věci ve vztahu.

A někdo jiný zase má pocit, že pokud to neprovozuje často, není chlap, a na tom stojí a padá jeho sebedůvěra. V takovém případě ten vztah asi vážně nemá budoucnost, ale nezdá se mi, že by to bylo až tak potřebou sexu jako spíš to, jak to má dotyčný nastavené v hlavě.

 
Verera
Verera - 30.4.2012 9:30

A zkoušeli jste být někde jen sami, bez dětí, udělat si volno mimo domov, mimo známé prostředí, kde je spousta práce? Pokud nemáš žádné starosti a povinnosti, taky nemáš zájem?

Někdo je totiž natolik svědomitý (podvědomě, ne záměrně), že má plnou hlavu toho,co je potřeba udělat, zařídit, uvařit, uklidit, s dětma... že sex je někde daleko vzadu a večer padne utahaný, to už pak vůbec není nálada. Pokud tohle odpadne, může to být něco úplně jiného.

A mám pocit, že pán potřebuje trochu zaměstnat, nějak moc volna doma. Pokud by se dožadoval ve chvíli, kdy zadělávám na knedlíky, dostal by mísu těsta, a ať se snaží, ať má nejdřív taky nějaké zásluhy smajlik - 68

Zase ale nevidím nic nepřiměřeného na tom, pokud během dne několikrát přijde s intimními dotyky, na chvíli, vždyť to nemusí vést rovnou k sexu, jen cítit blízkost toho druhého. Možná že kdybys věděla, že to je jen takhle, nebude to nepříjemné.

A opravdu je "Vášnivý, náruživý, jak se říká, nikdy nemá dost. Může ráno, v poledne i večer, "? Nebo se o to jen s touhle frekvencí snaží a málokdy uspěje, tak to zkouší za chvíli zas? To je docela zásadní rozdíl.

 
Křeček
Křeček - 30.4.2012 9:15

On ti to spíš čím dál víc znechucuje. Nic tě nenaučí, spíš přestaneš mít chuť už ve chvíli, kdy ho uvidíš ve dveřích

 
a....
a.... - 30.4.2012 8:29

Pokud tenhle nesoulad v sexuálních potřebách považuješ za maličkost, tak jsi skutečně velmi nezkušená. Časem to bude jedině horší, s tím počítej. Jediné řešení- otevřeně si s ním promluv o tom, že tvé sexuální potřeby jsou prostě daleko nižší než jeho a nic dělat se s tím nedá, jediné řešení je to, aby se jim on přizpůsobil, jinak půjde váš vztah do háje.

 
Bellana
Bellana - 30.4.2012 8:20

Já bych si připadala jako nafukovací panna, kdyby se na mě vrhal pokaždé, když se mu zachce, i když se mi to nelíbí. Nevidím v tom spontánnost, ale neschopnost ovládání. Vlastně by mě dost uráželo, že moje pocity nejsou pro něho důležité, je podstatné jsou jen ty jeho. Nedivila bych se, kdyby příčinu jeho rozvodu byla právě ta jeho "spontánnost".

 
Milajska
Milajska - 30.4.2012 8:19

Darino, jsme stejně staré a tuto situaci znám naprosto dokonale. Ale obráceně. Když jsme se s přítelem seznámili, byl sex fajn, vyhovovali jsme si navzájem, ale když se narodil syn a vzali jsme se, pomalu se karta obrátila a sex najednou byl něco, co manžela nebavilo a když jsem po něm toužila a sváděla ho, čílil se, že nemyslím na nic jiného...Nakonec jsme se milovali jednou za měsíc (přitom já bych ráda dvakrát týdně) a to byl začátek konce. Paradoxně si on našel jinou, která údajně "nemyslí jen na sex" a už skoro rok bydlíme od sebe. Tím vším chci říct, že je soulad v sexu hodně důležitý! Každý sexuolog Vám řekne, že frekvence milování má být podle toho, kdo "chce míň", protože vynucený častý sex je cesta do pekel. Otázka je, jestli se Váš přítel podřídí a nenajde si pak milenku...Přeju Vám hodně štěstí!

 
caira
caira - 30.4.2012 8:10

Buď se změníš, nebo se smíříš s milenkou, nebo se rozejdete. Tohle normálně fungovat prostě nemůže.
Vím to.

 
Santé
Santé - 30.4.2012 7:48

Nemám doma až tak náruživého, ale manžel měl tu potřebu vyšší než já a nějak asi zpracoval věk, že se zklidnil a teď je to fajn. Nejsme staří, ale přece jenom stres z práce, věk... přeji smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
tornado-lou
tornado-lou - 30.4.2012 7:32

Napadlo mě vzít mu vítr z plachet a v nějaké takové vhodné chvíli začít sama. bude to ve tvé režii, podle tebe a on bude určitě nadšen. jestli se ti do toho chce.....?
ale upřímně, taky to moc optimisticky nevidím. .slunecnice.: přesně - jak nefunguje, tak začnou jít do háje i věci, který dřív fungovaly.

 
Anahir
Anahir - 30.4.2012 7:30

Podle mě, pokud tě má opravdu rád, tak se přestane tak často dožadovat, vyčítat a urážet se (koneckonců uražený chlap je směšný).
A když už si vzal to předsevzetí, že tě naučí (či spíše donutí???) si sex užívat, tak by to neměl dělat podle sebe co se líbí jemu, ale podle toho co by se mohlo líbit tobě. A pak to sladit.
Nucení povede jen k většímu a většímu odporu. V tom je přímá úměra.
Ale každý máme potřebu jinou a naučit se to vážně nedá.

 
ax
ax - 30.4.2012 7:16

Také to nevidím moc růžově. Ani žádné řešení mě nenapadá - prostě máte každý jinou potřebu a nevěřím, že by se to sjednocení nějak naučit u sexuologa. Můžete si o tom 100x promluvit, ale tohle je prostě z veliké části vrozená potřeba a každý ji má jinou.
Také jsem jednou měla partnera, se kterým se mi to v posteli nelíbilo, a ač mám za normálních sex ráda, už jen z představy sexu s ním jsem byla znechucená a vyhýbala jsem se mu, jak jsem mohla.

 
Speedy
Speedy - 30.4.2012 6:09

Navstevu sexuologa jste zkouseli? I kdy si myslim, ze jak neni na sex chut, stejne to bude na prdlacku. Je nespravedlive, ze se malokdy sejdou dva, aby meli stejne naroky na sex, skoro vzdycky chce jeden vicsmajlik - 42
Ja uz taky nekrepcim tak bujere jako zamlada, u me je to ale vekem a vyseptalymi hormony. Za divocejsich let jsem naopak preferovala(a obcas se zadari i tedsmajlik - 98)prave to vasnive, neplanovane, kdekoliv a kdykoliv. Sterilni sex po dvaceti letech manzelstvi pozde vecer pred usnutim me obtezujesmajlik - 20, telo je nachystane pekne na spanek, je rado, ze uz nemusi po celodennim pinozeni nic delat a zdrzuje me "to" od ctenismajlik - 42

 
.slunecnice.
.slunecnice. - 30.4.2012 5:40

vidim to podobne jako orinka..nemyslim si,ze to bude fungovat...ty to v sobe nezmenis,takova jsi..rika se,ze sex je 10% vztahu,kdyz funguje a je 100% problemu kdyz nefunguje...preju hodne stestismajlik - 45

 
orinka
orinka - 30.4.2012 5:24

Holka, nevidím to růžověsmajlik - 26 Jste každý jiný a jestliže ani na začátku nejsi pro sex zapálená, později to bude ještě horší. Nemůže tě předělat k obrazu svému, protože jsi prostě jinak založená. To nejde, nanejvýš ti sex zprotiví. Čím víc totiž bude naléhat, tím víc tě bude odrazovat. Co poradit? Upřímně, asi tušíš. Tohle nevyjde.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 124945.
Archiv anket.