Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Mým rodičům je oběma už přes sedmdesát, oba jsou celkem zdraví, v dobré kondici vzhledem ke svému věku. Žijí poměrně aktivně, od mládí jsou oba nadšenými turisty a minimálně jednou týdně si spolu vyrazí na nějakou delší procházku, klidně i na větší pěší výlet. Chodí do divadla, na koncerty, párkrát do měsíce si jdou sednout na kafe a dortík do nějaké kavárny. Vždycky jsem měla radost, jak jsou soběstační a jak pestře dokážou ve svém věku žít. Jenže teď je nepoznávám.

Na vině je koronavirus. Oba dva totálně podlehli panice. Dokud se to nerozšířilo do Evropy, tak to ještě šlo. Ale ve chvíli, kdy se virus objevil v Itálii a v našich sousedních státech se jejich chování změnilo. Sledovali všechny zprávy, četli články na internetu a usoudili, že jim jde o život. Snažili jsme se jim s manželem domlouvat, uklidňovat je, vysvětlovat, ale bez výsledku. Oba dva se rozhodli, že dokud ten virus bude řádit, oni se vzdají všech svých aktivit a dokonce nás příšerným citovým nátlakem donutili, abychom jim zajistili velký nákup zásob.

Sepsali sáhodlouhý seznam a požádali nás, abychom jim to dojeli nakoupit, že my jsme mladí a nejsme virem tak ohrožení a oni už nikam do davů chodit nebudou. Chtěli jsme to odmítnout a vysvětlit jim, že něco takového je zbytečné, ale nakonec jsme podlehli. Oni byli tak vynervovaní, až jsme měli pocit, že když jim ten nákup nepřivezeme, nepřežijí to. Nakonec jsme si s mužem řekli, že jsou to už přece jenom staříci a tak jim vyhovíme.

Při tom nakupování jsme se oba ale styděli, to přiznávám otevřeně. Zásoby jak před třicetiletou válkou. Hrůza. Přivezli jsme jim to, já jsem to mamince pomohla doma uložit a zorganizovat a oni se viditelně uklidnili.

No a teď přišla další fáze. Jakmile se koronavirus objevil u těch několika lidí u nás, rodiče nám zakázali je navštěvovat, dočetli se, že přenašečí mohou být i lidé bez příznaků a oni nemíní nic riskovat, když nejvyšší úmrtnost je u starších lidí. Respektujeme to, na sílu se k nim cpát nebudeme. Sami sobě stanovili karanténu a v podstatě už druhý týden vůbec nevycházejí z bytu. Jsme v kontaktu jen po telefonu. Když přijde řeč na to, zda své obavy nepřehánějí, odpoví nám, že jsou prostě opatrní a my jsme zase moc volnomyšlenkářští a celý ten koronavirus nemístě zlehčujeme.

Chtěla bych se zeptat, zda jste na tom vy nebo někdo z vašeho okolí podobě co se týká paniky a přehnaného strachu. Pokud patříte k těm, kteří z toho sice mají respekt, ale snaží se zůstat v klidu, nenapadá vás, jak rodičům vysvětlit, že je jejich chování přehnané a neadekvátní?

Milena


5.3.2020   Rubrika:   |   Komentářů 45   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Děsí vás koronavirus? Jak mám uklidnit staré rodiče?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Jaguška
Jaguška - 7.3.2020 12:41

bylo prozřetelné, že zavedli elektronické recepty a neschopenkysmajlik - 47

 
denda04
denda04 - 7.3.2020 12:12

Taky si myslím pokud to rodiče tak chtějí nic nenaděláš jak vše pomine bude vše OKsmajlik - 58smajlik - 47

zásoby nemám jen kupuji běžně jak vždy( nikdy jsem neměla nic na doraz vždy zásoby v normě )smajlik - 58smajlik - 47

 
illča
illča - 6.3.2020 22:21

denkas: myslím, že fakt není třeba šířit paniku. Ale ani není správně tuhle nemoc zlehčovat, nevíme, jak by teoreticky mohla zmutovat.

Určitá obezřetnost je na místě, zvlášť u starších a nemocných. Ale ty nálety v Kauflandu, kdy si pár vezl koš plný konzerv taky není na OK. Pokud to nebyl nákup pro celou ulici, budou se tím živit minimálně 2 roky.

 
denkas
denkas - 6.3.2020 22:15

illča: tak strasit děti je zbytecný. A jet na měsíc na chatu, no nevim, to by se tak akorát mohli vratit do toho nejhoršíhosmajlik - 26.
Hlavně je zbytecny se stresovat dopředu. Jak řikáš, zbytecně nechodit, kde je hodně lidí a pořad si myt ruce.

 
illča
illča - 6.3.2020 21:10

Jaguška: jak se říká - nejhorší je smrt z vyděšení. Nejlepší bude nějaká střední cesta . Já do lesa chodím, ale do kina nebo divadla bych teď nešla.

Dnes mi říkala známá - učitelka, jak má vystresovaný děti ve třídě, jak se některý děcka bojí, že umřou na koronavirus, protože je s tím straší rodiče, nebo prarodiče. Jedná matka dokonce uvažuje, že si vezme dovolenou a na měsíc se všichni odstěhují na chatu, kterou mají někde na samotě, u řeky, kde je teď klid. To už je úplně na palici.

 
Jaguška
Jaguška - 6.3.2020 20:49

Asi budu jediná, kdo se tu Mileny zastane. Jsem ve věku jejich rodičů, nepanikařím, nenakupuji, nadále chodím na turistiku a na kulturu... Neznám nikoho ze svým známých, kdo by se před koronavirem zavřel doma. Nepřiměřený strach a stres může být spouštěčem mnoha vážných onemocnění. Třeba je to brzy přejde.smajlik - 45

 
YXH
YXH - 6.3.2020 16:32

Linda: Hodni kamosi. smajlik - 47

 
YXH
YXH - 6.3.2020 16:31

Jarča*: Oni lidi blbnou vsude. V hodne kramech uz neni toaletak i tady ve vetsich mestech a i ve Statech.

 
YXH
YXH - 6.3.2020 16:30

Linda: Jo to dava smysl. Protoze u vas lidi dost cestujou do zahranici.
U nas pry je jeden pripad v Calgary (300 km) a dva lidi byli v samokarantene tady ve meste po prijezdu z dovolene. Je mi jasne, ze se to da chytit kdekoliv a kdykoliv, protoze tu v podstate zadne opravdove kontroly nejsou...
Co se tyce nakupu, tak se tady se vetsinou nakupuje jednou za tyden, takze je nakup vzdycky vetsi, a zasoby mam, ale z duvodu toho, ze jsem lina jit castejc. Navic vetsi baleni byva casto lacinejsi. Casto tak nakoupim vetsi baleni, a pak se delime s dcerou.

 
sharon
sharon - 6.3.2020 16:00

bylo mi doporučeno že co mám doma z ČÍNY tak vyhodit.......

TAK SEDÍM NAHÁ V PRÁZDNÝM BYTĚ......

jen tak na odlehčenou.....smajlik - 54

 
sharon
sharon - 6.3.2020 15:57

denkas: k nám dříve jezdíval KOŠÍK ale měl prý sklady nějak daleko , delší čas jezdí ROHLÍK , už jsem nakupovala x krát a spokojená......u nás rozváží i TESCO ale dovoz mají drahý.......ROHLÍK 19.- a TESCO...59.- ...........

 
denkas
denkas - 6.3.2020 15:36

Koukla na Rohlik, Bohužel na vasí adresu,...
To řikam, nikdo.

 
denkas
denkas - 6.3.2020 15:32

K nam taky nic nepřivezou smajlik - 11. Tesko je od nas asi 15 km, zrovna tak Albert, Lídl, Kaufland,.. ale k nam nic nepřijede, ani Dame jídlo, pizza. NIC!
obrázek - nakupovani_12516.gif

 
Jarča*
Jarča* - 6.3.2020 12:10

sharon 11:14: to určitěsmajlik - 16

 
Linda
Linda - 6.3.2020 11:25

sharon: nojo ale kdyz ti rohlik prinese nakup az do kuchyne ,tak pak muze zustat sam v karantene smajlik - 42smajlik - 34

Jarča*: my to tento tyden resili v praci - kolega si privez coronu z Italie (v sobotu vecer horecka, v nedeli testy a v pondeli potvrzeny), zije sam a prijel z dovoleny tzake doma ani kus chleba. Nakonec mu chlapy nakoupili, postavili tasky na schody a pak mu volali z auta, ze ma nakup za dverma .

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 464286.
Archiv anket.